Przed GP Włoch 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Dziadek N wrz 14, 2008 6:20  Re: Przed GP Włoch 2008

Wstałem i z ciekawości oglądnąłem sobie pogodę na stronach internetowych i według ich informacji dziś ma być niebo zachmurzone z lekkimi opadami. Gdzieś wyczytałem, że na krople deszczu jest 30% szans. Na innej stronie jest pokazane, że padać ma do 10 godziny, a później spokój. Oby pogoda nam po raz kolejny nie zrobiła psikusa.
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez Fan1 N wrz 14, 2008 6:54  Re: Przed GP Włoch 2008

No jak będzie padać jak w piątek i sobotę, to już to będzie jakaś anomalia na skale historyczną w F1. Myślę, że jednak każdy z nas chciałby suchej niedzieli bo może i Robert nie ma 'dokładnie' suchych ustawień, ale na mokrym torze rodzina RedBulla, plus McLaren Kovy po prostu kopie wszystkim tyłki, a znając Roberta po Silverstone, to jadąc z tyłu będzie szarżował i jest spora szansa, że nie ukończyłby wyścigu. Więc lepiej słońce po proszę. Niezależnie od warunków, to zwycięstwo widzę Kovy, już na pierwszym okrążeniu pokaże szybkość niedostępną dla ToroRosso, obawiam się także wycyckania Vettela przez Webbera i ogólnie będę z ciekawością się przypatrywał 'opanowaniu' Vettela, jak zniesie start z P1 bez nerwów, to jest to jednak kandydat na mistrza. Na suchym torze nie martwią mnie Toyoty, straciły impet już na Spa, a w piątek na suchym nie istniały. Rosberg bardzo wysoko, ale Williamsy także tragedia w normalnych warunkach, więc to kolejna zawalidroga. Najlepsze, że w tym towarzystwie jest gdzieś Massa i Alonso, więc cholera jak nie ma być tam niebezpiecznie na pierwszym kółku. Nastąpiła niespodziewana zamiana miejsc, kierowcy, którzy przywykli do 'lekkiego' bolidu będą startować 'ciężkim' na końcu i odwrotnie, będzie jazda z tymi pitstopami :lol:
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez kaziktom N wrz 14, 2008 7:53  Re: Przed GP Włoch 2008

Darkat napisał(a):na moje oko jest szansa że będzie sucho. Czy będzie pochmurno czy słonecznie tego to nie wiem z tego co podają stacje będzie chłodno ale dlatego że przewidują zachmurzenie. Opadów jednak nie należy wykluczyć ale jeśli ma być chłodno to burz raczej nie należy się spodziewać. He he niezły ze mnie meterolog :P

bardzo "profesjonalnie" skleciłeś tą prognozę. niezależnie od tego, czy popada, czy nie, to twoja prognoza jest właściwa :)
nadajesz się na pogodynkę, brawo ;)

Lipek napisał(a):Ja śledzę kamerki z Mediolanu - 12 km od Monzy. Niebo jest zachmurzone, ale deszczu nie widać.

zapodaj linka proszę do takiej kamerki

z innej beki
honda- to, co ten team wyczynia, to czysty smutek. Nawet FI potrafi błysnąć, jak się nadarzą warunki. I nie chodzi mi tylko o kierowców, ale o cały team. Tak wiem, że całkowicie odpuścili sobie ten sezon, bo i tak dużo by nie zdziałali w schrzanionym od podstaw nadwoziu. Ale czy takie podejście przystoi ekipie startującej w najbardziej prestiżowej serii?? Jeszcze można by na siłę tłumaczyć team niefabryczny (względy finansowe np), ale honda?? Wg mnie nie wypada. Nie jestem specjalnie ich fanem, ale gdybym był, to cieszyłbym się z każdej podjętej próby walki, nawet jeśli nie byłoby efektu. A tak...żal...
I nawet jeśli zrobią zajebistą furę na przyszły sezon (czego szczerze im i ich fanom życzę), to zostanie lekki niesmak po stylu w jakim kończą ten sezon.
Ostatnio edytowano N wrz 14, 2008 7:57 przez kaziktom, łącznie edytowano 1 raz
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez Arek N wrz 14, 2008 7:55  Re: Przed GP Włoch 2008

I nawet jeśli zrobią zajebistą furę na przyszły sezon (czego szczerze im i ich fanom życzę)


Wierzysz w to? Co prawda wszystko jest możliwe jednak o ile się nie mylę już rok temu tak odpuszczali z myślą o sezonie '08.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Darkat N wrz 14, 2008 8:05  Re: Przed GP Włoch 2008

kaziktom chodzi mi o to że intensywnych opadów nie będzie co najwyżej kapuśniak :wink: A jak mówi lipek że nie widzi opadów z kamery w Mediolanie a ja widzę że jest jeszcze zachmurzenie na zdjęciach satelitarnych ale z tendencją że odchodzi to mozna wysnuć wniosek że te GP na 90% nie będzie mokre co nie jest równoznaczne z tym że Kubica, Raikkonen i Hamilton powinni skakać z radości bo nie wiadomo czy ustawienia dadzą aż taką przewagę na torze
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez kaziktom N wrz 14, 2008 8:19  Re: Przed GP Włoch 2008

@rek napisał(a):Wierzysz w to? (...)

Szczerze mówiąc, to się zdziwię. Nowy sezon- dużo zmian i faktycznie cuda mogą być. Ale jednak bardzo ważne jest też zgranie i doświadczenie w podejmowaniu właściwych decyzji, pewność siebie, że obrana droga jest słuszna itp. A honda dwa ostatnie sezony, to równia pochyła :podbite: i jeśli mają w czymś doświadczenie z ostatniego roku, to chyba z obierania niewłaściwej drogi rozwoju.
oby Ross ponownie okazał się wielkim przewodnikiem i wyprowadził tym razem hondę z bezkresów chaosu (pojechałem... :-P )

Darkat napisał(a):kaziktom chodzi mi o to że (...)

spoczko, nie tłumacz :) kumam
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez Mati93 N wrz 14, 2008 8:33  Re: Przed GP Włoch 2008

sprawdzałem na chyba wszystkich portalach pogodowych :-P i wynika że deszczu ma nie być..........
Oby nie było..... Ciekawe jeszcze jak jest z paliwem w bolidach STR pewnie zjadą po 5 okr. :razz:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Kajek N wrz 14, 2008 8:49  Re: Przed GP Włoch 2008

Fan1 napisał(a):Za niecałą godzine GP2 i będzie trochę jaśniej w spawie pogodny.


O 11.45 jest coś nastepnego na Monzy, dokładnie Porsche Mobil 1 Supercup, więc tam dowiemy się wiecej.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez seb455 N wrz 14, 2008 8:50  Re: Przed GP Włoch 2008

O której GP2 jest i na którym kanale?? Sprawdzałem w gazecie i na PSextra nie ma
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez owca N wrz 14, 2008 9:05  Re: Przed GP Włoch 2008

GP2 jest o 23:30 na Polsat Sport Extra.
LORENZO'S LAND




[uuurl=http://ubanimator.com][iiimg]http://img50.imageshack.us/img50/4710/userbar498843pl3.gif[/img][/uuurl]
Avatar użytkownika
owca
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 22:57

Postprzez Petrolhead N wrz 14, 2008 9:11  Re: Przed GP Włoch 2008

apropos GP2 mozecie wrzucic jakis dzialajacy link?
bluesking chyba pozamiatany juz.......
Petrolhead
 
Dołączył(a): Wt maja 15, 2007 13:12

Postprzez toxickm N wrz 14, 2008 9:19  Re: Przed GP Włoch 2008

Petrolhead, zadałbyś sobie trochę trudu i zobaczył że się jeszcze nie zaczęło GP2 :lol: . Odnośnie F1 mam nadzieję że to będzie wyścig sezonu, z dramaturgią, piękną walką. W tej chwili interesuje mnie by Kimi kończył wyścigi za Robertem 8-) . Kierowca BMW na koniec sezonu w top 3 to byłoby cudowne.
Avatar użytkownika
toxickm
 
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2007 8:20

Postprzez seb455 N wrz 14, 2008 9:29  Re: Przed GP Włoch 2008

czyli dzisiaj o zwycięstwo powalczą Vettel Kova i Webber, chciałbym aby wygrał Webber, jest znakomitym kierowcą a nigdy nie miał bolidu aby wygrać.
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez Kajek N wrz 14, 2008 9:30  Re: Przed GP Włoch 2008

http://www.justin.tv/live24_xtra/

Link do GP2, żeby już nikt nie pytał.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Anderis N wrz 14, 2008 9:34  Re: Przed GP Włoch 2008

Nie wiem, dlaczego tak wielu z was przyjmuje za pewnik, że Kubica, a zwłaszcza Hamilton, mają ustawienia na suchy tor. Popatrzcie na rezultaty z Q1, tam Hamilton był przecież drugi. Moim zdaniem McLaren schrzanił sprawę wypuszczając Hamiltona na przejściówkach, wg. mnie Lewis ma podobne ustawienia do Heikkiego. Oczywiście, że mogę się mylić, ale powątpiewam, czy Hamilton z setupem na suchy tor uzyskałby drugi czas w Q1.

W Q1 słabo spisał się za to Raikkonen i to właśnie u niego wg. mnie jest największe prawdopodobieństwo suchego setupu.

Zaskakuje mnie Rosberg, ponieważ zajął piąte miejsce w kwalifikacjach słabym ostatnio Williamsem, a twierdzi, że nie chce aż tyle deszczu, co wczoraj, a nawet, że jest mu wszystko jedno, czy będzie padać, czy będzie sucho. Oczywiście, że może tylko straszyć rywali, ale ustawienia samochodu Nico nie są dla mnie jednoznaczne :P

Ogólnie to wczorajsze kwalifikacje, to najlepsza rzecz, jaką widziałem w F1 od kiedy ją oglądam :-D Obecne przepisy sprawiają, że przy zmiennych warunkach pogodowych kwalifikacje są megaciekawe, a przed wyścigiem nie można być niczego pewnym. Brawa dla Sebastiana, Marka, Sebastiena i Nico za kwalifikacje. Być może okaże się, że w wyścigu dużo stracą, ale przynajmniej mają swoje godziny chwały :lol:

Start będzie mega ciekawy, niezależnie, czy na sucho, czy na mokro i czy za SC. Zeszłoroczny wyścig na Fuji i wczorajszy w GP2 pokazały, że na mokrym torze nawet po starcie lotnym zdarzają się incydenty. Na suchym też się może zdarzyć wiele ciekawego, bo kilku kierowców z czołówki wymieszało się z kierowcami słabszymi, którzy chcą się pokazać i tymi, którzy słyną z incydentów w tym sezonie (np. Coulthardem :P). A największa jazda byłaby na starcie podobnym do Spa, czyli na suchych oponach przy wilgotnym torze :grin:
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron