GP Europy 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez eracny Pn sie 25, 2008 7:34  Re: GP Europy 2008

No wg. mnie powinni ukarać Nakajime, to już nie pierwszy raz. Co do wyścigu to ciekawy wyścig, mało wypadków ( a miało być niemało bo w GP2 kilka razy wyjeżdżał SC),Robert dobra robota,Massa też dobrze jechał, Kovalainen coś słabo, nie mógł dojechać do Kubicy, wielki pech Raikonena, coś ostatnio niezawodne silniki Ferrari zawodzą xD Podobało mi się jak gwizdali na Hamiltona :-D

pozdro :)
Obrazek
Avatar użytkownika
eracny
 
Dołączył(a): Cz cze 19, 2008 11:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pokwa Pn sie 25, 2008 8:40  Re: GP Europy 2008

Podobało mi się jak gwizdali na Hamiltona


To nie najlepiej świadczy o tobie.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Anderis Pn sie 25, 2008 8:54  Re: GP Europy 2008

benno napisał(a):Dziwi mnie ze na japonskiego kamikadze nie nałożono żadnej kary.... Błąd był ewidentny , podobny jak załatwił Kubice w Australii- wtedy go chyba o 5 miejsc cofneli w nastepnym wyscigu czyli na sam koniec :)


Cofnęli go o 10 miejsc, tyle, że tam błąd Japończyka był ewidentny, bo jechali za Safety Carem, więc nie dosyć, że nie można było wyprzedzać, to jeszcze trzeba było zachować szczególną ostrożność. Tutaj była walka o pozycję, ciężko cokolwiek zrobić, gdy bolid jadący kilka metrów przed tobą zwolni. Było wiele gorszych incydentów w F1 na pierwszym okrążeniu, gdzie nikogo nie ukarano, więc nie rozumiem waszego oburzenia. Skoro nie ukarano DC za wjechanie bodajże w Sutila, nie ukarano Rosberga w GP Wielkiej Brytanii za wjechanie w Glocka itd. itd. to nie widzę powodu, by tutaj kara należała się Nakajimie. Zobaczcie jak sam Kazuki został skasowany na starcie podczas GP Turcji.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez ventylator Pn sie 25, 2008 8:59  Re: GP Europy 2008

Minuta ciszy przed GP Europy.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez rafaello85 Pn sie 25, 2008 10:29  Re: GP Europy 2008

Anderis napisał(a):Cofnęli go o 10 miejsc, tyle, że tam błąd Japończyka był ewidentny, bo jechali za Safety Carem, więc nie dosyć, że nie można było wyprzedzać, to jeszcze trzeba było zachować szczególną ostrożność.

Do stłuczki między Kubicą i Nakajimą doszło po tym jak SC zjechał z toru :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez gregoff Pn sie 25, 2008 10:46  Re: GP Europy 2008

rafaello85 napisał(a):
Anderis napisał(a):Cofnęli go o 10 miejsc, tyle, że tam błąd Japończyka był ewidentny, bo jechali za Safety Carem, więc nie dosyć, że nie można było wyprzedzać, to jeszcze trzeba było zachować szczególną ostrożność.

Do stłuczki między Kubicą i Nakajimą doszło po tym jak SC zjechał z toru :-)


Ale wyprzedzać można dopiero po minięciu lini mety więc ciągle obowiązywała ostrożność.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Fan1 Pn sie 25, 2008 11:26  Re: GP Europy 2008

Total zauważa, że Nick uplasował się niżej niż byli testerzy BMW

http://www.motorsport-total.com/f1/news/2008/08/Ex-Testpiloten_fahren_Quick_Nick_um_die_Ohren_08082502.html

ojciec Kubicy mówi, że Niemiec utrzyma się na kolejny sezon i chyba nie jest to zła wiadomość, spokojne nr 1 dla Roberta, gdzie lżejszy bolid to podstawa wyniku w kwalach, a przy takich nudnych torach jak Walencja, to podstawa sukcesu.
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez BMW Pn sie 25, 2008 12:04  Re: GP Europy 2008

Naprawde nie wiem co sie dzieje z Nickiem mając dobry samochód przykład. Robert na 3msc nie moze sobie poradzić z Toyotą i TR. a co to pozostałych

Massa Był nie to pokonania w Valencii
Hamilton liczył na więcej ale 2msc do max
Robert pewna spokojna jazda w pełni zasłużył na P3 (niepokojące jest ze ma problemy z miekką mieszanką i to nie pierwszy raz)
Kovalainen nic wiecej nie mógł wskurać na twardej był wolniejszy od Roberta ale na miekej sie do niego zblizał

Brawa dla Glocka Vettela i Trulliego
Minus to Japończyk, Ferdek nie ze swojej winy i KIMAS
Avatar użytkownika
BMW
 
Dołączył(a): So mar 17, 2007 19:51
Lokalizacja: Wysoka

Postprzez Miaja Menant Pn sie 25, 2008 12:42  Re: GP Europy 2008

BMW napisał(a):Massa Był nie to pokonania w Valencii

Powiedziałbym, że jak zwykle jest nie do pokonania tylko wtedy, gdy startuje z pole position i nie spoczywa na nim presja wyprzedzania równorzędnych (co najmniej) rywali. Powiedziałbym, ale nie powiem. Bo powoli zaczynam się do Massy przekonywać. :-) Doświadczenie procentuje.

Wracając jeszcze do tematu ewentualności wyprzedzenia Kubicy przez Hamiltona, gdyby udało się go "objechać" na starcie - możliwość, że Polak utrzymałby drugie miejsce, jest spora. Co prawda inżynierowie McLarena mogliby zadysponować krótszy postój, by Brytyjczyk mógł wyprzedzić Kubicę, ale nie zapominajcie, że wtedy musiałby wcześniej zjechać na drugi pit-stop. I tu otworzyłaby się szansa dla Polaka na powrót na drugie miejsce.

Rezultatów wyścigu i postawy poszczególnych kierowców nie będę komentował, bo zrobiło to już kilkunastu użytkowników. Wypowiem się tylko w kwestii występu kierowców Renault - Alonso może i miałby szansę na dobry wynik, ale w ferworze walki ją stracił. A Nelsinho chyba niestety wraca tam, gdzie jego miejsce. A przez chwilę (po GP Niemiec) myślałem, że jest chociaż trochę utalentowany. :-D
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez patgaw Pn sie 25, 2008 16:12  >> do gp europy 2008

SoBcZaK napisał(a):
Za ten sam - jechanie na czerwonym swietle.

tylko że te czerwone światła były w nieco innym miejscu zapalone....


ogarnij.
stal w miejscu, swiatla mial metr przed kaskiem.
hamilton jechal, przed soba mial dwa bolidy, i zeby do tych bolidow przed nim wyhamowac, to musial zauwazyc swiatla z conajmniej 10 metrow.
blad hamiltona duzo mniejszy.
ale blad generalnie ten sam, jak juz w poprzednim poscie napisalem.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Maly-boy Pn sie 25, 2008 16:46  Re: GP Europy 2008

jak to inni wyśmiewali Hamiltona ,że jest daltonistą to ja powiem ,że Kimi wcaLE lepszy nie jest
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Pieczar Pn sie 25, 2008 17:35  Re: GP Europy 2008

patgaw napisał(a):ogarnij.stal w miejscu, swiatla mial metr przed kaskiem.hamilton jechal, przed soba mial dwa bolidy, i zeby do tych bolidow przed nim wyhamowac, to musial zauwazyc swiatla z conajmniej 10 metrow.blad hamiltona duzo mniejszy.

Haha, tylko, że Hamilton oprócz tego że miał większe światło przed sobą, to jeszcze 2 stojące bolidy, które są jeszcze większe... Nie mówiąc już o tym, że Kimi nie wyeliminował przez to nikogo z wyścigu. Daj już z tym spokój.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez bankoq Pn sie 25, 2008 18:08  Re: GP Europy 2008

Miaja Menant napisał(a):Wracając jeszcze do tematu ewentualności wyprzedzenia Kubicy przez Hamiltona, gdyby udało się go "objechać" na starcie - możliwość, że Polak utrzymałby drugie miejsce, jest spora. Co prawda inżynierowie McLarena mogliby zadysponować krótszy postój, by Brytyjczyk mógł wyprzedzić Kubicę, ale nie zapominajcie, że wtedy musiałby wcześniej zjechać na drugi pit-stop. I tu otworzyłaby się szansa dla Polaka na powrót na drugie miejsce.


Hamilton pierwszy raz pitował na 17 okrążeniu, a Kubica na 18. To oznacza, że BMW wiedziałoby już ile zatankował McLaren i dostosowaliby ilość paliwa dla Roberta, tak aby po drugim stincie pitował na tym samym okrążeniu, bądź minimalnie później. Dodatkowo jadąc za wolniejszym bolidem bardziej niszczy się opony to i szybkość Hamilton byłaby w pewnym stopniu ograniczona.

Wg mnie jeżeli LH nie wyprzedziłby Kubicy na torze, Robert dojechałby w takiej sytuacji na P2.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Mati93 Pn sie 25, 2008 18:35  Re: GP Europy 2008

Wyścig ogólnie fajny,Szkoda Alonsa bo Samuraj znów udowodnił co potrafi :x
Robert pokazał świetną jazdę,żeby nie ta torebka może by pozwolił na walkę Hamiltonem
Raikkonen mogę tyle powiedzieć że Mistrz świata stracił formę na tyle że o walkę o mistrzostwo zaprzepaścił :|

BMW napisał(a):Naprawde nie wiem co sie dzieje z Nickiem mając dobry samochód przykład. Robert na 3msc nie moze sobie poradzić z Toyotą i TR. a co to pozostałych

Możesz mi powiedzieć o co dokładnie Ci chodziło ?
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pn sie 25, 2008 21:24  Re: GP Europy 2008

BMW napisał(a):Naprawde nie wiem co sie dzieje z Nickiem mając dobry samochód przykład. Robert na 3msc nie moze sobie poradzić z Toyotą i TR.

Hmm, troche namieszałeś z tego co napisałeś to można zrozumiec że Kubica na 3 miejscu nie może sobie poradzic z Toyotą. Jak widac po wynikach wyścigu bardzo dobrze poradził sobie nasz rodak z Toyotą, pewnie o to ci chodziło że tym samym bolidem. Kubica jest na pudle no a nikuś nie poradził sobie z Toyotą. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości