Przed GP Niemiec 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER Cz lip 17, 2008 11:16  Re: Przed GP Niemiec 2008

Tak gwoli wyjaśnienia, bo może niektórzy nie wiedzą i powołują się na rozmaite dyskusje i jeszcze inne opinie.. Nowa wersja Hockenheim jest od sezonu 2002.

Przynajmniej ja to tak odbieram... Ale mniejsza z tym.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez TobaccoBoy Cz lip 17, 2008 11:27  Re: Przed GP Niemiec 2008

O wiele ciekawsze były dla mnie wyścigi na tym ultra szybkim obiekcie. Ile razy odbywa się tu wyścig tyle razy wspominam stare Hocke i ubolewam, że już go nie ma. Może dlatego, że ten tor był trochę nietypowy, bo oprócz części stadionowej mieliśmy w zasadzie same długie linie proste i szykany.

Jednak popatrz na to z innej strony - prócz prędkości maksymalnych na poziomie 350-360 km/h za wiele się w czasie wyścigów nie działo, a szykany były tak zbudowane, iż dohamowania do nich nie były tak gwałtowne jak choćby na Monzy (czyt. nie były to miejsca typowe - jak na szykany - do wyprzedzania). Od 1992 wyrobiłem sobie zdanie o obu konfiguracjach i tu pasuje jedno słowo - nuuuda. A, że na starej pętli wyścigów obejrzałem zdecydowanie więcej, więc - stary Hockenheimring był zdecydowanie ostałym, nudnym i bez perspektywicznym torem.

PS: Mała refleksja - Wielu, którzy podnosili (podnosić będą) argument szybkości - w Indycar są tory, gdzie średnia prędkość okrążenia wynosi 360 km/h (W CART na Fontanie oscylowała pod koniec lat 90-tych w granicach 400 km/h), ale z jakiegoś powodu odbiera się im się "chwałę".

Tyle w temacie.
TobaccoBoy
 

Postprzez SPIDER Cz lip 17, 2008 11:33  Re: Przed GP Niemiec 2008

Ale tutaj nie ma co porównywać Indycar do F1. Tobacco, są ludzie, którzy lubią jedne tory a nie lubią drugich. Więc nie staraj się wmawiać nam na siłę jaki to zły był stary Hockenheim. Dla mnie stare ściganie po lesie zawsze będzie uber alles...
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Pieczar Cz lip 17, 2008 11:55  Re: Przed GP Niemiec 2008

TobaccoBoy napisał(a):PS: Mała refleksja - Wielu, którzy podnosili (podnosić będą) argument szybkości - w Indycar są tory, gdzie średnia prędkość okrążenia wynosi 360 km/h (W CART na Fontanie oscylowała pod koniec lat 90-tych w granicach 400 km/h), ale z jakiegoś powodu odbiera się im się "chwałę".

Tylko co Ty porównujesz owale do zwykłych torów... W F1 stary Hocke był jednym z najszybszych torów i obok Monzy zawsze będzie dla kibiców "oazą szybkości" :-)

TobaccoBoy napisał(a):Od 1992 wyrobiłem sobie zdanie o obu konfiguracjach i tu pasuje jedno słowo - nuuuda. A, że na starej pętli wyścigów obejrzałem zdecydowanie więcej, więc - stary Hockenheimring był zdecydowanie ostałym, nudnym i bez perspektywicznym torem.

Zawsze wolałem tą nudę na starym Hocke niż np. na Hungaro.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez benno Cz lip 17, 2008 12:46  Re: Przed GP Niemiec 2008

Panowie o gustach się nie dyskutuje.
Jeśli chodzi o relacje Kubica - Heidfeld, nie mam nic przeciwko by Robert pokazał na torze kto rządzi w BMW. Bo jakoś watpie by w qualu Hei czyms zaskoczył KUB jesli ten oczywiscie wyjedzie na tor. A kwalifikacje mogą być kluczowe.

Co do prognoz pogody zazwyczaj sie sprawdzają , bo ciezko tu mowic ze sie nie sprawdzila jak bylo 20% lub mniej szansy na deszcz. Chciałbym by troche popadało w kwalifikacjach , byl by ciekawy start a sam wyścig suchy. :)
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Mastah Cz lip 17, 2008 13:10  Re: Przed GP Niemiec 2008

Stary Hockenheimring? Chyba mój drugi po Monzie ulubiony tor, ale trzeba jednak uczciwie przyznać, że na nowym obiekcie byliśmy świadkami zdecydowanie większej ilości interesujących manewrów wyprzedzania (a w każdym razie porównując to z oglądaną przeze mnie mizerią w tym temacie w latach 1999-2001). Cóż, co się stało to się nie odstanie, liczę na równie ciekawy wyścig co w 2006 roku i tym razem wyjątkowo na bezdeszczową pogodę, bo po prostu nie chcę widzieć jak po raz kolejny ekipa Ferrari zepsuje wyścig kierowcom :/.
Mastah
 
Dołączył(a): Pn lut 25, 2008 17:49

Postprzez Ralph1537 Cz lip 17, 2008 13:11  Re: Przed GP Niemiec 2008

mam nadzieje że Robert nie będzie miał żadnych problemów z bolidem, zwłaszcza podczas kwalifikacji ale także oczywiście podczas wyścigu, lepiej żeby deszcz nie padał, bo wtedy nie da się nic przewidzieć, a Kubica mógłby mieć jakieś kłopoty, a on rzadko miał udane wyścigi w deszczu, jedyny wyjątek to monako
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez benno Cz lip 17, 2008 13:14  Re: Przed GP Niemiec 2008

Nie byłoby mądrze też lekceważyć Ferrari , myśle że będą bardzo mocni w Hock, przecież Germany dla nich to największy rynek w Europie na ich auta.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez kemot Cz lip 17, 2008 13:29  Re: Przed GP Niemiec 2008

Ja jestem ciekaw czy czasem Toyota nie wypuści Trulliego z małą ilością paliwa żeby powalczył o PP :P
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez rafaello85 Cz lip 17, 2008 13:34  Re: Przed GP Niemiec 2008

Mastah napisał(a):liczę na równie ciekawy wyścig co w 2006 roku i tym razem wyjątkowo na bezdeszczową pogodę, bo po prostu nie chcę widzieć jak po raz kolejny ekipa Ferrari zepsuje wyścig kierowcom :/.

Myślę, że wyciągneli już wnioski po ostatnim wyścigu i więcej takich błędów nie popełnią

kemot napisał(a):Ja jestem ciekaw czy czasem Toyota nie wypuści Trulliego z małą ilością paliwa żeby powalczył o PP :P

Nie wiem jak mało paliwa musieliby nalać Trullemu żeby walczył o pp ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez mutu Cz lip 17, 2008 13:42  Re: Przed GP Niemiec 2008

Stary układ toru mi się podobał, ale nowy także przypadł mi do gustu. Oczekuję, że wyścig na Hockenheim po przerwie nie będzie bardzo nudny, aczkolwiek nie spodziewam się ( jeżeli nie będzie deszczu ), że zasnę przed telewizorem :)
Williams F1 Team
Avatar użytkownika
mutu
 
Dołączył(a): So sie 25, 2007 14:49
Lokalizacja: Ozimek

Postprzez kemot Cz lip 17, 2008 13:55  Re: Przed GP Niemiec 2008

1. Skończyła się już ta konferencja?
2. Jak skończyła to mógłby być taki miły i przytoczyć ciekawe wypowiedzi? :grin:

edit: Dobra wiem że Vettel od przyszłego sezonu będzie się ścigał w RBR - dobry znak, cieszę się jak cholera :D
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez barteks Cz lip 17, 2008 17:08  Re: Przed GP Niemiec 2008

Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez benno Cz lip 17, 2008 17:35  Re: Przed GP Niemiec 2008

Heidfeld : mamy tutaj kilka nowych modyfikacji ktore powinny nas postawic w dobrej pozycji .

Ciekawe co oni tam wymyślą.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez patgaw Cz lip 17, 2008 17:36  Re: Przed GP Niemiec 2008

http://67.15.62.73:8080/previews/d08ger317.jpg


a teraz widzimy jak Robert wyjezdza na tor z oponami z charakterystycznym czerwonym paskiem :d
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość