GP Francji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Don Pedros N cze 22, 2008 15:01  Re: GP Francji

Cóż Kimi - paskudny pech, żeby tak bolid się rozleciał :evil:
Massa - wykorzystał nadarzającą się okazję i wygrał - Ferrari we Francji było poza konkurencją :-D
Trulli - bardzo dobry wyścig, zasłużone 3 miejsce - duże gratulacje.
Kovalainen - bardzo dobry wyścig, także należą się gratulacje, mimo przesunięcia o 5 miejsc bardzo ładna walka o podium z Trullim, dobre tępo. Nareszcie nie dopadł Go pech.
Kubica - cóż chyba mógł być czwarty, ta jazda za Trullim i niemożność wyprzedzenia niestety była wkurzająca. Wyraźnie Robert, lub samochód na szybkich łukach tracił to co zyskiwał w pierszym sektorze. Nick, no cóż nie będę komentował.
Alonso - to niestety porażka, za to gratulacje dla Nelsinio, najlepszy Jego wyścig, choć jakby nie popełnił błędu przy wyjeździe z pit stopu i nie dał wyprzedzić się Haikki to pewnie Fin nie dojechał by przed Robertem :-) .
Hamilton - kompromitacja i tyle :x
Ostatnio edytowano N cze 22, 2008 15:07 przez Don Pedros, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Dale65 N cze 22, 2008 15:03  Re: GP Francji

Co do Silverstone to nie nastawiałbym się tak optymistycznie, wydaje mi się że RK mówił że w Barcelonie nie testowali prawie nic na następne wyścigi, bo zbyt różnią się specyfiką od toru w Barcelonie, nie wiem jak ma się MagnyCours do Silverstone, ale jeśli na żaden z nich niczego nie testowali to mogą być w jakiś sposób podobne do siebie i również wyniki mogą być podobne, na obu tych torach im w tamtym roku szło dobrze, a w tym roku na pierwszym już jest gorzej, także i na Silverstone bym sie cudów nie spodziewał, no ale to jest za mało żeby teraz osądzać...
No ale jeśli BMW na serio przespało te 2 tygodnie, to teraz ostro zapikują w dół...
Ostatnio edytowano N cze 22, 2008 15:05 przez Dale65, łącznie edytowano 1 raz
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Fan1 N cze 22, 2008 15:04  Re: GP Francji

Cóż, Ferrari inna planeta, myślę, ze trochę krwi napsuliby im McLareny gdyby nie kary, Kova pokazał że można nim nieźle tu jechac, a do najlepszych w stawcę nie należy, brawa za odwagę zaatakowani na ostatnim kółku, a Trullemu za obronę, widać, że jak nie idzie McLarenom i BMW, to Toyota wykorzystuję swoją pozycje, czego nie można powiedzieć o Renówkach, które ciągle w weekendzie kombinują a potem nie wiele z tego jest; co z Nickiem to jest pytanie, jakby BMW miało jednego kierowcę, bo Niemiec tylko sobie jedzie.
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez Maly-boy N cze 22, 2008 15:05  Re: GP Francji

Dale65 napisał(a):Co do Silverstone to nie nastawiałbym się tak optymistycznie, wydaje mi się że RK mówił że w Barcelonie nie testowali prawie nic na następne wyścigi, bo zbyt różnią się specyfiką od toru w Barcelonie, nie wiem jak ma się MagnyCours do Silverstone, ale na obu torach im w tamtym roku szło dobrze, a w tym na pierwszym już jest gorzej, także i na Silverstone bym sie cudów nie spodziewał, no ale to jest za mało żeby teraz osądzać...
No ale jeśli BMW na serio przespało te 2 tygodnie, to teraz ostro zapikują w dół...



ee przecież są od 25 czerwca testy na silverstone ;o
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Dale65 N cze 22, 2008 15:10  Re: GP Francji

Maly-boy napisał(a):
Dale65 napisał(a):Co do Silverstone to nie nastawiałbym się tak optymistycznie, wydaje mi się że RK mówił że w Barcelonie nie testowali prawie nic na następne wyścigi, bo zbyt różnią się specyfiką od toru w Barcelonie, nie wiem jak ma się MagnyCours do Silverstone, ale na obu torach im w tamtym roku szło dobrze, a w tym na pierwszym już jest gorzej, także i na Silverstone bym sie cudów nie spodziewał, no ale to jest za mało żeby teraz osądzać...
No ale jeśli BMW na serio przespało te 2 tygodnie, to teraz ostro zapikują w dół...



ee przecież są od 25 czerwca testy na silverstone ;o

ja nie mówie, że to przez to że nie testowali, tylko że te tory mogą mieć podobną charakterystykę i BMW będzie na nich wypadać tak jak dzisiaj
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Tomek1 N cze 22, 2008 15:14  Re: GP Francji

benno napisał(a):Hamilton po raz kolejny pokazal ze nie lubi jezdzic w srodku stawki , no i doigral sie chociaz decyzja stewardow bardzo watpliwa moim zdaniem . Jego wyjazd poza tor byl po juz wyprzedzeniu, takze trudno powiedziec by cos zyskal na tym.


Musiał wyjechać poza tor, inaczej nie zmieściłby się w zakręcie i tym samym nie wyprzedził by Vettela.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek1
 
Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 12:43
Lokalizacja: Pszów

Postprzez fidek N cze 22, 2008 15:22  Re: GP Francji

kubica po raz kolejny udowodnił że nie potrafi wyprzedzać ......jak oglądam ten sezon to on jeszcze nikogo nie wyprzedził zawsze za kimś utknie i się wlecze nawet jeśli dotyczy to bardzo słabych bolidów.....to jego najsłabsza strona .....co do hmiltona to wcale nie jechał żle, miał karę 10 miejsc potem karę za ścięcie szykany (moim zdaniem nie słusznie,bo wyprzedził sporo wcześńiej)
ten wyścig pokazał jak wiele brakuje bmw do ferreri do mclarenów nie wiele mniej a zaczynają już tracić nawet do renault i innych......bardzo kiepsko zapowiada się druga część sezonu
fidek
 
Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 10:03

Postprzez Barti N cze 22, 2008 15:24  Re: GP Francji

Wyścig nudny z paroma emocjonującymi momentami.

Na początek Men of the race: Jarno

Na to wyróżnienie zasługuje również Nelson.

Co do wyścigu to nie pokazał nam nic nowego.

Ferrari z przodu, za nimi McLaren jeżdżący bardzo nierówno i nieskutecznie. Na trzecim miejscu wolniejsze BMW ale bardzo solidne. Za czołową grupka pościgowa, Renault, Toyota, Red Bull. Kolejność zmienia się co wyścig, z racji różnych warunków i charakterystyki toru.

Odnosząc się do formy naszego rodaka to wciąż jest najlepszym kierowcą sezonu. Doskonały start, dał radę objechać Alonso cięższym samochodem, jednak niestety później stracił. Końcówka wyścigu emocjonująca czekał na błąd rywali, sądzę ze zdecydował się oszczędzać element na następne GP.
Ostatnio edytowano N cze 22, 2008 15:26 przez Barti, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez barteks N cze 22, 2008 15:25  Re: GP Francji

Szu napisał(a):Kimiemu może zabraknąć tych kilku kg z układu wydechowego na ważeniu po wyścigu, podobnie jak Kubicy na Węgrzech.


IMO Kimi powienien w takiej sytuacji zjechać do boksów. Przecież to stwarzało zagrożenie dla innych kierowców a nawet dla kibiców. FIA :źle:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Mexi N cze 22, 2008 15:36  Re: GP Francji

Po czasach z LT widać było, że BMW było najwolniejsze w S1, czasy mieli porównywalne do bolidów z końca stawki. Dlatego nie dał rady wyprzedzać, bo to na nawrocie zaraz za S1 przecież się wyprzedza. Szkoda, bo w pozostałych sektorach był tak szybki jak Kovalainen

Nelson - naprawdę świetnie, blokowanie maków+objechanie Alonso.
Trulli - odrobina szczęścia, dobry Vmax i jest podium :]
Ferrari - klasa dla siebie
BMW - Robert przyzwoicie, bez szans na wyprzedzanie(co wyżej opisane), niepotrzebny przyspieszony drugi postój. Nick - słabo. Ostatnie 5 wyścigów to tylko 12 punktów. Słabo :!:
Koval - nieźle, nie wiem jak on to zrobił, ze wylądował na P4 :)
Hamilton - najpierw wyprzedzenie poprzez ścięcie szykany, później przytarcie Kovalainena. Do tego jak było widać po tankowaniach, słabe quale.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez patgaw N cze 22, 2008 15:55  Re: GP Francji

mi tak najbardziej sie podobało wyprzedzanie hama na heikkim, i tak se przypominam slowa heikkiego zara po podpisaniu kontraktu z mclarenem ze dla niego najwazniejsze jest zeby mial rowne szanse z kolega z zespolu i jest pewien ze tak bedzie mial. tak samo zapewnienia mclarena ze kierowcy sa rowni. :rotfl:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez KrzysR N cze 22, 2008 15:59  Re: GP Francji

Mi najbardziej podobała sie wypowiedz Roberta po wyscigu, tak to juz jest inzynierowie i projektanci swoje a kierowcy swoje, Robert fajnie to ujął
...no włozno nową czesc do bolidu i juz w piatek mowiłem ze to nie pasuje za bardzo do bolidu, ale nie dało sie tego usunąc no bo sie nie dało i tyle...
, hehe chyba mniej wiecej tak to bylo.
No trudno moze przyniesie to efekty w nastepnym wyscigu ? zobaczymy, narazie nie ma co narzekac jest niezle.
Ostatnio edytowano N cze 22, 2008 16:06 przez KrzysR, łącznie edytowano 2 razy
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez benno N cze 22, 2008 16:02  Re: GP Francji

Hamilton mial wogole zla strategie wyscigowa , mysle ze byloby lepiej nalac mu troche wiecej paliwa a tak zjezdzajac bodajze jako 1 do pit stopu mial juz pozamiatane, do czego przyczynila sie kara.. Moglby wtedy wyprzedzic wielu kierowcow w Pit Lane.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Iza N cze 22, 2008 16:07  Re: GP Francji

Kimiii :-( Cóżeś ty uczynił Temu u góry....
Ale ja się cieszę. Cieszę się, że w ogóle dojechał do mety. I to na 2. miejscu. Mogło być gorzej.

Ferrari poza zasięgiem, dublet zdecydowany mimo problemów. Felipe skorzystał z problemów kolegi i wygrał, a do tego objął pozycję lidera w kl. generalnej. Może być groźnym przeciwnikiem w walce o mistrzostwo, tym bardziej, że jeździ ostatnio naprawdę super, na poziomie Kimiego na pewno, a i błędów nie popełnia. Zobaczymy jeszcze jak sobie psychicznie da radę, jeśli jakimś cudem stanie się głównym faworytem do mistrzostwa... Chociaż takiego scenariusza osobiście sobie nie wyobrażam.

Bardzo ciekawy pojedynek pomiędzy Trullim a Kovalainenem, mimo że bez wyprzedzania. Kubica przez moment też się wmieszał w walkę, ale jednak to ci dwaj kierowcy dostarczyli emocji do końca. Bardzo lubię Heikkiego, ale kibicowałam w tej walce Jarno, sama nie wiem czemu, może dlatego, że taki hołd należał się Anderssonowi, a może dlatego, że fajnie czasem zobaczyć na podium kogoś, kto dawno/nigdy na nim nie gościł. W każdym razie miło, że się obronił i dojechał na tym znakomitym 3. miejscu.

Kolejny bohater wyścigu to faworyt pana Borowczyka, czyli Nelsinho. Utarł nosa McLarenowi, powstrzymując cięższym bolidem najpierw Lewisa, potem Heikkiego. No i dzięki świetnej jeździe zdobył pierwsze punkty, kończąc wyścig przed Alonso, który nawiasem mówiąc zawiódł, bo nawet typowałam go tu na podium... Zdecydowanie najlepszy wyścig Nelsona w jego krótkiej karierze w F1.

Z ciekawszych momentów w wyścigu zostaje jeszcze kara dla Hamiego, spotkanie Buttona ze ścianą i efektowny wybronienie się przed spinem Webbera. Nic więcej nie zapadło specjalnie w pamięć, no może jeszcze parę mniej ważnych manewrów wyprzedzania, to wszystko.

Liczę na bardziej udany, może nawet ciekawszy wyścig za 2 tyg. w Anglii.
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez cichy N cze 22, 2008 16:15  Re: GP Francji

nudny wyścig.. nic ciekawego.. Hamilton się spalił :) jak dla mnie tylko Jarno i Heikki coś pokazali podczas tego GP... no i g8 za 1pkt. Piqueta ! :)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości