Przed GP Francji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER So cze 21, 2008 16:01  Re: Przed GP Francji

slipstream napisał(a):no SPIDER już stronę wcześniej było pisane.

Nie przejrzałem, ale w takim razie już rozumiem jak to wygląda.
Czyli jak Kovalainen został cofnięty, to zapowiada się nieciekawy weekend dla McLarena. Weekend kar.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez KrzysR So cze 21, 2008 16:08  Re: Przed GP Francji

No coz kwalifikacje dla BMW nieudane, trzeba miec nadzieje ze to chwilowy spadek formy kwalifikacyjnych szybkich okrązen, a w wyscigu jutro KUB i HEI pokaża dobre wyscigowe tempo. Renówka chyba jednak cos ulepszyła na ostatnich testach i zobaczymy jak wypadną jutro licze na dobrą pozycje Fernando. McLareny pechowo, ale tym sie akurat nie ma co martwic, :smile: KOV miał byc nadzieją na to GP a tu -5, hehe, tak bywa, czyzby Maci znowu bez punktów? Najwazniejsze ze KUB przechodzi na czystą strone toru.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez pjaxz So cze 21, 2008 16:17  Re: Przed GP Francji

Barti napisał(a):Do błędu się nie przyznam bo po pierwsze żadnego nie popełniłem, a po drugie wyśmieje Twoje odczucia jeszcze raz.

Widać jakie masz podejście do dyskusji, iść w zaparte pomimo faktów. Po drugie stosunek do userów - "wyśmieję". Miło
Przypomnę Ci co napisałeś wcześniej, bo może zapomniałeś
BMW w treningach nie błyszczy (zresztą rzadko błyszczą) to dla Ciebie znaczy, że tracą do McLarena i Ferrari którzy w przeciwieństwie przeważnie jeżdżą bardzo dobrze w treningach i o ich formę bardziej bym się martwił po tym co dzisiaj pokazali.[...]
Renault pokazało potencjał... gdzie jest ten potencjał? Z pustym zbiornikiem nawet samochody FI będą pierwsze.


Barti napisał(a):Heidfeld nie zmniejszył straty bo sam wyraźnie mówi, że nie uporał się z problemami. 11 pozycja przy 6 wyniku RK z klasyfikacji to ta sama strata co na początku i ostatnich kwalifikacjach do sezonu

Heidfeld tracił regularnie około 0.3s do Roberta podczas ostatnich kwalifikacji, dzisiaj stracił 0.06s. To mówi samo za siebie, nie trzeba więcej komentarza w tej sprawie.
Co do Renault - mówiłem po treningach że jest progres, Ty miałeś duże obiekcje. Dzisiaj Piquet był w Q2 wolniejszy od Roberta o 0.05s, nie mówiąc o szybszym Alonso. Widać niezaprzeczalny postęp, nie można zaprzeczyć.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Maly-boy So cze 21, 2008 16:25  Re: Przed GP Francji

to z dwoch ostatnich miejsc beda startowac kierowcy Williamsa ;o
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez patgaw So cze 21, 2008 16:28  Re: Przed GP Francji

tu jest potwierdzenie tej kary: http://www.grandprix.com/ns/ns20502.html

moza sie poplakac na Heikkim on ma tak strasznego pecha ze az szkoda chlopaka. ;/
Ostatnio edytowano So cze 21, 2008 16:38 przez patgaw, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez szugher So cze 21, 2008 16:29  Re: Przed GP Francji

pjaxz i znów wszystkich na siłę przekonujesz do swoich racji. A wiesz ile mieli paliwa poszczegolni kierowcy?

pjaxz napisał(a): Widać niezaprzeczalny postęp, nie można zaprzeczyć.


Oczywista oczywistość
EDYTA: GÓRNIAK
Avatar użytkownika
szugher
 
Dołączył(a): So paź 21, 2006 19:49

Postprzez Ralph1537 So cze 21, 2008 16:31  Re: Przed GP Francji

niektórzy to mają pecha co, mam na myśli williamsa i mclarena, ale właściwe to za co dostał kare Kazuki, za to samo co Koval?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez pjaxz So cze 21, 2008 16:37  Re: Przed GP Francji

Szugher
W Q2 (bo do tego się odnoszę) - jasne, że wiem. Ci co walczyli o wejście do Q3 - min. Kubica, Heidfeld, Piquet - minimalną, tzw. opary.
Poza tym, co to znaczy "na siłę"? Zwykle (w tym w ostatnim poście) operuję faktami, więc jeśli znaczy to "na siłę", wtedy masz rację.
Co do Kubicy
F1.PL: Czy wasza strata do czołowych ekip się zwiększyła?
R.K.: Nie. Myślę, że jest podobna jak w kilku poprzednich wyścigach i wynosi około 0,5-0,6 sekundy. Problem w tym, że pozostałe ekipy zrobiły chyba większe postępy niż my i tutaj nas wyprzedzają. Wygląda na to, że my się nie poprawiliśmy. Może obraliśmy złą drogę, jeśli chodzi o rozwój bolidu. Może wybraliśmy nieodpowiednie udoskonalenia. Generalnie samochód zachowywał się bardzo dziwnie. Zazwyczaj jesteśmy bardzo szybcy w wolnych zakrętach, ale tutaj w takich miejscach z trudnością utrzymywałem się na torze

F1.PL: Skąd mogły wziąć się te problemy?
R.K.: Nie jesteśmy wystarczająco szybcy! Balans samochodu nie jest taki, jakbym sobie tego życzył. Ogólnie poziom przyczepności jest bardzo niski. Nie wiem, czy pozostałe zespoły mają podobne problemy, ale wydaje mi się, że w porównaniu z rywalami nam jest tutaj trudniej szybko jechać. Podczas jazdy naprawdę walczyłem z bolidem, który był trudny w prowadzeniu. Popełniałem wiele drobnych błędów, ale tak się dzieje kiedy naciskasz i starasz się wycisnąć maksimum możliwości z samochodu

Uff, jutro będzie ciężko - żeby chociaż samochód dobrze się prowadził...
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez benno So cze 21, 2008 16:41  Re: Przed GP Francji

patgaw napisał(a):tu jest potwierdzenie tej kary: http://www.grandprix.com/ns/ns20502.html

moza sie poplakac na Heikkim on ma tak strasznego pecha ze az szkoda chlopaka. ;/


http://www.homeofsport.com/f1/news/item.aspx?id=22314
http://www.paddocktalk.com/news/html/mo ... =8&catid=0
http://www.grandprix.com/ns/ns20502.html

ps.Jak pytasz o cos to nie zmieniaj pozniej postów , bo ktos ci odpowiada i wychodzi na gupka. :)
Ostatnio edytowano So cze 21, 2008 16:43 przez benno, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Anderis So cze 21, 2008 16:42  Re: Przed GP Francji

Nie no, jestem kompletnie załamany, Williamsy wystartują z dwóch ostatnich miejsc :dusi: Szanse Roberta na walkę o podium nie są po przesunięciu Kovalainena wcale takie małe. Zagadką jest oczywiście obciążenie paliwem wszystkich bez wyjątku kierowców, mam nadzieję, że zespoły poprzyjmują różnorodne strategie na wyścig, bo to zawsze zwiększa jego atrakcyjność. Gdyby tak lało przez całość, albo jeszcze lepiej: przez jego część i były jakieś wizyty SC na torze, ehh, przed każdym GP takie same marzenia :P
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez RENO So cze 21, 2008 16:45  Re: Przed GP Francji

Podium, czyli P3 to jest maks, co jutro Kubica może osiągnąć...poza tym, BMW nawet jak jest 2 4 literach to i tak ma farta, jak np. w Malezji
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez deeze So cze 21, 2008 16:51  Re: Przed GP Francji

Może się wydawać, że Felipe ma trochę więcej paliwa i liczy na odebranie prowadzenia w wyścigu Raikkonenowi po pierwszych tankowaniach...

Kimi Raikkonen napisał(a):Jestem bardzo szczęśliwy z rezultatu, dobrego nie tylko dla mnie ale przede wszystkim dla zespołu. Wielką przyjemnością jest zdobyć dla Ferrari dwusetne pole position, nawet jeśli odegrałem dotychczas niewielką część w historii Scuderii.[...]
Jeśli nie byłoby mi dane wygrać, byłbym oczywiście zawiedziony, najważniejszym jednak jest dowieźć maksimum punktów do mety, ponieważ bardzo ich potrzebujemy.


Felipe Massa napisał(a):To były dobre kwalifikacje, zwłaszcza dwie pierwsze części. W trzeciej - możliwe, że przesadziłem z wyciąganiem maksimum z potencjału naszego samochodu i straciłem na tyle czasu, bym nie mógł już się poprawić. Jestem jednak zadowolony, ponieważ mamy wszystko na swoim miejscu, by wywalczyć ważne punkty do mistrzostw.[...]
Jestem szczęśliwy, że zespół zaliczył dziś swoje dwusetne pole position i jest to wielki honor, że mogłem w pewnym stopniu uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Krzyhoo So cze 21, 2008 16:53  Re: Przed GP Francji

pjaxz napisał(a):Szugher
W Q2 (bo do tego się odnoszę) - jasne, że wiem. Ci co walczyli o wejście do Q3 - min. Kubica, Heidfeld, Piquet - minimalną, tzw. opary.


Z tym, że Kubica swój najlepszy czas uzyskał w Q1, więc ewidentnie była tam walka z bolidem.
Avatar użytkownika
Krzyhoo
 
Dołączył(a): Śr lis 21, 2007 21:51

Postprzez SoBcZaK So cze 21, 2008 17:03  Re: Przed GP Francji

ma trochę więcej paliwa i liczy na odebranie prowadzenia w wyścigu Raikkonenowi po pierwszych tankowaniach...

liczyć to sobie można na matematyce :P ale jak Kimi zacznie szybko uciekać i prezentować równe tempo przez cały wyścig to Massa przy swojej różnej jeździe może sie przeliczyć :) Ja mam nadzieję, że Kimi poprowadzi od początku do końca.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Fan1 So cze 21, 2008 17:04  Re: Przed GP Francji

Moim zdaniem jutro może być podium Alonso, Renówki doganiały BMW, aż w końcu we Francji ich nawet wzięło, Niemcy muszą coś zrobić, bo fuksy fuksami, ale gdyby nie błedy kierowców McLarena to o drugim miejscu w generalce mogliby pomarzyć; jutro spokojny dublet Ferrari, Trulli kręci bączki, więc nie wróżę mu sukcesu, Alonso szansa na podium, Kubica 4-8 miejsce, bo z tyłu silny RedBull i ultra-szybkie McLareny, zapowiada się na prawdę ciekawie :D
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron