GP Brazylii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Ralph1537 Wt lis 04, 2008 12:02  Re: GP Brazylii 2008

jakie znowu slicki?? chyba niektórzy są za bardzo do przodu i już myślą o przyszłym sezonie
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez Rubiq Wt lis 04, 2008 12:04  Re: GP Brazylii 2008

Slicki to potoczna nazwa opon na suchą nawierzchnię...
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez pijawa Wt lis 04, 2008 12:26  Re: GP Brazylii 2008

wartek napisał(a):...kubica liczyl na deszcz i tak ustawil bolid...
...kilka minut przed startem lał deszcz, wiec slicki byly duzym ryzykiem i zadne prognozy nie byly do tego potrzebne

No to w końcu o co chodzi?
Co ten Kubica wyprawia?
Liczy chłop na deszcz, ten deszcz pada tak jak sobie tego życzy, a on zakłada opony na suche?
i do tego wg Ciebie:
wartek napisał(a):...na to tez wplyw ma kierowca

Z tego Kubicy to jest Ci dopiero numerant.
Najwyraźniej chciał chłopina startować z boksów albo doszedł do wniosku, że może trochę za mało go zatankowali, a na to też wpływ ma przecież kierowca i jeszcze żeby było ciekawiej, to cholera nie dopilnował żeby mu skrzydła równo ustawiali!
Nygus jeden!
Za karę nic tylko powinni go wyciepać na zbitą buzię z tego BMW, bo:
Pieczar napisał(a):...Renia ma ciepła posadkę obok Ferdka...

:dobrze:
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez Ralph1537 Wt lis 04, 2008 14:07  Re: GP Brazylii 2008

to nie on zmienił opony na deszcz tylko zespół, przynajmniej wszystko na to wskazuje

Slicki to potoczna nazwa opon na suchą nawierzchnię...
tak ale w f1 slików nie ma od wielu lat, będą dopiero w przyszłym roku, te co były teraz to poprostu opony rowkowane
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez slipstream Wt lis 04, 2008 14:19  Re: GP Brazylii 2008

tak ale w f1 slików nie ma od wielu lat, będą dopiero w przyszłym roku, te co były teraz to poprostu opony rowkowane

Co w niczym nie przeszkadzało nazywać ich slickami bo i tak każdy wiedział o co chodzi.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Dziadek Wt lis 04, 2008 14:28  Re: GP Brazylii 2008

Witam

Z tymi ustawieniami na deszcz, to też mam bardzo duże wątpliwości. Bardzo dziwna taktyka,, ustawienia na deszcz, a start na oponach na suchy tor, gdy deszcz pada :P Dziwna taktyka, bardzo dziwna... Dlatego bardziej się przychylam do tego, że BMW spaskudziło po raz kolejny wyścig RK. Jest to team, który ode mnie otrzymuje największy minus z pośród wszystkich teamów. Obrońcy BMW mogą zaraz się spytać dlaczego największy minus, jeśli względem poprzedniego sezonu zanotowali progres? Dlatego, że wychodzę z założenia, że każdą nadarzającą szanse trzeba wykorzystać, bo już może się nie powtórzyć. Nie przekonuje mnie nawet twierdzenie, że to przez przygotowania bolidu na F1.09, który ma walczyć o mistrza. Nie przekonuje mnie, ponieważ taki sam tok myślenia BMW może przyjąć w połowie sezonu 2009 :( Zresztą skąd taka pewność, że bolid będzie walczył o miejsce 1, a nie o 5-6? Nie rozumiem tego teamu.
Po GP Brazylii byłem na nich jeszcze bardziej wściekły, dlatego musiałem sobie dać kilka dni na wstrzymanie aby na forum nie walnąć jakiegoś nieregulaminowe słowo czy zdania. Dalej nie mogę w to uwierzyć, że Kubica już po pierwszym okrążeniu miał praktycznie po wyścigu :( Jeszcze te ustawienia skrzydeł... brak słów.
Co do bezradności Kubicy w walce z Sutilem, to nie wypowiadam się, ponieważ nie widziałem jak z nim walczył. Ciężko mi nawet powiedzieć jakie prędkości na ostatniej "prostej" osiągały bolidy Force India i BMW. Niemniej nie wierze, aby Kubica nie potrafił wyprzedzić Sutila, jeśliby miał takową szanse. Bardzo wiele opinii w internecie się przewijało, że Kubica nie potrafił wyprzedzić Sutila, ponieważ nie potrafi wyprzedzać. Przyznam szczerze, że takie wypowiedzi mnie osłabiają w dodatku po tym jak Robert pojechał końcówkę. Ładnie się wmieszał w walkę między Hamiltonem a Vettelem. Moim zdaniem słusznie zrobił. Jeśli jest szybszy to nawet na ostatnim okrążeniu powinien brać się za wyprzedzanie. Każdy kierowca jedzie dla siebie i nie powinno go obchodzić czy przed nim jest ktoś kto walczy o mistrza czy o ostatnie miejsce.
Szkoda mi trochę teamu Toyota, ponieważ podczas sesji treningowych i sesji kwalifikacyjnej spisywali się bardzo dobrze. Szkoda mi najbardziej Glocka - tak niewiele brakowało... Jednak jestem daleki aby twierdzić, że przepuścił Hamiltona. Przecież jest to jeden z tych zawodników, którzy mają do niego największe pretensje... Spadło dużo wody i chłopak musiał skupiać się nad tym, aby utrzymać bolid na torze. Takie jest moje zdanie.
Dla mnie najlepszymi kierowcami tego wyścigu byli: Massa, Alonso i Vettel.
Hamilton miał wiele szczęścia i dla mnie to nadal nie jest król F1. Niech udowodni swoją wielkość jeszcze kilka razy, to wtedy pogadamy. Życzyłbym sobie, aby ten kierowca również zmienił swoje postępowanie może wtedy zacznę na niego patrzeć bardziej przychylniej.
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez Ralph1537 Wt lis 04, 2008 15:06  Re: GP Brazylii 2008

http://www.gridcrasher.com/index.php/20 ... #more-2740 głosujcie na kubice w angielskiej ankiecie na najlepszego kierowce sezonu, na tej stronie śmiali się z kubicy, ale robert ma 95 % głosów
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez fordern Wt lis 04, 2008 15:08  Re: GP Brazylii 2008

Lewis Hamilton 1% (39 votes)

Felipe Massa <1% (27 votes)

Fernando Alonso 1% (39 votes)

Robert Kubica 96% (3071 votes)

Sebastian Vettel <1% (18 votes)

Someone else <1% (6 votes)

Total Votes: 3200

Głos na mistrza 2008. Troszkę duża różnica między RK a resztą świata :-P :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez McMarcin Wt lis 04, 2008 16:45  Re: GP Brazylii 2008

Brawo dla Lewisa - przywrócił McLarenowi nr 1 na bolidzie ;-). Długo czekałem na ten moment. Nie pomogli sędziowie i lobbing Ferrari - tytuł powędrował do McLarena ;-). Jednak pod koniec wyścigu faktycznie zrobiło się gorąco...o mały włos a Massa świętowałby dublet w Brazylii. Tak już na koniec powiem, że to dobrze iż o tytuł do końca walczy 2-3 kierowców. Ktoś wcześniej powiedział, że Hamilton miał szczęście - tak miał, ale właśnie tak zdobywa się mistrzowski tytuł - trzeba mieć trochę szczęścia.
Szkoda, że Robert nie obronił trzeciego miejsca - zawiodła taktyka, ale również BMW jakby nieco odpuściło pod koniec sezonu. Cieszy mnie kolejny dobry występ Fernando Alonso. Massa zrobił wszystko, co mógł zrobić. Pojechał dobrze, prowadził praktycznie cały czas, jednak przy obecnej niezawodności McLarena ciężko odrobić 7 pkt, choć przez chwilę wydawało się to realne. Deszcz nieźle namieszał. Wielu też zwraca uwagę, że Glock pomógł Hamiltonowi. Nie zgadzam się. Timo miał dwa wyjścia - jechać na tych oponach lub zjechać po przejściówki. W obu przypadkach zostałby wyprzedzony przez Vettela i Hamiltona.
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez George Wt lis 04, 2008 20:06  Re: GP Brazylii 2008

Ralph1537 napisał(a):http://www.gridcrasher.com/index.php/2008/11/04/f1-vote-who-is-your-driver-of-the-season#more-2740 głosujcie na kubice w angielskiej ankiecie na najlepszego kierowce sezonu, na tej stronie śmiali się z kubicy, ale robert ma 95 % głosów



Ciekawe dlaczego... :-)
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez wartek Wt lis 04, 2008 20:22  Re: GP Brazylii 2008

pijawa napisał(a):
wartek napisał(a):...kubica liczyl na deszcz i tak ustawil bolid...
...kilka minut przed startem lał deszcz, wiec slicki byly duzym ryzykiem i zadne prognozy nie byly do tego potrzebne

No to w końcu o co chodzi?
Co ten Kubica wyprawia?
Liczy chłop na deszcz, ten deszcz pada tak jak sobie tego życzy, a on zakłada opony na suche?


no wtedy wlasnie nie padal tylko swiecilo slonce...


pijawa napisał(a):i do tego wg Ciebie:
wartek napisał(a):...na to tez wplyw ma kierowca

Z tego Kubicy to jest Ci dopiero numerant.
Najwyraźniej chciał chłopina startować z boksów albo doszedł do wniosku, że może trochę za mało go zatankowali, a na to też wpływ ma przecież kierowca i jeszcze żeby było ciekawiej, to cholera nie dopilnował żeby mu skrzydła równo ustawiali!
Nygus jeden!


a co kierowca z inzynierem nie maja wplywu na wybor opon? hehe :)
ja wiem ze bmw zepsulo wiele rzeczy ale kubica tez nie jest idealny tak jak wiele osob sadzi, mogl powiedziec ze jest pewien ze chce przejsciowe i by je dostal, tak jak dostal w monaco i heidfeld w spa.

a co do slickow, to chyba kazdy zrozumial :) puki sa tylko rowkowane przejsciowe i deszczowe to, na te pierwsze zamiast mowic opony rowkowane z tym charakterystycznym bialym paseczkiem lub bez niego mikolaj :) wygodniej jest poprostu slick :)
tak samo w rajdach, tez maja naciecia a kazdy mowi slick i wszyscy wiedza oco chodzi :)
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez barteks Wt lis 04, 2008 22:03  Re: GP Brazylii 2008

Ralph1537 napisał(a):http://www.gridcrasher.com/index.php/2008/11/04/f1-vote-who-is-your-driver-of-the-season#more-2740 głosujcie na kubice w angielskiej ankiecie na najlepszego kierowce sezonu, na tej stronie śmiali się z kubicy, ale robert ma 95 % głosów

Niech zgadnę... na jakimś polskich portalu pojawił się link do tej ankiety :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez George Wt lis 04, 2008 22:10  Re: GP Brazylii 2008

patriotyzm musi być :twisted: pewnie na onecie dali :P
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez Damos Wt lis 04, 2008 23:31  Re: GP Brazylii 2008

George napisał(a):patriotyzm musi być :twisted: pewnie na onecie dali :P

Pojawiło się na wykopie :)
OK - koniec off-topa.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez renegade Śr lis 05, 2008 0:12  Re: GP Brazylii 2008

Pijawa ostateczne decyzje zawsze naleza do zawodnika, ja wiem, ze niektorzy zawodnicy o tym, z wiadomych powodow glosno nie powiedza, ale tak jest, to zawodnik podejmuje ostateczna decyzje.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron