Przed GP Japonii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kurczaq So paź 11, 2008 9:10  Re: Przed GP Japonii 2008

Co do formy BMW to tylko potwierdza, że zespół jest niedojrzały i nie potrafi utrzymywać formy w ciągu sezonu. Wymówka, że kładą nacisk na seozn 2009 nie przekonuje mnie. Nie mniej, takie Toro Rosso pokazało, że można zbudować dobry bolid nie mając zaplecza jak chociażby BMW Sauber. Cel na ten rok przez BMW został zrealizowany, wygrali jeden wyścig ale bez takiego kierowcy jakim jest RK byłoby to dosyć trudne. Po za tym wydaje mi się, że GP Kanady był jednym z nielicznych gdzie mieli na to szanse (może po za początkiem sezonu gdzie mogli wykorzystac nierowna forme innych zespołów). Następny sezon to wielka nie wiadoma, niby w ciągu 3 lat dokonali wielkiego postępu, tylko obawiam się, że niedługo może pojawić się granica której nie przekroczą.

Massa chyba nie wytrzymał napięcia i pojechał słabo. Czyżby Ferrari miało stracić mistrzostwo przez Valencie i Singapur :> Stefano Domenicali napewno potrafi liczyć. Kimi obudził się jak zwykle za późno, numer z poprzedniego sezonu nie przejdzie tym razem :( Może w przyszłym sezonie ocknie się z syndromu mistrza i będzie tak samo zmotywowany jak rok temu :]

Hamilton co by nie mówić pojechał fantastycznie widać, że opanował nerwy. Prawdopodobnie zdobędzie tytuł.
Jutro po za startem przewiduje procesję, co najwyżej wojne w boksach Massy z Kov.
... puszczam Cię przodem, byś śladu stopy nie widział ...
Avatar użytkownika
Kurczaq
 
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 9:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez barteks So paź 11, 2008 9:20  Re: Przed GP Japonii 2008

Jednak Piquet popełnił błąd, czyli chyba blokowania nie było...

http://f1portal.pl/index.php?option=com ... 4&Itemid=2

Byłoby ciekawiej, gdyby Lewis startował z P6 ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Semai So paź 11, 2008 9:28  Re: Przed GP Japonii 2008

Kurczaq napisał(a):Nie mniej, takie Toro Rosso pokazało, że można zbudować dobry bolid nie mając zaplecza jak chociażby BMW Sauber.

TR dostaje czesci aero od Red Bull Technology Center :evil: samo ich nie opracowuje. RBR ma takie samo aero dostepne.
Mundo will go where he pleases!
Avatar użytkownika
Semai
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 7:10

Postprzez kaziktom So paź 11, 2008 9:34  Re: Przed GP Japonii 2008

BoBoFruit_Fan napisał(a):
chmiel napisał(a):Jakoś średnio mi się chcę wierzyć, że Ferrari dało agresywniejszą taktykę Kimiemu, kiedy to Massa walczy o mistrza i to on powinien startować z przodu stawki


Może wykombinowali tak, że Kimi miałby za zadanie blokowanie Lewisa po to by mocniej dotankowany MAssa odjechał po pierwszym pitcie Lewisa. Tylko Lewis wywinął im numer i wynik będzie odwrotny od zamierzonego :lol:

też tak myślę
już przed qualem zastanawiałem się, czy ferki nie przekombinują i chyba tak się stało.
teoretycznie plan dobry: Kimi w WDC już się nie liczy, więc puszczamy go bardzo lekkiego na PP i niech "kontroluje tempo" w wyścigu do pierwszego pitu, Hamcio nie może go łyknąć, a Massa sporo cięższy trzyma się blisko. Po pierwszym picie wyścig ustawiony...
a tu klops Rai nie pojechał tak szybko jak się spodziewali, albo Mclaren "przeczytał" plany Ferrari i puścili Ham odpowiednio lekkiego, do tego Massa wpuścił przed siebie Alo i Kov i teraz Kov będzie robił z Massą to, co miał robić Rai z Hamiltonem :(
Jeśli jutro obie Makówki nie sparolą startu, to Ferrai dużo straci.
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez slipstream So paź 11, 2008 9:34  Re: Przed GP Japonii 2008

No właśnie. ToroRosso nic nie buduje tylko skalda w całość elementy dostarczane od RedBulla (nadwozie) i Ferrari (Silnik).
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SPIDER So paź 11, 2008 9:40  Re: Przed GP Japonii 2008

Aha - czyli to, że Robert ma rzekomo lecieć w dół, ma być pisaniem głupot?
No tak. Jest to w pełni zrozumiałe biorąc sympatię do jednego tylko kierowcy tutaj...

A co do tego STR. To w silnikach Ferrari siła, bo cała reszta to przecież Red Bull.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez kaziktom So paź 11, 2008 9:49  Re: Przed GP Japonii 2008

Mati93 napisał(a):ALO zagrywka pewnie na pusty bak żeby udowodnić że trzyma się formę po Singapurze :P

wszyscy piszą jaki to ALO jest pusty
a może warto już zaakceptować, że Renówki są teraz na poziomie BMW (jak nie lepiej) -przynajmniej na tym GP
w Singapurze miał przez cały weekend super tempo i awaria wykluczyła go z walki w qualu o wysoką pozycję
tutaj obie Renówki bez problemu weszły do q2 i obie weszłyby do q3. Piqet w q2 był zdecydowanie szybszy od Kubicy w dwóch pierwszych sektorach, ale że ma on nadzwyczajny talent do popełniania błędów w kluczowych momentach, więc kolosalnie zawalił trzeci sektor i nie awansował, ale cała jego wcześniejsza jazda pokazała, że Renault jest mocne. Plus do tego umiejętności Alonso i jutro wcale się nie zdziwię, jeśli Alo będzie walczył o podium.
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez SPIDER So paź 11, 2008 9:51  Re: Przed GP Japonii 2008

Z całą pewnością!
Renault wykonało mniej więcej od połowy sezonu znaczny postęp i nie są już tylko chłopcami do bicie, jak miało to miejsce na początku sezonu. Alonso wyciska z R28 tyle ile się da, a może i jeszcze więcej. Nie można tego jednak powiedzieć o Piquecie, który chyba pożegna się z tym zespołem po Interlagos.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez AutoryteT So paź 11, 2008 10:28  Re: Przed GP Japonii 2008

Alonso:
- W drugiej części kwalifikacji mieliśmy pewne problemy, jednak w trzeciej bolid z dużą ilością paliwa sprawował się świetnie. To dobrze rokuje przed niedzielnym wyścigiem. Myślę, że realnie patrząc stać nas na wynik w pierwszej piątce - powiedział Alonso.


Dużą czy większą? Bo to robi różnice..
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez ventylator So paź 11, 2008 10:31  Re: Przed GP Japonii 2008

Z dużą.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez AutoryteT So paź 11, 2008 10:34  Re: Przed GP Japonii 2008

Igor ok, ale patrz na te cytaty:

F1WM:
Fernando Alonso (P4): „Możemy być zadowoleni z czwartego miejsca, które jest dobrym rezultatem i praca, jaką wczoraj wykonaliśmy z pewnością się opłaciła. Mieliśmy małe problemy w Q2, ale w Q3 z większą ilością paliwa bolid spisywał się dobrze, co pozwala mi patrzeć optymistycznie na jutrzejszy wyścig i myślę, że możemy realistycznie myśleć o ukończeniu wyścigu w czołowej piątce”.


WP:
- W drugiej części kwalifikacji mieliśmy pewne problemy, jednak w trzeciej bolid z dużą ilością paliwa sprawował się świetnie. To dobrze rokuje przed niedzielnym wyścigiem. Myślę, że realnie patrząc stać nas na wynik w pierwszej piątce - powiedział Alonso.


O to mi chodziło...
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez ventylator So paź 11, 2008 10:39  Re: Przed GP Japonii 2008

Tu jest oryginalna wypowiedź:

Fernando Alonso - 4th: "We can be happy with fourth place, which is a good result and the work we did yesterday certainly paid us back today. We had a bit of trouble in Q2, but in Q3 with fuel on board the car felt good, which is encouraging for the race tomorrow and I think we can realistically aim for a top five finish."


Wychodzi na to, że mamy błąd. Już jest poprawione. Dzięki ;-)
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Dziadek So paź 11, 2008 11:31  Re: Przed GP Japonii 2008

Nie wiem czy kierownictwo BMW Sauber jest tak ograniczone czy już naprawdę mają w pupie końcówkę sezonu, ale proszę mi powiedzieć jak można wypuścić swoich kierowców tak późno?! Jeśli się wie, że inne teamy są tak szybkie jak oni, to chyba nie powinno się ryzykować wyjazdem na tor pod sam koniec? Chyba lepiej skonfrontować bolid z torem jak najszybciej, aby ewentualne poprawki wprowadzić w trakcie Q1. Niestety jedynie dzięki decyzji o tak późnym wypuszczeniu kierowców, BMW zafundowało sobie pierwszą negatywną niespodziankę. Mogą się tylko cieszyć, że w stawce są dwa teamy, które przez cały sezon rozczarowują, bo inaczej całe BMW robiłoby za ogon.
Szczerze mówiąc dziwie się Heidfeldowi, że jego wypowiedź co do błędów teamu jest taka zachowawcza.
Jeśli ten team nie będzie wyciągał wniosków ze swoich błędów w sezonie 2009, to nawet super szybki bolid im nie pozwoli walczyć o najwyższe cele.

Co do kolejności na starcie. To po tym co widziałem w Q1 i Q2, to jestem bardzo zadowolony z miejsca Kubicy. Widać, że chłopak z tego opóźnionego w rozwoju bolidu wyciąga ostatnie "soki". Cieszy też świetna pozycja Fernando. Mam nadzieje, że wyprzedzi na starcie blondyna z Finlandii :) Smuci trochę fakt, że Massa wystartuje z 5 pozycji. Będzie mu naprawdę ciężko nawiązać walkę z Hamiltonem, który tutaj jest mocny. Wydaje się, że jest już po ptakach... no ale zobaczymy po jutrzejszym wyścigu. Może Ham się zagotuje walcząc z Raikkonenem. Oby tak się stało, bo jak już wiele razy pisałem, nie jest to mój ulubiony kierowca.
Brawa należą się również STR i Toyocie! Niech BMW się uczy od nich. Wydawać się mogło, że mają szybszy bolid, ale za to w głowach chyba mniej...
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez barteks So paź 11, 2008 11:39  Re: Przed GP Japonii 2008

AutoryteT napisał(a):Igor ok, ale patrz na te cytaty:

F1WM:
Fernando Alonso (P4): „Możemy być zadowoleni z czwartego miejsca, które jest dobrym rezultatem i praca, jaką wczoraj wykonaliśmy z pewnością się opłaciła. Mieliśmy małe problemy w Q2, ale w Q3 z większą ilością paliwa bolid spisywał się dobrze, co pozwala mi patrzeć optymistycznie na jutrzejszy wyścig i myślę, że możemy realistycznie myśleć o ukończeniu wyścigu w czołowej piątce”.


WP:
- W drugiej części kwalifikacji mieliśmy pewne problemy, jednak w trzeciej bolid z dużą ilością paliwa sprawował się świetnie. To dobrze rokuje przed niedzielnym wyścigiem. Myślę, że realnie patrząc stać nas na wynik w pierwszej piątce - powiedział Alonso.


O to mi chodziło...

Tu znalazłem takie tłumaczenie:

F1PORTAL:
Mieliśmy trochę kłopotów w Q2, ale w Q3 z paliwem na pokładzie bolid sprawował się dobrze, co jest zachęcające przed jutrzejszym wyścigiem i uważam, że możemy realistycznie myśleć o finiszu w czołowej piątce".


Fernando mówi generalnie o paliwie na wyścig, w przeciwieństwie do Q2, gdzie jedzie się na oparach. Tyle :P
Ostatnio edytowano So paź 11, 2008 11:40 przez barteks, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez craig So paź 11, 2008 11:40  Re: Przed GP Japonii 2008

Igor Szmidt napisał(a):
Mexi napisał(a):Robert - chyba dobrze, ale mam wrażenie, że będzie leciał w dół zgodnie z rozwojem akcji.


STR znowu wysoko i mam nadzieję, że w odróżnieniu do Roberta, Vettel będzie piął się w górę.


Robert slabszym samochodem zdemolowal twojego bohatera z Monzy, wiec proponuje nie wrozyc z fusow i realnie podchodzic do rzeczy.
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości