Przed GP Japonii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez BoBoFruit_Fan So paź 11, 2008 13:56  Re: Przed GP Japonii 2008

rafaello85 napisał(a): Nie wiem skąd w ogóle przyszło Ci coś takiego do głowy?


Tak mnie naszła refleksja (zainspirowana zeszłoroczną tzw "aferą szpiegowską") do czego są w stanie posunąć się zespoły w celu osiągnięcia konkretnego celu. Żeby była jasność nikogo o nic nie podejrzewam ani nic nie zarzucam. Czyste spekulacje :-)
>> Signature under construction <<
Avatar użytkownika
BoBoFruit_Fan
 
Dołączył(a): So sie 30, 2008 13:34

Postprzez Pieczar So paź 11, 2008 14:04  Re: Przed GP Japonii 2008

Cóż Ferrari dało ciała na całej linii. Nie wiem ile Massa ma paliwa (ponoć popełnił jakieś błędy na swoich 2 okrążeniach), ale tak się nie robi, gdy się walczy o tytuł :shock: Szczególnie na torze, gdzie 3/4 stawki mieści się w 1 sekundzie. Nie potrafie tego zrozumieć - przez cały sezon to Kimas dostawał więcej paliwa i było widać, że taka taktyka nie przynosi efektów. Massa tymczasem pokazał nie raz, że potrafi odjeżdżać rywalom startując z mniejszą ilością paliwa i wygrywać wyścigi. Teraz w zasadzie ma po zawodach - jeżeli na starcie nie łyknie Ferdzia to o podium może zapomnieć (z całym szacunkiem dla Alonso, Renault nie ma szans z Ferrari w tempie wyścigowym). Druga sprawa, że Kimi jest w "kanapce" (jak to mówi nasz ulubiony komentator ;) ) Mclarena. Znając jego starty to pewnie da się wyprzedzić Kovalowi, a wtedy Mclaren rozegra cały wyścig po swojemu. Tym bardziej, że z wypowiedzi zespołu wynika, że Hamilton wcale tak mało paliwa na pokładzie nie ma.
Co do Roberta i BMW - to było do przewidzenia. BMW po prostu nie istnieje na tym torze. Renault, Toyota, STR są od nich szybsi na Fuji. Jakimś cudem Kubek się dostał do Q2 a potem Q3 i dzięki zapewne mniejszemu obciążeniu paliwem (podejrzewam, że ma najmniej z czołówki) udało się wykręcić P6. A genialni stratedzy zespołu znowu błysnęli próbując przyoszczędzić softy, mają teraz tego efekty. Obawiam się, że dla Kubicy może to być powtórka z Węgier. W zasadzie tylko deszcz może go uratować :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez barteks So paź 11, 2008 14:24  Re: Przed GP Japonii 2008

Ja tam jestem ciekawy co wymyślą stratedzy BMW dla Nicka. Tradycyjna cysterna, czy może opcja a'la Alonso z Singapuru? Wydaje się, że druga możliwość wcale nie musi być tutaj taka zła. Ustawić mniejszy docisk, żeby była prędkość na prostej i można się pokusić o wyprzedzanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Kayo So paź 11, 2008 14:26  Re: Przed GP Japonii 2008

Taką jazdą, Hamilton coraz pewniej brnie po tytuł. Do tej pory, jest nieosiągalny dla Massy. Jedną rzeczą, która mnie ciekawi są słowa Kimiego: "Pomogę zespołowi wygrać w obu klasyfikacjach". Chcę zobaczyć, jak jutro to egzekwuje.
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez Mexi So paź 11, 2008 14:40  Re: Przed GP Japonii 2008

Ja wierzę w Felipe. Poza tym wyścig może różne rzeczy pokazać, tutaj na prostej mozna ładnie powyprzedzać.Liczę, że Felipe w miarę szybko poradzi sobie z 2 zawodnikami a Kimi...zagra zespołowo :) Poza tym nie zapominajmy, że jeden błąd Lewisa i wszystko wygląda inaczej. Wyscig zapowiada się ciekawie :)

Aha, jestem przekonany, że LEwis ma najmniej paliwa z czołówki. Taka zagrywka już była w tym sezonie, gdzie LT wyglądał identycznie jak dziś - ma wlane na tyle malo paliwa, aby miał zapewnione PP.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez slipstream So paź 11, 2008 14:42  Re: Przed GP Japonii 2008

Fakt, również się spodziewam jak już kilkukrotnie w sezonie było, że to Lewis i Robert są najmniej zatankowanymi zawodnikami. I nie ma się tu czarować wynikiem Hamiltona bo nic to nadzwyczajnego, bardziej pewnie nalezy myśleć nad poczynaniem Felippe.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Dale65 So paź 11, 2008 14:58  Re: Przed GP Japonii 2008

Pieczar napisał(a):Co do Roberta i BMW - to było do przewidzenia.

Myślę, że to nie kwestia samego toru, ale samochodu nie rozwijanego od 08.06.2008. Gdzieś tutaj była wstawiona wypowiedź RK że zespół opracowuje nowe części, ale żadna z nich nie poprawia szybkości auta - moim zdaniem to tylko takie pier*olenie o szopenie, Kubek nie może jawnie powiedzieć przecież, że projekt F1.08 otrzymał status Discontinued dnia 08.06.2008, bo to tak jakby w wywiadzie po Spa powiedział dosłownie "Zespół mnie olał i robi wszystko żeby wyciągnąć Nicka z dołka wiekowego", a wtedy mógłby walczyć o miejsce Piqueta w Renault na 2009, dlatego musiał "ubrać" to jakoś w słowa, podobnie jak teraz.
BMW już wielu punktów do końca sezonu nie zdobędzie, bo i po co im to, nikt już ich nie przeskoczy. Zastanawia mnie tylko, czy tracąc cenne punkty doświadczenia nie robiąc nic przy samochodzie będą w stanie je odrobić i nadrobić dodatkowe żeby zrobić szybszy samochód za pomocą superkomputerów w przyszłym roku. Coraz mnie wiarygodne są te zapowiedzi co do walki o WCC...
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Dziadek So paź 11, 2008 15:31  Re: Przed GP Japonii 2008

Semai2 napisał(a):
Dziadek napisał(a):Szczerze mówiąc dziwie się Heidfeldowi, że jego wypowiedź co do błędów teamu jest taka zachowawcza.


a jaka ma byc wypowiedz Nicka jesli przez pol sezonu zespol pracowal pod niego aby mogl uorac sie ze swoimi problemami, jednoczesnie nie poswiecajac Kubicy za duzo czasu? :???:
Sadzisz,ze powinien z piana na ustach rzucac miesem w kierunku kierownictwa teamu? przeciez jakby sam sie uparl to by zalozyl miekka mieszanke.



Akurat w tym, że zespół mu pomagał, to łaski nie zrobił, bo to również w ich interesie. On tutaj nie ma im za co dziękować czy odwdzięczać się siedząc cicho. Moim zdaniem kierowcy powinni wypowiadać się jaśniej, a nie owijać wełnę w bawełnę. . Co do piany na ustach i rzucaniu mięsem, to ja tego nie powiedziałem i nawet nie miałem tego na myśli. Wychodzę jedynie z założenia, że lepiej byłoby gdyby kierowcy prosto z mostu mówili co jest nie tak. W tej chwili jest takie chronienie teamu i kierowców coś na wzór tego jak o sobie wypowiadają się Panowie z PZPN-u - nic się nie dzieje złego poza tym, że nasza piłka stoi w miejscu. Dobra, ale nie zagłębiam się w piłkarskie bagno, bo to nie ta para kaloszy.
Jedyne z czym mogę się zgodzić, to fakt że Kubica ucierpiał na tym, że team pomagał Heidfeldowi. Ale to w sumie jedynie źle świadczy o BMW Sauber.

Semai2 napisał(a):
Dziadek napisał(a):w dodatku to nie pierwszy raz kiedy Nick nie przechodzi do dalszej czesci kwalifikacji - i zapewne facet ma tego swiadomosc,ze dzisiejsze odpadniecie w Q1 to w glownej mierze wina jego problemow z dogrzaniem opon.


Zgadzam się, że to nie pierwszy raz, ale zauważ, że Kubica również miał wiele szczęścia, że awansował. Brakowało jedynie dwóch pozycji, aby podzielił los Nicka.

Nie zgadzam się, że to była wina Heidfelda. Tutaj była wina ewidentna teamu. Gdyby chłopcy puścili ich na samym początku, to Heidfeld miałby czas rozgrzać opony. Dodatkowo wiedzieli, że tor jest jeszcze w niektórych miejscach wilgotny co tym bardziej nie ułatwiało sprawy Heidfeldowi (o tym chyba kierownictwo powinno wiedzieć).
Zbyt późne wypuszczenie kierowców spowodowało też to, że kierowcy ewentualne poprawki mogli wprowadzić dopiero w następnej sesji. Niestety Nick nie miał tej możliwości, a jak sam wspomniał błędem było nie założenie miękkiej mieszanki. Gdyby wyjechali szybciej miałby szansę wyjechać jeszcze na tor na miękkiej mieszance.
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez Lukas So paź 11, 2008 15:50  Re: Przed GP Japonii 2008

Po kwalifikacjach Ron Denis w wywiadzie powiedział, że to było zdecydowanie najlepsze okrążenie kwalifikacyjne Hamiltona w jego karierze.... Ciekawe czy coś się kryje (dużo paliwa) w tej wypowiedzi... :) A Massa jest i będzie groźny do końca - w Brazylii jest zawsze niesamowicie szybki więc jeszcze nic nie wiadomo.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez ventylator So paź 11, 2008 16:06  Re: Przed GP Japonii 2008

craig napisał(a):
Igor Szmidt napisał(a):
Mexi napisał(a):Robert - chyba dobrze, ale mam wrażenie, że będzie leciał w dół zgodnie z rozwojem akcji.


STR znowu wysoko i mam nadzieję, że w odróżnieniu do Roberta, Vettel będzie piął się w górę.


Robert slabszym samochodem zdemolowal twojego bohatera z Monzy, wiec proponuje nie wrozyc z fusow i realnie podchodzic do rzeczy.


Słabszym, czy nie słabszym, w tabeli to BMW jest wyżej :-D
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez jakubek13 So paź 11, 2008 16:45  Re: Przed GP Japonii 2008

http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Dennis-o ... caid=16c41

Co wy na to?? Wiem że to WP ale może to być wiarygodna informacja. Ciekawe jaka bedzie odpowiedź Roberta :-D
Profesjonalna obsługa wesel. Zespół Torki
jakubek13
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 15:17

Postprzez Dale65 So paź 11, 2008 16:59  Re: Przed GP Japonii 2008

jakubek13 napisał(a):Co wy na to?? Wiem że to WP ale może to być wiarygodna informacja. Ciekawe jaka bedzie odpowiedź Roberta :-D

Myśle, że to może być akcja WP aby podsycić atmosferę, a nawet jak to powiedział to co? Kubicę może co najwyżej ugryźć w d***, a co do stylu jazdy to niech raczej przyglądnie się stylowi jazdy Hamiltona w Kanadzie na pasie serwisowym bądź na Spa.
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez pjaxz So paź 11, 2008 17:09  Re: Przed GP Japonii 2008

To nie jest wymysł WP!!! http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 3019.shtml
Dennis to kawał s.... Widać, że Angol ma jakiś kompleks Roberta, bo nie pierwszy raz chamsko się o nim wypowiada (pamiętny nos). "He should keep those opinions to himself" ... dobre sobie, kawał dyktatora siedzi w tym wielokrotnie udowodnionym kłamcy i oszuście.
Jak ja bym chciał deszczu, bo w innym przypadku Robert nie ma szans walczyć z 0.6s szybszą maszyną Muzina :-)
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mati93 So paź 11, 2008 17:20  Re: Przed GP Japonii 2008

pjaxz napisał(a):To nie jest wymysł WP!!! http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 3019.shtml
Dennis to kawał s.... Widać, że Angol ma jakiś kompleks Roberta, bo nie pierwszy raz chamsko się o nim wypowiada (pamiętny nos). "He should keep those opinions to himself" ... dobre sobie, kawał dyktatora siedzi w tym wielokrotnie udowodnionym kłamcy i oszuście.
Jak ja bym chciał deszczu, bo w innym przypadku Robert nie ma szans walczyć z 0.6s szybszą maszyną Muzina :-)


Moim zdaniem Robert dobrze mu powiedział i jedno jest pewne Roberta w Mclarenie nie zobaczymy :P

PS Za tego Muzina to ty powinieneś dostać ostrzeżenie :roll:
Ostatnio edytowano So paź 11, 2008 18:21 przez rafaello85, łącznie edytowano 1 raz


pjaxz nie dostanie ostrzeżenia za "muzzina", bo inni musieliby je podostawać za : 'MiSzCza', "Alfonsa" itp
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez pjaxz So paź 11, 2008 17:27  Re: Przed GP Japonii 2008

PS Za tego Muzina to ty powinieneś dostać ostrzeżenie

:o Wytłumaczę pierwszy i ostatni raz - nie, nie ma to nic wspólnego z rasizmem. Muzin to zdrobnione określenie pewnego pana o nazwisku Hamilton i imieniu Lewis. Takie samo jak Miszczu, Fred czy Kimas. Czy w obecnej szkole uczą kojarzenia podstawowych faktów i nie odbierania wszystkiego dosłownie? :shock:
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość