Przed GP Japonii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pawel92setter So paź 11, 2008 7:37  Re: Przed GP Japonii 2008

chyba był jednak błąd, bo po swoim pierwszym kółku w Q3 był drugi :(
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Semai So paź 11, 2008 7:38  Re: Przed GP Japonii 2008

no wiec tak... Kubek calkiem calkiem choc chyba problemy z utrzymaniem sie w czolowce beda spore patrzac na Q1 i Q2:|

Nick - hmm. no dobra - z jednej strony stawka zrobila sie ciasna i mial twardsze opony. z drugiej - to ni jest przeciez przypadek,ze po raz kolejny odpada we wczesnej fazie kwali.

niestety Massa tylko 5 przy PP Hama wiec nie wyglada to za dobrze :( Chyba,ze Kimas wreszcie zrozumial co to jest teamplay.


Ciekawe ile paliwa ma Alonso- byloby ciekawei jakby mial wiecej niz na 12 lapow ;]

swietnie spisuje sie tez Toyota jak dotad...

A za Bourdaisem moze utworzy sie maly peleton - czas z Q3 sugeruje,ze ma duuuzo paliwa. na przeszkodzie mzoe stanac tylko dluga prosta s/m gdzie wyprzedzc taka cysterne powinno byc wzglednie latwo.
Mundo will go where he pleases!
Avatar użytkownika
Semai
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 7:10

Postprzez benno So paź 11, 2008 7:41  Re: Przed GP Japonii 2008

Mati93 napisał(a):HEI i z nim przedłużyli kontrakt........ludzie.....

Gdyby Baricz i Baton nie spieprzyli ostatniego sektoru to oba BMW by zakonczyly w q1. Bledem bylo chyba wypuszczenie ich na twardszej mieszance.
Podobno Renówka zlozyla zazalenie na Hamiltona za blokowanie Nelsona ale protest odrzucono
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez seb455 So paź 11, 2008 7:44  Re: Przed GP Japonii 2008

Nie wiemy jak spisywały się bolidy po zalaniu ich większą ilością paliwa, może to że Kubica jest przed Toyotami nie znaczy że ma mniej paliwa, możliwe że Toyoty dobrze sie spisują słabo obciązone, wkońcu tak jeździli cały czas na treningach. Zastanawiam sie nad Alonso, miał problemy podczas dwóch pierwszych części qual a potem tak dobry czas, możliwe że ma mało paliwa, może na poziomie Kubicy, albo balans jego bolidu sie polepszył po zalaniu go paliwem
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez pjaxz So paź 11, 2008 7:49  Re: Przed GP Japonii 2008

Igor Szmidt napisał(a):
Mexi napisał(a):Robert - chyba dobrze, ale mam wrażenie, że będzie leciał w dół zgodnie z rozwojem akcji.

Ja również mam takie przeczucie, no chyba, że spadnie nam jutro deszczyk :)
STR znowu wysoko i mam nadzieję, że w odróżnieniu do Roberta, Vettel będzie piął się w górę.

Nie wydaje mi się. Obserwowałem dosyć uważnie czasy BMW na dłuższych przejazdach na treningach i wyglądali naprawdę nieźle, na pewno lepiej w tym względzie od Toyoty. Oczywiście Japończycy mają pewnie więcej paliwa w bakach, ale myślę, że spokojnie Robert wypracuje sobie przewagę w pierwszym stincie by utrzymać po pitach P6. Kluczowa sprawa to nie dać się Trulliemu na starcie, bo zwyczajnie wyścig będzie dla Polaka skończony.

Robert wyciągnął chyba maksa z tego pakietu, szkoda tylko że Kimi i Heikki wyżej od niego, no ale różnica w klasie sprzętu kolosalna.
Alonso raczej najlżejszy z czołówki (oprócz Roberta), co by zrobiło bez niego Renault :-)
Znowu mocno Toyota i STR - wyraźnie na bardzo zbliżonym poziomie do BMW.

Massa
to zagadka kwalifikacji - w Q2 był o pół sekundy szybszy od Kimiego, a w Q3 albo znacząco zmienił się balans po zatankowaniu paliwem, albo wybrano zbyt mało agresywną strategię, albo zwyczajnie Felipe popełnił błędy w swoich przejazdach w Q3.

Lewis spokojnie kroczy po mistrzowski tytuł. Szkoda
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez justnert So paź 11, 2008 8:05  Re: Przed GP Japonii 2008

Avatar użytkownika
justnert
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 21:33

Postprzez chmiel So paź 11, 2008 8:06  Re: Przed GP Japonii 2008

Wyniki quala niestety niezbyt dobre. :shock: Hamilton z PP, Massa z P5, więc Lewis coraz bliżej tytułu... Felipe był najszybszy w Q2, a w Q3 był już wyraźnie wolniejszy od inny. Jakoś średnio mi się chcę wierzyć, że Ferrari dało agresywniejszą taktykę Kimiemu, kiedy to Massa walczy o mistrza i to on powinien startować z przodu stawki. Właśnie dlatego wg mnie najbardziej prawdopodobne jest, że Felipe coś zepsuł na decydującym okrążeniu albo po prostu jego zatankowany samochód nie spisywał się najlepiej. Jakby nie było, źle widzę szanse Brazylijczyka na odrobienie jakiś punktów w Japonii do Brytyjczyka, gdyby nie zdarzyło się coś nieprzewidywalnego. Tym razem z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kimi i mam nadzieję, że jutro znacznie uprzykrzy jazdę Lewisowi, pomagając Massie. Kovalainen solidnie, Alonso bardzo dobrze, choć nie ma pewnie zbyt dużo wachy w baku. :) P6 dla Roberta nie jest wspaniałym wynikiem, ale Polak zrobił chyba wszystko, co mógł zrobić. I tak w porównaniu do swojego kolegi z zespołu pojechał świetnie. Dobre występy zaliczyli również obaj kierowcy Toyoty i STR. Mogą oni liczyć jutro na punkty, bo mają chyba dość dużo paliwa na pokładzie. Słabo Piquet, słabo Williams, słabo Honda i katastrofalnie Heidfeld.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez BoBoFruit_Fan So paź 11, 2008 8:25  Re: Przed GP Japonii 2008

chmiel napisał(a):Jakoś średnio mi się chcę wierzyć, że Ferrari dało agresywniejszą taktykę Kimiemu, kiedy to Massa walczy o mistrza i to on powinien startować z przodu stawki


Może wykombinowali tak, że Kimi miałby za zadanie blokowanie Lewisa po to by mocniej dotankowany MAssa odjechał po pierwszym pitcie Lewisa. Tylko Lewis wywinął im numer i wynik będzie odwrotny od zamierzonego :lol:
>> Signature under construction <<
Avatar użytkownika
BoBoFruit_Fan
 
Dołączył(a): So sie 30, 2008 13:34

Postprzez Damian375 So paź 11, 2008 8:31  Re: Przed GP Japonii 2008

W pierwszym sektorze Felipe Massa, był na poziomie P2, a drugim zaś był wolniejszy od Roberta, a w trzecim pojechał od niego szybciej o 0,3 sekundy, z kolei coś mogło tam się Robertowi przytrafić, bo jechał przed nim Sebastien Bourdais.

Na zielono, tam gdzie Robert Kubica był szybszy,a na czerwono na gdzie Felipe Massa
Obrazek


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Mati93 So paź 11, 2008 8:33  Re: Przed GP Japonii 2008

justnert napisał(a):http://sport.onet.pl/74455,1248769,1842069,,gp_japonii_hamilton_moze_stracic_pole_position,wiadomosc.html



Ale to nie jest potwierdzone ???
Bo to przecież onet więc wszystko może się dziać :P
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez barteks So paź 11, 2008 8:38  Re: Przed GP Japonii 2008

bankoq napisał(a):Na ITV mówią, że BMW w ogóle nie ma setupu i stąd te problemy. Po prostu nie zdążyli go zrobić w czasie treningu, bo było mokro.

Kubica nie narzekał na set-up, tylko na brak przyczepności:

http://f1portal.pl/index.php?option=com ... 2&Itemid=2
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez rafaello85 So paź 11, 2008 8:44  Re: Przed GP Japonii 2008

Lewis będzie się jutro starał wypracować dużą przewagę nad Massą. I niestety może mu się to udać :( Ogólnie ustawienie na torze nie jest mi na rękę. Ferrari może stracić kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Mam nadzieję, że chłopaki z Maranello jutro odrobią kilka pozycji na starcie i ostatecznie nie stracą nic do McLarena :-) Kimi musi pokonać Lewisa, a na pewno jest w stanie to zrobić. To już jeden z trzech wyścigów o wszystko.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez barteks So paź 11, 2008 8:46  Re: Przed GP Japonii 2008

Mati93 napisał(a):Ale to nie jest potwierdzone ???
Bo to przecież onet więc wszystko może się dziać :P


Bardziej wiarygodne źródło :P

http://www.f1.pl/Artykul.82+M57e3911cf12.0.html
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez SPIDER So paź 11, 2008 8:48  Re: Przed GP Japonii 2008

Wynik kwalifikacji nie jest zadowalający. O ile P2 Kimiego mnie przeogromnie cieszy, o tyle już P1 Hamiltona i P5 Massy już nie. Hamilton pojechał perfekcyjne kółko, będąc w każdym sektorze szybszym od Kimstera. Massa z kolei pojechał, co by tutaj dużo nie gadać, słabo. O wiele słabiej niż choćby w Q2. Aby jutro wypaść dobrze musi wykonać kawał tytanicznej pracy na torze - bo przed nim startuje Alonso, a on skóry łatwo nie sprzedaje.

Martwi mnie też P3 Kovalainena. Będzie startował po czystej stronie toru i może być tak, że po T1 dwa McLareny będą na czele stawki. No chyba, że Kimi szykuje coś na jutro. Powiem, że liczyłem, na jego PP. Pojechał bardzo dobre kółko w ostatnim stincie, ale Lewis był ciut szybszy. Trudno.

Zaskoczeniem jest na pewno awans obydwóch Toyot to Q3, ale szczerze nie zawojowały tam nic wielkiego. Dwa Toro Rosso to nic nowego. BMW z problemami. Heidfeld odpadł na początku, a Kubica ocierał się o kolejne awanse. Jednak udało się.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez grabuss So paź 11, 2008 8:57  Re: Przed GP Japonii 2008

Cóż kwalifikacje typowo średniawe, Robert w każdej części czasówki ocierał się o awans w Q3 zajął wprawdzie 6 miejsce ale mam przeczucie że to przez słabo zatankowany bolid(Kimi także :P) więc nie zdziwię się jak jutro Robert i Kimi zjadą na tym samym okr do boksu.

Co do blokowania Hamiltona to dziwna sprawa bo Piquet na swoim jedynym okrążeniu pomiarowym w Q2 był szybszy od Roberta w 1 i 2 sektorze a w 3 stracił aż 0,5s i zajął 12 miejsce.....zobaczymy :D
Avatar użytkownika
grabuss
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości