Przed Grand Prix Włoch 2006

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bioly74 N wrz 10, 2006 11:06  

slipstream napisał(a):No niestety, w mnie albo Irc albo wyścig w TV - za duży dystans między pokojami żeby prowadzić dyskusje na bieżąco


No wlasanie u mnie tez.Ale możemy pogadać po wyścigu i powymieniac sie swoimi spostrzezeniami nie??

Aj juz tylko 1h 55m do rozpoczecia wyscigu juz dawnoi sie tak nie denerwowalem przed zadnym wyscigiem a na starcie to chyba dostane zawalu serca hehe :-P
Avatar użytkownika
bioly74
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 9:09
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez slipstream N wrz 10, 2006 11:13  

To teraz każdy kierowca będzie się obawiał jechać przed kimś, kto wykonuje okrążenie pomiarowe żeby nie został posądzony o blokowanie.
Jakieś absurdy dzieją sie w F1...

A własnie - jak były stare kwalifikacje (w sensie sesja godzinna i 12 kółek dla każdego) jakoś wtedy nigdy takich sytuacji nie było żeby sędziowie sie tym interesowali, a czasami pod koniec sesji bywało jeszcze ciaśniej na torze jak prawie wszyscy wyjeżdżali, a i czasy na PP kręcili z dublerami po drodze :!: Owszem jakiś kierowca czasem powiedział ze gdyby miał czzysciej na torze to by zrobił lepszy czas, ale nigdy nie obijało się to nadgorliwość sedziowską
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Adriannn N wrz 10, 2006 11:20  

Ferrari pokazało że grać fer nie umią.Będąc 400m za kmś to jak go można posądzać o blokowanie?! To niech Schumi jeszcze złoży skarge na Alonso za GP Turcji że jechał przed nim i go blokował :razz: Obrazki które zamieścił Kubuś to pokazują że Massa nie ma oco mnieć pretensji do Alonso.
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez Arczyn N wrz 10, 2006 11:26  

Jakie 400m, nie było tam więcej niż 100 metrów... Co nie zmienia faktu, że w moich oczach blokowania nie było. Zresztą gdyby Alonso dał się wyprzedzić to nie załapałby się na szybkie kółko.
Ale... hehe, teraz dopiero na to wpadłem :D Może po awarii opony Renault wiedziało, że Alonso nie jest w stanie już wykręcić nic konkretnego i celowo wypuścili go tak, że wjechał parę sekund przed Massą, by jego zwolnić i pozwolić Alonso rozpocząć swoje okrążenie parę sekund przed końcem (albo nawet wcale go nie rozpocząć). Protest by był, a wszystko zostałoby zwalone na Ferrari i Renault znów w roli biednej ofiary. Flavio jest do czegoś takiego zdolny ;)
Doprawdy szkoda, że FIA nie przedstawia szczegółowych relacji z przesłuchań kierowców, mielibyśmy czarno na białym dlaczego tak i wszystkie nasze domysły byłyby niepotrzebne.
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez Kuba86 N wrz 10, 2006 11:32  

Arczyn napisał(a):Może po awarii opony Renault wiedziało, że Alonso nie jest w stanie już wykręcić nic konkretnego i celowo wypuścili go tak, że wjechał parę sekund przed Massą, by jego zwolnić i pozwolić Alonso rozpocząć swoje okrążenie parę sekund przed końcem (albo nawet wcale go nie rozpocząć). Protest by był, a wszystko zostałoby zwalone na Ferrari i Renault znów w roli biednej ofiary. Flavio jest do czegoś takiego zdolny


Rzeczywiście mogło tak być, może to chodzilo o jakąś nieczystą zagrywke w boksach, która zostala wykryta przez FIA. Nikt na to wcześniej nie wpadł, zobaczymy może w TV4 wiedzą coś wiecej w tej sprawie. Bo blokowania jako takiego raczej nie było 8)
Ostatnio edytowano N wrz 10, 2006 11:50 przez Kuba86, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kuba86
 
Dołączył(a): So maja 13, 2006 15:07
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kielce

Postprzez Arczyn N wrz 10, 2006 11:46  

No i w takich sytuacjach objawia się brak przejrzystości w F1. Znamy jedynie decyzję o karze, i wypowiedzi Felipe i Fernando. Żadnej analizy incydentu, dokładnego uzasadnienia - władzom F1 zdecydowanie nie zależy na uczynieniu reguł tego sportu jasnymi i zrozumiałymi :(
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez rangiz N wrz 10, 2006 11:56  

Witam po dlugiej przerwie. Czy tylko mi sie wydawalo ze irc swieci pustkami? Chetnie bym posiedzial w wolnym czasie, takze w czasie wyscigow, czesto ogladam treningi itd. na kompie a wtedy doskonala okazja do wymiany pogladow...
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez lookacz N wrz 10, 2006 11:59  

rangiz ja wejde.
Obejrzałem zdjęcia zamieszczone przez Kubusia i mam kolejny argument potwierdzający moja teorię spisku FIA i Ferrari przeciwko Renault...I to co dziwne coraz bardziej w to wierze... :evil:
EDIT:
A tak poza tym to nie rozumiem rozważań Kuba86 i Arczyna...Zaczynacie ściemniać jak FIA. MOżecie mi troszkę jaśniej powiedzieć jaką macie teorię na ten temat...o co wam chodzi z zagrywką Renault(?!), bo pomimo niezłej wyobraźni nie potrafię sobie wyobrazić jak taka zagrywka mogłaby wpłynąć na wynik...
Głupota-niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości
Avatar użytkownika
lookacz
 
Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 19:23
Lokalizacja: Paprotnia
GG: 9619285

Postprzez Mathef N wrz 10, 2006 12:16  

hehehe a ja mam TV zaraz obok kompa (ale nie wiem czy to dobrze wplywa na oba sprzęty :-) )

Mysle ze Schumacher dzisiaj wygra. Kimi albo go przepusci albo zostanie znokautowany przez swój bolid, i zakończy wyścig przed czasem. Alonso tez nie bedzie odpuszczal, na starcie wroze mu awans od 2-5 pozycji. Hmm... mam przeczucie ze bedziemy miec powtorke z Imoli 2005 , z tym, ze nie wiem kto dzis bedzie gora :)
Avatar użytkownika
Mathef
 
Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 15:54
Lokalizacja: zydomu

Postprzez Arczyn N wrz 10, 2006 12:20  

Alonso ma uszkodzony samochód, więc nie jest w stanie walczyć o czołówkę. Ostatni wyjazd jest więc planowany tak, żeby chociaż uniemożliwić Massie taką walkę, bo dwa Ferrari z przodu to dla Renault tragedia. Tak więc Alonso wyjeżdża na tor parę sekund przed Massą. Przepuścić go nie może, bo wtedy nie załapałby się na swoje kołko pomiarowe - tutaj jest argument dla sędziów, kibiców i całego świata. Blokować też nie może, bo wtedy wszystko byłoby jasne i wszyscy (poza fanatykami Renault) byliby za ukaraniem go. Jedyne co może to grać Trulliego - jechać na tyle szybko, żeby nie dać się dogonić i na tyle wolno, by nieco spowolnić Massę. I w trzecim sektorze coś się dzieje, że Massa traci 0,3s. Błędu Massy nie widać, blokowania także. Więc co jest grane, skoro Alonso dostaje karę? Nie ma pretensji do Alonso, Flavio czy Renault tylko do sędziów - za to, że dają karę (a zatem muszą mieć jakieś przesłanki ku temu), której niczym konkretnym nie argumentują. W sytuacji gdy są takie niedopowiedzenia rodzą się różne teorie - ukaranie Alonso "po prostu" byłoby zbyt proste i zbyt głupie.

Nie uważam tego za zagrywkę pod Ferrari z prostego powodu. Po jej wydaniu na czerwonych posypała się fala krytyki, a prawie nic nie zyskali. 1. Alonso wystartuje parę pozycji dalej, ale po części toru umożliwiającej wyprzedzenie innych - po lewej zamiast asfaltu jest trawa.
2. Renault i tak jest na tyle szybkie, że Alonso dojedzie zaraz za Ferrari
3. "Cały świat" jest w tej sprawie za Alonso

Sędziowie przegięli na Węgrzech, teraz także przeginają.
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez lookacz N wrz 10, 2006 12:28  

Każdy ma prawo do opinii... Te argumenty nie trafiły do mnie...
Pozdrawiam
Głupota-niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości
Avatar użytkownika
lookacz
 
Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 19:23
Lokalizacja: Paprotnia
GG: 9619285

Postprzez Arczyn N wrz 10, 2006 12:32  

No dobra, qual już był, a teraz czas na wyścig i konferencję po wyścigu :D
Ciekaw jestem czy opony u wszystkich wytrzymają. Wczoraj pękały zarówno Micheliny jak i Bridgestone'y. Deszczu raczej nie będzie, co nie ukrywam, cieszy mnie :D
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez Mathef N wrz 10, 2006 12:49  

UUUUUUUU Borówa i Skooby Doo bedą komentować na zywo z MONZY :D
Avatar użytkownika
Mathef
 
Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 15:54
Lokalizacja: zydomu

Postprzez sadektom N wrz 10, 2006 12:51  

Tak, zgadza sie. W studio mamy Zuzanne i Krystiana :)
Avatar użytkownika
sadektom
 
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 10:58
Lokalizacja: Kolno woj. podlaskie
GG: 1067561

Postprzez Guard N wrz 10, 2006 12:53  

Arczyn napisał(a):Alonso ma uszkodzony samochód


Wczoraj miał uszkodzony... Dzisiaj chyba wymienili mu pokrywę silnika wraz z tymi pourywanymi spojlerami.Takie elementy chyba można wymienić.Nie wierze, że Alonso pojedzie z bolidem wybrakowanym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Guard
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:49
Lokalizacja: SRC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron