GP Europy 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez craig Wt sie 26, 2008 14:05  Re: GP Europy 2008

Endrju Szopen napisał(a):Tyle że jeśli Artur jest synem Roberta - to co? Od razu jest znawcą F1? Na pewno nie większym niż większość osób na forum.



z szacunkiem, to on prowadzil Roberta przez kariere do pewnego momentu, weic sporo wie. Duzo wiecej od ciebie wiec sie nie pusz.
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez golakr Wt sie 26, 2008 14:08  Re: GP Europy 2008

Endrju Szopen napisał(a):Przed wyścigiem obejrzałem na TVN Turbo program Raport (który czsami "genialnie" przedstawia F1...), gdzie usłyszałem słowa Artura Kubicy, że oprócz emocjonowania się walką o trzecie miejsce wyścig był nudny. Mnie jakoś nie znudził, widocznie pana Artura nie obchodzi nikt oprócz Roberta. No ale cóż, tak bywa, rodzina itp. Tyle że jeśli Artur jest synem Roberta - to co? Od razu jest znawcą F1? Na pewno nie większym niż większość osób na forum. Ale przynajmniej lepszym od Zientarskiego.


Czyli miałbym zrozumieć, że właściwie "chłop" który poznał sporty motorowe od samego dna i chcąc nie chcąc brał w tym udział, płacił i doglądał; przechodząc kolejne etapy w hierarchii sportów moto razem z synem aż do paddocku F1 - nie może odpowiedzieć tak jak chce na zadane pytanie bo nie pokrywa się ze zdaniem 1 osoby na Forum. 1 osoby bo i też większość osób na tym forum uznało ten wyścig za nudny do bólu. Więc jakby na to nie patrzeć pan Artur Kubica ma już 2 powody by jakimś tam znawcą F1 się mienić.

A tu na kilometr zalatuje arogancją!
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez Bart Wt sie 26, 2008 14:11  Re: GP Europy 2008

W Ferrari wiedzieli, że może być nieciekawie z silnikiem Kimiego, ale nie chcieli go cofać o 10 miejsc na starcie, bo by pewnie też nic nie ugrał. Zaryzykowali i się im nie opłaciło, choć kto wie czy z (powiedzmy) 15 pola by nie dowiózł chociaż jednego oczka (Glock był 7, a startował bodaj z 14).
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez Endrju Szopen Wt sie 26, 2008 14:30  Re: GP Europy 2008

z szacunkiem, to on prowadzil Roberta przez kariere do pewnego momentu, weic sporo wie. Duzo wiecej od ciebie wiec sie nie pusz.



Czyli miałbym zrozumieć, że właściwie "chłop" który poznał sporty motorowe od samego dna i chcąc nie chcąc brał w tym udział, płacił i doglądał; przechodząc kolejne etapy w hierarchii sportów moto razem z synem aż do paddocku F1 - nie może odpowiedzieć tak jak chce na zadane pytanie bo nie pokrywa się ze zdaniem 1 osoby na Forum. 1 osoby bo i też większość osób na tym forum uznało ten wyścig za nudny do bólu. Więc jakby na to nie patrzeć pan Artur Kubica ma już 2 powody by jakimś tam znawcą F1 się mienić.

A tu na kilometr zalatuje arogancją!



Wiem, prowadził. Zna się na sportach motorowych od podszewki, OK, to ja to wiem. Szanuję go, bo widać że przyjemny gość. Tylko że czasami wydaje mi się, że o tym co się dzieje w F1 wie oględnie, a wykorzystuje się go jako znawcę wielkiego. A to, że Robert mu mówi co się dzieje tylko u niego nie oznacza, że już wie wszystko co się dzieje za kurtyną F1. Wolałbym, żeby w takich sprawozdaniach wypowiadał sie np. Możdżyński; nie zawsze ma rację, ale nie jest wpatrzony w Roberta, dlatego potrafi być obiektywny w swoich poglądach.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gregoff Wt sie 26, 2008 16:45  Re: GP Europy 2008

Ja do pana Możdzyńskiego ogólnie nic nie mam. Ale raz mi już podpadł w F1Racing więc nie uważam go aż za takiego super eksperta. Chociaż na pewno wie o czym mówi i jakąś wiedzę posiada oraz umie ją w jakiś spokojny i konkretny sposób przekazać. A co do Artura Kubica to ja się ciesze, że jest. Bo jak często możemy gościć ojca jakiegoś kierowcy F1 w studiu:) Na pewno wie więcej niż mówi. Jeśli chodzi o paliwo to praktycznie zawsze jego sugestie są dobre a czasami potrafi powiedzieć też o samym Robercie jakiś konkret (np o tym kontrakcie z BMW ostatnio).
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez patgaw Wt sie 26, 2008 16:57  Re: GP Europy 2008

Endrju Szopen napisał(a):

Tylko że czasami wydaje mi się, że o tym co się dzieje w F1 wie oględnie, a wykorzystuje się go jako znawcę wielkiego.


on sam sie nie przedstawia jako znawca wielki, a 99% uwagi polskich kibocow i mediow zwrocne jest na Roberta.
wiec sie mozesz przestac produkowac bo dla ciebie jednego nikt tego nie zmieni.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Anderis Wt sie 26, 2008 16:57  Re: GP Europy 2008

Endrju Szopen napisał(a):Tyle że jeśli Artur jest synem Roberta - to co?


Wczytajcie się dokładnie, bo chyba jeszcze nikt tego nie zauważył :P

edit: Jak zauważyliście, to sorki za zaśmiecanie tematu :-P
Ostatnio edytowano Wt sie 26, 2008 17:04 przez Anderis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez AutoryteT Wt sie 26, 2008 16:59  Re: GP Europy 2008

[OT]Miałem o tym pisać wcześniej, tzn, od razu jak przeczytałem posta, ale nie chciało mi się logować... :P[/EOT]
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez patgaw Wt sie 26, 2008 16:59  Re: GP Europy 2008

Anderis napisał(a):
Endrju Szopen napisał(a):Tyle że jeśli Artur jest synem Roberta - to co?


Wczytajcie się dokładnie, bo chyba jeszcze nikt tego nie zauważył :P



zauwazyl ale w obliczu tak razacej tresci, na glupia literowke czy maly blad sie nie zwraca uwagi.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Mexi Wt sie 26, 2008 17:14  Re: GP Europy 2008

gregoff napisał(a):(...)Jeśli chodzi o paliwo to praktycznie zawsze jego sugestie są dobre a czasami potrafi powiedzieć też o samym Robercie jakiś konkret (np o tym kontrakcie z BMW ostatnio).


A o co chodzi z tym kontraktem, mozesz napisać w paru zdaniach? :)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Darth ZajceV Wt sie 26, 2008 17:15  Re: GP Europy 2008

Endrju Szopen napisał(a): Mnie jakoś nie znudził,


Jak kto woli, bo mnie wyścigi, gdzie wszyscy przyjeżdżają na z góry ustalonych pozycjach nie bawią, ba nawet to podium Roberta mnie za bardzo nie cieszy, bo ani nie mógł walczyć, ani nie musiał się bronić. Radość była... w qualu...

Endrju Szopen napisał(a):widocznie pana Artura nie obchodzi nikt oprócz Roberta. No ale cóż, tak bywa, rodzina itp.


Endrju jezu bez przesady, ja rozumiem, że my jako fani powinniśmy postrzegać F1 całościowo, (Od Raikkonena - przez Hamiltona, Kubice, Alonso aż po samego Sutila), ale ojciec ma nie podniecać się walką syna? Może najlepiej niech powie, że Roberta ma w dupie, a do Włoch za młodu woził go, bo mu żona kazała - w tedy pewnie wielu by go uznało za eksperta, bo w tedy byłby bezstronny. On siedzi w studiu po to, żeby podnosić jego wartość samym nazwiskiem i rzucić czasem czymś co mu Robert po ciuchu powie. Z reszta wie pewno o tym wszystkim wie znacznie więcej niż Marek Kondrat czy inni nie wiadomo skąd wzięci goście (np. Kevin Aiston czy jak to się tam pisze :P ).

Ach i jeszcze jedno, oglądalność F1 w Polsce to jakieś 3 miliony. Policz sobie ludzi (znających się na rzeczy) z tego forum, ze wszystkich konkurencyjnych for. Do tego dajmy drugie tyle tych co się znają, jednak nie udzielają się na forach. Ile będzie 1000? A gdzie reszta, która postrzega F1 głownie przez liczby i wiedzą więcej niż sam Kubica? Im w studio nie potrzeba kompleksowych analiz i informacji o całej F1, które zadowolą nas. Im wystarczy parę słów o Kubicy, które idealnie trafią w tą masę ludzi, którzy oglądająF1, bo taka jest teraz moda. Prawa rynku...

Mexi - http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=9488


EDYTA - Osz cholera... sory nie doczytałem :P
Ostatnio edytowano Wt sie 26, 2008 17:46 przez Darth ZajceV, łącznie edytowano 1 raz
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez patgaw Wt sie 26, 2008 17:40  Re: GP Europy 2008

Mexi napisał(a):
gregoff napisał(a):(...)Jeśli chodzi o paliwo to praktycznie zawsze jego sugestie są dobre a czasami potrafi powiedzieć też o samym Robercie jakiś konkret (np o tym kontrakcie z BMW ostatnio).


A o co chodzi z tym kontraktem, mozesz napisać w paru zdaniach? :)





Darth ZajceV napisał(a):
Mexi - http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=9488



to nie to co dal Darth ZajceV.
Artur Kubica powiedzał ze Robert ma tak skonstruowany kontrakt, ze praktycznie nic nie ma do gadania. BMW ma tam napisane ze jak beda chcieli zostawic Roberta to beda go mieli, jezeli nie to go moga sobie wywalic.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Dale65 Wt sie 26, 2008 20:15  Re: GP Europy 2008

To zdjęcie z Fredkiem, Massą i tajemniczą kopertą wygląda podejrzanie... aż mnie zabolało jak w pierwszej chwili zobaczyłem to zdjęcie, no ale to tylko głupie zdjęcie które nic nie musi oznaczać. Niemniej jednak jeśli Fredek zwędzi RK pozycję w Ferrari to... kij mu w oko.
Wracając do faktów - najlepszym rozwiązaniem byłoby zostanie na rok z BMW + umowa intencyjna z Ferką. Kubek po roku będzie lepiej rozeznany w sytuacji, bo możliwe że Ferka poleci w dół w przyszłym roku, chociaż wątpię w to, ale jakieś szanse są. Dodatkowo Kubek będzie mógł sprawdzić jaki bolid zrobi BMW i potem jeśli BMW zrobi crapa a Ferrari dalej będzie w czołówce to będzie miał wolną rękę żeby iść do Ferrari za Raikkonena, albo zostać w BMW jeśli zrobią bolid lepszy od Ferrari.
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez pawel92setter Wt sie 26, 2008 21:30  Re: GP Europy 2008

tylko, że jeśli Kubica w przyszłym roku będzie miał słaby bolid, oraz słabe wyniki Ferrari, może już nie być nim tak zainteresowane...
Jeśli chodzi o studio to bodajże na Hocke było ono bardzo ciekawe, chyba między kwalifikacjami a wyścigiem GP@, czy jakoś tak... Był Zientarski- od zapowiadania reklam ("pozwólmy teraz opaść trochę emocjom")-, oraz Możdżyński i Kochański. Nawiązała się wtedy naprawdę całkiem merytoryczna dyskusja i można się było tam dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy... no, ale to dla tych wybranych z Polsatem Sport Extra :-P .

a co do silników Ferrari to całkiem ciekawe jest to, że akurat gdy zaczęto przebąkiwać coś o kontrolach silników po GP Niemiec i gdy miała miejsce kontrola McLaren'a, to od tamtego czasu Ferrari miało już dwie awarie... Wcześniej mówiło się o tym, że coś tam zmieniali po GP Australii. Może teraz wrócili do silnika z początku sezonu, żeby po kontroli znów móc go rozwijać? Wiem, że trochę głupia teoria, ale mi się to jakoś na myśl nasunęło już po GP Węgier i postanowiłem się tym podzielić. Dziękuję. :)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Damian375 Wt sie 26, 2008 22:51  Re: GP Europy 2008

Pan Artur w studiu, powinien być, ponieważ jest ojcem Roberta, ostatnio np. Na pytanie "Ile Robert ma paliwa" ??
Jak, ktoś mówił, chyba, że ma mniej od czołówki, to On powiedział coś takiego "Wcale bym nie powiedział, że Robert ma mało paliwa, może mieć najwięcej z czołówki"
Czasami daje takie wskazówki co do Roberta, bo raczej do niego dzwoni i pyta się wszystko, więc wie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości