GP Włoch 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez renegade N wrz 14, 2008 18:57  Re: GP Włoch

Moze, tylko moze, bo nie slyszalem gosc rzeczywiscie nie wiedzial kto wygral? Wiedzial kto byl przed Nim i to go interesowalo. Cd. tzw. wypchniecia Glocka, daje glowe ze Go nie widzial.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez Mati93 N wrz 14, 2008 19:06  Re: GP Włoch

renegade napisał(a):Cd. tzw. wypchniecia Glocka, daje glowe ze Go nie widzial.


No bez przesady musiał go widzieć.....Inaczej by go nie przblokował.
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez renegade N wrz 14, 2008 19:43  Re: GP Włoch

Mati93 napisał(a):
renegade napisał(a):Cd. tzw. wypchniecia Glocka, daje glowe ze Go nie widzial.


No bez przesady musiał go widzieć.....Inaczej by go nie przblokował.

Masz jakis cytat? Czy strzelasz?
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez bodek N wrz 14, 2008 19:51  Re: GP Włoch

Nie wnikając czy go widział, czy też nie, Ham... dzisiaj jeździł po prostu brutalnie, manewr na Alonso tez był niestety brutalny. Ale spoko, nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka :-D
bodek
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mik3 N wrz 14, 2008 19:52  Re: GP Włoch

renegade napisał(a):
Mati93 napisał(a):
renegade napisał(a):Cd. tzw. wypchniecia Glocka, daje glowe ze Go nie widzial.


No bez przesady musiał go widzieć.....Inaczej by go nie przblokował.

Masz jakis cytat? Czy strzelasz?


IMO to albo Hamilton jest na tyle głupi aby ryzykować spowodowanie kraksy, albo na tyle nierozsądny że nie wie od czego służą lusterka w bolidzie. A co do cytatu: uważasz, że Lewis by się przyznał, że specjalnie go przyblokował?? bo ja nie.
Ostatnio edytowano N wrz 14, 2008 20:04 przez mik3, łącznie edytowano 1 raz
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez rafaello85 N wrz 14, 2008 20:00  Re: GP Włoch

mik3 napisał(a):IMO to albo Hamilton jest na tyle głupi aby ryzykować spowodowanie kraksy, albo na tyle nierozsądny że nie wie od czego służą lusterka w bolidzie. A co do cytatu: uważasz, że Lewis by się przyznał, że specjalnie go przyblokował?? bo mi nie.

Na pewno doskonale widział, że Glock próbuje się tam wcisnąć. Manewr Brytyjczyka był jak najbardziej zamierzony, Lewis był przekonany o tym, że Timo odpuści. Gorzej gdyby się przeliczył ;) Z resztą oprócz Glocka, Hamilton zajechał drogę komuś jeszcze. Przygoda z Webberem mogła się bardzo źlę skończyć dla Lewisa, bo doszło do kontaktu, nawet zastanawiałem się, czy zawieszenie w McLarenie nie uległo tam jakiemuś uszkodzeniu.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Sikorex N wrz 14, 2008 20:03  Re: GP Włoch

Nieprawdopodobne !
Świetny występ Sebastiana, to jest piękne w sporcie że wygrywa ktoś ten słabszy. STR to scheda po Minardi ! Nieprawdopodobne !
Zasłużone absolutnie, wypracowane swoimi siłami.

Kovalainen, no cóż taki rzemieślniczy występ, zrobił co miał zrobić :-)

Robert :smile: Ten kto by dziś obstawiał u bukmachera nieżle by zarobił. Jak zobaczyłem że jest szansa na pudło byłem w szoku :-o

Hamilton. Narzekacie że chamsko atakował, a mnie się to podobało, bez pardonu atakował, było co oglądać :grin:

Massa. Szczerze ? to ja go dziś nie widziałem......

Kimas. Jak widziałem że HAM tylu atakował, a Kimi nic praktycznie to byłem nieżle wkurzony na niego :???: Ale nie koniecznie to była forma, tylko setup.

Fisiko :D Świetna walka z Kimasem, brawo ! Szkoda że nie ukończył wyścigu.

Nakajima-Coulthard :rotfl: Owned :rotfl:

Wyścig był świetny, najlepszy w całym roku, absolutna rekompensata za Węgry, Europę i częściowo Belgię. Duża ilość walk na torze.
Aha i Rosberg z kim tak walczył dobrze, bo zapomniałem z szoku. Chyba z Massą, ale nie chcę pisać bo nie jestem pewien czy z Hamiltonem, bo z szczęścia zapomniałem :P
Bardzo ładny pojedynek.

PS: Mam łeb :-D Dałem Sebka i STR w GPM przed weekendem :-D
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez slipstream N wrz 14, 2008 20:04  Re: GP Włoch

zastanawiałem się, czy zawieszenie w McLarenie nie uległo tam jakiemuś uszkodzeniu.

Inna kwestia że najpewniej coś jednak się przestawiło u Webbera, bo o ile do tego czasu szybko się zbliżał do Hamiltona, o tyle po kontakcie oddalił się i już nie zdołał nabrać powrotem na tyle szybkości.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Miaja Menant N wrz 14, 2008 20:06  Re: GP Włoch

sisiorex, Rosberg z Massą walczył, o ile dobrze pamiętam.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez barteks N wrz 14, 2008 20:08  Re: GP Włoch

renegade napisał(a):Hej szpece od setow, ja mam pytanie, powaznie pytam, jaka jest roznica w settingach na tor mokry i suchy na torze Monza?

Chyba jak na każdym torze: bardziej stromo ustawione skrzydła, wyżej i sztywniej zawieszenie, mniejsze wloty powietrza, inne mapowanie silnika...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez seb455 N wrz 14, 2008 20:15  Re: GP Włoch

jeśli chodzi o zawieszenie to napewno wyżej, ale chyba nie sztywniej tylko bardziej miękko sie je ustawia, przynajmniej tak mówił Maurycy Kochański
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez MarK N wrz 14, 2008 20:26  Re: GP Włoch

barteks2 napisał(a):
renegade napisał(a):Hej szpece od setow, ja mam pytanie, powaznie pytam, jaka jest roznica w settingach na tor mokry i suchy na torze Monza?

Chyba jak na każdym torze: bardziej stromo ustawione skrzydła, wyżej i sztywniej zawieszenie, mniejsze wloty powietrza, inne mapowanie silnika...

Jak?! Sztywniej? Ehehhehe to już lepiej ludziskom w głowie nie mieszaj:
Na mokry tor jest zawieszenie miększe, żeby zapewnić lepszą przyczepność, przez co bolid musi być nieco wyżej zawieszony, żeby nie dotykał płytą ziemi. Wingi wyżej - wiadomo. Mniejsze chłodzenie silnika i hamulców, żeby nie zalało i bo mniejsza temp., więc żeby się zbyt nie schłodziły. Oprócz tego jeszcze większe kąty w geometrii zawieszenia (no to dość ogólne stwierdzenie, ale o camber głównie chodzi).
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez kaziktom N wrz 14, 2008 20:48  Re: GP Włoch

Massa vs Rai vs Ham
co do Hamiltona mam podobne zdanie co większość. Widowiskowo, ale trochę zbyt niebezpiecznie. Miał naprawdę farta dzisiaj, że dojechał. Ktoś tu pisał, że za dużo na symulatorach ćwiczy :) , coś w tym jest, traktuje innych jak boty w symulatorze...
Raikonnen tu akurat myślę, że facet naprawdę pojechał na max swoich dużych możliwości i Ham siedząc na jego miejscu wcale lepszy by nie był. Dlaczego?? Może nie był tak widowiskowy jak Ham, ale dojechał raptem dwie pozycje gorzej i niecałe 10s za Ham. Jak na sam koniec tor zaczął przesychać, to wykręcił FL o 1,2s lepszy od kolejnego kierowcy, a w tym samym czasie Ham nie tylko nie był w stanie tak wspaniale wyprzedzać jak wcześniej, ale zaczął się bronić przed Web.
Wniosek prosty (co zresztą potwierdzili sami kierowcy) Ham miał setup na mokry wyścig, a Rai na suchy. Pech Rai polegał na tym, że 2/3 wyścigu było bardzo mokro, 1/3 zaczynało przesychać (a suchego nie było wcale). Gdyby proporcje były odwrotne, to pewnie zamieniliby się pozycjami na koniec.
Biorąc ich setupy pod uwagę, obaj pojechali w wyścigu bardzo dobrze i wykorzystali na maxa swoje pakiety, ale za to w qualu to Ham dał duużo bardziej dupki od reszty(z najlepszym setupem w stosunku do warunków pojechał najsłabiej)
Massa w porównaniu do Rai pojechał słabiej. Plusy za q2 i opanowanie w wyścigu, bo zdał sobie sprawę, że nie jest mistrzem mokrego toru i nie ryzykuje. I dobrze, 3 pty lepsze niż nic.
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez yankess N wrz 14, 2008 20:58  Re: GP Włoch

mik3 napisał(a):IMO to albo Hamilton jest na tyle głupi aby ryzykować spowodowanie kraksy, albo na tyle nierozsądny że nie wie od czego służą lusterka w bolidzie. A co do cytatu: uważasz, że Lewis by się przyznał, że specjalnie go przyblokował?? bo ja nie.
Hamilton jechał jak ostatni buc - tego wypchnął, temu zajechał jeszcze innego przyblokował. Ciekaw jestem jaka byłaby reakcja jaśniepana, jakby to jego tak bezpardonowo wywieziono poza tor. Jeszcze ta jego wypowiedź że 'nie wie kto wygrał' :shock:
Nie umniejszając jego talentowi, to on jest najzwyczajniejszym bucem.

A co do reszty... Kimiemu od dzisiaj zostało (imo) jedynie lizanie (...) Massie. Ferrari musi wskazać #1 jak chcą mieć czempiona ze swojej stajni. Co by nie mówić o Felipe z początku sezonu, to on teraz naprawdę świetnie jeździ, w odróżnieniu od Kimiego od którego zieje monotonią. Te FL na koniec... łabędzi śpiew i nic więcej. (c)Andrzej Borowczyk
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez Barti N wrz 14, 2008 21:12  Re: GP Włoch

Ludzie otrząśnijcie się!!! Jedziecie po Hamiltonie, a gdyby tak zachowywał się Kubica to przymykalibyście oko. F1 to nie miejsce dla płaczków, łajz i nieudaczników. Wyklinacie Hamiltona, a ja nie dopatrzyłem się ani jednej skargi kierowcy, który był atakowany przez Hamiltona. Bez takich sytuacji nie będzie F1. Nie będzie rywalizacji, tylko sztuczne wyprzedzanie, pod koniec prostej. Nie będą liczyły się umiejętności tylko szybkość samochodu. Dzisiaj była taka akcja jak Massa wyprzedzał Rosberga, w wyjściu z szykany najechał na mocno na tarki. Jak dla mnie to nie było ścięcie toru, ale na wszelki wypadek oddał mu pozycje..... Ludzie przecież niektórzy bali się wyprzedzać, coś takiego zabija widowisko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości