Przed GP Belgii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pfff So wrz 06, 2008 19:22  Re: Przed GP Belgii 2008

konchma napisał(a):Hi wlasciwie nie jestem nowy na forum a wasze dyskusje sledze prawie od samego poczatku(biernie).

Na ktorym forum, bo chyba nie o tematyce zwiazanej z F1.

konchma napisał(a):Porostu mial slabszy dzien. Obrazek

Ten "slabszy dzien" moglismy wszyscy widziec na zywo podczas Q2 (?), kiedy to pokazywano cale okrazenie Kubicy z perspektywy "onboard". Robert jechal wtedy poprostu niesamowicie! Nikt nie wycisnal by ze zlomu, ktory mial dzis do dyspozycji wiecej, lub nawet tyle samo. Nie widze w F1 rownie agresywnego kierowcy, ktory jeszcze w tak trudnych momentach, jedzie na 110%, nie konczac okrazenia w zwirze. "Slabszy dzien" maja chyba ci, ktorzy mimo takiego przekazu z cockpitu wypisuja bzdury o utracie formy.

konchma napisał(a):A od niektorych wypowiedzi to sie chce Obrazek

Wiec nie czytaj co piszesz.
pfff
 
Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 17:49

Postprzez pijawa So wrz 06, 2008 19:24  Re: Przed GP Belgii 2008

pjaxz napisał(a):Robert jednak słabe kwalifikacje...

pjaxz, o ile generalnie Twoje wypowiedzi są bardzo zbieżne z moimi odczuciami, to wydaje mi się, że tym razem popadłeś w nadmierny pesymizm. Nie dotyczy to specjalnie akurat tekstu z cytowanym fragmentem, jednak Twoje wypowiedzi przy okazji GP Belgii trochę mnie rażą.
Skąd ten pesymizm?
Nie wydaje mi się by RK pojechał słabe kwalifikacje. Pojechał na tyle na ile było go akurat w tym momencie stać. Przypomnij sobie wczorajszą panikę po wypowiedzi Roberta w trakcie treningu, z której wynikało, że tak naprawdę team jest w tej chwili bezsilny i robi bokami.
A tak naprawdę, to każdy wariant rozgrywki jest jeszcze w tej chwili możliwy i wiele z nich nie stawia wcale Roberta na pozycji straconej.
Jeszcze równie dobrze może się okazać, że stanie na podium i cały wyścig nie musi się rozegrać wg scenariusza NH na GP Europy.
I jak jeszcze raz przeczytam w jakiej wypowiedzi, że RK już całkiem dał d..., to chyba mnie szlag trafi.
A tak swoją drogą, to skąd się wzięło u szanownych dyskutantów pojęcie No1 w BMW?
Nie zauważyliście może czasami, że właśnie w tym teamie, przynajmniej w tej chwili, takie pojęcie nie istnieje?
Czy odpowiada to naszym subiektywnym oczekiwaniom, to oczywiście całkiem inna sprawa.

I przy okazji, a ja być może na przekór, wierzę w Massę.
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez Dale65 So wrz 06, 2008 19:33  Re: Przed GP Belgii 2008

Ja nie mówie, że Kubica pojechał źle, być może z uwagi na to że samochód jest "jaki jest" kazał nalać sobie więcej paliwa i ma nadzieje na jakiś SC lub sytuacje a'la Hockenheim '08, lub po prostu zespól tak zadecydował. Mam tylko nadzieje, że wyprzedzi Webbera i być może Alonso na starcie, bo jeśli nie to w zasadzie ma po wyścigu i dowiezie 1-2 punkty. Jak wiadomo obaj mają silniki Renault, a w tamtym roku Kovalainen był "strupem na dupie" Roberta, z nim między innymi najdłużej męczył się na Spa, a Coultharda też z silnikiem Renault nie dał rady wyprzedzić, mimo że innych jakoś stosunkowo szybko połknął. Nie oczekuję, że jutro będzie inaczej.
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez SPIDER So wrz 06, 2008 19:38  Re: Przed GP Belgii 2008

Wiesz co Pieczar. Ja jednak pozostanę optymistą przed wyścigiem. Bo Kimi w wyscigu ma moment przebudzenia i jedzie tak, jak najlepiej potrafi. Jakby utrzymał pozycję na starcie, o co może byc trudno, to myślę, że powalczy z kieowcami przed nimi. Bo nie będzie blokowany przez wolniejszy bolid (np. Alonso). Choć co do Kovalainena nigdy nie wiadomo, bo Lewis startuje z PP i tutaj będzie się rozchodziło o to, aby jak najdalej odjechał.

Ja wierzę, choć ta wiara umiera wraz z każdym wyścigiem. GP Belgii jest ostatnim sygnałem dla Kimiego, jeśli chce się na poważnie włączyć do walki o mistrzostwo. Zawsze można się pocieszać faktem, że w zeszłym roku odrobił 17 punktów w dwa wyścigi, ale w tym sezonie, jak sądzę, Lewis nie popełni już takiego błędu. Jak nie tu, to we Włoszech, choć patrząc na zeszłoroczny przebieg weekendu na Monzy nie można być pewnym dominacji Ferrari.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Mexi So wrz 06, 2008 19:43  Re: Przed GP Belgii 2008

pfff, drugi dzien na forum, a już próbujesz wyciągnąć na wierzch niekompetencję innych...

niekoniecznie zgadzam się z tym co zawarte jest w tamtym poście, ale to, ze w
Robert jechal wtedy poprostu niesamowicie

nie oznacza od razu że chłopak jest w błędzie i można go gnoić (mowa o konchma). Ot, różnie dobrze opinię o idealnych qualach można podważyć pierwszym przejazdem w Q3, który jak na Roberta - był "tragiczny" a nie niesamowity. (to co, ogladałes jednak quale czy moze co innego?)

Aby nie było, uważam, że Robert pojechał na tyle dobrze, na ile pozwalało mu autko. Jak sam mówił, miał problemy z ustawieniem auta; do tego można dodać wiekszą ilość paliwa (o tym Robert naturalnie nie mówił, ale prawdopodobnie ma go więcej) i wiadomo, skąd taki a nie inny czas.

Podsumowując - więcej wyrozumiałości i mniej agresji...
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez slipstream So wrz 06, 2008 19:46  Re: Przed GP Belgii 2008

więcej wyrozumiałości i mniej agresji

i może przede wszystkim zapoznawać się z wypowiedziami kierowców (Tytoniowy przytoczył jeden wywiad z Robertem po kwalifikacjach na poprzedniej stronie) a nie pisać o tym, co mi się zdawało i widziało jak oglądałem relacje.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez KrzysR So wrz 06, 2008 20:17  Re: Przed GP Belgii 2008

TobaccoBoy napisał(a):Musisz być rozczarowany
...Nie. Jestem zadowolony. Biorąc pod uwagę to, co miałem do dyspozycji, zrobiłem wszystko, co mogłem.


To jest typowa dla Kubicy wypowiedz jesli czuje ze wydobył z bolidu 120%. Jest zadowolony z siebie ze zrobił dobrą robote, ale wg mnie jest bardzo niezadowolony ze swojego F1.08 i to czuc z daleka. Szkoda bo Spa to taki fajny tor i zobaczyc tu polaka w roli głownej było by miło.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez chmiel So wrz 06, 2008 20:42  Re: Przed GP Belgii 2008

Qual jak zwykle ciekawy, niestety dla mnie wyniki niepomyślne. Lewis wygrał zdecydowanie, Massa za nim. Obaj pewnie pojechali na maxa, ciekawe tylko, ile mają paliwa. Decydujący jutro może być również start. Za nimi Kovi, który dysponował chyba trochę lepszym bolidem dziś od Felipe, bo dziś było chłodno, a w takich warunkach lepiej z oponami radzi sobie podobno McLaren, jednak przegrał. Kimi P4, co niby nie jest fatalnym rezultatem, ale Fin znowu mówi, że popełnił błąd na decydującym okrążeniu. Zostawię to bez komentarza. Nick pojechał dziś bardzo dobrze, był szybki i praktycznie pierwszy raz pokonał w kwalifikacjach Roberta. Polak miał problemy z balansem od początku weekendu i to musiało się odbić na wynikach. Zaskakująco wysoko Webber. Bardzo dobrze Fernando, słabo Piquet. Gratulacje dla Toro Rosso. Obaj kierowcy pewnie z dużym ładunkiem paliwa, szczególnie Vettel, i szansami na punkty. Tym razem słabiej Toyota, fatalnie Williams, fatalnie Honda.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez pfff So wrz 06, 2008 20:42  Re: Przed GP Belgii 2008

Dla tych, ktorzy maja jakies watpliwosci odnosnie "formy" Roberta:
http://www.file-upload.net/download-109 ... a.avi.html
(download)



P.S.
Mexi napisał(a):pfff, drugi dzien na forum, a już próbujesz wyciągnąć na wierzch niekompetencję innych...

Straszne prawda? Nie ma to jak staz, lub ilosc postow na forum. Nic dziwnego ze niektorzy, myslacy takimi kategoriami, nabijaja je sobie "niczym"...
pfff
 
Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 17:49

Postprzez Master So wrz 06, 2008 20:50  Re: Przed GP Belgii 2008

Ja mam wątpliwości co do odpowiedniego działania filmiku:

Obrazek
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Dale65 So wrz 06, 2008 20:52  Re: Przed GP Belgii 2008

zielona plansza i głos bolidu? słaby "argument" :twisted: :D :-D
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez pfff So wrz 06, 2008 21:11  Re: Przed GP Belgii 2008

W takim razie brak wam prawdopodobnie jakiegos codeca. Polecam player VLC. Przed chwila sam testowalem i byl na nim glos z obrazem:

http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html
(wersji zapakowanej w .7zip nie trzeba nawet instalowac - mozecie go wiec zaraz po obejrzeniu skasowac)
pfff
 
Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 17:49

Postprzez Mexi So wrz 06, 2008 21:14  Re: Przed GP Belgii 2008

pfff napisał(a):P.S.
Mexi napisał(a):pfff, drugi dzien na forum, a już próbujesz wyciągnąć na wierzch niekompetencję innych...

Straszne prawda? Nie ma to jak staz, lub ilosc postow na forum. Nic dziwnego ze niektorzy, myslacy takimi kategoriami, nabijaja je sobie "niczym"...


Myślałem, że każdy przeciętnie inteligentny uzytkownik tego forum zrozumie co miałem na mysli mówiąc o "drugim dniu na forum". Widać, myliłem się...

Dla mnie EOT


Mam nadzieję, że Felipe dojedzie na P1...a Kimiemu może udałoby się wskoczyć na P2-P3 (P3 całkiem realne, biorąc pod uwagę "mityczną" już większą moc silnika i atak na Kovala. Jednocześnie mam wrażenie, że Lewis ma mniej paliwa niż reszta - oglądając quale byłem dosyc pewny, że Maki chcą wsadzic go na PP dzięki mniejszej ilości paliwa (zwłaszcza, jak nagle wykręcił czas o 0.6 lepszy w Q3 od Massy bodajże, gdy takej róznicy nie było w Q2). Pytanie, jak Lewis wykorzysta swoje P1...mam nadzieję, że nie wykorzysta :D
Robert - niech dowiezie punkty. Zastanawia mnie także, czy Nick będzie jechał jak Robert na Węgrzech, tj będzie zaczynał z wysokiej pozycji i systematycznie będzie spadał...
Ostatnio edytowano So wrz 06, 2008 21:31 przez ventylator, łącznie edytowano 1 raz
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez slipstream So wrz 06, 2008 21:38  Re: Przed GP Belgii 2008

No jest opcja z "wymuszonym" czy "oczywistym" PP dla Lewisa. W końcu Maki muszą za wszelką cenę nie wylądować znów za Massą, bo dwoma poprzednimi GP widać że wtedy są straceni. Możliwe nawet (to moje przypuszczenie) że różnicą w paliwie będzie większa niż zwykle, aby nie dać się na starcie demonom z Węgier.
Bo właściwie to jedyna szansa na sukces (poza wypadkami losowymi, czy pogodą może nawet) dla Hamiltona – na starcie utrzymać się przed Brazylijczykiem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez barteks So wrz 06, 2008 21:48  Re: Przed GP Belgii 2008

pfff napisał(a):Dla tych, ktorzy maja jakies watpliwosci odnosnie "formy" Roberta:
http://www.file-upload.net/download-109 ... a.avi.html
(download)

3x zblokowane koło na dohamowaniach :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość