GP Japonii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cziken N paź 12, 2008 8:22  Re: GP Japonii 2008

Well Done Lewis! :D

Jedyna szansa Roberta na WC w tym ze panowie Massa i Hamilton w ostatnich wyscigach zajma sie soba :evil: :evil: :twisted: :twisted: :wink:
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez SPIDER N paź 12, 2008 8:23  Re: GP Japonii 2008

Jestem bardzo dumny. Alonso wygrał, Kimi trzeci - super! Właściwie to wszystko ustawił start. Kubica i Alonso skorzystali na całym tym zamieszaniu pomiędzy Raikkonenem a Hamiltonem, i jechali na czele.

1. Alonso - drugi z rzędu świetny wyścig, druga z rzędu wg mnie przekonywująca wygrana. Pokazuje to tylko, że Renault jest w tej chwili bardzo silne (może nawet na równo, albo i przed BMW), co najlepiej pokazuje. Super.
2. Kubica - także świetny wyścig Polaka. Prowadził, ale przegrał ostatecznie z Alonso. Pretensji do niego na pewno mieć nie można. Po drugim postoju wyraźne problemy z oponami. Tylko na prostej Kimi mógł go wyprzedzić i prawie się mu udało. Pewna druga pozycja.
3. - Raikkonen - witaj w domu Kimi! Ależ fantastycznie wystartował. Jednak Hamilton pojechał bardzo agresywnie, o mały włos nie eliminując z wyścigu siebie i Fina. Potem Kimi musiał gonić i ostatecznie, tak jak przed rokiem, jest P3. Jestem na prawdę bardzo zadowolony. Szkoda, że nie skończył przed Kubicą.

I to właściwie na tyle. Toro Rosso po raz kolejny punktuje - cieszy mnie fakt, że Bourdais przed Vettelem. Na uwagę zasługuje także dobry występ Piqueta jr.

Teraz o dwójce Massa - Hamilton. Hamilton za bardzo chciał na starcie, stąd jego chwilowy spadek na P2 za Kimiego, a potem to już była klęska. Nie dość, że spadł za Massę, to chwilę potem Brazylijczyk pozbawił go szans na dobrą pozycję. Radość Gino Rosato w boksie Czerwonych była dla mnie bezcenna. A Massa potem musiał gonić ile się dało i wywozi z Fuji bardzo cenny jeden punkt. Jeden punkt, który w ostatecznym rozrachunku może mieć kapitalne znaczenie. Nadchodzi koniec sezonu i Hamilton znów zaczyna nie wytrzymywać presji.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Darkat N paź 12, 2008 8:25  Re: GP Japonii 2008

cziken napisał(a):Well Done Lewis! :D

Jedyna szansa Roberta na WC w tym ze panowie Massa i Hamilton w ostatnich wyscigach zajma sie soba :evil: :evil: :twisted: :twisted: :wink:



oj to prawda i w tym upartruje szans Roberta. Już w tym wyścigu się zajeli sobą Masa wolał puknąć Hamiltona i mieć karę niż mu sie pozwolić się wyprzedzić. Massa nie odpuści
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez czopo09 N paź 12, 2008 8:26  Re: GP Japonii 2008

http://www.mototube.pl/film/1000/grand- ... -powtorka/

jeszcze co do startu zobaczcie FI wzielo Nicka xf
Avatar użytkownika
czopo09
 
Dołączył(a): Pn maja 12, 2008 18:49

Postprzez Fan1 N paź 12, 2008 8:29  Re: GP Japonii 2008

W przypadku Raikkonena nie wiem czy nie działają już team orders, bo chyba mało kto wierzył, że Kubica się przed nim w pewnym momencie obroni. Fin w tym momencie musi jeździć dla zespołu, bo 6 punktów są bezcenne w walce z McLarenem, tym razem to oni przywożą do mety okrągłe O :P
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez czopo09 N paź 12, 2008 8:32  Re: GP Japonii 2008

mam pytanie. Ferrari zmieniło dostawce kombinezonow? http://f1.gpupdate.net/en/photolarge.ph ... =1105-3086
Avatar użytkownika
czopo09
 
Dołączył(a): Pn maja 12, 2008 18:49

Postprzez slipstream N paź 12, 2008 8:33  Re: GP Japonii 2008

W przypadku Raikkonena nie wiem czy nie działają już team orders

tzw. Team Orders mają miejsce jedynie w przypadku takich zagrań wobec kolegi z zespołu. Jeśli Kimiemu kazano dowieść te 6 pkt. bez wyprzedzania Roberta, to nie można tego nazywać Team Orders.

mam pytanie. Ferrari zmieniło dostawce kombinezonow?

Nie, dalej Puma. Może inny, nowy krój http://www.f1fotos.be/races2008/japan/zat-A%20(24).jpg
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez ventylator N paź 12, 2008 8:34  Re: GP Japonii 2008

No cóż, wyścig na pewno bardzo ciekawy, a i wyniki w pełni satysfakcjonujące. Właściwie wynik ustawił start, jak to już ktoś powiedział, lecz dalej trzeba było cisnąć, no i duży wpływ miał też wypadek Felipe z Lewisem, gdzie obaj stracili dużo czasu do jadących na czele Roberta i Fernando. Dobry wyścig w wykonaniu obydwu kierowców, a forma Renault jest zadziwiająca. P1 i P4 to chyba ich najlepszy rezultat od 2006 roku, więc mają powody do dumy. Jeśli Alonso utrzyma tą formę do końca sezonu, to powinien chyba zaryzykować i pozostać na przyszły rok z francuską stajnią.

Szkoda trochę, że na całym zamieszaniu związanym z walką Kimiego z Lewisem, Vettel stracił kilka pozycji (3?). No i potem musiał już odrabiać, ale nie był wystarczająco szybki żeby powalczyć z Trullim. W Japonii to chyba jednak Bourdais pokazał się z lepszej strony i trzeba mu to przyznać. Czekam na wypowiedzi Lewisa, bo to co zrobił na ostatnim okrążeniu z Alonso było dla mnie co najmniej warte kary. Chciał chyba się popisać przed Ferdkiem jaki to on nie jest szybki i świetny, a Alonso po prostu go przepuścił jak dojrzały i mądry facet. Nie dał się sprowokować głupim zagrywkom Brytyjczyka. Brawo :ukłon:
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kaziktom N paź 12, 2008 8:36  Re: GP Japonii 2008

ja poruszę ostatni manewr wyprzedzania w tym GP. Massa vs Weber. Powinni zmienić przepisy i to co zrobił Filipek powinno być srogo karane. Wiem, że to była końcówka wyścigu i małe prawdopodobieństwo, że ktoś wyjeżdżałby z pitu, ale wyobraźcie sobie, że np Piquet jak zwykle coś wywinął i na dwa okr. zjechał po nowe skrzydło. Wyjeżdża z alei 60 km/h, a Massa wjeżdża w niego z prędkością ponad 300km/h. Rezultat wyobraźcie sobie sami....
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez seb455 N paź 12, 2008 8:38  Re: GP Japonii 2008

Fan1 napisał(a):W przypadku Raikkonena nie wiem czy nie działają już team orders, bo chyba mało kto wierzył, że Kubica się przed nim w pewnym momencie obroni. Fin w tym momencie musi jeździć dla zespołu, bo 6 punktów są bezcenne w walce z McLarenem, tym razem to oni przywożą do mety okrągłe O :P


Jak sam Kubica powiedział miał problemy z grainingiem i musiał wytrzymać kilka okr jadąc słabym tępem. Jego czasy ok oscylowały powyżej 1:21 czyli były bardzo słabe. Po upływie kilku okr Kubica zeszedł na 1:19 czyli to on przyspieszył a nie zwolnił Raikonen, zresztą gdyby Fin był na tyle szybki by wyprzedzić Kubice napewno by to zrobił
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez pijawa N paź 12, 2008 8:38  Re: GP Japonii 2008

Chory człowiek nie może!
Ron musi natychmiast wykupić kozetkę u psychologa, inaczej o tytule dla Hamiltona może tylko pomarzyć.
Toto jego bożyszcze jeszcze nie dorosło do tytułu.
A Kubica?
Pomijając gdybanie, szanse na tytuł ma tak wielkie jak jeszcze nigdy w tym sezonie. Obaj panowie i Massa, i Hamilton są tak zajęci walką i tak podnieceni, że odbiera im to rozum.
A co najbardziej mi się podobało na koniec?
Robert z Fernando mieli sobie bardzo wiele do powiedzenia i to uwag nie cierpiących zwłoki, gaduły straszne. :D
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez RC Drifter N paź 12, 2008 8:40  Re: GP Japonii 2008

ja poruszę ostatni manewr wyprzedzania w tym GP. Massa vs Weber. Powinni zmienić przepisy i to co zrobił Filipek powinno być srogo karane. Wiem, że to była końcówka wyścigu i małe prawdopodobieństwo, że ktoś wyjeżdżałby z pitu, ale wyobraźcie sobie, że np Piquet jak zwykle coś wywinął i na dwa okr. zjechał po nowe skrzydło. Wyjeżdża z alei 60 km/h, a Massa wjeżdża w niego z prędkością ponad 300km/h. Rezultat wyobraźcie sobie sami....


Ja jednak sądzę że Masa zdążyłby wyhamować :-D A na wyjeździe ma się już ok 100 :-P
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RC Drifter
 
Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 14:08
Lokalizacja: bliżej nieznana :P

Postprzez Karol N paź 12, 2008 8:41  Re: GP Japonii 2008

Jeśli już to Felipe powinien dostać reprymendę ale żadnej karej która wpłynęła by na jego wynik w wyścigu.

RE(WELACJA)NAULT - ich tempo dzisiaj zadziwiające, Alonso z P4 na P1, Piruet z P12 na P4 Brawa!!!
Inżynier wyścigowy Nelsona musi być niepoprawnym optymistą :grin: strata 1 s do raikkonena, za 2 kółka patrze co się święci - niespodziewanie strata wzrosła do 8 sekund :-)
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez benno N paź 12, 2008 8:42  Re: GP Japonii 2008

Lewis sie chyba nigdy juz nie nauczy :
http://www.f1ultra.pl/news-Hamilton--mo ... 01,40.html
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Ramzi N paź 12, 2008 8:42  Re: GP Japonii 2008

Fajny ciekawy wyścig. Start wiadomo że najlepszy. Kubica dobrze sie zachował Alosno również. Kary dla Massy i Hamiltona słuszne. Ten pierwszy wiadomo za co, a Hamilton za spowodowanie że połowa stawki musiała pojechac prawie prosto w T1

Ale nie ma co ukrywać że szanse na mistrzostwo Kubica ma znikome. Przy takiej formie BMW, to cud w ogóle że Robert utrzymuje sie w czołówce. Mistrza raczej zdobędzie Hamilton, bo może pali mu się głowa, ale Massa wcale nie jest spokojniejszy.
Ramzi
 
Dołączył(a): Pn lip 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 5171580

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości