GP Francji 2006

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Pieczar N lip 16, 2006 14:51  GP Francji 2006

Czemu zawsze zwycięstwa Schumachera są takie nudne :nieprzytomny: Ostatnie 10 okrążeń oglądałem z zapałkami w oczach :x Ferrari odrobiło prace domową - Massa nie dał się Alfonsowi Machającej Ręce i dzięki temu MSC spacerkiem wygrał wyścig. Zadziwiająco dobra postawa Toyoty - byli szybsi od Mclarena :? Honda jest tak głęboko na dnie, że głębiej już się chyba nie da. Podobnie Williams z blondyną Rosbergiem. Najbardziej waleczny w całym wyścigu był de la Rosa. Dzięki niemu ten wyścig nie był najnudniejszy w sezonie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Adriannn N lip 16, 2006 14:54  

Tragedia przez duże T.
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez Kubuś Fatalista N lip 16, 2006 14:58  

I znowu bufon wygrał :-( . Szkoda mi Ferdka no ale Massa go przychamowywał. Massa tak dalej jestem wniebowzięty. Czy ci durnie z ferrari (stratedzy) myślą tylko o starym dziadzie a Felipe to co jakby się postarali byłby drugi!
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez krisow N lip 16, 2006 15:08  

Wyścig nudny oprócz ataków De la Rosy, manewru Kimiego i obserwowania strategii. Zadziwiły mnie zespoły jadące na 3 stopy. Jeszcze Ferrri mogę zrozumieć, wywalczyli pierwszy rząd, przyblokowali Alonso, ale reszta? Po co McLarenowi 3 zjazdy skoro starują i tak z dalszej pozycji? Nie wiem też czy Alonso przypadkiem nie zmieniał strategii z 3 na 2 pity podczas wyścigu.
Masie może rzeczywiście można było zmienić strategię, ale czy nie stracił by tych 10 sekund na jazdę jednak cięższym wozem?
Ostatnio edytowano N lip 16, 2006 15:10 przez krisow, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez SPIDER N lip 16, 2006 15:09  

Michael Schumacher wins in France. Fantastic, absolutely incredible.
8) :hurra:
No to wyścig za nami. Cudowna wygrana Schumiego. Znów hymn Włoch za zwycięstwo Ferrari. Robi się ciekawie.

1. M. Schumacher - cudowny wyścig. Pewny start i potem systematycznie odjeżdżał od pozostałych. Nawet jazda na trzy pit stopy nie przeszkodziła w odniesieniu zwycięstwa. Bardzo udany weekend dla niego, choć wczoraj przeżyłem chwilę grozy, jak pojawił się dym w czasie trzeciego treningu. Walka o MŚ nabiera kolorytu. Ósma wygrana na Magny Cours.
2. Alonso - pewny wyścig. Massa go spowalniał, lecz z początku odstawał od Brazylijczyka. Po postojach zaczął bardziej naciskać i po drugim picie Massy wysforował się na drugą pozycję. Stracił tylko dwa punkty, ale na podium było widoczne, że nie cieszył się.
3. Massa - kolejny wyścig w sezonie, kiedy jest na podium. Wspaniał robota. Na starcie nie dał się Alonso, a potem skutecznie odparł jego atak na nawrocie.
4. R. Schumacher - zwieńczył w ten sposów bardzo dobre poczynania w ciągu całego weekendu. Toyota jest szybka, ale brakuje im jeszcze czegoś aby dogonić czołówkę. Bardzo dobry wyścig w jego wykonaniu.
5. Raikkonen - mimo jazdy na trzy pit stopy, udało mu się awansować o jedną pozycję w stosunku do kwalifikacji. Zauważyłem, że na nawrocie po pierwszej szykanie, Fin bardzo korygował kierowcicą, ponieważ tył chodził mu jak pijany. Kimi chce, ale nie może. Gonił jeszcze Ralfa, lecz zabrakło okrążeń.
6. Fisichella - spokojny wyścig w wykonaniu Włocha. Tyle ile bolid daje, tyle on wykorzystuje. Walczył długo z Ralfem, ale potem zjechał na pit stop i spadł w klasyfikacji.
7. de la Rosa - świetna robota. Debiut w tym sezonie, i od razu punkty. Co prawda tylko dwa, ale bardzo cenne. Szczerze przyznam, że liczyłem na więcej w jego wykonaniu. Bardzo podobały mi się jego ataki na nawrocie, ale brakło wykończenia. Szkoda.
8. Heidfeld - ładnie. Kolejne pukty na koncie BMW. Tak powoli, powoli zbierają te punkty. To najważniejsze. Twin towers spełniły swoje zadanie wyśmienicie.

Pozostali: Red Bulle jeżdżą w kratkę. Raz jest jakiś punkt, raz nie ma. Na całej linii zawiodła Honda. Wyścig, o którym należy jak najszybciej zapomnieć. Villeneuve walczył, ale nic nie zdziałał. Bardzo się cieszę, że do mety dojechał Montagny. Sato już na okrązeniu formującym miał problemy. Manteiro to szaleniec. Nieźle podskoczył na szykanie. Jestem zawiedziony postawą Webbera. Szkoda mi go.
Jak dla mnie, weekend GP Francji bardoz udany - z wiadomych względów.
Teraz przed nami Grand Prix Niemiec. Faworytem z pewnością jest Schumi.
Ostatnio edytowano N lip 16, 2006 15:12 przez SPIDER, łącznie edytowano 3 razy
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez PiotrGT N lip 16, 2006 15:10  

Brawo Schumi, brawo Massa !!! Forza Ferrari - wygracie z Renault !!!

Gdyby nie walka w boxach i ataki De La Rosy ten wyścig uznałbym za mało interesujący. Co mogę powiedzieć o Ferrari to to, że popełnili błąd w strategii Massy - gdyby pojechał na dwa pitsopy to Alfonso by go nie wyprzedził. Moja propozycja strategii byłaby następująca - paliwa na starcie tyle samo, na 1 stopie wlać +12 laps więcej, a na drugim stopie do mety. Ta taktyka dałaby dublet Ferrari, a takto Schumi odrobił dwa punkty do Ferdka :-?

Inne:
- Monteiro nie dojechał czwartego GP do mety (Ładny lot :-o )
- Ataki De La Rosy :ukłon:
- 1 ptk dla BMW, po takich treningach :rozpacz:
- Fisichella kolejny raz stracił dobrą pozycję na koszt Ferdka (strategia zespołu)
- Ładny piruet Webbera :o
- Ładna postawa Montagnego w wyścigu :brawo:
Ostatnio edytowano N lip 16, 2006 15:21 przez PiotrGT, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
www.wrcrally.pl - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 20:43
Lokalizacja: Siedlce
GG: 1192116

Postprzez Pieczar N lip 16, 2006 15:16  

To już drugi wyścig (pierwszym był Bahrain 2005) kiedy jestem pod wrażeniem jazdy de la Rosy. Może te ataki mu nie do końca wychodzą, ale koleś się stara, próbuje, a nie jak pozostali - zaatakują ze 2 razy a potem sobie dają spokój, bo oszczędzają opony :? Jakby wszyscy tak walczyli jak Pedro, mielibyśmy o wiele lepsze widowisko...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Limak_tr N lip 16, 2006 15:26  

Udany weekend dla Ferrari. Misiek pokazuje się z dobrej strony. Druga wygrana pod rząd. Mogło być jeszcze piękniej gdyby Massa ukończył wyścig na 2 miejscu. Ogólnie widać że Ferrari jest dość silne, myśle że teraz sezon zrobi się jeszcze ciekawszy. BMW cos tragicznie dzisiaj pojechalo. Brawa dla De La Rosy.
Avatar użytkownika
Limak_tr
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 14:43
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Guard N lip 16, 2006 15:33  

Ferrari jest na topie.Drugi z rzędu wyścig zamieniony na doppelsieg, jak oni to robią? Bardzo jestem zaskoczony postawą Toyoty, byli szybsi od Mclarena :-( . Renault chyba przeżywa powtórkę z poprzedniego roku, w połowie sezonu obniżka formy...
Obrazek
Avatar użytkownika
Guard
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:49
Lokalizacja: SRC

Postprzez Adriannn N lip 16, 2006 15:38  

Dwa zwycięstwa Schumachera,to teraz cztery Alonso,tak jak to było od Imoli.Co wy na to? Jestem za.
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez Bart N lip 16, 2006 15:45  

Adriannn napisał(a):Dwa zwycięstwa Schumachera,to teraz cztery Alonso,tak jak to było od Imoli.Co wy na to? Jestem za.

Po prostu śmiech na sali. :razz:

Wyścig na Magny-Cours ogólnie dosyć nudny, poza kilkoma epizodami z udziałem De La Rosy, Raikkonena oraz zjazdami do pitów. Ważne jednak, że robi się coraz ciekawiej w mistrzostwach. :-D
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez RENO N lip 16, 2006 15:47  

Nio włąsnie miałem o tym pisać :D też jestem za!!
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Kubuś Fatalista N lip 16, 2006 15:52  

Adriannn napisał(a):Dwa zwycięstwa Schumachera,to teraz cztery Alonso,tak jak to było od Imoli.Co wy na to? Jestem za.


Jestem za byle Massa stawał na podium a bufon nie zdobył już ani jednego punktu :D
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez viertolcia N lip 16, 2006 15:56  

przez te różne taktyki trudno się było połapać kto gdzie jest i na którym jedzie miejscu. Schumi zrobił to w czym od paru lat jest mistrzem (a co nie do końca potwierdza, ze jest tym niby najlepszym w historii), odjechał po starcie z P1 z plecami pilnowanymi przez Masse, a potem zabił reszte swoim tempem. Przyznam ze wyścig w tamtym roku był podobny tyle ze w wykonaniu Alonso, ale jego tyłów nikt nie chronił (no i ten Raikuś). A w tym roku było pare ładnych manewrów, de la Rosa potwierdził po raz kolejny że zdecydowanie zasługuje na miejsce w kokpicie na GP, ale także że bycie testerem zabija umiejętność wyprzedzania. Myśle że się sprawdzi w tym roku i będziemy mieć hiszpański duet w McLarenie w 2007. Zaimponowało mi tempo Toyoty, choć paradoksalnie 4 miejsce Ralfik zawdzięcza... problemom w boksie, bo tak jechał by pewnie na 3 stopy. Ogólnie uważam ze wyścig ciekawszy niż w USA (przynajmniej sie coś działo). Przydałaby się jakaś awaria Ferdka (bo nie miał od Belgii '04!).
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Guard N lip 16, 2006 16:01  

Słyszeliście coś na temat rzekomego wykupienia kontraktu Alonso przez Renault.Sprawa miała by się podobnie do tej z Buttonem, Williamsem i Hondą.Podobno Renault chce zatrzymać u siebie Alonso.Tak słyszałem podczas dzisiejszego wyścigu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Guard
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:49
Lokalizacja: SRC

Następna strona

Powrót do Sezon 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości