Przed GP Singapuru 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rafaello85 Śr wrz 24, 2008 23:30  Przed GP Singapuru 2008

Już czwartek, a zatem pora chyba na założenie tematu :)
Singapur, kolejny ( obok Melbourne, Monte Carlo, Montrealu i Walencji ) uliczny tor w F1. Pierwszy raz w historii F1 treningi i wyścig odbędą się przy sztucznym oświetleniu. Czy ten wyścig będzie emocjonujący? Czy tor zdobędzie sympatię kibiców? Kto okaże się najsliniejszy? Zaczynamy dyskusję :grin:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Kara Nocny Cień Śr wrz 24, 2008 23:40  Re: Przed GP Singapuru 2008

eh teraz gdybanie, a może deszcz a może śnieg...

Kubica bardzo lubi tory uliczne chociazby tylko z nazwy. Na krętych wymagających torach jak bolid pozwala to jest szansa.
Osobiście czekam z niecierpliwością na ten wyścig, jest w specyficznych warunkach... Podają że tor ma miejsca do wyprzedzania, tylko niby walencja też miała a ich było jak na lekarstwo. Jednak jak nie bedzię zapowiada się ciekawie... mogli by zrobić dodatkowy dzień testów już dzisiaj :D (czwartek)...
Ja wam pokaże...
Avatar użytkownika
Kara Nocny Cień
 
Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 11:51

Postprzez pfff Śr wrz 24, 2008 23:50  Re: Przed GP Singapuru 2008

Podobno jest zakaz wnoszenia toreb, wiec moze Robert tym razem nie bedzie mial nowych czesci aerodynamicznych. Chociaz Azjaci chyba z natury nie robia wokol siebie syfu jak Europejczycy.
pfff
 
Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 17:49

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr wrz 24, 2008 23:52  Re: Przed GP Singapuru 2008

Mam nadzieje że wyścig będzie emocjonujący i fani F1 będą zadowoleni. Licze na dobry występ Roberta Kubicy i kierowców Toyoty.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pawel2905 Cz wrz 25, 2008 0:35  Re: Przed GP Singapuru 2008

pfff napisał(a):Podobno jest zakaz wnoszenia toreb, wiec moze Robert tym razem nie bedzie mial nowych czesci aerodynamicznych. Chociaz Azjaci chyba z natury nie robia wokol siebie syfu jak Europejczycy.


W Singapurze nawet za zwykłe rzucenie niedopałka papierosa na ulicę można zapłacić mandat w wysokości około 1000 $, więc o fruwające torby jestem spokojny.

A co do przebiegu wyścigu to moim zdaniem kierowcy pojadą bardzo zachowawczo. Nowy (nieznany) tor i w dodatku jazda w nocy mogą paradoksalnie zepsuć widowisko. Choć co odważniejsi mogą na tym wiele zyskać.
Avatar użytkownika
pawel2905
 
Dołączył(a): Pt lip 04, 2008 23:02
GG: 3426987

Postprzez barteks Cz wrz 25, 2008 0:37  Re: Przed GP Singapuru 2008

Okrążenie toru z Nico Rosbergiem:

http://www.attwilliams.com/multimedia/video/53
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez cichy Cz wrz 25, 2008 4:48  Re: Przed GP Singapuru 2008

mam tylko nadzieję, że będzie to jeden z ciekawszych wyścigów sezonu.. a nie (jak czuje) nuda, nuda i nuda..

ciekawi mnie sprawa tarek.. a w zakręcie nr 10.. o którym również mówił już Bourdaise dla autosport.com ;) tam mogą się dziać ciekawe rzeczy :)

Obrazek

Obrazek

:???:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Fan1 Cz wrz 25, 2008 7:08  Re: Przed GP Singapuru 2008

barteks2 napisał(a):Okrążenie toru z Nico Rosbergiem:

http://www.attwilliams.com/multimedia/video/53


Niesamowicie kręta i wąska bestia, Monako to przy tym pikuś i te tarki, i noc, w końcu zainteresowaniem obejrzę piątkowe treningi :-D
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez kamika Cz wrz 25, 2008 7:25  Re: Przed GP Singapuru 2008

Rzeczywiście kręty tor. Mam nadzieje, że wyścig na tym torze będzie bardzo ciekawy, a możne tak się stać za sprawa Hamiltona i Massy. Również bardzo jestem ciekawa co pokaże Robert. Już nie mogę się doczekać pierwszych treningów i samego wyścigu. :-D
Kiedy wrócę dam z siebie wszystko R.K.
Avatar użytkownika
kamika
 
Dołączył(a): Śr wrz 17, 2008 13:18
Lokalizacja: Ciechanów
GG: 9908670

Postprzez benno Cz wrz 25, 2008 8:35  Re: Przed GP Singapuru 2008

Wyścig zapowiada sie emocjonująco , tor jest dośc wolny i długi , czas okrążenia oceniany jest na okolo 1:45. Wysoka wilgotność powietrza sprawi mozliwość wystąpienia deszczów i taka pogoda jest przewidywana w wyścigu. Bridgestone wprowadzi specjalnie malowane opony na ten wyścig , super miekka mieszanka i extremalnie mokre mają sie wyraznie odrozniac od . Bedzie ciekawie napewno.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez seb455 Cz wrz 25, 2008 9:13  Re: Przed GP Singapuru 2008

Kierowcy na każdym okr pokonywać będą dwa mosty, przejeżdżać pod trybunami, szykuje sie piękne widowisko, do tego w tle pięknie oświetlone budynki i wogóle całe miasto( przypomina mi sie NFS underground2). Może być ciekawie zwłaszcza że o tej porze kierowcy mogą mieć problemy z koncentracją, wiem że kierowcy Maclarena mają całkowicie obrócony do góry nogami plan dnia i będą jeść śniadanie w południe a kolacje o 3 w nocy, najbardziej martwi mnie Nakajima ale może chłopak da rade :-D Ogólnie powinno być fajnie, tylko jak jeździłem na tym torze na rfactorze to jakoś tych miejsc do wyprzedzania nie było zbyt wiele. Jeśli chudzi o Kubice i jego postawe to on bardzo lubi takie ciasne tory z wolnymi zakrętami w których może zarzucać auto w stylu rajdowym o czym sam wspomina i widać na onboardach jak to lubi, jest to jeden z tych torów gdzie może kierowca nadrobić słabości bolidu
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez SPIDER Cz wrz 25, 2008 9:59  Re: Przed GP Singapuru 2008

Elektroniczne tablice:

Obrazek

Przeglądając także zdjęcia zwróciłem uwagę na te wysokie tarki w T10. Na razie można tylko spekulować, ale zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu".
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Bueno Cz wrz 25, 2008 10:03  Re: Przed GP Singapuru 2008

Drugie Monaco :-D Będzie niezwykle efektowne widowisko. Tor kręty, wąski, bardzo dużo zakrętów i nawrotów.
Każdy błąd będzie bardzo kosztowny. Jeszcze jakby było mokro, to już totalnie masakra :) Jeśli chodzi o Roberta to jest ogromna szansa na podium. Wiadomo, Robercik lubi tory o takiej charakterystyce, a do tego dochodzi bolid świetnie przystosowany do jazdy po takich torach. W takim razie decydujący może okazać się sobotni qual. :P
Bueno
 
Dołączył(a): N wrz 07, 2008 18:14
Lokalizacja: underground

Postprzez SPIDER Cz wrz 25, 2008 10:05  Re: Przed GP Singapuru 2008

Myślę, że i tak największa uwaga będzie zwrócona na fakt, że widowisko będzie odbywać się w nocy! Cóż, mozna zaryzykować stwierdzenie, że przy takim układzie GP Singapuru zdetronizuje Monaco. Tak tak. Tyle tylko, że Monaco to lata dłuugiej historii F1. Z tym wyścigiem kojarzy się niebywałe bogactwo, prestiż itd.

Zobaczymy jak będzie z Sungapurem. Z pewnością będzie to coś nieprawdopodobnego.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Sikorex Cz wrz 25, 2008 11:06  Re: Przed GP Singapuru 2008

Na ten wyścig czekam cały rok :D
Tor jest bardzo dobry (w miniracingonline jeżdzi się trudno :D )
I podnieca mnie wręcz ta atmosfera, przy której Monaco to jakaś wylęgarnia leniuchów :-P
Wszędzie światła, wielkie wieżowce, ten rollercoaster. Żeby tylko nie skończyło się jak na Valencii, nudnym widowisku....
Czekam nabuzowany cały tydzień, jutro zobaczymy w praniu jak to wyjdzie :podniecony: :podniecony: :podniecony:
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Następna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość