Przed GP Belgii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez barteks Cz wrz 04, 2008 10:45  Przed GP Belgii 2008

Jeszcze nikt nie założył tematu o GP Belgii, więc zakładam :)

Spa, najdłuższy tor w kalendarzu, uwielbiany przez większość kierowców :D

Raikkonen wygrał tu trzy ostatnie wyścigi, czy tym razem też tego dokona?

Wygląda na to, że będziemy mieli deszczowy weekend, więc powinno być ciekawie...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez benno Cz wrz 04, 2008 11:28  Re: Przed GP Belgii 2008

Jak bedzie zimno (ok 16 st) i deszczowo to Ferrari znowu moze miec problemy, BmW oczywiscie jak zawsze oczekuja 2 samochodow na punktowanych miejscach. Deszcz napewno by dodal emocji szczegolne na tym torze :)
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez KrzysR Cz wrz 04, 2008 11:59  Re: Przed GP Belgii 2008

No tak przed nami wspaniały wyscig, wg mnie najlepszy tor w kalendarzu, roznica wysokosci jest najlepsza, z gorki, pod gorke, rewelacja, życzył bym sobie takiej pogody jak w tym roku w Monaco lub na Silver, wtedy bedziemy miec genialny i niezapomniany wyscig.
Wygra najlepszy. :-)
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez SoBcZaK Cz wrz 04, 2008 13:20  Re: Przed GP Belgii 2008

Jak bedzie zimno (ok 16 st) i deszczowo to Ferrari znowu moze miec problemy,

a włąśnie że nie koniecznie bo tam są długie i szybkei zakrety na których łątwiej rozgrzać opony niż na wolnych i ciasnych gdzie predkości nei są duże. W dodatku Ferrari ma bardzo mocny silnik co tez jest na jego korzyść bo tu sie długo wciska pedał.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Anderis Cz wrz 04, 2008 14:57  Re: Przed GP Belgii 2008

Ja przede wszystkim życzyłbym sobie mokrych kwalifikacji, jako, że byłyby one pierwszymi takimi w tym roku. Bardzo chciałbym zobaczyć, jak poradziłby sobie w takich warunkach Sutil i ogólnie chciałbym wreszcie zobaczyć bardziej zaskakujący układ na starcie.

Dla mnie najlepiej by było, gdyby przez cały weekend były ulewy połączone z mgłą, uwielbiam taką pogodę, nie tylko w F1 :-D

Spa z pewnością stawia bardzo duże wymagania dla silników, tak więc ciężko stwierdzić, czy Ferrari będzie tutaj mocne przy niskich temperaturach. Życzyłbym sobie, żeby tak właśnie było i żeby Massa z Raikkonenem odrobili trochę punktów do Hamiltona. Oby im się znowu silniki nie posypały :twisted:

Williams podobno miał szykować na Spa jakieś modyfikacje, mam nadzieję, że nie będą tutaj słabsi, niż w Walencji.

No i mam nadzieję, że pogoda nie namiesza aż tak, by zdecydowano się przerwać wyścig.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez seb455 Cz wrz 04, 2008 15:23  Re: Przed GP Belgii 2008

SoBcZaK napisał(a):W dodatku Ferrari ma bardzo mocny silnik co tez jest na jego korzyść bo tu sie długo wciska pedał.


Po pierwsze jak już to nie długo sie wciska pedał tylko na długo :razz: . A po drugie to nie musi oznaczać wcale tak dobrze dla silników ferrari, które jak przypomne w ostatnim czasie sypią sie niemiłosiernie.
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez SoBcZaK Cz wrz 04, 2008 15:30  Re: Przed GP Belgii 2008

A po drugie to nie musi oznaczać wcale tak dobrze dla silników ferrari, które jak przypomne w ostatnim czasie sypią sie niemiłosiernie.

zawsze istnieje "ryzyko", że już sie uporali z tymi problemami :P w końcu mieli 2 awarie z rzędu to powinni już ustalić WTF.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez SQUZ Cz wrz 04, 2008 15:40  Re: Przed GP Belgii 2008

ferrari wiedziało już przed walencją co było nie tak w ich silnikach (kolektory z wadliwej partii tak mi się obiło o uszy) mimo to zaryzykowali i u kimasa zostawili silnik mając nadzieje że ten podoła(kimi zaliczył już "gratisową" wymianę po GP Francji). Tak wiec mieli do wyboru start z dalekiego pola albo ryzyko i może się jakoś uda. nie udało się ale to już chyba wszyscy widzieli..
Avatar użytkownika
SQUZ
moderator
 
Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 17:02
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez rafaello85 Cz wrz 04, 2008 15:48  Re: Przed GP Belgii 2008

Anderis, czy Ty się dziś czasem z głupim przez szybę nie widziałeś? :shock:

Anderis napisał(a):Dla mnie najlepiej by było, gdyby przez cały weekend były ulewy połączone z mgłą, uwielbiam taką pogodę, nie tylko w F1 :-D

Połączenie ogromnej ulewy i mgły zrobiłoby istną masakrę na torze! Musisz pamiętać o tym, że realne wyścigi to nie to samo co rFactor... Pamiętasz zeszłoroczne warunki w Fuji?

Anderis napisał(a):No i mam nadzieję, że pogoda nie namiesza aż tak, by zdecydowano się przerwać wyścig.

Pogratulować... Ja z kolei mam nadzieję, że przestaniesz głupoty opowiadać. Liczę na to, że wyścig się odebędzie w na tyle normalnych warunkach, że kierowcy przejadą zaplanowaną liczbę okrążeń.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez slipstream Cz wrz 04, 2008 15:54  Re: Przed GP Belgii 2008

Dla mnie najlepiej by było, gdyby przez cały weekend były ulewy połączone z mgłą, uwielbiam taką pogodę, nie tylko w F1

Świetnie, zatem pooglądałbyś sobie tylko taką pogodę, zamiast F1 — byłbyś pewnie usatysfakcjonowany, ze bolidy nie psują Ci widoku ulewy i mgły. Istniej bowiem granica przyzwoitości w pogodzie przy której bolidy pojawiają się na torze. :-P

Poza tym dla mnie najlepiej, gdyby moja babcia wygrała dziś w totolotka... a przepraszam, po kiego grzyba nam wiedziec co by cię rajcowało. Doprawdy nikogo to nie zbawi :x :evil:
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arek Cz wrz 04, 2008 16:41  Re: Przed GP Belgii 2008

Raikkonen wygrał tu trzy ostatnie wyścigi, czy tym razem też tego dokona?


Jeśli będzie jeździł tak jak dotychczas to raczej małe szanse,no ale w końcu gdzie ma się przełamać jak nie tu? :roll:
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Dale65 Cz wrz 04, 2008 16:57  Re: Przed GP Belgii 2008

@rek napisał(a):
Raikkonen wygrał tu trzy ostatnie wyścigi, czy tym razem też tego dokona?


Jeśli będzie jeździł tak jak dotychczas to raczej małe szanse,no ale w końcu gdzie ma się przełamać jak nie tu? :roll:

Znowu sie spije w nocy i potem bedzie jechal na kacu jak w Valencji wyrywając rury niczym Albers :D
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez pjaxz Cz wrz 04, 2008 17:01  Re: Przed GP Belgii 2008

Za Ferrari przemawia zdecydowana przewaga w zeszłym sezonie na tym torze plus najmocniejsze silniki w stawce.
Za Mclarenami przewidywana niska temperatura powietrza, a co za tym idzie toru.

U Roberta jak zawsze można liczyć na genialne okrążenie w kwalifikacjach, bo tempem BMW nie ma jak walczyć z wielką dwójką. No i Kubica ma drugi weekend silnika, także może mieć trochę słabszą Vmax w porównaniu do partnera z zespołu.

Spa to chyba jedyny tor, gdzie nawet procesja nie jest nudna. Widoki, szybkie zakręty... Jest na co popatrzeć
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Miczek Cz wrz 04, 2008 17:22  Re: Przed GP Belgii 2008

Ten na 4 zdjęciu to chyba Kimi :grin:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Miczek
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 20:04
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3456599

Postprzez SPIDER Cz wrz 04, 2008 17:44  Re: Przed GP Belgii 2008

slipstream napisał(a):
Istniej bowiem granica przyzwoitości w pogodzie przy której bolidy pojawiają się na torze. :-P

A już nie mówiąc choćby o utrudnieniach związanych z ewentualnym startem helikoptera medycznego - co było chociaż w Japonii w roku ubiegłym. Tak drogą OT.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Następna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron