Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Moderator: Ekipa F1

Najlepszy kierowca 2008

L.Hamilton
17
6%
F.Massa
14
5%
H.Kovaleinen
2
1%
K.Raikkonen
6
2%
R.Kubica
193
67%
S.Vettel
11
4%
F.Alonso
47
16%
 
Liczba głosów : 290

Postprzez Pieczar Pn paź 27, 2008 11:06  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

slipstream - daj spokój... Widać, niektórych chyba boli bardzo to, że Kubica tyle w tym sezonie osiągnął i ma taką małą stratę do best of the best Hamiltona, mając bolid nierozwijany od pół roku. No, ale przecież to wstyd kibicować Kubicy, bo teraz cały plebs mu kibicuje. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Pn paź 27, 2008 15:00  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Pieczar bo przecież miarą człowieczeństwa a nader wszystko obiektywizmu w Polsce jest być przeciw Polakowi i broń Boże w żaden sposób nie może być na odwrót.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Ramzi Pn paź 27, 2008 16:37  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

slipstream napisał(a):Pieczar bo przecież miarą człowieczeństwa a nader wszystko obiektywizmu w Polsce jest być przeciw Polakowi i broń Boże w żaden sposób nie może być na odwrót.



Bez kitu tak właśnie jest. Może w GP2 można mówić ze mistrz jest najlepszy bo bolidy prawie sie nie różnią, ale w F1 to inna bajka.
Ramzi
 
Dołączył(a): Pn lip 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Olsztyn
GG: 5171580

Postprzez qTeck Pn paź 27, 2008 16:43  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

renegade napisał(a):Ja sens ta ankieta miala na poczatku, gdy mozna bylo przewidziec wynik?! Jaki sens ma na polskim forum? :evil: :P

Tak z czystej ciekawosci, kto wygral w zeszlym roku i z jaka przewaga Roberto odjechal drugiemu w ankiecie?



W ten sposób można by zakwiestionować sens istnienia całego działu o Robercie Kubicy i zakazać wypowiedzi na jego temat w innych działach, a może najlepiej od razu zamknąć całe forum aż do czasu przejścia Kubicy na emeryturę :dusi: Jakim prawem mamy sobie odbierać możliwość konstruktywnej dyskusji tylko dlatego, że pada na nią cień subiektywizmu. Wnioskowanie,że ta ankieta jest bez sensu bo możemy być nieobiektywni jest:

1. Samo w sobie nieobiektywne ponieważ nie dostrzegamy, że można być równie nieobiektywnym w uwielbieniu innych kierowców (ostatnimi czasy Lewisa i Fernando głównie)

2. Nietrafione i pozbawione podstaw bo w ten sposób możemy podważyć obiektywność wszystkiego bezskutecznie poszukując jakiegoś wyimaginowanego absolutnego obiektywizmu, który przecież nie istnieje. Każda opinia jest skażona w mniejszym czy większym stopniu subiektywizmem. Jeśli ktoś zagłosował na kogoś innego niż Roberta i zrobił to tylko dlatego żeby nie narażać się na subiektywność, wbrew swoim przekonaniom to jest dopiero chore, to czysta hipokryzja
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez Cinek Wt paź 28, 2008 8:07  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Ja tu widzę niezły burdel.

A sam zagłosowałem na Roberta, z powodów przytoczonych wielokrotnie w poprzednich postach... ja epopei pisał nie będę, jaki koń jest każdy widzi :D
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez michal2111 Wt paź 28, 2008 19:26  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

W tym sezonie narówniejszym kierowcą jest Robert Kubica. Choć tylko jedno zwycięstwo (wielu marzy się więcej), to jednak równa jazda sprawiła, że Polak jest gdzie jest. Jeśli Robert będzie miał dobre auto, to będzie miał wiele zwycięstw i o wiele większe szanse na tytuł.
Avatar użytkownika
michal2111
 
Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 21:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez renegade Wt paź 28, 2008 19:42  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Przepraszam Cie serdecznie qTeck, ja nie wypowiadam sie w tym temacie bo jestem najbardziej z Was wszystkich nieobiektywny...
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez Jędruś Wt paź 28, 2008 19:53  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Głos oczywiście na Roberta. Dlaczego ??? Bo w przekonaniu większości kierowców był w tym sezonie najrówniejszym kierowcą. Odniósł pierwsze zwycięstwo w F1 , mnóstwo podiów , pokazał , że nawet bez pomocy BMW może walczyć o mistrzostwo , przerósł najśmielsze na ten rok oczekiwania Mario , zdeklasował Heidfelda i mimo wszystko prawdopodbnie wywalczy na koniec podium.

Alono dopiero teraz , gdy pomógł Renault przezwyciężyć ich problemy i zaczął znów jeździł fenomenalnie i wygrywać znów powrócił na usta wszystkich. Według mnie po Robercie jest najlepszym kierowcą tego roku.

Raikkonen miał tylko początek genialny. Potem straszny kryzys i dopiero teraz odzyskanie formy. Sam powiedział , że to nie jest jego rok. Skupia się na przyszłym.

Kovaleinen miał być pomocnikiem Hamiltona i tak jest. Pierwsze zwycięstwo , sporo zdobytego doświadczenia, kilka pozytywnych zaskoczeń , duża dawka pecha = jednak lekkie rozczarowanie kibiców i szefostwa. Zobaczymy jak wyjdzie mu rok przyszły i czy pozostanie dalej w Mclarenie.

Vettel pokazał , że mimo iż jest najmłodszy w stawce potrafi zwyciężać i jest gotowy pobić wszelkie rekordy w F1. Bardzo stały w osiągach , niezwykle szybki , wręcz ośmiesza dużo starszego , bardziej utytułowanego i doświadczonego Bourdaisa. Zwyciesto jak najbardziej zasłużone , ale ten rok był tylko dla niego zdobyciem doświadczenia i pokazaniem na co go stać. Wszystko jeszcze przed nim.

Massa - początek tragiczny, potem ogromny postęp ( największy ze wszystkich ) no i załsużona walka o mistrzostwo. Sporo pecha w tym roku , bo już byłby mistrzem.

Hamilton - według mnie rok słabszy niż poprzedni. Błędów już znacznie mniej , jazda bardziej dojrzała , ale dalej cham torowi , wszystko lekceważy i z nikim się nie liczy. Pod względem ducha sportu nie zasługuje na żadną nagrodę.
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez renegade Wt paź 28, 2008 20:01  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Ale gdybym mial glosowac to oczywiscie Lewis albo Sebastian, ktorego w poczatkach kariery nie cenilem, ale IMO obok Lewisa najwieksza gwiazda przyszlosci w F1... lepiej dla Niego gdyby szybko wydostal sie z Red Bulla, np. do Ferrari.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez Arek Pn lis 03, 2008 16:10  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Głos na Alonso ale dla mnie w tym sezonie trójka najlepszych to Alonso,Kubica i Vettel,w zasadzie to na równi bo każdy z nich mimo nie najlepszego auta pokazało klasę,to dla mnie BEST 3 jesli chodzi o aktualnych kierowców w stawce.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez kubinho Pn lis 03, 2008 16:43  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Głos na Roberta. Nie tylko ze względu na to iż to jest nasz rodak. Wydaję mi się, że na torze był kierowcą, który niemal nie popełniał błędów. Mając na myśli "na torze" chodzi mi styl i skuteczność jazdy. Było wiele wyścigów, w których Robert bardzo narzekał na zły balans bolidu. To do niego i jego mechanika należy aby ustawić optymalnie bolid pod sesje kwalifikacyjną i wyścig. Najwidoczniej było troche problemów. Jednak głos oddaje za samą rywalizacje, systematyczność i wytrwałość Roberta w walce ze znakomitościami F1 jakimi są z pewnością McLaren i Ferrari.
Tuż za nim uplasował bym Vettela, który zrobił wraz ze swoim zespołem ogromny postęp. Boję się jednak, że w Red Bull Racing może być troche dalej chyba że byki coś przyszykują na następny sezon bo w końcówce 2008 to STR o wiele przewyższał RBR na torze.
Uwzględniałem także Alonso, biorąc pod uwagę, że potrafił z niczego zrobić coś i kto wie, może Renault w następnym sezonie zaskoczy tak jak jeszcze kilka sezonów temu ;)
KUBUS91
kubinho
 
Dołączył(a): N cze 24, 2007 19:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AutoryteT Pn lis 03, 2008 16:50  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Denerwują mnie określenia- Kubicomaniacy:/
Ludzie cieszmy się tym co mamy, bo Polaka w F1 potem może nie być przed długie długie lata... F1 ma prawie 60 lat, a teraz mamy dopiero 1 Polaka w F1... To tak samo jak z papieżem- wszyscy chyba myśleli że będzie wiecznie i tu cyk, umarł i wszyscy się dopiero zorientowali, że długo Polaka na stolicy Piotrowej może nie być
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Wojtek Wt lis 04, 2008 1:29  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Mój głos powędrował do Roberta. W uzasadnieniu powiem, że za wytrwałość i wolę walki.
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 3:32

Postprzez Magic Wt lis 04, 2008 1:45  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Ludzie cieszmy się tym co mamy, bo Polaka w F1 potem może nie być przed długie długie lata... F1 ma prawie 60 lat, a teraz mamy dopiero 1 Polaka w F1... To tak samo jak z papieżem- wszyscy chyba myśleli że będzie wiecznie i tu cyk, umarł i wszyscy się dopiero zorientowali, że długo Polaka na stolicy Piotrowej może nie być


Nie porównuj sportu do religii i Kubicy do Jana Pawła II, nie ten format.
Drugiej persony pokroju Karola Wojtyły nie będzie przez dziesiątki lat na świecie, ale to nie temat do dyskusji w tym miejscu.

Dla mnie osobiście bohaterem sezonu jest Glock, szczególnie drugiej części. Naprawdę, narobił sporo szumu z Jarno wokół Toyoty i w przyszłym sezonie może być ciekawie.
Avatar użytkownika
Magic
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 0:40

Postprzez pijawa Wt lis 04, 2008 2:42  Re: Najlepsi kierowcy 2008 roku wg Was

Gdyby ktoś zorganizował głosowanie na najgłupsze wyczyny albo najdurniejszego kierowcę zagłosowałbym bez żadnego wahania na idola frustratów.
A tak?
Nie pozostaje mi nic innego jak zagłosować na idola Kubicomaniaków.
Doceniam przy tym Alonso i Vettela.
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość