Przed GP Singapuru 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mexi So wrz 27, 2008 19:23  Re: Przed GP Singapuru 2008

Śmiech na sali te kary. Problem jest taki, że zjeźdzając do boksów trzeba przejechać w apexie normalną linia wyscigową ale duzo wolniej. Krótko mowiąc, aby uniknąć kary powinien wcisnąć gaz do dechy i jechać dalej, no bo przecież trzeba kogoś przepuscić... A Baricz...gdy widział, że Hei jest w apexie MUSIAŁ zahamować aby się o niego nie rozbić, i jednocześniej zrezygnował z kontynuowania kółka - krótko mówiąc, zahamował później niż HEI. Ale tego nie da się inaczej zrobić - taki jest uukład toru, zawodnicy nie mają mozliwości innej jazdy w tym miejscu...EWENTUALNIE HEI mógł przepuścić Rubensa przed wyjazdem na prostą startową - ale wówczas Rubens był za nim daleeko.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez sceptyk So wrz 27, 2008 19:26  Re: Przed GP Singapuru 2008

Sędziowie to sędziowie.
Chyba nie zakładasz, że masz lepszy pogląd na sytuację i kwalifikacje do prawidłowej oceny?
No jest jak jest...
Jutro kibicuję Heidfeldowi. :dobrze:
Ostatnio edytowano So wrz 27, 2008 19:29 przez sceptyk, łącznie edytowano 1 raz
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez Mexi So wrz 27, 2008 19:31  Re: Przed GP Singapuru 2008

@sceptyk: Heidfeld nie mógł pojechac bardziej po lewej stronie toru. Tak wiec nie do konca wiem co powinien zrobić:

a) zwoolnić dużo wcześniej na wypadek, że ktoś może za nim jedzie - narażając się na przekroczenie limitu czasu okrążenia zjazdowego
b) zrobić dodatkowe kółko
c) próbować wjechac do boksów na pełnym gazie :)

A tak serio - chłopak znalazł się w złym miejscu o złym czasie. Po prostu pech.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez chmiel So wrz 27, 2008 19:36  Re: Przed GP Singapuru 2008

Jak dla mnie rozczarowujące kwalifikacje, ponieważ w Singapurze wyjątkowo mocno liczyłem na wysoką pozycję Fernando Alonso... W Q1 trafił na korek, ale mimo tego pewnie awansował. W Q2 niestety bolid Renault odmówił posłuszeństwa. Awaria akurat musiała się przytrafić, kiedy Hiszpan i Renault wyglądało na szybkie... Zresztą właśnie dlatego Fernando był bardzo wkurzony po wyjściu z bolidu. Czas z III sesji treningowej zapewniłby Hiszpanowi pewny awans do Q3 i wyrzucił z niej Lewisa... Niestety duża szansa stracona. Felipe świetnie, przejechał chyba bezbłędne kółko, ale paliwa pewnie zbyt wiele w porównaniu do Hamiltona nie ma. Lewis miał niemałego fuksa, że awansował do ostatniego bloku, a Kimi pierwszy raz od Silverstone był w kwalifikacjach w pierwszej trójce, więc niezły występ. Robert pojechał naprawdę ładnie i ma dobrą pozycje startową. :) Można liczyć na mocny wyścig. Kovi ma chyba sporo paliwa, a Nick pojechał nieźle, jednak dostał karę. Czy słuszną? Nie wiem, ale z tym wjazdem do boksów trzeba coś zrobić na następny sezon. Bardzo solidne występy Vettela, Glocka i mocny występ Williamsa. Chyba najlepszy qual tego zespołu w sezonie. Dobrze Button, tragicznie Nelsinho, słabiutko Bourdais.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez brzydal So wrz 27, 2008 19:38  Re: Przed GP Singapuru 2008

te kary bez sensu bo i tak rubens by nic nie wykrecil dodrego
brzydal
 

Postprzez sceptyk So wrz 27, 2008 19:42  Re: Przed GP Singapuru 2008

@sceptyk: Heidfeld nie mógł pojechac bardziej po lewej stronie toru. Tak wiec nie do konca wiem co powinien zrobić:

a) zwoolnić dużo wcześniej na wypadek, że ktoś może za nim jedzie - narażając się na przekroczenie limitu czasu okrążenia zjazdowego
b) zrobić dodatkowe kółko
c) próbować wjechac do boksów na pełnym gazie

A tak serio - chłopak znalazł się w złym miejscu o złym czasie. Po prostu pech.

Nie wiem jak Ty ale ja to sobie nagrywam i po obejrzeniu tego kilkukrotnie nie mam wątpiwości - Nick sporo sobie zarzucił od prawej.
A z drugiej strony - masz sedziów za idiotów?
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez Mexi So wrz 27, 2008 19:51  Re: Przed GP Singapuru 2008

Ok, sceptyk, ja nie nagrywałem i nie mam powtórki...ale jeżeli nawet zarzucił na prawo - na pewno nie przekroczył białej linii, bo wówczas dostałby dodatkową/inną karę.

Nie mam sędziów za idiotów, nie wiem skąd ta próba wywnioskowania czegoś z mojej wypowiedzi...ale uważam, że kara niezasłuzona - Nick nie miał mozliwości innego zjazdu do boksów, ale jednoczesnie przyblokował Rubensa co było podstawą do wymierzenia kary.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez sceptyk So wrz 27, 2008 19:56  Re: Przed GP Singapuru 2008

Mexi, Nick mnie ani ziębi ani grzeje ale naprawdę niepotrzebnie odbil w prawo.
Nie musiał.
W tym momencie nadleciał Rubens.
I tyle...
Prawdopodobnie wprowadzili restrykcyjne zasady na odprawie, a Nickowi się "omskło"...
Jutro kibicuje Kubicy i Heidfeldowi. :dobrze:
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez SoBcZaK So wrz 27, 2008 20:21  Re: Przed GP Singapuru 2008

e kary bez sensu bo i tak rubens by nic nie wykrecil dodrego

to jest bez znaczenia bo zasady obowiązują wszystkich zawiodników. trzeba uszanowac decyzje sedziów którzy i ta w tym .roku sa bardzo obiektywni takze nie ma faworyzowania,
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez kaziktom So wrz 27, 2008 20:32  Re: Przed GP Singapuru 2008

Mexi napisał(a):...ale uważam, że kara niezasłuzona - Nick nie miał mozliwości innego zjazdu do boksów, ale jednoczesnie przyblokował Rubensa co było podstawą do wymierzenia kary.

też widziałem ten manewr kilka razy, zjazd jest bardzo niefortunny, ale Nick nie musiał się trzymać przy samej linii (widząc z tyłu szybszy bolid), było miejsce, żeby zjechać innym torem jazdy do pit lane. Też myślę, że gadali o tym na odprawie i były jakieś ustalenia. Poza tym w wyścigu taka zagrywka mogłaby przejść, bo ten co zjeżdża musi jechać optymalną linią dla siebie, a ten za nim ma po prostu pecha, ale w qualu musisz ustąpić jadącemu szybkie kółko i Nick jednak miał miejsce, żeby to zrobić i mógł to zrobić... Co mógł zrobić Baricz??? Nic. Wg mnie kara jednak uzasadniona.
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez Kajek So wrz 27, 2008 20:36  Re: Przed GP Singapuru 2008

Zenada, Baicz jechal na top 10 w q1, kwik zjedzał po nowe opony i nie widząc wyskakującego z tyłu baricza normalnie jechal do boxów, baricz poczatkowo go wyminoł, dał po hamach i zjechał do boxu... za takie rzeczy kara?! Dla projektanta toru...
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez kaziktom So wrz 27, 2008 20:55  Re: Przed GP Singapuru 2008

Kajek
Kara dla projektanta toru? Tak.
Ale nie przesadzaj z tym "...nie widząc wyskakującego z tyłu baricza normalnie jechal do boxów". My maluczcy oglądając relację widzieliśmy co się dzieje, a tam jest cały sztab ludzi pracujących na kierowcę i raczej kontrolujących przebieg wydarzeń, a i komunikację radiową nawet mają- takaż technologia, więc śmiem twierdzić, że Nick wiedział już w połowie swojego okr zjazdowego o kierowcy na szybkim, który może go dogonić...
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez Kajek So wrz 27, 2008 20:58  Re: Przed GP Singapuru 2008

kaziktom napisał(a):Kajek
Kara dla projektanta toru? Tak.
Ale nie przesadzaj z tym "...nie widząc wyskakującego z tyłu baricza normalnie jechal do boxów". My maluczcy oglądając relację widzieliśmy co się dzieje, a tam jest cały sztab ludzi pracujących na kierowcę i raczej kontrolujących przebieg wydarzeń, a i komunikację radiową nawet mają- takaż technologia, więc śmiem twierdzić, że Nick wiedział już w połowie swojego okr zjazdowego o kierowcy na szybkim, który może go dogonić...


Jestem pewnien ze niedługo ukaże się ta sytułacja w necie, i tam jest taki układ zakretów w s3 ze Nick na pewno nie widział ze jedzie za nim, lub ze pojedzie akurat ten zakret ;p
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez marrak So wrz 27, 2008 21:15  Re: Przed GP Singapuru 2008

To chyba jedyny tor na ktorym wjezdzajac do pit lane mozna blokowac kogos :o troche singapurce przesadzili z projektantem na czele - wogole za duzo bledow jak na poziom GP

Mnie podczas Q zszokowal Massa - taka roznica miedzy nim a Hamciem :P, oby jutro ni okazlo sie ze Felipe ma paliwka na kilka okr. mniej

Alonso (Renault) - cos cie zrobili :???: nie dosc ze nie ma dobrago miejsca to jeszcze mozna bylo Lewiska sprowadzic na ziemie :lol: (ciekawe czy w oststnich sek Q2 tez sie tak pewnie czul) :twisted:

Ja mam tylko jedna prosbe przed jutrem: oby bylo ciekawiej niz w Valenci :smile:
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez KrzysR So wrz 27, 2008 21:17  Re: Przed GP Singapuru 2008

chmiel napisał(a):Bardzo solidne występy Vettela, Glocka i mocny występ Williamsa. Chyba najlepszy qual tego zespołu w sezonie. Dobrze Button, tragicznie Nelsinho, słabiutko Bourdais.


Potwierdzam to w całej rozciągłosci, ale dodam jeszcze od siebie, Nelsinhio i Bourdas wg mnie out z Formuly1 po tym sezonie, nie nadają sie poprostu i tyle.
Bourdas niech wraca tam skąd przyszedł, nie umie ustawic samochodu, on tego nie czuje poprostu, to nie jest seria dla niego.
Nelsinhio niewiem co o nim myslec, moze Flavio go zostawi ale jest jednak mimo wszystko za słaby.
Ostatnio edytowano So wrz 27, 2008 21:22 przez KrzysR, łącznie edytowano 1 raz
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości