GP Brazylii 2008

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pijawa Śr lis 05, 2008 0:42  Re: GP Brazylii 2008

renegade napisał(a):...ostateczne decyzje zawsze naleza do zawodnika...

Mylisz się!
Zależą od zawodnika ale nie zakresie ustalania jakie są warunki na torze w chwili startu.
Skąd zawodnik ma wiedzieć, że na 3/4 toru jest sucho, czy mokro albo jak bardzo mokro?
Jak może w związku z tym podjąć jakąkolwiek decyzję? Co innego gdy już przejedzie to jedno, czy dwa kółka.

Zwalanie winy na Kubicę za decyzję o założeniu opon na suche, to już normalna paranoja. Niektórym z Was nie wiedzieć czemu bardzo chyba zależy, by przykleić mu co się tylko da z głupich błędów teamu.

Przed wyścigiem ustalana jest strategia, a w przypadku zapowiedzi zmiennych warunków kilka różnych wariantów tej strategii. Sugerujecie, że ustalona została strategia "na mokre", no i raptem ni z tego, ni z owego do bolidu ustawionego rzekomo na mokre montują suche kapcie i do tego jeszcze w chwili, gdy na torze jest jeszcze bardzo mokro, tak mokro, że niektórzy z kierowców mają kłopoty z utrzymaniem się na nim nawet na wetach.

A tymczasem sprawa wygląda jak mi się zdaje znacznie prościej. Szrot z BMW ma same zalety, ma tylko jedną podstawową wadę, nie ma przyzwoitej prędkości maksymalnej i tym szrotem w normalnych warunkach nie da się wyprzedzić nawet jednokonnej furmanki z bardzo pianym woźnicą.
Wszyscy modlą się więc o deszcz, łącznie z Kubicą i potem podejmują niespójne z założeniami i jakąkolwiek logiczną strategią decyzje?
Nie będę nawet próbował tego nazywać, tego się nie da.
I teraz Ty i tacy jak wartek próbujecie nam tu na różne sposoby wmówić, że to wina Kubicy?

Siedzą tam przy komputerach spece od strategii, od meteo, od analizy zachowania opon, hamulców, silnika, cholera wie jeszcze od czego?
Po kiego groma pytam?
Wg renegade, wartek & Spółka
Na wszystko najlepszy jest tylko Kubica.
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez Hitokiri Śr lis 05, 2008 1:10  Re: GP Brazylii 2008

A może by tak przestać karmić te trole to sobie pójdą szukać chlebka na onecie? AFAIK można sobie zablokować wyświetlanie postów użyszkodników których się nie trawi...
Hitokiri
 
Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 6:31
Lokalizacja: Ksiezyc

Postprzez renegade Śr lis 05, 2008 1:22  Re: GP Brazylii 2008

No wlasnie po kiego groma pytasz. Na jakich oponach startowal Heidfeld? Rozumiem, ze te wredny 'szkopy' znowu wprowadzily RK w blad... ech. To nawet smieszne juz nie jest.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez Jankes Śr lis 05, 2008 1:26  Re: GP Brazylii 2008

renegade napisał(a):Pijawa ostateczne decyzje zawsze naleza do zawodnika, ja wiem, ze niektorzy zawodnicy o tym, z wiadomych powodow glosno nie powiedza, ale tak jest, to zawodnik podejmuje ostateczna decyzje.

taaa, idealnie to było widać podczas GP Singapuru, gdzie Kubek nalegał na natychmiastowy pit podczas SC na torze, a wiadomo jak było i się skończyło, tyle z jego ostatecznej decyzji :twisted:
Avatar użytkownika
Jankes
 
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 13:38
Lokalizacja: ZGora

Postprzez patgaw Śr lis 05, 2008 10:31  Re: GP Brazylii 2008

Jankes napisał(a):
renegade napisał(a):Pijawa ostateczne decyzje zawsze naleza do zawodnika, ja wiem, ze niektorzy zawodnicy o tym, z wiadomych powodow glosno nie powiedza, ale tak jest, to zawodnik podejmuje ostateczna decyzje.

taaa, idealnie to było widać podczas GP Singapuru, gdzie Kubek nalegał na natychmiastowy pit podczas SC na torze, a wiadomo jak było i się skończyło, tyle z jego ostatecznej decyzji :twisted:

nie karm go!!!
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez slipstream Śr lis 05, 2008 10:50  Re: GP Brazylii 2008

nie karm go!!!

No cóż, w moim obowiązku jest przedstawić solucję dla wszystkich zainteresowanych:

Na problem renegade polecam tutorial przygotowany swego czasu przez Cinka:
:arrow: viewtopic.php?f=20&t=2937&p=292718&hilit=tutorial#p292718 Jest to nad wyraz prosta i skuteczna metoda najlepszego co z trollami można robić - totalna ignorancja.

BTW. Renegade zaczyna się zachowywać jak kolejna inkarnacja frontiera aka tempaciupaga aka SemperFi...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamillo17 Śr lis 05, 2008 18:39  Re: GP Brazylii 2008

Dobra, późno, ale lepiej późno niż wcale i zanudzę was swoją ocenę race'u :lol:

Jak dla mnie wyścig może nie tyle jeden z ciekawszych, co jeden z bardziej trzymających w napięciu. A ostatnie okrążenie było świetne. Dobrze pamiętam, jak prawie wstałem jak Vettel wyprzedził Hamiltona, ale humor natychmiast się zepsuł po "numerze" Glocka. Tak szczerze to mało mnie obchodziło, czy Kubica będzie 3, czy 4, najważniejszy był dla mnie tytuł mistrzowski. Niezła była ta radość Ferrari, ale krótka :P Szczerze to nawet mało się cieszyli - gdyby zdobył mistrzostwo Massa to na pewno byłby to ogromny powód do radości, ale tak się nie stało, a na dodatek Kubica 4 (dopiero potem mnie to znów zainteresowało :P ), no więc finał nie najlepszy.
No i bym pominął - fajne było to jak Kubica wyprzedził Hamiltona, szkoda tylko, że tak późno :P
Chcesz wziąć udział w konkursach wiedzy o skokach narciarskich? Chcesz typować wyniki wielu wydarzeń sportowych? Chcesz podzielić się refleksjami na temat skoków narciarskich? Nie czekaj :!: Wejdź pod TEN link i czuj się jak u siebie w domu :!:
Avatar użytkownika
Kamillo17
 
Dołączył(a): So sie 02, 2008 17:47
GG: 8287672

Postprzez SPIDER Śr lis 05, 2008 20:37  Re: GP Brazylii 2008

Teraz tak patrząc na wszystko z perspektywy tych kilku dni i na spokojnie, to Hamilton miał sporo szczęścia w tym GP. Pisałem kilkakrotnie przed weekendem, że on może stracić wszystko, a Massa w zasadzie nic. No i mało brakowało, że Hamilton wyjechałby z Brazylii bez tytułu. Powtórzyłaby się tym samym ubiegłoroczna historia.

Wg mnie McLaren niepotrzebnie ryzykował posyłając Hamiltona na spokojną jazdę po tytuł. Sama jazda nie była olśniewająca, bo nawet Vettel wyprzedził Brytyjczyka, choć Lewis tamten zakręt trochę za szeroko pojechał. Niemniej jednak, niech McLaren się cieszy, że na ostatnich kilkuset metrach dogoniono Glocka, który na slickach nie miał zbyt wielu szans. Bo gdyby nie, byłoby śmiesznie. Bardzo śmiesznie.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez wartek Śr lis 05, 2008 20:47  Re: GP Brazylii 2008

hehe obrazaja sie jak ktos ma inne zdanie :)

a ja zapytam jaki ma zwiazek setup (deszcz/sucho) z wyborem opon na wyscig?
jak w piatek ustawia wg prognoz na deszcz, to chocby nie wiem co maja zakladac wety bo tak maja ustawiony bolid?
od 10 minut swiecilo slonce a woda byla na torze wlasciwie tylko w okolicach prostej startowej i pierwszych zakretow, pozostala czesc toru zaczynala przesychac, wiec zespol, lub kubica+zespol podjeli ryzyko zeby sie wybic z 13 miejsca moze oplaca sie zaryzykowac skoro za kolejne 10 min tor bedzie juz zupelnie suchy a przynajmniej optymalna linia.
no i ryzyko sie nie oplacilo, koniec histori.

ja nie mowilem ze to tylko wina kubicy, ale ze ona pewnie lezy gdzies po srodku jak to zwykle w takich sytuacjach, ale wiele osob widzi tylko genialnego kubice i zlych niemcow :)
tylko ze uwage na narodowosci zwracaja tylko polacy :) zaden z zagranicznych dziennikarzy czy "specjalistow" nie mowi o spiskowych teoriach. ale oczywiscie bmw popelnilo duzo bledow bo ludzie sie czasem myla, i tyle, po co sie doszukiwac ukrytych kontekstow?
tak samo kubica popelnial bledy, ale tego niektorzy nie moga sobie nawet wyobrazic. na silverstone kubica popelnil blad i dlatego wypadl. aquaplanning.... no byl i to bylo powodem bledu, ale bledu kierowcy, wiele kierowcow sobie poradzilo. byly tez bledy z setupem czy innymi rzeczami.
ale ogolnie kubica popelnial mniej bledow od rywali i nie przecze temu :) tak samo jak bmw popelnialo bledy i jeszcze je popelniac beda, ale trzeba zdac sobie sprawe ze kubica nie jest bogiem i jemu tez moga sie zdarzyc mniejsze lub wieksze.
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez pijawa Śr lis 05, 2008 21:20  Re: GP Brazylii 2008

slipstream napisał(a):...polecam tutorial przygotowany swego czasu przez Cinka...
...Jest to nad wyraz prosta i skuteczna metoda najlepszego co z trollami można robić...

Uff...
Jaka ulga, rzeczywiście nie muszę już czytać kretyńskich wypowiedzi.
dziekuję
Avatar użytkownika
pijawa
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 16:39

Postprzez Szxt Cz lis 06, 2008 10:07  Re: GP Brazylii 2008

Cóż.....wiem że Kubek miał źle ustawione auto itd ale.....Kubica po prostu nie portafi wyprzedzać....wiem od razu mnei pobijecie ale weźcie spójrzcie...jak na to GP było całkiem sporo wyprzedzeń (przynajmniej tak mi się wydaje). I Skoro mieli taką samą ilość paliwa a Kubek był 2sek. wolniejszy to dlaczego nie potrafił go wyprzedzić? To nie pierwszy raz gdy utknął za słabszym kierowcą. Wiem że nie łatwo wyprzedzać ale to już paranoja.....co się z nim takiego dzieje??
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez smylas Cz lis 06, 2008 10:11  Re: GP Brazylii 2008

Hideko napisał(a):Cóż.....wiem że Kubek miał źle ustawione auto itd ale.....Kubica po prostu nie portafi wyprzedzać....wiem od razu mnei pobijecie ale weźcie spójrzcie...jak na to GP było całkiem sporo wyprzedzeń (przynajmniej tak mi się wydaje). I Skoro mieli taką samą ilość paliwa a Kubek był 2sek. wolniejszy to dlaczego nie potrafił go wyprzedzić? To nie pierwszy raz gdy utknął za słabszym kierowcą. Wiem że nie łatwo wyprzedzać ale to już paranoja.....co się z nim takiego dzieje??


Nie umie wyprzedzać? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
A co się działo jak spad deszcz VET, HAM i chyba kogoś jeszcze minął w jednym sektorze.

Dlaczego utknął za Sutilem? Odpowiedz jest prosta MOC SILNIKA !
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Hitokiri Cz lis 06, 2008 10:30  Re: GP Brazylii 2008

Nie żadna moc silnika tylko za krótki 7 bieg (słowa samego Kubicy w które większość uwierzy ale niektórzy i tak uznają, że zwala winę na team bo nie umie jeździć)
Hitokiri
 
Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 6:31
Lokalizacja: Ksiezyc

Postprzez Pieczar Cz lis 06, 2008 10:34  Re: GP Brazylii 2008

To w 2006 roku jego bolid chyba sam wyprzedzał innych (w Chinach wyprzedził wtedy ponad 10 kierowców) :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez rafaello85 Cz lis 06, 2008 14:40  Re: GP Brazylii 2008

SPIDER napisał(a):Wg mnie McLaren niepotrzebnie ryzykował posyłając Hamiltona na spokojną jazdę po tytuł. Sama jazda nie była olśniewająca, bo nawet Vettel wyprzedził Brytyjczyka, choć Lewis tamten zakręt trochę za szeroko pojechał. Niemniej jednak, niech McLaren się cieszy, że na ostatnich kilkuset metrach dogoniono Glocka, który na slickach nie miał zbyt wielu szans. Bo gdyby nie, byłoby śmiesznie. Bardzo śmiesznie.

Jestem dokładnie tego samego zdania. McLaren wydał ponoć 7 baksów aby przebadać w najdrobniejszych szczegółach MP4-23 którym miał startować Lewis. Taktyka polegała na spokojnej jeździe aby finiszować na 5 miejscu. I co się okazało? Niewiele brakowało, a zostaliby z ręką w nocniku! Gdyby ten deszcz nie przybrał na sile, to cały wysiłek zespoły, kupa pieniędzy i oczekiwań poszłaby się gonić. W F1 nie można sobie odpuścić, bo każda strata jest do odrobienia, w trakcie trwania rywalizacji mogą się zdarzyć niesamowite rzeczy, które odwrócą cała klasyfikację do góry nogami.

Odnośnie GP Brazylii - ten wyścig wyglądał jakby był wyreżyserowany! Zupełnie tak, jakby to był film, a nie prawdziwe zawody. Ten kto oglądał film "Wyścig" z Sylwestrem Stallone, wie o czym mówię :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron