GP Francji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez barteks Pn cze 23, 2008 17:36  Re: GP Francji 2008

Ale nie ma niestety numeru po wyścigu w Montrealu...

Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Darth ZajceV Pn cze 23, 2008 20:43  Re: GP Francji 2008

Taki drobny offtop. Powiedźcie mi jak to jest z Red Bulletinem? Będąc na GP widzowie tez mogą sie na niego załapać czy papierowa wersja jest tylko dla ludzi ze światku F1?
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez kinimod Pn cze 23, 2008 21:39  Re: GP Francji 2008

barteks2 napisał(a):Ale nie ma niestety numeru po wyścigu w Montrealu...



To jest nr. wydany przed wyscigiem - po qualu.... Tego po wyscigu nie ma...
kinimod
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 11:02
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Ksys Pn cze 23, 2008 23:08  Re: GP Francji 2008

Corvi78 napisał(a):Jestem ciekaw jak wypadło ważenie bolidu u Raikkonena po wyścigu bo dziure wychapało konkret.


O ile wiem to dodaja wage czesci ktora zostala uszkodzona/odpadla ? :<
Ksys
 
Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 19:54

Postprzez barteks Pn cze 23, 2008 23:26  Re: GP Francji 2008

Czy nie uważacie, że Kimi powinien zobaczyć w wyścigu czarno-pomarańczową flagę? Zwisająca rura wydechowa stwarzała niebezpieczeństwo dla innych kierowców i dla kibiców... :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Sergi Wt cze 24, 2008 5:54  Re: GP Francji 2008

moim zdaniem Kimas pwoinin dostac nakaz zjazdu do pitu w celu ewentualnej naprawy niebezpiecznej usterki.... :roll:
"Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą." Sokrates.
Avatar użytkownika
Sergi
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 14:32
Lokalizacja: Piła

Postprzez im9ulse Wt cze 24, 2008 8:24  Re: GP Francji 2008

co mozna powiedziec o tym GP - nudy, nudy i jeszcze raz nudy

Jedyne emocjonujace momenty to przejsciowe klopoty Kimiego, lekki deszczyk przed koncem i kilka menewrow wyprzedzania...

Hamilton powoli zaczyna cierpiec na syndrom "Buttona"...teraz z Lewisa wychodzi niedoswiadczenie i bledy typowe dla debiutanta, w poprzednim sezonie byl mimo wszystko anonimowy, teraz ma ciezej bo musi ciagnac MacLarena praktycznie sam (naszczescie Koval chyba juz sie obudzil po wypadku)

co sie tyczy Kubicy to zaczyna robic to co Lewis w poprzednim sezonie, mocno punktuje i trzyma sie z dala od problemow na torze (oprocz Australii praktycznie spokoj), nie mam watpliwosci ze bedzie w czolowce na koniec sezonu, mistrzostwa nie wygra, bo bolidy Ferrari sa znacznie lepsze i tylko jakis cud odbierze mistrzostwo Kimiemu/Massie

Honda widac ze sobie podarowala ten sezon, slabe tempo w Kanadzie i tutaj, mode sie zeby RA109 zatrybil :lol:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez ZiM Wt cze 24, 2008 10:39  Re: GP Francji 2008

barteks2 napisał(a):Czy nie uważacie, że Kimi powinien zobaczyć w wyścigu czarno-pomarańczową flagę? Zwisająca rura wydechowa stwarzała niebezpieczeństwo dla innych kierowców i dla kibiców... :roll:


Też się nad tym zastanawiałem :roll:

Jak powiedziała pośredniczka FIA GPWeek "dyrektor wyścigowy ocenił ryzyko, jako minimalne, ponieważ dana część była lekka"
Także Ferrari nie widziało potrzeby wcześniejszego stopu. W momencie kiedy Kimi planowo zjechał do boxu, pozostał jedynie kabel, którego zdecydowali się nie odcinać, ponieważ mogłoby to kosztować więcej czasu, wykorzystanego w konsekwencji przez kierowcę Toyoty.

Tak tłumaczy to FIA i Ferrari, ale nawet jeżeli rura jest nieduża,
to przecież strasznie gorąca, a przy tych prędkościach na torze, gdyby tak w najgorszym wypadku uderzyła w kask kierowcy, konsekwencje mogłyby być nieciekawe. :roll:
Z drugiej strony patrząc co chwilę podczas wyścigów po torach "latają" różne oderwane części,
więc pewne ryzyko jest zawsze :roll:



im9ulse napisał(a):co mozna powiedziec o tym GP - nudy, nudy i jeszcze raz nudy
Jedyne emocjonujace momenty to przejsciowe klopoty Kimiego, lekki deszczyk przed koncem i kilka menewrow wyprzedzania...

Zgadzam się - jeden z nudniejszych GP w tym sezonie :(
Avatar użytkownika
ZiM
 
Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 20:15

Postprzez Slawregas Wt cze 24, 2008 11:01  Re: GP Francji 2008

Mimo wszystko było troche wyprzedzań bylo na nawrocie ( nie tylko na starcie ) , no i po tankowaniach były roszady pozycji . Musze powiedzieć że już miałem trochę dość chaotycznych wyścigów , także jeden zwykły nie jest zły . Po za tym nie można oczekiwac żeby na kazdym wyscigu będzie jak w Montrealu . Następne trzy wyścigi ( S-stone , Hunagaroring, Hockenheim) pewnie będą podobne do ostatniego , dopiero w Valencii będzie zagwarantowana rozrywka :rotfl: .
Slawregas
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 15:14
GG: 10612336

Postprzez Endrju Szopen Wt cze 24, 2008 11:32  Re: GP Francji 2008

O właśnie, Walencja...
Ale co do Francji - w sumie to spodziewałem się nudniejszego wyścigu, więc nie jestem aż taki rozczarowny. A co pokazało to GP? Że Hamilton strasznie chaotycznie jeździ i (zbyt) często blokuje koła (co było też świetnie widać w Malezji, zwłaszcza na ostatnim zakręcie). Że z Heidfeldem jest źle (szkoda wielka...). Że BMW nie jest wcale takie mocne, przynajmniej teraz (już było to trochę widać po kwalifikacjach w Monako). Że Toyota jest b. dobra w tym sezonie (i to już od Australii, nie od teraz...). Że Ferrari dominuje (co było do przewidzenia...). Poza tym - nic ciekawskiego :-D
Ostatnio edytowano Wt cze 24, 2008 11:35 przez Endrju Szopen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MITSUBISHI_WRC Wt cze 24, 2008 11:34  Re: GP Francji 2008

Sergi napisał(a):moim zdaniem Kimas pwoinin dostac nakaz zjazdu do pitu w celu ewentualnej naprawy niebezpiecznej usterki.... :roll:

Jestem tego samego zdania, było pokazane jak ta rura wydechowa odlatuje z bolidu raikkonena. To było niebezpieczne dla innych kierowców, na szczęscie ten wydech odleciał po za tor, już nie chce myślec co by sie stało jakby to poleciało w kierunku innego kierowcy. A co do samego wyścigu to bardzo ciesze sie z wyniku jaki uzyskał Jarno Trulli, do samego konca walczył o to żeby dojechac na 3 miejscu. I udało sie, mówi sie o Jarno że po niepowodzeniach, albo jak ktoś go wyprzedzi bierze to do siebie i odpuszcza. Jak pokazał w tym wyścigu nie jest tak, pięknie walczył a i Toyota pokazała że ma potencjał, mam nadzieje że już niedługo będzie 1 miejsce dla Toyoty. No a Timo Glock bez rewelacji, tylko wtedy zdobywa punkty jak większość kierowców odpada i ma jakieś przygody, tak było w poprzednim GP. Chciałbym żeby w przyszłym roku zastąpił go inny szybszy kierowca, być może Robert Kubica (marzenia) ale kto wie, wszystko jest możliwe. Robert Pojechał ten wyścig jak zresztą poprzednie, bezbłędnie ale niestety nie najlepszy bolid nie pozwolił na lepszy wynik, przy odrobinie szczęścia mogło byc 3 miejsce. No a hamilton popełnia dużo błędów i chyba nie wytrzymuje psychicznie napięcia, to co ostatnio robi, to szkoda słów. Możecie mówic co chcecie, ale Robert Kubica jest o wiele lepszym kierowcą od niego, pozdrawiam wszystkich fanów F1 i Toyoty, na koniec wrzucam pare fotek z Jarno Trullim.

http://www.toyota-f1.com/public/images/ ... e/l_21.jpg
http://www.toyota-f1.com/public/images/ ... e/l_19.jpg
http://www.toyota-f1.com/public/images/ ... e/l_28.jpg
http://www.toyota-f1.com/public/images/ ... e/l_18.jpg
Ostatnio edytowano Wt cze 24, 2008 11:55 przez MITSUBISHI_WRC, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez barteks Wt cze 24, 2008 12:12  Re: GP Francji 2008

Widzieliście podsumowanie wyścigu na f1.com? :D Chyba najlepsze jakie do tej pory zrobili, na początku krowy, bolid jadący po mieście, później jeszcze kopniak w stronę Hamiltona, onboard z momentem ścięcia szykany i dużo więcej....
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez ventylator Wt cze 24, 2008 13:03  Re: GP Francji 2008

Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Arek Wt cze 24, 2008 14:01  Re: GP Francji 2008

Widzieliście podsumowanie wyścigu na f1.com? :D Chyba najlepsze jakie do tej pory zrobili


To samo mówiliście po Kanadzie,ale racja podsumowania wyścigów stają się ciekawsze z wyścigu na wyścig(mimo że nie koniecznie Francja była jakimś emocjonującym widowiskiem) ale filmik dobry :spoko:
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez benno Wt cze 24, 2008 15:47  Re: GP Francji 2008

Igor Szmidt napisał(a):Dla leniwych.


Nie ma co, najlepszy widok na starcie z onboard Kubicy :D . Z drugiej strony ten nudny wyscig mozna strescic tym wlasnie video. Nic wiecej sie nie dzialo :)
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron