Przed GP Niemiec 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Orłoś Śr lip 16, 2008 23:00  Przed GP Niemiec 2008

Jest chwila po północy, mamy czwartek 17 lipca 2008 roku, więc regulaminowo (Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami) wszystko jest w porządku. :)

Dlatego też Panie i Panowie zachęcam do dyskusji.

Od siebie dodam, że nie za bardzo podoba mi się ten niemiecki egocentryzm - na dzisiejszej konferencji prasowej będą wyłącznie niemieccy kierowcy. Jak dla mnie organizatorzy tego GP zdecydowanie przegięli, być może jestem przewrażliwiony...
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Darth ZajceV Śr lip 16, 2008 23:51  Re: Przed GP Niemiec 2008

Orłoś napisał(a):Od siebie dodam, że nie za bardzo podoba mi się ten niemiecki egocentryzm - na dzisiejszej konferencji prasowej będą wyłącznie niemieccy kierowcy. Jak dla mnie organizatorzy tego GP zdecydowanie przegięli, być może jestem przewrażliwiony...


Jesteś ;P Na Silverstone mieliśmy samych Brytoli i się jakoś nie czepiałeś ;) Ale tak to już bywa z konferencjami, w koncu Niemcy będą najbardziej chwytliwi dla lokalnej prasy.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez barteks Śr lip 16, 2008 23:56  Re: Przed GP Niemiec 2008

Zapowiada się kolejny deszczowy weekend:

Obrazek

Orłoś napisał(a):Od siebie dodam, że nie za bardzo podoba mi się ten niemiecki egocentryzm - na dzisiejszej konferencji prasowej będą wyłącznie niemieccy kierowcy. Jak dla mnie organizatorzy tego GP zdecydowanie przegięli, być może jestem przewrażliwiony...

To jest konferencja FIA i oni też dobierają rozmówów.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Orłoś Cz lip 17, 2008 0:34  Re: Przed GP Niemiec 2008

Darth ZajceV napisał(a):Jesteś ;P Na Silverstone mieliśmy samych Brytoli i się jakoś nie czepiałeś ;)


Nie miałem wtedy głowy do takich spraw. Teraz dopiero zauważyłem.


Anyway, znowu deszcz? Może być baaaardzo ciekawie. :)
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TobaccoBoy Cz lip 17, 2008 1:23  Re: Przed GP Niemiec 2008

Jestem ciekaw, kto zacznie misterium płaczu, żalu i innego spamu na temat "kastracji" Hockenheimring? :twisted: To zawsze wychodzi podczas GP na tym torze. Na ultrze grupka "wyznawców" próbowała mi i kilku innym osobom wyjaśnić to mityczne "piękno" Gp na starej pętli. Ech, co z człowiekiem robi kilka wyciętych drzewek i te 3 km wydłubanego asfaltu....

----------------
----------------

W temacie: Deszcz miał być na niemal każdym GP w tym sezonie, a skończyło się na Monaco i UK. Jak w czasie startu nie zobaczę mokrego toru, to w głębokim poważaniu mam spekulacje o pogodzie.

Orłoś napisał(a):Nie miałem wtedy głowy do takich spraw. Teraz dopiero zauważyłem.

Taa, wciskaj to młodym ;)

ADAC próbuje uratować budżet toru, więc cały PR wokół tego GP będzie nakierowany w teutońską nutkę. Nie zdziwię się, jak w czasie sesji treningowych/kwalifikacji/wyścigu Kwik, Sutil, Rosberg, Glock i Ventyl będą pokazywani w transmisji aż do oporu
TobaccoBoy
 

Postprzez yankess Cz lip 17, 2008 1:24  Re: Przed GP Niemiec 2008

Przyznaje się bez bicia, że nie widziałem jeszcze żadnego wyścigu na tym torze... Większość starszych fanów mówi, że po zmianie układu na początku wieku ten tor stał się kmiotem, czy dlatego, że po tej zmianie wyścigi na nim są nudne? nie wiem...
W każdym bądź razie jak będzie padać, to wyścig musi być ciekawy.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez TobaccoBoy Cz lip 17, 2008 1:31  Re: Przed GP Niemiec 2008

yankess napisał(a):Większość starszych fanów mówi, że po zmianie układu na początku wieku ten tor stał się kmiotem, czy dlatego, że po tej zmianie wyścigi na nim są nudne? nie wiem...

Pierwszy! :evil:
A wcześniej to co było? Stary Hockenheim to klasyczna silnikownia - wygrywali ci, którzy mieli mocne jednostki (i temu Ligiery, Prosty, Benettony i kilka innych zespołów tutaj wypadało tak dobrze), a prócz 1994 i 2000 w zasadzie wyścig do odespania. Obecnie różnica polega tylko na kształcie toru, nudne ściganie pozostało.
Spa też ma drzewka wokół toru, do najwolniejszych nie należny, a dzięki układowi powoduje, iż mamy tam widowisko co roku. Stary H. miał drzewka i kilka dłuuugich prostych, na których po 2 kółkach wszyscy się rozjeżdżali i tylko awarie albo poważne błędy powodowały, iż powieki nie opadały do końca.

Kończy z tym tematem - tu chodzi o GP, a nie budowę następnego - d**y wziętego - etosu pt "Klasyczny tor zniszczony przez krwiożerczą F1" zapominając o przyczynach modernizacji (nie, nie - nie zrobiono tego na złość). Różnica między tym torem (które czy to w starej czy nowej pętli - nie powinien być w F1), a Hungaroring, polega na tym, iż bezsensowności układu (i nie licząc kasy Madziarów i położenia samego GP na tym akurat obiekcie) nie da się nigdzie ukryć pod ładnymi szyldami, zaś stary Hockenheimring został wyniesiony na ołtarze z powodu tejże modernizacji i szyldu "Szybkość".
TobaccoBoy
 

Postprzez AutoryteT Cz lip 17, 2008 8:25  Re: Przed GP Niemiec 2008

A ja dodam od siebie, że BMW jest bardzo zadowolone z testów na Hockenheimiring, i zapowiada walkę o podium :grin: . Robert miał tak powiedzieć i Rampf. Też nie oglądałem tu żadnego GP, ale oglądając onboardy z 2004 roku, to na "starym" Hocenheim było praktycznie jak na Monzie, teraz po skróceniu prostej, dodaniu 2 nawrotów (jeżeli sie mylę to poprawcie bo nie jestem pewien) jest tu kilka miejsc do wyprzedzania. Jeżeli będzie mokro to zapowiada się ciekawie :-P
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez SPIDER Cz lip 17, 2008 8:47  Re: Przed GP Niemiec 2008

Ja też jestem zwolennikiem starego Hockenheim. Nowe to już nie to samo!

Ale co GP Niemiec, to GP Niemiec. W tym roku wyścig numer trzy, na który czekam. I mam nadzieję, że tak jak w ostatnich latach, czerwoni będą tutaj pierwszorzędną postacią.

:-?

ObrazekObrazekObrazek

Mam jednak nadzieję, że nie będzie padać, bo dobrze byłoby poznać rozkład sił na suchym torze. Na mokrym to jest w dużej mierze loteria...
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez KlinK Cz lip 17, 2008 8:59  Re: Przed GP Niemiec 2008

Od czasu odejscia Miszcza, i przeniesienia GP Europy do Hiszpanii, widac znaczny spadek zainteresowania F1 w Niemczech. Wczesniej przed GP Niemiec i Europy media szalaly, w temacie Schumiego. A jak mlody jeszcze w Williamsie byl dla Miszczunia godnym przeciwnikiem to sie dopiero dzialo. A przed tegorocznym Hockenheim, cichutko jakos i nawet 4 zawodnikow niemieckich i jeden dodatkowo z paszportem, + erst echt Deutsche F1 Team, nie podnosi cisnienia. Jeszcze co poniektorzy maja nadzieje na zwyciestwo Heidfeld/BMW ale to chyba marzenia scietej glowy, nawet po ostatnim "skoku" formy Nicka. Na RTL-u pewnie tematem przewodnim bedzie - czy Nick "znowu" da rade pobic Kubice w kwalifikacjach i wyscigu.
KlinK
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 8:30
Lokalizacja: Hamburg

Postprzez ToBi Cz lip 17, 2008 10:47  Re: Przed GP Niemiec 2008

Ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony na te GP.Wiadomo, ze to domowy wyścig BMW Sauber i będą chcieli dać z siebie wszystko...Po Testach, Kubica mówił że będą bardzo mocni, i będą walczyć o Podium więc nie jest chyba źle ;) Ciekawi mnie tez Postawa Nicka Heidfelda.Na Silverstone Wygral RAZ z Kubicą (nie licząc Australi) i odrazu wszyscy mowią ze w Niemczech Pokona Kubicę :podbite: Moim zdaniem Kubica zawsze byl i będzie leszpy od Heidfelda, więc chyba wielkiej rewolucji nie zobaczymy :-P .
Ze swojej strony dodam jeszcze tyle:Mam przeczucie żę powtórzy się nam Sytułacja z Bahrainu.
Avatar użytkownika
ToBi
 
Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 16:33
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 3321935

Postprzez SPIDER Cz lip 17, 2008 11:02  Re: Przed GP Niemiec 2008

Już widzę szukanie na siłę teorii spiskowych, jeśli Heidfeld wygra cały weekend z Kubicą.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez madry86 Cz lip 17, 2008 11:05  Re: Przed GP Niemiec 2008

Dopiero po kwalifikacjach będzie można z czystym sumieniem powiedzieć kto jest naprawdę mocny, a jeśli chodzi o kwal na silverstone to chyba nie można mówić że to Heidfeld pokonał Kubicę, to awaria wyeliminowała Roberta więc nie ma w tym żadnej zasługi Nicka :shock: A ja myślę że na Hockenheim będzie podium dla BMW, raczej dla Roberta ale kto tam ich wie co oni dla niemieckiej publiczności wymyślą :zakrywa:
"Bóg zbudował sobie tor wyścigowy w niebie i sięgnął po najlepszego na ziemi".
Avatar użytkownika
madry86
 
Dołączył(a): N maja 25, 2008 18:40

Postprzez __kamil__ Cz lip 17, 2008 11:11  Re: Przed GP Niemiec 2008

Tor bardzo Ciekawie wygląda w nowej kombinacji zakrętów , tak jak Yankess nie widziałem na nim jeszcze żadnego race
Weekend z tego co czytałem zapowiada się deszczowy więc znowu może być ciekawie

I czytałem onet.zal i tam było o tym jak chcą wypromować Najka Hejdfelda bo to jest jego domowy wyścig a Kubica ma pójść na drugi plan żeby mu nie przeszkadzać
Nie wiem czy w tym choć trochę prawdy ale zawsze nius to nius na onecie xD
Obrazek
Avatar użytkownika
__kamil__
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 15:13
Lokalizacja: www.css-o.pl

Postprzez rafaello85 Cz lip 17, 2008 11:16  Re: Przed GP Niemiec 2008

TobaccoBoy napisał(a):Jestem ciekaw, kto zacznie misterium płaczu, żalu i innego spamu na temat "kastracji" Hockenheimring? :twisted: To zawsze wychodzi podczas GP na tym torze. Na ultrze grupka "wyznawców" próbowała mi i kilku innym osobom wyjaśnić to mityczne "piękno" Gp na starej pętli.

Ja byłem wiekim zwolennikiem starej wrsji tego toru! O wiele ciekawsze były dla mnie wyścigi na tym ultra szybkim obiekcie. Ile razy odbywa się tu wyścig tyle razy wspominam stare Hocke i ubolewam, że już go nie ma. Może dlatego, że ten tor był trochę nietypowy, bo oprócz części stadionowej mieliśmy w zasadzie same długie linie proste i szykany.

SPIDER napisał(a):Ja też jestem zwolennikiem starego Hockenheim. Nowe to już nie to samo!

Uważam dokładnie tak samo! Jednak i tak wolę Hockenheim niż Nuerburgring.

SPIDER napisał(a):Mam jednak nadzieję, że nie będzie padać, bo dobrze byłoby poznać rozkład sił na suchym torze. Na mokrym to jest w dużej mierze loteria...

Ja też mam nadzieję, że będzie piękna i słoneczna pogoda bo Felipe zdecydowanie pewnie czuje się w takich właśnie warunkach ;) A już najwyższa pora żeby Ferrari i jego kierowcy znowu odskoczyli konkurencji :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Następna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron