GP Francji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Master N cze 22, 2008 16:52  Re: GP Francji

OldHorse napisał(a):
Jakuzo napisał(a):A co sadzicie o karze DT dla Hamiltona za wyprzedzenie Vettela na T7 i sciecie szykany?


Jak najbardziej słuszna kara.
Gdyby Hamilton miał choć odrobinę rozumu, za szykaną oddałby pozycję Vettelowi, stracił 3 sekundy zamiast 25 za DT i mógłby spróbować nawet powalczyć o podium, z dużymi szansami na sukces. Nie wiem, czy ten facet nie zna regulaminów czy też może uważa, że go nie dotyczą.


No dokładnie, ale jak sądzi że da radę wyprzedzić przeciwnika na szybkiej szykanie na której się jedzie grubo ponad 200 km/h :przewraca: :zakrywa:
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Maly-boy N cze 22, 2008 16:55  Re: GP Francji

Master napisał(a):
ale jaki debil sądzi że da radę wyprzedzić przeciwnika na szybkiej szykanie na której się jedzie grubo ponad 200 km/h


znam chyba "takiego" Fernando Alonso rok temu we Francji
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez pjaxz N cze 22, 2008 17:06  Re: GP Francji

Ferrari ścigało się w swojej własnej lidze. :dobrze:
Kimi :dobrze: jechał znakomicie, ale usterka techniczna uniemożliwiła mu walkę o wygraną. Tak po prawdzie Whiting powinien niezwłocznie ściągnąć go z toru, gdy miał problemy techniczne, które zagrażały wszystkim wokół.
Massa :dobrze: spokojnie oceniając był tutaj wolniejszy od partnera z zespołu, ale wygrał pokazując, że jego pozycja w zespole jest bardzo mocna.
Trulli :dobrze: :dobrze: znakomity występ Włocha, spinuje w treningach ale w wyścigu pojechał bezbłędnie i szybko na suchym torze. Bardzo dobre umiejętności defensywne. Gdy trochę popadało wydawało się, że straci pozycję, na szczęście niebiosa zlitowały się nad Włochem.
Heikki, :dobrze: :dobrze: awans z dziesiątej pozycji mówi wszystko. Dzisiaj naprawdę duża klasa
Robert :dobrze: nieźle. Bardzo szkoda okazji, bo była duża szansa na podium. Świetny start, potem od razu zaryzykował (duży plus za to) i zaatakował na nawrocie Trullego. Niewiele brakowało by manewr Kubicy się powiódł i wtedy mielibyśmy pewne trzecie miejsce. Niestety Jarno zablokował Roberta co wykorzystał Alonso. Po pierwszej serii pitstopów pojawiła się kolejna okazja do wyprzedzenia Trullego, ale tym razem przez wiele okrążeń Kubica nie był w stanie nawet spróbować manewru wyprzedzania mając tylko 0.7s straty (IMO powinien zaryzykować jak na pierwszym okrążeniu, być może Vmax była zbyt mała). Po drugim pit stopie było jasne, że szanse na podium są bliskie zeru, a dwa okrążenia za Vettelem spowodowały, że Polaka po wizycie w boksie przeskoczył Kovalainen. Słaby weekend przede wszystkim dla zespołu, bo nie wierzę że Polak stracił formę z tygodnia na tydzień.
Webber :dobrze: popełnił błędy w trakcie wyścigu, ale wyższej pozycji zająć nie mógł. Kolejny mocny występ Australijczyka
Piquet :dobrze: :dobrze: jak dla mnie znakomity występ Brazylijczyka. Utrzymywał Hamiltona i Kovalainena za sobą bez większych problemów. Bardzo dobre tempo do tego wyprzedzenie swojego partnera z zespołu. Bardzo duże zaskoczenie in plus. Gdyby tylko nie PitLane Limiter :wink:
Alonso :źle: :źle: Występ niegodny mistrza, słabiutki start, "wytrzymał presję" Hamiltona i Piqueta.
Nick :źle: jego wynik to pochodna miejsca w kwalifikacjach i defensywnej strategii.

Niepokoi utrata konkurencyjności BMW, tym bardziej szkoda dzisiejszej utraconej szansy na podium, bo wszystko wskazuje na to, że na następną będą musieli długo poczekać. Mclareny a szczególnie Ferrari na dziś dzieli od zespołu z Hinwill bardzo dużo, natomiast szczególnie Toyota a trochę mniej Renault i RBR już się do BMW dobierają
Ostatnio edytowano N cze 22, 2008 17:36 przez pjaxz, łącznie edytowano 1 raz
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez benno N cze 22, 2008 17:25  Re: GP Francji

Patrzac na ostatni rok McLaren jest najbrudniej jezdzacym teamem w F1, co chwile jakies dyskwalifikacje , przewinienia. A to blokuja kogos w qualu , a to na torze jakies incydenty czy nieczyste zagrania.
I tu nie chodzi o to ze dzis akurat HAM dostal kare - jego" pushing hard"dzis o malo sie nie skonczyl tym ze zaparkowal w ktoryms z bolidow.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez slipstream N cze 22, 2008 17:28  Re: GP Francji

Co bardziej niepokoi, to fakt, że BMW zostali pokonani w kwalifikacjach przez Toyotę na niemal identycznej strategii a potem rzecz jasna w wyścigu. Przypadkowości w tym już nie było, zresztą po występie Japończyków w Montrealu uważam że to ich BMW powinno się teraz obawiać, bo Renault jak widać pojedynczy czas może zrobić, ale tempa wyścigowego i strategii wciąż nie ma. Choć co do P3 Trullego śmiem twierdzić, ze gdyby te lekkie opady utrzymały się wtedy do końca, byłoby różnie bo i Koval i Robert byli na takim torze wyraźnie szybsi. Tak przy okazji już tylko, to chyba najlepszy z możliwych sposób dla Toyoty na uczczenie pamięci Andersona.

Ale teraz po kolei:
MASSA. Nie ma się co rozpisywać, poprawny wyścig w jego wykonaniu i tyle. Solidna jazda na P2 ze zwycięstwem po dość nietypowej awarii Kimiego
RAIKKONEN. Właściwie to miał być jego weekend, ale wyszło inaczej. Przyznam ze w połowie wyścigu myślałem ze regularnie zacznie tracić czas, jednak na jego szczęście coś w bolidzie jednak zaskoczyło żeby pewnie na P2 dojechać.
TRULLI. Jak wystartował tak dojechał, brawa jednak dla Włocha za utrzymanie koncentracji, bo nie wątpię aby myśl o podium nie zaprzątała zbytnio jego głowy w trakcie jazdy. Co więcej jak pisałem, stanowił poważną konkurencję dla Roberta, jadąc z tą samą strategią, mając lepszy czas w Qualu i dobre tempo w wyścigu.
KOVALAINEN. W sumie zaskoczenie? Nie sądzę aby wielu spodziewało się go tak wysoko, tym bardziej ze kto inny był priorytetem dla Maka... Ale również w sumie bardziej solidna jazda niż przebłysk geniuszu czy farta. Ogólnie mam wrażenie, ze ten wyścig opierał się po prostu na solidnej jeździe każdego... o przepraszam, nie każdego przecież kierowcy.
KUBICA. Bardziej uważam że poległo tu BMW, a Robert zrobił co mógł we Francji. Po drugim stopie pewne było, ze podium stracone (jeśli nie wydarzy się nic w stylu deszcz czy SC), ale strategią przegrali pewne P4. Może zlekceważyli zagrożenie ze strony Kovala patrząc za bardzo w przód niż za siebie.

Osobny minus dla HAMILTONA. Kolejny popis arogancji z jego strony i traktowania siebie jako pępek świata. Reszta komentarza zbędna, dla człowieka bez klasy.

Wyróżnienie specjalne HEIDFELD. A właściwie pogrążenie totalne. Żal że to nie on wygrał bijący i wzruszający innych w Montrealu powinien zostać zastąpiony świadomością tego, jak wiele zawdzięczał wtedy przypadkowi. W warunkach w pełni normalnych nic już na plus Nicka nie może przemawiać, tym bardziej wynik.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Damianos N cze 22, 2008 17:36  Re: GP Francji

Wyścig mógłby być ciekawszy gdyby spadł deszcz . A tak to kilka wyprzedzań równa jazda Roberta i wreszcie słowa uznania dla Nelsona Jr. , widać że testy mu pomogły . Ferrari jak zwykle na Magny poza zasięgiem , a już myślałem że Kimi nie skończy wyścigu . Trulli też niezła jazda , Hamilton no comment , Nick to samo . Ogólnie wyścig nie ciekawy :?
Damianos
 

Postprzez benno N cze 22, 2008 17:52  Re: GP Francji

slipstream napisał(a):Co bardziej niepokoi, to fakt, że BMW zostali pokonani w kwalifikacjach przez Toyotę na niemal identycznej strategii a potem rzecz jasna w wyścigu. Przypadkowości w tym już nie było, zresztą po występie Japończyków w Montrealu uważam że to ich BMW powinno się teraz obawiać, bo Renault jak widać pojedynczy czas może zrobić, ale tempa wyścigowego i strategii wciąż nie ma. Choć co do P3 Trullego śmiem twierdzić, ze gdyby te lekkie opady utrzymały się wtedy do końca, byłoby różnie bo i Koval i Robert byli na takim torze wyraźnie szybsi. Tak przy okazji już tylko, to chyba najlepszy z możliwych sposób dla Toyoty na uczczenie pamięci Andersona.

Jakie to usprawnienia wprowadzila Toyota na Magny Cours ? Macie jakies szersze info?
Wiem tylko ze maja nowe zawieszenie ale cos tam jeszcze wymieniali. Ciekawe czy te elementy byly tylko na ten wyscig, czy juz pozostana na stale..
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez SpeedyGonzales N cze 22, 2008 18:11  Re: GP Francji

benno napisał(a):
slipstream napisał(a):Co bardziej niepokoi, to fakt, że BMW zostali pokonani w kwalifikacjach przez Toyotę na niemal identycznej strategii a potem rzecz jasna w wyścigu. Przypadkowości w tym już nie było, zresztą po występie Japończyków w Montrealu uważam że to ich BMW powinno się teraz obawiać, bo Renault jak widać pojedynczy czas może zrobić, ale tempa wyścigowego i strategii wciąż nie ma. Choć co do P3 Trullego śmiem twierdzić, ze gdyby te lekkie opady utrzymały się wtedy do końca, byłoby różnie bo i Koval i Robert byli na takim torze wyraźnie szybsi. Tak przy okazji już tylko, to chyba najlepszy z możliwych sposób dla Toyoty na uczczenie pamięci Andersona.

Jakie to usprawnienia wprowadzila Toyota na Magny Cours ? Macie jakies szersze info?
Wiem tylko ze maja nowe zawieszenie ale cos tam jeszcze wymieniali. Ciekawe czy te elementy byly tylko na ten wyscig, czy juz pozostana na stale..


proszę benno http://www.formula1.com/news/technical/ ... 4/549.html
"We know the car is nowhere being a front-row car yet," says Renault's engineering chief Alan Permane. "It's there because of Robert."
SpeedyGonzales
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 15:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rafaello85 N cze 22, 2008 18:40  Re: GP Francji

patgaw napisał(a):mi tak najbardziej sie podobało wyprzedzanie hama na heikkim, i tak se przypominam slowa heikkiego zara po podpisaniu kontraktu z mclarenem ze dla niego najwazniejsze jest zeby mial rowne szanse z kolega z zespolu i jest pewien ze tak bedzie mial. tak samo zapewnienia mclarena ze kierowcy sa rowni. :rotfl:

Od samego początku wszyscy wiedzieliśmy, że Lewis był, jest i będzie pupilkiem Rona, a Heikki ma być jego pomocnikiem.
Co do tej sytuacji, którą dziś mieliśmy na torze - ewidentnie Heikki puścił Lewisa. Takie rzeczy są praktykowane jeśli jedzie dwóch kierowców z tego samego zespołu i ten z tyłu jest szybszy. Tylko czy Hamilton był szybszy? hmmm... W każdym razie uważam, że stewardzi nie powinni się do tego wtrącać, pojawiają się głosy, że za T.O powinni ukarać McLarena.

OldHorse napisał(a):Nie wiem, czy ten facet nie zna regulaminów czy też może uważa, że go nie dotyczą.

Ja też się nad tym zastanawiam ;) Myślę, że tym razem Lewis i cały McLaren sądził, że stewardzi zupełnie inaczej spojrzą na tę kwestię. Nie wierzę, że Dennis nie wiedział, że ten manewr nie był zgodny z regulaminem.
Jedno jest pewne - w tym roku Lewis Hamilton jest tylko i wyłącznie jednym z 20 zawodników, którzy biorą udzial w wyścigach! Nie jest w żaden sposób specjalnie traktowany, jak mieliśmy to rok temu...
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez adagio28 N cze 22, 2008 18:42  Re: GP Francji

Takie jedno wielkie szczęście w nieszczęściu. Cieszy mnie dzisiejsza postawa Nelsinho. No i oczywiście postawa Lujsa. :D Robert w sumie zrobił, co mógł. A Ferrari... Cóż. Burzliwy temat. To jest właśnie to główne szczęście w nieszczęściu. :) Grunt, że w klasyfikacji konstruktorów się coraz bardziej polepsza. :) (czyt. Ferrari) A no i Jarno... W sumie dobrze, że się wybronił. Jemu też się coś należy (od życia). :wink:
Ta adagio28, nie ten adagio28.
Avatar użytkownika
adagio28
 
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 11:39
Lokalizacja: E.

Postprzez kostrzewus N cze 22, 2008 18:59  Re: GP Francji

Jestem pod dużym wrażeniem tego, co zrobił Jarno Trulli. Wedrzeć się pomiędzy BMW, a Mclareny to nie lada sztuka. Massa wygrał dzięki problemom Raikkonena. BMW się nie popisało. Już podczas piątkowych treningów nie przygotowali odpowiednio bolidów i teraz są efekty. Jeśli zamierzają się liczyć w dalszej walce, to muszą się lepiej spisywać. Robert zrobił, co mógł. Widać było, że walczy z bolidem. Dużo tracił przy wyjściu z zakrętu. Cieszy mnie postawa Nelsona Piqueta, który pierwszy raz w tym sezonie zdobył punkty. Wyścig ukończył na 7 pozycji, tuż przed dwukrotnym mistrzem świata i jego kolegą z teamu - Fernando Alonso. Jestem bardzo zadowolony z wyniku Lewisa. Oby tak dalej. Następny wyścig odbywa się na Silverstone. Przypuszczam, że tam Ferrari będą bardzo groźne i zaliczą kolejny dublet. Liczę na dobrą postawę BMW i Roberta.
No jest kozakiem
Avatar użytkownika
kostrzewus
 
Dołączył(a): So paź 20, 2007 14:29
Lokalizacja: Lublin
GG: 2155912

Postprzez SoBcZaK N cze 22, 2008 19:54  Re: GP Francji

Kubica piąty to Onet pisze u siebie :D ale ja za nimi nie bede płakał...

płakać moge bo:
wyscig zaczałem oglądać od 34 okrążenia to raz... dwa po niemiecku i z reklamami :-? w dodatku ten pech Kimiego... o czym każdy napisał więc ja tylko sie do tego chce dopisać...
o wyścigu wiele nie moge powiedzieć po za tym, że reklamy były nudne i długie, ale jeszcze sie naoglądam bo bede miał to na płytce...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez barteks N cze 22, 2008 20:11  Re: GP Francji

KrzysR napisał(a):Mi najbardziej podobała sie wypowiedz Roberta po wyscigu, tak to juz jest inzynierowie i projektanci swoje a kierowcy swoje, Robert fajnie to ujął
...no włozno nową czesc do bolidu i juz w piatek mowiłem ze to nie pasuje za bardzo do bolidu, ale nie dało sie tego usunąc no bo sie nie dało i tyle...
, hehe chyba mniej wiecej tak to bylo.

Po co oni biorą go na 2 dni testów, skoro i tak później Nick "potwierdza" rezultaty trzeciego dnia, widać z jakimi skutkami...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez SoBcZaK N cze 22, 2008 20:17  Re: GP Francji

Po co oni biorą go na 2 dni testów, skoro i tak później Nick "potwierdza" rezultaty trzeciego dnia, widać z jakimi skutkami...

poco to sie nogi nocą... chcieli mu pomóc to normalne przecież. Inna sprawa, że on dalej nic.... kłik nik
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez ht-hubcio N cze 22, 2008 20:32  Re: GP Francji

ja nie wiem czy zauważyliście, ale jakby Hamilton nie ściął szykany to by walnął w Coultharda. Więc uważam, że kara niesłuszna
Avatar użytkownika
ht-hubcio
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 20:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron