Przed GP Europy 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rafaello85 So sie 23, 2008 14:25  Re: Przed GP Europy 2008

Chyba Charlie czyta wnikliwie nasze forum :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Karol So sie 23, 2008 14:26  Re: Przed GP Europy 2008

Darth ZajceV napisał(a): a BMW na pewno znacznie poprawiło bolid..


BMW wcale się nie poprawiło, poprostu pasuje im tor. Występu na Hungaro nie liczymy bo to był niewypał. Możliwe że czegoś sie jednak dowiedzieli po symulacjach na Albercie.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Darth ZajceV So sie 23, 2008 14:30  Re: Przed GP Europy 2008

Carlo's czytaj całość postów, a nie tylko fragmenty...

Qual qualem na Węgrzech też było całkiem nieźle, a wyścig to była całkiem inna bajka, zobaczymy czy znowu nie przekombinują z ciśnieniem w oponach.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez barteks So sie 23, 2008 14:30  Re: Przed GP Europy 2008

Ten tor to mieszanka Australii i Kanady i dlatego pasuje BMW. W obu wyścigach Kubica startował z P2, a tutaj P3, więc forma jest podobna :)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez ToBi So sie 23, 2008 14:31  Re: Przed GP Europy 2008

Tak jam myślałem dobry występ Roberta :) Odrazu wiedzałem juz po treningach że będzie dobrze :wink:
Massa bardzo dobrze, choć myślałem że ferrari ma zadyszkę...Raikkonen, ma słabą formę, lub ma dużo paliwa w swoim boldzie.
Hamilton też dobrze, choć wolalbym żeby byl za Kubicą :-D
Nic tylko czekać na wyścig...Mam nadzieje że Kubicą łyknie Hamiltonka na starcie, i dojedzie drugi.
Avatar użytkownika
ToBi
 
Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 16:33
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 3321935

Postprzez mastre-of-disastre So sie 23, 2008 14:33  Re: Przed GP Europy 2008

Carlo's napisał(a):BMW wcale się nie poprawiło

A te skrzydełka zerżnięte od Ferrari i coś tam jeszcze z tylnym skrzydłem to tylko tak żeby ładnie wyglądało? BMW wzięło się w garść, wreszcie zrobili jakieś modyfikacje aerodynamiczne.
mastre-of-disastre
 

Postprzez ToBi So sie 23, 2008 14:36  Re: Przed GP Europy 2008

Te skrzydełka mieli już podczas GP Niemiec...
Avatar użytkownika
ToBi
 
Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 16:33
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 3321935

Postprzez slipstream So sie 23, 2008 14:36  Re: Przed GP Europy 2008

FIA zmieniła ułożenie pól startowych:

Ano to się rozwiązało. Niestety na tyle przed Qualem nie miałem dostępu do kompa. Mea culpa
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez KrzysR So sie 23, 2008 14:37  Re: Przed GP Europy 2008

barteks2 napisał(a):Ten tor to mieszanka Australii i Kanady i dlatego pasuje BMW. W obu wyścigach Kubica startował z P2, a tutaj P3, więc forma jest podobna :)


Podobna ale do czego? Na Hungaro było P4 w kwalu, a potem?
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Karol So sie 23, 2008 14:38  Re: Przed GP Europy 2008

Te skrzydełka pojawiły się pare wyścigów temu nie chce mi sie sprawdzać ale bodajże na Silver albo Hocke.

Mówimy tu o poprawieniu się BMW względem Hungaro. No dobrze tak jak mówi Zajcev zaczekajmy do jutra z osądami. EOT!

No prosze myślałem że Renault więcej wyciśnie a tu Alonso nie wszedł nawet do Q3.

Force India obiecywało poprawę i tak też się stało. Fisi stracił 1.1s do Massy w Q1. Choć tu ogólnie są małe różnice np. w Q2

1.Vettel ----0.9s---- 15. Piquet
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Lipek So sie 23, 2008 14:48  Re: Przed GP Europy 2008

Tutaj macie wyjaśnienie słabego czasu Kimasa: Obrazek

Świetny występ Kubicy i myślę, że nie ma mniej paliwa od Kimasa. Raikkonen miał chyba jakieś problemy w S2, może ktoś go blokował?
Alonso chyba za bardzo chciał i zepsuł szybkie okrążenie. Ogólnie to był arcyciekawy qual. Już nie mogę doczekać się wyścigu.
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez pjaxz So sie 23, 2008 15:02  Re: Przed GP Europy 2008

Kapitalne kwalifikacje. Nowy tor, trochę loterii z ustawieniami i jest bardzo ciekawie. Od początku do końca poszczególnych sesji walka na maxa.

Gwiazda dnia - Sebastian "najmłodszy kierowca w stawce o wyglądzie cherubinka" Vettel. Niemniej jednak gwiazda nie bez skazy, w decydującym przejeździe w Q3 zgubił 0.3s w jednym sektorze w porównaniu do poprzedniego okrążenia. Gdyby pojechał idealnie przeskoczyłby jeszcze Kovalainena i startowałby z lepszej strony toru.

Robert zapewne tradycyjnie najlżejszy z czołówki, ale myślę, że ma rozsądną ilość paliwa. W Q2 w ostatnim przejeździe popełnił jakiś błąd w pierwszym sektorze, albo po prostu trafił na korek. Wszystko wygląda nieźle, ale pamiętając Węgry należy być bardzo ostrożnym w prognozach.

Heidfeld prawdopodobnie baaaardzo długi pierwszy stint. Licząc na SC, może nawet wygrać.

Lewis z Massą w normalnych warunkach powalczą o wygraną. Kimi znów co prawda przegrał z Brazylijczykiem kwalifikacje, ale ma pewnie trochę więcej paliwa od konkurencji, a jego tempo wyścigowe jeśli nie utknie (oby utknął) za Robertem będzie znakomite.

Silniki Ferrari wymiatają na tym torze. Webber ostatnio powiedział, że są lepsze od silników Renault o 0.4s :o dlatego na torze o takiej charakterystyce jak Walencja kierowcy dwóch teamów mają wyjątkowo ciężko.

Całkiem dobrze Williams, Nakajima jedynie 0.09 wolniejszy od Rosberga. Albo Japończyk robi coraz większe postępy, albo Rosberg nie jest tak mocny jak sądzono.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez barteks So sie 23, 2008 15:08  Re: Przed GP Europy 2008

KrzysR napisał(a):Na Hungaro było P4 w kwalu, a potem?

A później były złe ciśnienia opon we wszystkich 3 kompletach. Chyba się czegoś nauczyli przez 3 tygodnie... :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Lipek So sie 23, 2008 15:13  Re: Przed GP Europy 2008

"Kimi znów co prawda przegrał z Brazylijczykiem kwalifikacje, ale ma pewnie trochę więcej paliwa od konkurencji" - przeczytaj mój powyższy post. Stracił w S2 prawie pół sekundy i chyba ma najmniej paliwa z czołówki.
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez Mastah So sie 23, 2008 15:19  Re: Przed GP Europy 2008

Stracił jeszcze więcej podczas pierwszej próby, jestem pewien, że znowu ma paliwa na kilka kółek więcej niż czołówka.
Mastah
 
Dołączył(a): Pn lut 25, 2008 17:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość