GP Chin 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Dziadek N paź 19, 2008 21:51  Re: GP Chin 2008

Szacunek dla Lewisa za ten wyścig. Od samego początku weekendu do samego końca był królem Chin. Natomiast jeśli chodzi o Heikkiego, to strasznie mu współczuje pecha i teamu, ale sam się zdecydował na takie warunki. Mimo wszystko szkoda, bo bardzo lubię drugiego kierowce Mclarena. Natomiast wśród czerwonych rozczarował mnie Massa, bo po tym jaki czas miał w kwalifikacjach sądziłem, że ma więcej paliwa od Hamcia. Niestety jak się okazało z czołowej 10 miał tego paliwa najmniej. W Raikkonena wierzyłem do samego końca, choć jak się okazało Hamilton był jednak za szybki, no i ten manewr "wyprzedzania" przez Masse LOL
Jestem bardzo zadowolony z występu Kubicy. Kiedy się okazało, że nie będzie padać byłem niemal pewny, że nie ma co marzyć o punktach w tym wyścigu. Na całe szczęście Kubek pokazał na co go stać. Aż się prosi dać go do lepszego bolidu. Niestety patrząc na ostatnie kwalifikacje w wykonaniu BMW, to nie wróże niczego dobrego w Brazylii. Obym się mylił.
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez MITSUBISHI_WRC N paź 19, 2008 21:58  Re: GP Chin 2008

Będzie troche nie na temat, jak ktoś chce pooglądac poprzednie GP to tutaj http://kanba.youku.com/bar_barVideo/barid_D2FQMw5u są w całości niektóre wyścigi z tego sezonu. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez qTeck N paź 19, 2008 22:41  Re: GP Chin 2008

archibaldi napisał(a):Pitstop był krótki bo mało wachy potrzebował


2 22 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 38 26.462
2 1 Kimi Räikkönen Ferrari 38 28.165


Na tym samym kółku i jaka róznica :evil:
Ostatnio edytowano N paź 19, 2008 22:43 przez qTeck, łącznie edytowano 1 raz
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez Kara Nocny Cień N paź 19, 2008 22:42  Re: GP Chin 2008

qTeck juz dawto ktoś spostrzegł... !! nie śpij.
Ja wam pokaże...
Avatar użytkownika
Kara Nocny Cień
 
Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 11:51

Postprzez alfasamiec N paź 19, 2008 23:17  Re: GP Chin 2008

Bardzo rozczarowująca dla mnie była postawa Roberta w ten weekend ,owszem miał świetny start zsykał 2 pozycje potrafiąc jak zwykle "znależć się w tłumie " ale potem dość miernie.I nie mowicie mi ze BMW to taka kaszana jakoś niemcowi udało się wykręcić 3 czas wyścigu wiec jednak można byłó tym pojechać szybko a RK jest zwykle szybszy od Nicka. Uważam też że jednak HEI mogł przepuscić Roberta pomagając mu utrzymać 3 miejsce w generalce to chyba jednak duży prestiz dla BMW gdyby ich kierowca bylby na koniec sezonu na gali F1 ,a tak może być róznie. Za to brawa dla mechaników BMW ,pity były dzisiaj wzorowe.
Force Alfa Romeo :)
Avatar użytkownika
alfasamiec
 
Dołączył(a): Cz lis 08, 2007 18:01
Lokalizacja: Krakow

Postprzez Kara Nocny Cień Pn paź 20, 2008 0:15  Re: GP Chin 2008

pity BMW chyba są najszybsze, zresztą czas pit stopu zależny od ilości paliwa a f1.08 pali ciutke mniej niż inni i tu w dużej mierze jest ta szybkość... wpadka z "ładowarką" w tym roku prześladowała jeszcze kilka innych zespołów...


Wyścig nudny nic ciekawego się nie działo.
Wygrał ten który był faworytem zapewniając sobie w 95% tytuł MŚ.
Robert pozytywny wyścig ale bez szaleństwa po prostu wyprzedził wolniejsze bolidy. Nick to w ogóle miał przejażdżkę.
Heikki kolejny pech i 7 w generalce taką szybką furmanką...
TO... eeee w zasadzie to stworzyli martwy przepis... powinni normalnie pozwolić i nie było by tej całej niemiłej otoczkiz tym związanej ... w kolarstwie na lidera np. sprintera pracuje cały team, jadą 200km by ten mógł finiszować... a tu? Taka sama sytuacja jest lider walczy o MŚ to logicznym jest że trzeba go przepuścić. Po co temu drugiemu pk jak lider walczy o najwyższe laury... Jeśli jakiś team chce mieć lidera to będzie go miało, bo leży to po prostu w ich interesie i właśnie to zwiększa widowiskowość... dzięki temu Masa nadal walczy o MŚ(co prawda wcześniej Hamilton skorzystał z TO ale pomińmy ten na razie ten fakt nie o to tu chodzi).

Dziwi mnie że tak elitarny sport ma niektóre przepisy durne niemal do potęgi :D nie zwiększają widowiska a wypływają (często negatywnie) na przebieg zdarzeń.
Ja wam pokaże...
Avatar użytkownika
Kara Nocny Cień
 
Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 11:51

Postprzez Dziadek Pn paź 20, 2008 0:48  Re: GP Chin 2008

alfasamiec napisał(a):Bardzo rozczarowująca dla mnie była postawa Roberta w ten weekend ,owszem miał świetny start zsykał 2 pozycje potrafiąc jak zwykle "znależć się w tłumie " ale potem dość miernie.I nie mowicie mi ze BMW to taka kaszana jakoś niemcowi udało się wykręcić 3 czas wyścigu wiec jednak można byłó tym pojechać szybko a RK jest zwykle szybszy od Nicka. Uważam też że jednak HEI mogł przepuscić Roberta pomagając mu utrzymać 3 miejsce w generalce to chyba jednak duży prestiz dla BMW gdyby ich kierowca bylby na koniec sezonu na gali F1 ,a tak może być róznie. Za to brawa dla mechaników BMW ,pity były dzisiaj wzorowe.


Kubica jak i szefostwo powiedziało wyraźnie, że nie trafiło u niego z ustawieniami :) Polak skarżył się na podsterowność od pierwszego treningu i tak też było w kwalifikacjach, choć tam jeszcze mu to bardziej sknocili. Oczywiście teraz możemy się tylko domyślać czy z takimi ustawieniami Robert mógł pojechać lepiej... Osobiście jestem zdania, że nie mógł i zaliczył dobry występ. Co innego bym twierdził gdyby był szybki podczas kwalifikacji a w wyścigu nie potrafiłby tego udokumentować.
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez rafaello85 Pn paź 20, 2008 0:49  Re: GP Chin 2008

Kara Nocny Cień napisał(a):TO... eeee w zasadzie to stworzyli martwy przepis... powinni normalnie pozwolić i nie było by tej całej niemiłej otoczkiz tym związanej

Nie daj Bóg żeby FIA oficjalnie zezwoliła na stosowanie TO! Mielibyśmy istną patologię :???: Bylibyśmy świadkami częstszych i coraz bardziej żenujących poleceń zespołowych. Teraz to przynajmniej zespoły chociaż udają, a gdyby nie było zakazu to ( bez pardonu )przez radio wydawaliby polecenia swoim kierowcom.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Kara Nocny Cień Pn paź 20, 2008 1:38  Re: GP Chin 2008

rafaello85 napisał(a):
Kara Nocny Cień napisał(a):TO... eeee w zasadzie to stworzyli martwy przepis... powinni normalnie pozwolić i nie było by tej całej niemiłej otoczkiz tym związanej

Nie daj Bóg żeby FIA oficjalnie zezwoliła na stosowanie TO! Mielibyśmy istną patologię :???: Bylibyśmy świadkami częstszych i coraz bardziej żenujących poleceń zespołowych. Teraz to przynajmniej zespoły chociaż udają, a gdyby nie było zakazu to ( bez pardonu )przez radio wydawaliby polecenia swoim kierowcom.




Jaką patologię? Teraz jest patologia... jest przepis który jest legalnie łamany, więc co to za przepis... w rzeczywistości nie istnieje. Tak poza tym jakie oni mogą dawać rozkazy poza przepuść swojego ziomka albo blokuj (co i tak robią) przeciwnika??
Chyba nie chodzi Ci o "Kimi staranuj Hamiltona, powtarzam staranuj Hamiltona"??

W zasadzie to zabija ducha sportu. Skora ja jestem słabsza i nie mam żadnych szans na mistrzostwo to dlaczego nie mam pomóc koledze z drużyny?
Ja wam pokaże...
Avatar użytkownika
Kara Nocny Cień
 
Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 11:51

Postprzez Mexi Pn paź 20, 2008 2:03  Re: GP Chin 2008

Dla mnie powinno być dozwolone podobnie jak TC parę lat temu (gdy przestali byc w stanie kontrolować istnienie TC), ale na ograniczonych zasadach:

"TO jest dozwolone gdy teammate nie ma matematycznych szans na mistrzostwo" lub "TO jest dozwolone podczas 3ch ostatnich wyścigów". Wiadomo że w niektórych przypadkach byłoby to i tak martwe ("A teraz przestrzelę zakręt i puszczę X, a że tilkedrom ma pełno asfaltu na poboczach pojadę dalej")
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Pieczar Pn paź 20, 2008 10:11  Re: GP Chin 2008

rafaello85 napisał(a):Nie daj Bóg żeby FIA oficjalnie zezwoliła na stosowanie TO! Mielibyśmy istną patologię

A ileż to tych patologii miałeś przed wprowadzeniem zakazu? Raptem jedną, gdzie Ferrari pojechało na maxa po bandzie i zrobiło jedną z największych szopek w historii F1 (nie dość, że wyścig był w pierwszej połowie sezonu, to do TEGO doszło 50 metrów przed metą). Patologie za to masz teraz - każdy o TYM wie, każdy o TYM mówi, każdy TO robi, ale oficjalnie TO jest zabronione.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez KatarzynaMichalak Pn paź 20, 2008 11:20  Re: GP Chin 2008

Moim zdaniem ten przepis powinien być inaczej sprecyzowany... Bo skoro i tak nikt go nie przestrzega to powinna się FIA bardziej w niego zagłębić :grin:
"Nie jest istotne kto wygrywa,jeśli to nie jestem ja"
Avatar użytkownika
KatarzynaMichalak
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 11:59

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pn paź 20, 2008 11:22  Re: GP Chin 2008

Nie wiem czy już ktoś o tym napisał i zwrócił uwage na to jaki puchar made in china na podium dostał Hamilton. :-D
Sam był zaskoczony jak podstawa pucharu została mu w rękach, :D no a Massa i Raikkonen dostali w całości swoje puchary. :smile:
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez KatarzynaMichalak Pn paź 20, 2008 11:25  Re: GP Chin 2008

"Chińskie trofea nie były najwyższej jakości" :D
"Nie jest istotne kto wygrywa,jeśli to nie jestem ja"
Avatar użytkownika
KatarzynaMichalak
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 11:59

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pn paź 20, 2008 11:29  Re: GP Chin 2008

I jeszcze pit babes z GP Chin 2008. :D http://pl.youtube.com/watch?v=eXfM_sa8zCQ
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość