GP Francji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez slipstream N cze 22, 2008 12:52  GP Francji 2008

OK, wyścig w toku, a jako iż na forum nie prowadzi się relacji live temat zamknięty do zakończenia wyścigu, i dopiero po nim otwarty.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Bonjo N cze 22, 2008 14:42  Re: GP Francji

BMW sie nie popisalo. Dalo Kubicy agresywniejsza strategie niz mial Trulli, co jednak skonczylo sie spadkiem o 1 miejsce a nie awansem... fatalnie. Nie wiem czy w BMW nikt nie widzial ze Kubek nie potrafi sie utrzymac blizej niz 1 s. (zapewne klopoty z balansem i przyczepnoscia)? W tej sytuacji sensowniej byloby nalac wiecej paliwa na pierwszym pitstopie, a po zjezdzie Jarno spokojnie strata byla by do odrobienia.
Bonjo
 
Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 14:47

Postprzez Dale65 N cze 22, 2008 14:43  Re: GP Francji

BMW musi sie pilnować, sytuacja podobna jak w Barcelonie, tylko że wtedy to był McLaren a dzisiaj to jest Toyota...
Oby to była chwilowa niedyspozycja...

Mam wrażenie to RK miał przyspieszony 2 pitstop... nie wiem tylko po co :zakrywa: przeciez bylo wiadomo ze jak RK pojedzie ciezszym bolidem to straci czas a nie zyska
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Maly-boy N cze 22, 2008 14:45  Re: GP Francji

co wy sie tak przejmujecie przecie wiadomo ze przy obecnej F1 trzeba byc szybszym o jakies 1,5 sek conajmniej zeby kogos wyprzedzic ,Kubica bardzo szybko zblizyl sie do Trullego i co nagle zwolnił ?
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez kszyh2404 N cze 22, 2008 14:45  Re: GP Francji

szkoda kimasa bo wygral by to spokojnie.
brawo trulli chociaz w drugiej czesci wyscigu znacznie siadło jego tempo.
co do bmki- moglo byc lepiej gdyby zalali kubicy wiecej paliwa na drugi stint a tak zamiast 3 dowiozl 5 miejsce. pod koniec 1 stinta cos mu tempo spadlo i chyba mial wczesniejszy pierwszy pitstop bo 2 ostatnie kolka przed 1 pitstopem byly bardzo slabe w jego wykonaniu.
nick... szkoda słow. podobnie hamilton.
brawo dla piqueta. najwidoczniej testy mu pomogly
"jak sobie posiejesz, tak sobie zapalisz"
Avatar użytkownika
kszyh2404
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 16:18
Lokalizacja: Brzozów

Postprzez Damon N cze 22, 2008 14:47  Re: GP Francji

Bardzo mi szkoda Kimiego. Był dużo szybszy i awaria pozbawiła go zasłużonego zwycięstwa :| . Bardzo dobry wyścig Jarno, długo trzymał za sobą Roberta w środkowej fazie wyścigu dzięki czemu utrzymał bardzo dobrą pozycję na mecie. Gdyby Robert tam wyprzedził kierowce Toyoty na pewno zajął by jego miejsce. Zbliżał się do niego bardzo szybko, ale jednak wyprzedzanie to inna bajka. Bardzo dobry występ Piquet :spoko: Utrzymał za sobą McLareny a na koniec wykorzystał zamieszanie na dohamowaniu i zdobył pozycję przed Alonso. Hamilton :mur: Jak zwykle w podbramkowych sytuacjach traci głowę i popełnia błędy, które go później bardzo dużo kosztują. No i ten gest po wyprzedzeniu Rosberga, który jechał cysterną :zdziwiony:
Robert chyba więcej nie mógł wyciągnąć z tego bolidu, co można zobaczyć po wyniku Nicka. Wyścig prócz kilku nieoczekiwanych sytuacji na torze i w boksach bardzo nudny.
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Twarzer N cze 22, 2008 14:49  Re: GP Francji

Ech, szkoda ze nie padalo (procz paru kropel pod koniec), bo wyscig byl potwornie nudny, wlasciwie nic sie w nim nie dzialo. Nie przypominam sobie ciekawego wyscigu na tym torze. Oby na Silvrstone troche wiecej sie dzialo.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez justnert N cze 22, 2008 14:50  Re: GP Francji

szkoda mi Raikkonena, ale pokazał klase jadąc popsutym bolidem... chociaż ogolnie wyscig mi sie nie podobal, jednak dobra postwa nelsona, kubica jakos blado, nick to szkoda gadac... brawo Trulli
Avatar użytkownika
justnert
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 21:33

Postprzez O2 N cze 22, 2008 14:50  Re: GP Francji

1. klatwa Kimiego nadal trwa... ;/
2. brawo dla Massy
3. McLaren slabiutko.... tylko Hekki staral sie jechac a Hamiloton powinien isc do szkoly bo nie zna przepisow :D haha

Ogolnie wyscig nudny mogl w sumie spasc deszcz na ostatnie 12 kolek to by byla jakas akcja a tak to procesja...
Obrazek
O2
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 15:33
Lokalizacja: z kosmosu

Postprzez Szu N cze 22, 2008 14:51  Re: GP Francji

Kimiemu może zabraknąć tych kilku kg z układu wydechowego na ważeniu po wyścigu, podobnie jak Kubicy na Węgrzech.
Avatar użytkownika
Szu
 
Dołączył(a): Wt cze 26, 2007 11:25

Postprzez michuhania N cze 22, 2008 14:54  Re: GP Francji

no w koncu wysig ciekawy, troche walki na torze, i w koncu jakas inna koncowka ,
co do BMW to faktycznie slaby weekend w ich wydaniu, widac ze cos im tor nie lezy (bolidowi) , robert mimo ze sie zblizyl do truliego to wyraznie zyskiwal tylko na mokrym (lekko) torze bo gdy wysechl to obaj z heikim mu odjechali coz trzeba poczekac do Gp GB moze bedzie lepiej :D

ferrari no coz tak bywa kimi mial wygrac a tu bolid sie rozsypal (trcohe) , najbardziej mnie smieszyly komentarze reporterow ze chyba skrzynia bo cos dziwnie brzmi a w zblizeniach juz duzo wczesniej widac bylo latajaca rure wydechowa, oj nie wiem na co oni patrza :D

podobenie bylo jak STR sie rozysypalo chyba tylny spojler a raczej jego czesc , ciekawe

poza tym na jednym zakrecie na torze lezaly czesci wlasnie z rozypanego STR i jakos nikt tego niezauwazyl , a w sumie kierowcy mogli sobie na tym niezle opone rozwalic bo byl to kawalek ktory stal centralnie na srodku toru


toyota mnie dzisaij zaskoczyla na plus

hamilton to lipa totalna, koles sie coraz bardziej gubi, a jeszcze przed wyscigiem na ITV pokazywali z nim wywiad i tam mowil jaki jest dobry i jak nastawiony, jaki mocny itp :/ a tu znowu "zonk"
Avatar użytkownika
michuhania
 
Dołączył(a): N paź 15, 2006 14:01
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mik3 N cze 22, 2008 14:54  Re: GP Francji

A co zrobił Hamilton i jaką karę dostał?? akurat w tych momentach nie było mnie przy telewizorze.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez Maly-boy N cze 22, 2008 14:56  Re: GP Francji

kiedy chciał wyprzedzic Vettela ściął bodajze 3 i 4 zakret i zyskał na tym pozycje
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Lipek N cze 22, 2008 14:57  Re: GP Francji

Brawa dla Kierowców Ferrari. Szkoda Kimiego. :-( Strata trzeciego kierowcy do pierwszego prawie idealnie taka sama jak w zeszłym roku.
Trulii pojechał świetny wyścig i nie dał się Kovalainenowi.
Kubica chyba nie mógł nic więcej wycisnąć z F1.08. Jazda Heidfelda robi się już żałosna. Wg mnie następny wyscig będzie jego ostatnią szansą na poprawę. Gdyby zdobył na SIlver jakieś punkty to bym go zostawił, a jak nie to wywalił [...] z BMW.
Hamilton popełniał błędy i w efekcie zajął dalsze miejsce. Kovalainen pojechał dobry wyścig.
Alonso przeciętnie. Piquet jechał świetnie. Nie popełniał błędów i utrzymywał za sobą McLarena. Myślę, że on i Trulli byli najlepszymi kierowcami GP Francji.
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez benno N cze 22, 2008 14:58  Re: GP Francji

Hamilton po raz kolejny pokazal ze nie lubi jezdzic w srodku stawki , no i doigral sie chociaz decyzja stewardow bardzo watpliwa moim zdaniem . Jego wyjazd poza tor byl po juz wyprzedzeniu, takze trudno powiedziec by cos zyskal na tym. Mimo to wynik sam mowi za siebie , i to po raz kolejny kompromitacja ze strony HAM. Ron malo sie nie poplakal po wyscigu.

Kubica widac bylo ze meczyl sie dzis niemilosiernie , na 1 tankowaniu powinni mu nalac wiecej paliwa, widac bylo ze jedyna szansa by wyprzedzic Trullego to pokonac go w pit-stopie . Jednak gdyby Robert nie utknal za nim tak dlugo to KOV nie mial szans by zabrac 4 miejsce. Miejmy nadzieje ze to chwilowa niedyspozycja BMW a w UK bedzie lepiej.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Następna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron