GP Francji 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SoBcZaK N cze 22, 2008 20:35  Re: GP Francji

ja nie wiem czy zauważyliście, ale jakby Hamilton nie ściął szykany to by walnął w Coultharda. Więc uważam, że kara niesłuszna

Ja uważam, że nie wiesz co jest grane. Jeżeli wyprzedza sie kogs przy użyciu trawy czy czegoś tam, to ma sie obowiązek go przepuścić! nie ważne co by sie stało, ważne co sie nie stało czyli nie oddał pozycji.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez rafaello85 N cze 22, 2008 21:08  Re: GP Francji

ht-hubcio napisał(a):ja nie wiem czy zauważyliście, ale jakby Hamilton nie ściął szykany to by walnął w Coultharda. Więc uważam, że kara niesłuszna

Hamilton nie dostał kary za ścięcie szykany, bo takie rzeczy się zdarzają. Karę otrzymał za to, że nie przepuścił Vettela, którego wyprzedził po ścięciu szykany. Gdyby oddał pozycję Niemcowi ( co z resztą nakazuje regulamin ) to nie byłoby żadnego problemu!
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez RobertG N cze 22, 2008 21:14  Re: GP Francji

rafaello85 napisał(a):Hamilton nie dostał kary za ścięcie szykany, bo takie rzeczy się zdarzają. Karę otrzymał za to, że nie przepuścił Vettela, którego wyprzedził po ścięciu szykany. Gdyby oddał pozycję Niemcowi ( co z resztą nakazuje regulamin ) to nie byłoby żadnego problemu!


Dokladnie.
Ja sie dziwie ze nikt przez radio mu tego niesugerowal.
Avatar użytkownika
RobertG
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rafaello85 N cze 22, 2008 21:22  Re: GP Francji

RobertG napisał(a):Ja sie dziwie ze nikt przez radio mu tego niesugerowal.

A ja się dziwię, że mu tego nie nakazali!
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez K N cze 22, 2008 21:29  Re: GP Francji

Ale Hamilton wyprzedził Vettel'a tuż przed szykaną. Trochę pechowo, jednak sędziowie nie zawahali się ukarać Hamiltona.

Natomiast zgodnie z tym, co powiedział Artur Kubica w studio Polsatu po wyścigu - dziwne, że sędziowie nie wezwali Raikkonen'a w celu załatwienia sprawy wydechu. Dobrze, że ten wydech poleciał na trawę, ale i tak lot miał wysoki.

Wyścig ciekawy. Kimi to ma atrakcje. Brawa dla Trulli'ego i dla Piquet'a.
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez OldHorse N cze 22, 2008 22:38  Re: GP Francji

K napisał(a):Ale Hamilton wyprzedził Vettel'a tuż przed szykaną. Trochę pechowo, jednak sędziowie nie zawahali się ukarać Hamiltona.


Nie mieli żadnych powodów do wahania. Wyprzedził go tylko i wyłącznie dlatego, że Vettel rozpoczął hamowanie w miejscu, w którym należało to zrobić, żeby zmieścić się w szykanie, a Hamilton zahamował za późno i po prostu musiał pojechać prosto, bo przy tej szybkości nie był w stanie skręcić !!! To się właśnie zgodnie z regulaminem nazywa "uzyskanie przewagi przez ominięcie szykany" i podlega karze DT. Nie ma cienia wątpliwości, że kara się należała.
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Arek Pn cze 23, 2008 8:46  Re: GP Francji 2008

Troszkę słabszy wynik Kubicy i od razu tylko 5 stron tematu :P

1.Massa-równa jazda,wykorzystał pech Kimiego,i pokazał że jest poważnym kandydatem na mistrza :-)

2.Kimi- No cóż do czasu feralnej awarii KImi stopniowo odjeżdżał Felipe i uzyskał już blisko 5 sekund przewagi,później przez chwilę było nerwowo jak uzyskiwał słabe czasy,ale ostatecznie dojechał do mety na 2 miejscu więc brawo. :)

3.Trulli-ładne kwalifikacje,ładne wyprzedzenie Alonso na starcie czym właściwie zapewnił sobie miejsce na podium,pod koniec ładnie walczył z Kovalem i przede wszystkim zwycięsko :-)

4.Kovalainen-no cóż po karze jaką otrzymał nie spodziewałem się tak wysokiego miejsca,jednak gdyby Nelsinho nie popełnił błędu,to może Koval nie zajął by miejsca wyższego niż 5-6 :-)

5.Kubica-robił co mógł,nie był jednak w stanie wyprzedzić Trullego, zaś to że jest za Kovalem to troszkę przyspali stratedzy chyba,ale brawo za dobry start i wyprzedzenie Alonso
:smile:

6.Webber-niezły występ,kolejne punkty,brawo :-)

7.Nelsinho Piquet-nareszcie punkty,nareszcie dobra równa jazda,szkoda tego pit limitera bo może trzymał by Kovala do końca i byłyby 3 punkty :-)

8.Alonso-po dobrym qualu w wyścigu już nie było tak różowo, pod koniec błąd ale wykorzystał go na szczęscie tylko kolega z zespołu :-)

Lewis Hamilton
-no nic w tym tygodniu ciągle ciągneło się za nim fatum wyścigu w Kanadzie gdyż 13 pozycja na starcie znacznie ograniczała jego szanse na punkty,później jeszcze ścięcie szykany i było "po ptokach". W dalszej części wyścigu mało widoczny i dojechał na tej swojej chyba 10 pozycji.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez pjaxz Pn cze 23, 2008 9:38  Re: GP Francji 2008

Jednak Kubica miał więcej paliwa niż Trulli na pierwszym stincie
Walka Roberta Kubicy o podium zakończyła się tuż po starcie. Ale to nie jest cała prawda. Kilka chwil przed zjazdem do pit stopu Polak przeprowadził ze swoim inżynierem ożywioną rozmowę.
- Pękła mi opona! - zameldował Kubica. - Ciśnienia są w normie, powtarzam, ciśnienia w normie - odpowiedział Tony Cuquerella.
- Na pewno coś jest nie tak. Samochód strasznie ściąga na prawo. Tak się nie da jeździć! - upierał się nasz zawodnik. Ok, zjeżdżaj do boksu - odparł inżynier i Polak zameldował się na pasie serwisowym na 21. okrążeniu, czyli wtedy, kiedy zrobił to jadący bezpośrednio przed nim Włoch Jarno Trulli.
Gdyby Kubica pozostał na torze dłużej od Włocha, miałby taktyczna przewagę, a jego szansa na wyprzedzenie kierowcy Toyoty podczas pit stopu wzrosłaby.
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

Była szansa na podium, szkoda
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez mars28 Pn cze 23, 2008 9:45  Re: GP Francji 2008

Ciekawe ile w tym prawdy, chociaz biorac pod uwage walajace sie po torze fragmenty innych bolidow, przebicie opony bylo mozliwe.
Avatar użytkownika
mars28
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 13:02
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Tomdzio Pn cze 23, 2008 10:21  Re: GP Francji 2008

Trochę denerwujący może być brak prób wyprzedzania przez Roberta w kluczowych momentach ale przyjrzyjmy się temu bliżej. W Kanadzie jechał za Vetelem, potem za Glockiem i przyznał, że nie mógł ich wyprzedzić. Z tego co widzieliśmy nawet nie próbował. Czy to źle? Niekoniecznie bo chyba trafnie ocenił prawie zerowe szanse takiego manewru. Popatrzcie na Alonso męczącego się z Nickim jadącym ciężką cysterną. Alonso próbował kilka razy i nic z tego nie wyszło. Podobnie wczoraj Kovalainen, jadący dużo szybszym bolidem niż Truli. O mało nie skończył poza torem a i tak nic z tego. Może oceniam Kubicę zbyt łaskawie ale podajcie wtedy jakieś przykłady negujące powyższe rozumowanie.
Avatar użytkownika
Tomdzio
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 16:23
Lokalizacja: Paryż/Poznań

Postprzez barteks Pn cze 23, 2008 10:43  Re: GP Francji 2008

Przegląd Sportowy na dobre dojścia do Kubicy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Lipek Pn cze 23, 2008 11:05  Re: GP Francji 2008

http://sport.onet.pl/74455,1248769,1774 ... omosc.html

To wiadomość z onetu. Za bardzo nie chce mi się wierzyć.
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez Arek Pn cze 23, 2008 11:11  Re: GP Francji 2008

To jest to samo co podał wcześnie pjaxz bo jest to to samo źródło czyli Przegląd Sportowy :P
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez dex Pn cze 23, 2008 11:23  Re: GP Francji 2008

Dla mnie wyścig był bardzo fajny , były ostre momęty i nagłe zmiany , kubic amógł być czwarty szkoda , pech kimiego ale 8 ptk to lepiej niz 0 , Hamilton dobrze ze nie zapunktował :P no i nelson nareszcie ma ptk ogólnie bardzo ciekawy wyścig , no Jarno bravisimo :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Mexi Pn cze 23, 2008 11:25  Re: GP Francji 2008

Z Live Timingu wyraźnie wynikało, ze Robert był jednym z najwolniejszych kierowców w pierwszym sektorze - miał tam czas który mył między 15 a 20 kierowcą. Prędkości na Speed Trapie tez miał niskie...dlatego własnie nie mógł wyprzedzać - zdecydowana większość stawki odjeźdzała mu własnie w tym miejscu, gdzie wyprzedzanie jest mozliwe. I wszystko jasne, dlaczego nie mógł wyprzedzić trulliego - który notabene notował wysokie Vmax. Aha, w pozostałych dwóch sektorach miał takie czasy jak Kovalainen (mowa o ostatnim stincie)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości