GP Niemiec 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER Pn lip 21, 2008 16:12  Re: GP Niemiec

To co ostatnimi czasy prezentuje Kimi i Massa przypomina mi nieco duet Berger - Alesi. Jeżdżą, starają się walczyć, ale nie ma efektów ich pracy...
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez barteks Pn lip 21, 2008 16:20  Re: GP Niemiec

Rubiq, ty myślisz, że komuś będzie się chciało czytać takie wypracowanie? :P
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez patgaw Pn lip 21, 2008 16:23  Re: GP Niemiec

tak se ogladam wyscigi takie jak ten, czy we francji i przypominam se tego newsa - http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=7406 i sie drapie po glowie :(
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez MarK Pn lip 21, 2008 17:30  Re: GP Niemiec

A mnie zastanawia zachowanie kilku kierowców przed tym nawrotem. No bo aż mi się wierzyć nie chcę, że w tak prosty i łatwy do przewidzenia w skutkach Massa i Piquet oddali zajmowane pozycje praktycznie bez obrony, chociaż i jednemu i drugiemu już się to w tym sezonie zdarzało.

Aż się zacząłem zastanawiać, czy po prostu Ferrari i Renault nie miały przypadkiem tak dużego promienia skrętu, że wjeżdżając w ten nawrót po wewnętrznej kierowcy tych bolidów nie mieliby szans się w nim zmieścić.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Maly-boy Pn lip 21, 2008 17:38  Re: GP Niemiec

Massa mówił o tym ,że miał problemy z hamulcami i nie myśl że tak łatwo jest wyhamować z ponad 310 do kilkudziesieciu kmh a Piquet nie miał po co walczyć ,bo Hamilton był wyraźnie szybszy i chciał dowieźć 2 miejsce
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Ralph1537 Pn lip 21, 2008 18:02  Re: GP Niemiec

może ferrari jest troche słabe w tym roku, znaczy jest szybkie ale brakuje czegoś innego, przynajmniej na niektórych wyścigach
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez Maly-boy Pn lip 21, 2008 18:08  Re: GP Niemiec

Ralph1537 napisał(a):może ferrari jest troche słabe w tym roku, znaczy jest szybkie ale brakuje czegoś innego, przynajmniej na niektórych wyścigach



może teraz zrozumiesz...


Felipe Massa (P3): „ Przez cały wyścig nie miałem dobrej przyczepności, a w końcówce doszły jeszcze problemy z hamulcami, przez które nie mogłem zaatakować Piqueta
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez PABLO Pn lip 21, 2008 18:35  Re: GP Niemiec

Nie ma to jak zobaczyć sobie wyścig na własne oczy. :grin:
A teraz do rzeczy.

Absolutna dominacja Hamiltona, już od pierwszego piątkowego treningu widać było, że jest najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa. Tak jak pisał Tifosi, sposób w jaki przechodził zakręty i redukował biegi był niesamowity, tak jakby jechał autem z zupełnie innej planety.

Piquet Jr. - farciarz wyścigu, start z 17 pozycji, wyjazd Safety Cara podarował mu pierwsze podium w karierze.

Massa - pokazał się z ładnej strony, wycisnął chyba wszystko co się dało z bolidu, gdyby nie wyjazd Safety Cara byłby drugi.

Heidfeld - tak samo jak Piquer Jr. Wyjazd samochodu bezpieczeństwa podarował mu punkty. Przez cały weekend cieniował na maxa.

Kovalainen - przeciętny wyścig, a jak porównamy go z Hamiltonem, to dzieliła ich po prostu przepaść.

Raikkonen - cieniutki wyścig, chyba dawno nie pił Finlandii. Jeśli myśli o tytule musi się wziąść mocno w garść.

Kubica - miał sporo pecha, wyjazd Safety Cara pozbawił go pewnego 4 miejsca.

Vettel - przez cały weekend pięknie jeździł. Zasłużony punkt.
PABLO
 

Postprzez KrzysR Pn lip 21, 2008 19:55  Re: GP Niemiec

PABLO napisał(a):Kubica - miał sporo pecha, wyjazd Safety Cara pozbawił go pewnego 4 miejsca.


Jestes tego pewien ?
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez barteks Pn lip 21, 2008 20:05  Re: GP Niemiec

Tak, nawet Artur Kubica mówił o tym w studiu.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez KrzysR Pn lip 21, 2008 20:09  Re: GP Niemiec

Ja jestem innego zdania, wg mnie nie dowiozł by 4 pozycji, ale byłby 5. Nie bede wiecej o tym dyskutował bo juz była na ten temat dyskusja w innym dziale.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez lukaszlew77 Pn lip 21, 2008 20:23  Re: GP Niemiec

Na początek chciałbym się przywiatać, bo tu mój pierwszy post na tym foum.

1. Hamilton i tak i tak by wygrał, bo był nie wiarygodnie szybki i bezkonkurencyjny dla reszty kierowców. Kovalainen ułatwił mu to co i tak by się stało, bo Hamilton był od niego dużo szybszy.

2. Piquet i Heidfeld - mega farciarze tego wyścigu, SC bardzo im pomógł. Ten wyścig był natyle dziwny, że gdyby Sutil czy Fisichella jechali na jeden pit-stop to zajęli by równie wysokie miejsce co Piquet. Nickowi SC też bardzo pomógł, bo miał później lekki bolid i pusty tor przed sobą.

3. Kubica - pierwsze dwa stinty bardz dobre. Dobry start i później fartownie wyprzedził jeszcze dwóch zawodników. Problem zaczął się po SC i mimo, że wyprzedził KOVa to pełny zbiornik + tward opony sprawiły, że nie mógł utrzymać tempa zarówno KOVa jak i RAIa
lukaszlew77
 
Dołączył(a): Wt lut 19, 2008 13:06

Postprzez Pokwa Pn lip 21, 2008 20:36  Re: GP Niemiec

Przepraszam a to pan Artur Kubica jest nieomylny ?
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Anderis Pn lip 21, 2008 20:46  Re: GP Niemiec

lukaszlew77 napisał(a):Ten wyścig był natyle dziwny, że gdyby Sutil czy Fisichella jechali na jeden pit-stop to zajęli by równie wysokie miejsce co Piquet.


Powątpiewam. Kierowcy FI zostali zdublowani, więc wyjazd Safety Cara dałby im tyle, co by znaleźli się na końcu stawki bez tego okrążenia straty. Z tego co pamiętam outsiderzy mogli się oddublowywać dopiero po tym, jak już większość zaliczyła swoje postoje podczas neutralizacji (a i nie wszyscy tego dokonali, patrz Button :wink:), więc nawet strategia na 1 pit stop by tu nie pomogła. Cały fuks Piqueta polega na tym, że gdyby Glock się rozbił 2-3 okrążenia później, to młody Brazylijczyk też byłby zdublowany i skończyłby wyścig poza pierwszą dziesiątką :roll:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez maroroski Pn lip 21, 2008 21:04  Re: GP Niemiec

Bardzo konkretne posty Rubiqa, Damona i craiga! Pozwolilem sobie zacytowac je na innym forum. Jezeli autozy nie wyrazaja na to zgody, natychmiast cytaty wyedytuje. Zwazcie jednak, ze sprzyjemnoscia edukuje uzytkownikow innych for za pomoca waszych wypocin :grin: Obiecuje odpowiadac wlasnymi slowami choc nie bedzie juz tak konkretnie.

Ja widze tak ten wyscig:

Lewis Hamilton-super jazda ale ciagle sie nie lubimy.

Nelsinho Piquet-niezasluzone i fartowne srebro. Zwarzywszy jednak na fakt, ze to nieopierzony szczaw, to naleza mu sie gratulacje. Malo tego. Milo jest widziec nowe mordy na podium.

Felipe Massa-jego auto zasluguje na lepszego kierowce.

Nick Heidfeld-solidna rowna jazda na miare mozliwosci kierowcy i auta. Odrobina szczescia i jest "SUKCES". Wiele przemawia za tym aby mu zle zyczyc i bardzo krytycznie oceniac :-) Super wynik Nick! Tak trzymaj! Oby szczescie Ciebie nie opuszczalo na przekor kubicomaniakom!

Heikki Kovalainen-przez ciebie przestane automatycznie lubic finow.

Kimi Räikkönen-znudzony, bezambicji, bezemocji, bezbarwnie! Jednak super kierowca. F1 juz go nie kreci. Tak to widze.

Robert Kubica-pomimo klopotow technicznych zdobl punkty. Bardzo bym cie chwalil gdybyl byl pewien, ze nie miales nic wspolnego z cisnieniem w oponach i ich nagrzaniem. Super jazda na pierwszym strincie. Katastrofa na kolejnym. Trzymam jednak kciuki bo jestes kierowca z jajem i do tego z polski.

Sebastian Vettel-Brawo! Kierowca wyscigu! Takie akcje chce ogladac.
maroroski
 
Dołączył(a): N mar 23, 2008 19:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość