GP Japonii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez songoq N paź 12, 2008 21:07  Re: GP Japonii 2008

Ach pewnie większość już widziała ale to piękne obrazki:
http://www.formula1.com/photos/597x478/ ... pn1297.jpg
http://www.formula1.com/photos/597x478/ ... pn1393.jpg
to jest dopiero pozytywy obrazek gdzie wszyscy trzej kierowcy na podium są uśmiechnięci, nawet kimi :-D
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Postprzez benno N paź 12, 2008 21:11  Re: GP Japonii 2008

craig napisał(a):Alonso:
At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes.



:lol:


Nie ma się co dziwić że tak powiedział , głośno się nie mówi (a czasem mówi - patrz Kubica), co się myśli na czyjś temat.

songoq napisał(a):wszyscy trzej kierowcy na podium są uśmiechnięci, nawet kimi :-D


Kimi jak widzi bąbelki to juz jest zaprogramowany na uśmiechanie.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez patgaw N paź 12, 2008 21:15  Re: GP Japonii 2008

slipstream napisał(a):Prawdopodobnie w tej całej dyskusji gdyby Nico nie zjechał wtedy kiedy zjechał, to w ogóle by tego problemu nie było i skończyłoby się tylko na "Shit happen". Ale teraz, kiedy Nico trafił kiedy trafił z postojem to wszyscy są mądrzy, a postawiłbym wszystkie pieniądze na to, że gdyby nie Niemiec, to by nikomu do głowy nie przyszło że tak mogłoby się to potoczyć zjeżdżając 1 kółko wcześniej. W końcu cała sprawa istnieje tylko dzięki temu "Bo Nico..."

Tyle retrospektywą i apelem o końcu już historyjek babci z wąsami co to mogła być...




wszystko pieknie fajnie i generalnie bym sie z toba zgodzil gdyby nie jeden drobniutki fakt...
Kubica o tym wiedzial... i chcial zjechac ale team mu nie pozwolil ;/
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez chmiel N paź 12, 2008 23:23  Re: GP Japonii 2008

Wspaniały wyścig. :D Tzn wyprzedzania i akcji może jakoś specjalnie dużo nie było, ale start zrobił ten wyścig emocjonującym. :) W dodatku kolejność na podium jest dla mnie idealna. Podium ułożyło się tak jak hierarchia moich ulubieńców. :) Do tego jeszcze piękna wspólna radość przyjaciół: Fernando i Roberta. :) Warto oglądać F1 dla takich obrazków. :)

1. Fernando - wspaniale! :D Kapitalny weekend dla Alonso. O ile w Singapurze wygrał głównie dzięki szczęściu, o tyle na Fuji wygrał już głównie dzięki swojej szybkości, więc to zwycięstwo jest dużo cenniejsze. Tym bardziej, że Renault mimo znacznej poprawy (co jest zresztą na pewno w dużym stopniu zasługą Hiszpana) nadal jest samochodem słabszym od czołówki, czyli Ferrari i McLarena. Udany start, świetne tempo wyścigowe, dobra taktyka i przepiękna wygrana. Pokazał dziś Ferd wielki kunszt. Szybkość, mądrość i opanowanie na najwyższym poziomie. :) Ogromne brawa! :brawo:
2. Robert - świetny występ. :brawo: Super start, potem szybka jazda, co by nie mówić, słabszym bolidem, bo BMW w tej fazie mistrzostw jest słabsze nie tylko od Ferrari i McLarena. Nie miał szans na więcej, bo Renault przegoniło BMW w ostatnim czasie, a Fernando zjeżdżał na pierwszy pit później, więc mógł wybrać odpowiednią taktykę, aby być przed Polakiem. Należy również zwrócić uwagę na piękną obronę przed Kimim. Robert ani trochę nie odpuścił. :) Brawo.
3. Kimi - wreszcie wrócił Kimi na podium. Długo go na nim nie widzieliśmy. Świetny start, potem przez zachowanie Lewisa stracił sporo. Jechał szybko, ale należy podkreślić, że tempa jakiegoś oszałamiającego w stosunku do Fernando i Roberta nie miał, mimo że bolidem dysponuje lepszym. Nie potrafił dogonić Alonso na początku, a później nie potrafił zbliżyć się wystarczająco do Kubicy, aby wyprzedzić go w boksach. Próbował wyprzedzić go na torze, ale Robert mimo grainingu jechał świetnie i nie dał mu szans, po czym sam miał problemy z grainingiem. Ogólnie rzecz biorąc, dobry wyścig Fina, jednak nadal to nie ten stary Kimi.
4. Nelsinho - :dobrze: Zadziwił mnie Nelson. ;) Pojechał naprawdę świetnie, co mu się nie zdarzało często w tym sezonie. Jego występ potwierdził również jak Renault w ostatnim czasie udoskonaliło swój samochód.
5. Jarno - zupełnie niewidoczny w relacji TV, ale zgarnął trochę punktów, więc występ udany.
6. Vettel - j/w.
7. Felipe - kolejny raz pokazał nam, że mocno się gotuje, kiedy coś zaczyna iść nie po jego myśli. Psychicznie nie jest najmocniejszy Brazylijczyk. Qual słaby, start niezbyt dobry, potem na domiar złego wyraźnie zbyt optymistyczna próba wyprzedzania Lewisa. To musiało się skończyć karą, nie było innej możliwości. Wiem, że walczy z Hamiltonem o tytuł, ale od takich ataków powinien się zdecydowanie powstrzymywać. Choć z drugiej strony cieszę się, że pokazał Lewisowi, iż nie jest nietykalny. ;) Co ważne dla niego, odrobił przynajmniej te 2 punkciki w generalce.
8. Mark - jazda cysterną, co za tym idzie w końcówce miał strasznie zużyte opony i przed Massą obronić się po prostu nie mógł, ale generalnie występ Webbo można ocenić jako pozytywny.
10. Bourdais - szkoda tej kary, bo Francuz jechał w tym wyścigu bardzo dobrze, lepiej od Vettela i miał szansę na kilka pkt, a tak pozostaje z marnym dorobkiem 4 pkt.
12. Lewis - słaby występ z własnej winy. Nieodpowiedzialne zachowanie na starcie i błąd na następnym zakręcie zaważyły na całym wyścigu. Zdecydowanie zbyt pochopna, agresywna i chyba nieprzemyślana próba odzyskania prowadzenia od razu po stracie pozycji na rzecz Kimiego. Anglik powinien spokojnie przejechać pierwszy zakręt za Kimim, a nie chcąc udowodnić, jakie to on ma wielkie cojones, których brakuje Kimiemu, pchać się na siłę do przodu. To nie mogło się udać i się nie udało. Hamilton mówił przed wyścigiem, że pomny doświadczeń z poprzedniego sezonu skupi się teraz na wygraniu tytułu, a nie pojedynczych wyścigów, natomiast zrobił dziś zupełnie odwrotnie, czym pokazał, że niczego się nie nauczył. :) Ogromnie żałuję, że nie mogłem zobaczyć twarzy Lewisa, kiedy znalazł się w końcówce za Alonso, ale widać było wyraźnie, że się mocno zagotował. :D
... DC - David jak magnes przyciąga do siebie incydenty. :wink:

Niech po tym wyścigu BMW żałuje, że po GP Kanady odpuściło sobie walkę o tytuły i skupiło się na pomocy Nickowi, bo rozwijając nadal bolid, mogliby teraz być poważnym kandydatem do obu tytułów. Robert nadal ma szanse na mistrzostwo, ale są one małe w tak wolnym samochodzie w stosunku do Ferrari i McLarena. A Renault pokazało, że w trakcie sezonu można poczynić wielkie postępy.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez West# N paź 12, 2008 23:35  Re: GP Japonii 2008

Co do Hamiltona to ja akurat chłopaka lubie :arrow: lubię i uważam[,] że ma talent[.] [P]opełnia głupie błędy, które potem są strasznie krytykowane przez fanów Ferrari i nie tylko[,] ale zazwyczaj pragne :arrow: pragnę tego żeby właśnie to Mclaren i Hamilton zdobył Mistrzostwo.Nie których :arrow: Niektórych komętarzy :arrow: komentarzy to sie :arrow: się już czytać nie da[,] chcecie żeby F1 nie była nudna! Nudna by było jak by Hamiltona nie było bo od startu nic by sie :arrow: się nie działo aż do mety po za :arrow poza dublowaniem słabszych zespołów... Albo czepiacie sie :arrow: się Hamiltona[,] że jeździ nie bezpecznie :arrow: niebezpiecznie no sory :arrow: sorry ale to jest F1 a nie kolarstwo i trudno jest wyprzedzić bolid o prawie takich samych osiągach[.] Od ostatnich wyścigów to właśnie hamilton :arrow: Hamilton ma najwięcej manewrów wyprzedzanie :arrow: wyprzedzania [.] przy najmniej :arrow: Przynajmniej potrafi wyprzedzić ferrari :arrow: Ferrari [,] a co do Massy to idealnym kierowcą nie jest [:] wystarczy że popada i już tragedia[.] [N]ie zapomne :arrow: zapomnę Silverstone jak kręcił sie :arrow: się na torze[.] [N]ikt nie jest idealny[,] każdy popełnia błędy[,] Hamilton jest młodym kierowca :arrow: kierowcą ale chłopak jest dobry w :arrow: [.] W swoim debiucie o mały krok nie został mistrzem! dobry :arrow: Dobry bolid to nie wszystko [,] trzymam kciuki za Hamiltona[.] nudne :arrow: Nudna sie już :arrow: już się robi ta dominacja Ferrari[,] oby wreszcie wygrał Mclaren :D pozdrawiam wszystkich

Mod napisał(a):Drogi kolego :!: Zapanuj nad swoją formą wypowiedzi, bo to, co teraz prezentujesz jest przynajmniej niepokojące.
Obrazek
Avatar użytkownika
West#
 
Dołączył(a): Wt cze 28, 2005 12:27
Lokalizacja: Katowice

Postprzez benno N paź 12, 2008 23:52  Re: GP Japonii 2008

Bourdais ładnie wypalił :D :
„Nie jestem zdziwionym gdyż za każdym razem gdy jestem wzywany do pokoju na przesłuchanie, tak czy inaczej wszystko jest przeciwko mnie. Nie wiem dlaczego, nie wiem co zrobiłem. Nie sądzę, bym zrobił coś źle, a nieszczęśliwie to zrujnowało ten weekend, odebrało zespołowi trzy punkty a dodało jeden Felipe – oczywiście jestem zadowolony z tego!”

No qrde wszyscy przeciwko Bazinowi :)
f1ultra.pl
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez pijawa Pn paź 13, 2008 4:48  Re: GP Japonii 2008

West# napisał(a):...Nie których :arrow: Niektórych komętarzy :arrow: komentarzy to sie już czytać nie da...

Prawda, niektórych faktycznie czytać się nie da, szczególnie gdy komentator jest zwykłym niechlujem i nie chce mu się pamiętać o poprawnej pisowni.
West# napisał(a):...Hamiltona to ja akurat chłopaka lubie i uważam że ma talent popełnia głupie błędy które potem są strasznie krytykowane przez fanów Ferrari...

Jeżeli chodzi o mnie to tym bardziej go lubię im więcej takich idiotycznych błędów uda mu się popełnić, błędy są błędami i nie ma co się dziwić, że mu je niektórzy wytykają.
Przyznać muszę, że Hamilton faktycznie ma talent, również do tych swoich głupich błędów i co by o nim nie mówić, to facet rozumem nie grzeszy.
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez Ralph1537 Pn paź 13, 2008 9:43  Re: GP Japonii 2008

facet rozumem nie grzeszy.
właśnie, także tym że krytykuje wszystkich, bo oczywiście on święty i uważa że jest najlepszym kierowcą f1.

Kubica z Alonso nieźle się rozgadali na podium, ciekawe o czym gadali
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez mkpol Pn paź 13, 2008 10:27  Re: GP Japonii 2008

Kubica powiedział, że dał mu wygrać ale mu za to złoi pupsko w kręgle wieczorem
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez rafaello85 Pn paź 13, 2008 10:38  Re: GP Japonii 2008

mkpol napisał(a):Kubica powiedział, że dał mu wygrać ale mu za to złoi pupsko w kręgle wieczorem

Albo w pokera :-P Ferdek za zwycięstwo na pewno jakąś kasę dostanie, tak więc będzie miał co przegrać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Dale65 Pn paź 13, 2008 13:04  Re: GP Japonii 2008

mkpol napisał(a):Kubica powiedział, że dał mu wygrać ale mu za to złoi pupsko w kręgle wieczorem

Żeby mu tylko pupska kręglami, a raczej kulą do kręgli nie złoił w dosłownym tego słowa znaczeniu :D
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pn paź 13, 2008 13:42  Re: GP Japonii 2008

Miałem nadzieje że to jednak Toyota wywiezie z tego GP więcej punktów od Renault, no ale stało sie zupełnie inaczej, szkoda. W ostatnich dwóch wyścigach Renault pokazuje zwyżke formy, nawet Nelson Piquet Jr zdobył punkty, tylko pogratulowac. Szkoda że Timo Glock tak szybko zakonczył swój udział w wyścigu a była szansa na zdobycz punktową. Na szczęście honor Toyoty uratował Jarno Trulli i chwała mu za to, teraz Toyocie potrzebny jest jakiś cud żeby zakonczyć sezon na 4 miejscu. Jeśli chodzi o starty innych kierowców to duże brawa należą sie Robertowi Kubicy z mało konkurencyjnego bolidu potrafił wycisnąc co sie tylko da i efekt jest wspaniały 2 miejsce. No i zwycięstwo Fernando Alonso, pokazał że ma duże możliwości i bolidem który nie należy do najszybszych wygrał już 2 raz z rzędu, brawo. I już na koniec trzeba też wspomniec o Hamiltonie który nie popisał sie i niech nie dziwi sie że ma coraz więcej przeciwników wśród fanów F1. Cieszy mnie to że Massa zdobył przynajmniej te dwa punkty i zbliżył sie do Hamiltona, mam nadzieje że to jednak Massa będzie mistrzem świata w F1, pozdrawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pijawa Pn paź 13, 2008 14:08  Re: GP Japonii 2008

MITSUBISHI_GT napisał(a):...Cieszy mnie to że Massa zdobył przynajmniej te dwa punkty i zbliżył sie do Hamiltona, mam nadzieje że to jednak Massa będzie mistrzem świata...

Ja tam wciąż wierzę w RK i już dopiero w ostateczności, gdyby mu się ewentualnie nie udało, to może być nawet Massa. :D
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pn paź 13, 2008 16:03  Re: GP Japonii 2008

pijawa napisał(a):Ja tam wciąż wierzę w RK i już dopiero w ostateczności, gdyby mu się ewentualnie nie udało, to może być nawet Massa. :D

Nie oszukujmy sie, prawda jest taka że w ostatnim GP bolid Kubicy był wolniejszy od Renault i w pewnych momentach od Toyoty. Chciałbym żeby Robert Kubica w tym roku zdobył tytuł mistrza świata ale z takim bolidem to jest mało realne, ale oczywiście cuda zdarzają sie. Tylko dzięki swojemu talentowi dowiózł do mety 2 miejsce mimo tego że bardzo naciskał go Raikkonen. To było wręcz niewiarygodne jak w pewnym momencje Alonso zaczął odjeżdżac Kubicy, Renault jest w formie. No a nikuś w tym wyścigu pokazał jak bardzo dużo brakuje mu do talentu Kubicy, i to jest dziwne że w BMW będzie jezdził w przyszłym roku. Podsumowując sercem jestem z Kubicą i chciałbym żeby zdobył tytuł mistrzowski ale patrząc sie realnie no to Massa ma o wiele lepszy bolid i ma o wiele większe szanse na 1 miejsce w tym roku, pozdrawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez AutoryteT Pn paź 13, 2008 20:11  Re: GP Japonii 2008

hehe.. Super komentarz. Mam nadzieje, że tak samo będzie w tym roku. Ciekawe czyja telewizja.. Jaki kraj tzn.

http://pl.youtube.com/watch?v=L7gI5uLMLj8
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość