GP Belgii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez TobaccoBoy Wt wrz 09, 2008 21:28  Re: GP Belgii

Stała komisja była w tamtym roku i jak się skończyło? Wszyscy wiemy - pełną kompromitacją do takiego stopnia, iż wszyscy znaczący eksperci potępili tą formę kontroli wyścigu i powrócono do sprawdzonej 3-ki sędziowskiej raz na wyścig.

A Whiting - jakby ktoś zapomniał - to szef wyścigu, nie sędzia - może kontrolować wyścig (start, SC etc), nie sankcjonować zachowania poszczególnych zawodników i ekip.

Ma autorytet wsrod sedziow FIA.

Na czym opiera się to twierdzenie?

a ten i tak nie ma żadnego wpływu na decyzje stewardów to po co jest to praktykowane?

Bo z sędziami kontakt jest wyłącznie na wniosek tych ostatnich. Nawetw polskim prawie opinie największych mężów dziedziny prawa nie mają (i nie mogą mieć) żadnego wpływu na decyzje sędziego.
TobaccoBoy
 

Postprzez benno Wt wrz 09, 2008 21:36  Re: GP Belgii

TobaccoBoy napisał(a):

Ma autorytet wsrod sedziow FIA.

Na czym opiera się to twierdzenie?


Bo zazwyczaj biora chociażby pod uwage jego zdanie , i to nie dlatego ze jest sędzią wyścigu.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez TobaccoBoy Wt wrz 09, 2008 21:47  Re: GP Belgii

Kim? :o
TobaccoBoy
 

Postprzez benno Wt wrz 09, 2008 21:52  Re: GP Belgii

Szefem , sory za pomylke
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez TobaccoBoy Wt wrz 09, 2008 21:53  Re: GP Belgii

Szef wyscigu - kieruje przebiegiem zawodów
sędzia - osądza kontrowersyjne zachowania na torze i w depo.
TobaccoBoy
 

Postprzez benno Wt wrz 09, 2008 21:55  Re: GP Belgii

Moja pomylka wziela sie z tego ze czytalem Twojego posta na gorze strony i jakos napisalem blednie ...
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez TobaccoBoy Wt wrz 09, 2008 21:56  Re: GP Belgii

Rozumiem.
TobaccoBoy
 

Postprzez rafaello85 Wt wrz 09, 2008 21:59  Re: GP Belgii

TobaccoBoy napisał(a):I jest juz opinia zawsze "niezawodnego" sir Jacky

No nareszcie, zaczynałem się obawiać, że dziadura nie zabierze głosu w tej ważnej kwestii :D Ja myślę, że sędziowie powinni być wybierani po uprzedneij akceptacji Stewarta :twisted: Najlepiej żeby cała trójka pochodziła z Wielkiej Brytanii ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez krisow Wt wrz 09, 2008 22:06  Re: GP Belgii

Po obejrzeniu onboardu z bolidu Hamiltona zmieniam zdanie i przychylam się do opcji o słuszności kary. Lewis nie zdejmował nogi z gazu na prostej startowej i dzięki temu wyprzedził Raikkonena. Ale mimo wszystko dałbym chyba karę przesunięcia o 10 miejsc w następnym wyścigu zamiast doliczania 25 sekund, chociaż w perspektywie może to byłoby bardziej dotkliwe niż strata dwóch miejsc na Spa ;)
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez benno Wt wrz 09, 2008 22:20  Re: GP Belgii

krisow napisał(a):Ale mimo wszystko dałbym chyba karę przesunięcia o 10 miejsc w następnym wyścigu zamiast doliczania 25 sekund, chociaż w perspektywie może to byłoby bardziej dotkliwe niż strata dwóch miejsc na Spa ;)

Chyba z choinki sie urwales .. Przeciez juz nieraz bylo pisane w tym temacie ze wedlug przepisow karą za uzyskanie przewagi po scięciu szykany jest DT lub 25 sekund dodawane do końcowego czasu.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Pieczar Wt wrz 09, 2008 22:43  Re: GP Belgii

benno napisał(a):Przeciez juz nieraz bylo pisane w tym temacie ze wedlug przepisow karą za uzyskanie przewagi po scięciu szykany jest DT lub 25 sekund dodawane do końcowego czasu.

Czy aby na pewno? ;)
„Postąpiliśmy profesjonalnie i zgodnie z zasadami FIA. Hamilton skrócił sobie drogę w zakręcie, jadąc poboczem. Mieliśmy do wyboru przyznanie kary czasowej lub przyznanie kary obniżenia pozycji startowej do następnego wyścigu o 10 miejsc. Wybraliśmy pierwszą opcję i przyznaliśmy karę czasową 25 sekund. Wiem, że jestem teraz bardzo niepopularną osobą w Zjednoczonym Królestwie, ale wykonywałem tylko swoją pracę i wiem, że postąpiłem profesjonalnie.” – dodał Kenijczyk.

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=9605
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez kemek Wt wrz 09, 2008 22:55  Re: GP Belgii

Na GP Włoch będzie padać, więc lepiej by wyszedł na tej karze 10 miejsc. [;
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez benno Wt wrz 09, 2008 23:06  Re: GP Belgii

Pieczar napisał(a):
benno napisał(a):Przeciez juz nieraz bylo pisane w tym temacie ze wedlug przepisow karą za uzyskanie przewagi po scięciu szykany jest DT lub 25 sekund dodawane do końcowego czasu.

Czy aby na pewno? ;)
„Postąpiliśmy profesjonalnie i zgodnie z zasadami FIA. Hamilton skrócił sobie drogę w zakręcie, jadąc poboczem. Mieliśmy do wyboru przyznanie kary czasowej lub przyznanie kary obniżenia pozycji startowej do następnego wyścigu o 10 miejsc. Wybraliśmy pierwszą opcję i przyznaliśmy karę czasową 25 sekund. Wiem, że jestem teraz bardzo niepopularną osobą w Zjednoczonym Królestwie, ale wykonywałem tylko swoją pracę i wiem, że postąpiłem profesjonalnie.” – dodał Kenijczyk.

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=9605


Sorry moj błąd , przyznaje racje , czas iśc juz spać. :)
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez K Wt wrz 09, 2008 23:45  Re: GP Belgii

Szczerze mówiąc, jeżeli Hamilton zyskał przewagę jadąc w sposób, w jaki pojechał, to Steward lub Lauda pewnie o tym wiedzą, chyba, że za ich czasów takiego problemu nie było. Lepiej by było dla ich reputacji, żeby nie wypowiadali opinii, które mijają się z prawdą. Byli mistrzami świata, a tak ludzie zapamiętają ich jako zrzędliwych i stronniczych pierników.

Heh - wystarczy powiedzieć, że Sir Jackie się wypowiedział i w jakiej sprawie, a mniej więcej wiadomo jakiego rodzaju była ta wypowiedź. Inni są be a Lewis jest ok. Innych należy wykluczyć za krzywy wyjazd z boksów, ale McLarena nie tykać.
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Anderis Śr wrz 10, 2008 12:43  Re: GP Belgii

kemek napisał(a):Na GP Włoch będzie padać, więc lepiej by wyszedł na tej karze 10 miejsc. [;


Skąd ta pewność? :shock: Stronka, którą podałeś stronę wcześniej przepowiadała 90% szans opadów podczas kwalifikacji i 100% sznas opadów podczas wyścigu o GP Malezji. Chyba pamiętamy, jak się tam skończyło? Ja tam nie mam nic przeciwko deszczowi, ale Twoje wnioski są chyba wyciągane zbyt pochopnie :P
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość