Przed GP Singapuru 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez barteks So wrz 27, 2008 16:50  Re: Przed GP Singapuru 2008

Kubica stracił 0,2 s w końcówce, czyli mógłby przeskoczyć Raikkonena:

http://www.f1.pl/Artykul.82+M5fc2f6868c3.0.html
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Dale65 So wrz 27, 2008 16:56  Re: Przed GP Singapuru 2008

Więc na pewno mniej od Raikkonena ma paliwa, od Hamilton pewnie też.
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez bankoq So wrz 27, 2008 17:01  Re: Przed GP Singapuru 2008

Massa wcale nie musi być taki lekki. W pierwszej próbie czasy jego i Lewisa różniły się zaledwie o 0.1s, dopiero w drugiej próbie Felipe znalazł aż 0.6s przewagi. Wg mnie było to po prostu perfekcyjne okrążenie i Brazylijczyk jest lżejszy od Angola o paliwo na 1-2 okrążenie/a.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez kaziktom So wrz 27, 2008 17:05  Re: Przed GP Singapuru 2008

craig napisał(a):nie kieruj sie sympatia tylko rzeczywista ocena. Lewis nie mial dzisiaj szczescia tylko pech, bo nie mogl przez blokujacego Coultharda i Webbera zaliczyc dobrego kolka w Q2.

wybacz, ale nikt Lewisowi nie kazał zwiedzać pobocza na pierwszym szybkim kółku w q2 (wtedy przed sobą nie miał nikogo). Popełnił błąd i efektem tego była nerwowa jazda pod koniec q2. Co do tłoku na torze, to każdy miał równe szanse, mógł sobie więcej miejsca zrobić na wyjazdowym, bo nikt go nie przyciskał. Dlatego obiektywnie uważam, że miał farta, bo ma świetny bolid, bo popełnił niczym nie wymuszony błąd (chyba nikt inny wcześniej nie przestrzelił pierwszego zakrętu!), bo pojechał nerwowo i słabo w drugie próbie w q2 i wszedł do q3 dzięki awaryjności Renault...
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez Darkat So wrz 27, 2008 17:34  Re: Przed GP Singapuru 2008

Dale65 napisał(a):Więc na pewno mniej od Raikkonena ma paliwa, od Hamilton pewnie też.


weź pod uwagę że Raikkonen też popełnił błąd bodajże na drugim zakręcie i też miał problem z przyczepnością , Hamilton tez nie jechał równo. Najlepsze jest gdybanie gdyby gdyby i przewidywanie kto kogo łyknie co jest równe prawdopodobieństwu że na pierwszym zakręcie skończy się na bandzie. Można powiedzieć jak krucha jest pozycja w mistrzostwach czy w wyścigu.
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez KrzysR So wrz 27, 2008 17:39  Re: Przed GP Singapuru 2008

barteks2 napisał(a):Kubica stracił 0,2 s w końcówce, czyli mógłby przeskoczyć Raikkonena:

http://www.f1.pl/Artykul.82+M5fc2f6868c3.0.html


Raikkonen tez miał uslizg w pierwszym sektorze i tam tez stracił, wiec nie wiem.

Apropo Massy i Hamiltona, cos jest nie tak, roznica miedzy Q2 i Q3 malutka, wyglada na mniejszą ilosc paliwa, bo nie wierze ze Massa tak by jechał obciązonym bolidem, ciekawe czy bedzie strategia trzech tankowań?.
Przy tym problemie z oponami o ktorym mowi KUB, kto wie czy ta strategia nie opłaci sie najbardziej.
Ostatnio edytowano So wrz 27, 2008 17:46 przez KrzysR, łącznie edytowano 1 raz
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Demetrius So wrz 27, 2008 17:41  Re: Przed GP Singapuru 2008

Kwalifikacje dosyc ciekawe , pierwszy rząd Massy I Hamiltona czyli walka o pozycję lidera w generalce , Raikkonen też może z nimi powalaczyc . Dobra 4 pozycja Roberta rokuje dobry wyścig . Największy pechowiec to oczywiście Fernando :-( Bolid się dobrze sprawował na treningach a tu bach , defekt :-( :-( szkoda naprawdę szkoda
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Demetrius
 
Dołączył(a): Cz sie 28, 2008 19:45
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Postprzez seb455 So wrz 27, 2008 17:42  Re: Przed GP Singapuru 2008

bankoq napisał(a):Massa wcale nie musi być taki lekki. W pierwszej próbie czasy jego i Lewisa różniły się zaledwie o 0.1s, dopiero w drugiej próbie Felipe znalazł aż 0.6s przewagi. Wg mnie było to po prostu perfekcyjne okrążenie i Brazylijczyk jest lżejszy od Angola o paliwo na 1-2 okrążenie/a.


A nie przyszło ci do głowy że jest bardzo lekki tylko spaprał swoje pierwsze szybkie okrążenie, a w drugim pojechał czysto.
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez Dale65 So wrz 27, 2008 17:46  Re: Przed GP Singapuru 2008

Tak tak, nie jest lekki, podobnie jak Webber na Silverstone, kiedy zakwalifikował się drugi też ktoś wypalił że wcale nie musi być lekki - MEGALOL :D Zjechał po 10 okrążeniach bodajże...
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez gregoff So wrz 27, 2008 17:47  Re: Przed GP Singapuru 2008

Bardzo fajny qual. Szkoda, że ylko oglądałem ostatnią część :eek: I Alonso sobie nie pojeżdził:(

Co do Kubka to świetn pozycja do ataku na czołowe miejsca w wyścigu. Może uda się kolejne pudło zdobyć. Albo chociaż Raikkonena ograć!!! Massa może jest lekki, ale bez przesady... Ani razu w tym sezonie nie był dużo lżejszy od Lewiska.

Tor - Bardzo fajny wizualnie oraz podczas jazdy daje niesamowity efekt. WIĘCEJ nocnych wyścigów w F1 bym proponował bo naprawdę super to wygląda. Ciekawe jak to wszystko się sprawdzi w wyścigu:) Ale czuje, na potężny ładunek pozytywnych emocji:)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Barti So wrz 27, 2008 17:51  Re: Przed GP Singapuru 2008

Qual nudny jak flaki z olejem. Nie wiem co było w nim takiego fajnego. Było wiadomo, że walka o PP rozegra się miedzy Felipe a Lewisem. Po ciuchu liczyłem, że Robert zamiesza ale niestety. Zaskoczeniem może być dobra postawa Williamsa ale też nie do końca. Podczas relacji było mówione, że oni nieźle sobie radzą na torach ulicznych. Rozczarowaniem może być niska pozycja Fernando. Widać miał ochotę na walkę z najlepszymi, niestety defekt go tego pozbawił. Jutro czeka nas procesja bez wyprzedzeń. Oczywiście jeżeli nie będziemy mieć pochodów SC to będzie cud. Nie chce nawet myśleć co będzie jak deszcz skropi tor...
Jutro ciekawym elementem wyścigu może być strategia. Pierwsze GP na tym torze. Dodajmy, że nawierzchnia jest raczej do kitu i opony jutro będą bardzo eksploatowane. Ciekawe czy będzie dominować strategia 2 pit stopów. Z racji tego, że można liczyć jutro na SC masa kierowców spoza 10 zaryzykuje jazdę na 1 pit stop.
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Maly-boy So wrz 27, 2008 17:57  Re: Przed GP Singapuru 2008

ta wyscig w walencji tez mial byc podobno ciekawy , a mozna bylo zapuscic przy nim komara
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez 1710 So wrz 27, 2008 18:14  Re: Przed GP Singapuru 2008

Witam, witam :wink:

ogólnie qual dość ciekawy, bezbłędne kółko Massy i przynajmniej dla mnie niespodzianka ze strony Kubka bo po Q1 i Q2 wyglądało, że będzie coś między 5-7.
ogólnie będziemy mogli obserwować walkę Massy z Hamiltonem o pierwsze miejsce w generalce, a Kubka z Kimim o 3, chociaż walka BMW z Ferrari to prawie jak walka z wiatrakami, niestety.

a co do Alonso, to szkoda mi go było strasznie, ale ciągle przed oczami miałam przedostatni odcinek Los quemagomas z Gp Belgii i Reno, które nagle się rozwaliło :razz:
1710
 
Dołączył(a): So wrz 27, 2008 17:45
GG: 3760888

Postprzez Darkat So wrz 27, 2008 18:17  Re: Przed GP Singapuru 2008

czy Massa jest lekki to najlepiej daje porównanie Robert na oparach 1:44.5 Massa z obciążeniem 1:44.8 to tak jakby Kubica miał tylko 3 kółka do pokonania. Cudów nie ma nie wiem czy jest najżejszy a lekki napewno jest
Co do wyścigu zgadzam się że praktycznie nie ma tam miejsca do wyprzedzania ale jest jedna różnica pomiędzy nim a Walencją to że jest to bardzo trudny tor sam Kubica to przyznał że czeka kierowców cięzki wyścig. Nie miałem okazji go przejechać komputerowo ale moim zdaniem jest znacznie cięższy do pokonania niż Monaco. Także na SC trzeba brać poprawki tym bardziej że to nie sprawna obsługa w usuwaniu bolidów jak w Monaco. Po za tym Walencja miał mimo fatalnie utrzymanej czystości gładką nawierzchnię a ten mi bardzie przypomina Monaco
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez sceptyk So wrz 27, 2008 18:33  Re: Przed GP Singapuru 2008

Szkoda czasu na takie dywagacje, zawsze okazywało się, że nikt nie był ani specjalnie lekki ani cięzki.
Ot, różnica 1 -2 okrążeń.
W trakcie wyścigu bez znaczenia.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości