Podsumowanie sezonu 2006

Moderator: Ekipa F1

Postprzez herman1491 Pn paź 23, 2006 15:00  

- Massa potwierdzajacy ze jest dobrym kierowca
- Dobry debiut Kubicy
- Dobra postawa i "sukcesy" Ogórków
herman1491
 

Postprzez McLaren Pn paź 23, 2006 15:35  

W moim odczuciu, Super Aguri, z którego sam szydziłem i szydzono poczyniło naprawdę duży krok naprzód. Bardzo ładnie pojechał wczoraj Sato, nieźle na treningach chwilami jeździł Montagny. Kto wie, może w przyszłym sezonie aspiracje sięgnął zdobycia jakiś punktów? Sensacje są w tym w sporcie bardzo możliwe.

Wydarzeniem roku dla nas Polaków był jednak debiut Roberta Kubicy, najpierw jako kierowcy testowego, a później już w pełni kierowcy wyścigowej BMW Sauber. Równie ważne było też to pierwsze podium Polaka w karierze. Felipe Massa potwierdził, że jest dobrym kierowcą, a JPM nie spełnił się w F1 i odszedł.

"Największe" odejście oczywiście należało do Schumachera. Dokonano ciekawych "transferów", które wywołały sporo szumu. Już niemal od roku Alonso był zakontraktowany w McLarenie, a Kimi stosunkowo niedawno podpisał umowę z Ferrari.

Pierwsze zwycięstwo w karierze Jensona Buttona i tym samym, pierwszy tryumf Hondy.

Uważam, że ten sezon był bardzo interesujący, imponująca walka do samego końca (no prawie do samego końca, czyt. do pęknięcia opony Schumachera na Interlagos, bądź awarii silnika na Suzuka). Chciałbym, aby w 2007 roku było jeszcze lepiej.
.
Avatar użytkownika
McLaren
 
Dołączył(a): Cz wrz 14, 2006 17:18

Postprzez herman1491 Pn paź 23, 2006 15:40  

McLaren napisał(a):Pierwsze zwycięstwo w karierze Jensona Buttona i tym samym, pierwszy tryumf Hondy.


Pofarciło mu sie na Hungaroringu ... Odpałd Alonso , Kimi , Fisico .zaś Ferrari miało problemy z oponami 8)
herman1491
 

Postprzez McLaren Pn paź 23, 2006 15:45  

herman1491 napisał(a):Pofarciło mu sie na Hungaroringu ... Odpałd Alonso , Kimi , Fisico .zaś Ferrari miało problemy z oponami Cool


Pedro wtedy bardzo ładnie pojechał. Nie powinniśmy gadać o szczęściu, minęło już od tego sporo czasu. Nie popełnił żadnych błędów i wygrał. De la Rosa też na długo zapamięta sobie to GP. Świetnie spisało się też wówczas BMW. Heidfeld trzeci, Robert "prawie" siódmy z okazji dyskwalifikacji.
.
Avatar użytkownika
McLaren
 
Dołączył(a): Cz wrz 14, 2006 17:18

Postprzez herman1491 Pn paź 23, 2006 15:48  

McLaren napisał(a):Nie popełnił żadnych błędów i wygrał.


Zgadzam sie ,ale gdyby nie starcie Liuzziego z Kimim to Kimi być może by wygrał. Był najszybszy w kwalifikacjach :-P Koniec tematu :razz:
herman1491
 

Postprzez McLaren Pn paź 23, 2006 15:50  

herman1491 napisał(a):Zgadzam sie ,ale gdyby nie starcie Liuzziego z Kimim to Kimi być może by wygrał. Był najszybszy w kwalifikacjach Pokazuje język Koniec tematu


Zauważyłeś, że gdybanie jeszcze nikomu niczego nigdy przenigdy nie przyniosło? :razz: Brawo Jenson i tyle. Miał w 2003 równie szybki bolid, ale jeszcze wtedy nie potrafił wygrać. Teraz już był "gotowy" i się udało. :)
.
Avatar użytkownika
McLaren
 
Dołączył(a): Cz wrz 14, 2006 17:18

Postprzez roomcajs Pn paź 23, 2006 16:46  

Adriannn napisał(a):
OT:
roomcajs napisał(a):30.09.2005 [*] [*] [*]
Coś się w ten dzień szczególnego wydarzyło?


Wypadek białostockich maturzystow, ktorzy jechali na pielgrzymke do Czestochowy, zginelo wtedy 13 osob... :(
30.09.2005 [*] [*] [*]
Avatar użytkownika
roomcajs
 
Dołączył(a): So wrz 03, 2005 20:56
Lokalizacja: Białystok

Postprzez SPIDER Pn paź 23, 2006 17:51  

Jeden z bardziej zaciętych sezonów ostatnich lat! Cieszę się, że miałem przyjemność obejrzenia takich widowisk.

In plus:
+ Robert - bardzo udany debiut w F1, a w swoim trzecim wyśćigu podium.
+ klika dobrych wyścigów (GP Węgier, Chin, Brazylii), ale nie tylko
+ walka Michaela z Alonso i Ferrari z Renault
+ Massa
+ Super Aguri - największy postęp na przestrzeni całego sezonu
+ Kimi przechodzi fo Ferrari

In minus:
- Michael odchodzi, ale po finiszu na Monzie zdałem sobie z tego sprawę. Zwycięstwa tago nie przeżywał tak, jak innych.
- McLaren - słabiutko. Wręcz fatalnie. Najgorszy sezon od 10 lat!
- Williams - z początku mieli ambicje, ale potem para im uszła i skończyło się tak, jak się skończyło...
- decyzja o zamrożeniu silników
- Michelin żegna się z F1
:)

Starałem się wybrać te ważniejsze.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Miki1910 Wt paź 24, 2006 8:52  

In plus mogą być 2 deszczowe wyścigi.
In minus można dodać odejście Coswortha i dyskwalifikację Roberta w debiucie.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez mkpol Wt paź 24, 2006 9:05  

Muszę się przyznać, że napisałem na forum żę ferrari w tym sezonie przerasta Felipe i że nie bedzie on w tym sezonie w stanie wykorzystać jego potencjału.

Cofam co napisałem, sypię głowę popiołem i w ogóle ...

To co pokazał Massa w Brazylii to wielkie ściganie. Kontrolował wyścig, nie ryzykował jechał swoje i wydoił ferke do cna, że tak powiem

Dla mnie to duża niespodzianka in Plus i mam nadzieję tylko, że nie podzieli losu innego talentu, który nie rozwinął skrzydeł tak jak się spodziewano czyli Guzika
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez deeze Wt paź 24, 2006 9:54  

Na plus:

-W miarę ciekawy sezon z debiutem pierwszego Polaka.
-Z dobrej strony pokazał się Kubica.
-BMW się świetnie rozwija i widać, że nie od parady robią te silniki.
-Schumacher odchodzi na zasłużoną emerytur(k)ę - nie wiadomo, na jak długo - może już w następnym sezonie pomagać od strony technicznej w Ferrari.
-Doceniłem w ostatnim wyścigu Super Aguri. Nie wiem, czy "idealnie trafili z ustawieniami" czy może amortyzatory mają bardzo miękkie i na wybojach Interlagos świetnie się sprawowały - ważne, że postęp!
-Massa pokazał, że nie jest słabym wyrobnikiem typu Fisico...
-Pierwsza wygrana Buttona.

Na minus:
-Nie zależało mi na nikim z walczących o tytuł...
-Kimi nie miał szans na mistrzostwo, a nawet nie stanął na najwyższym stopniu podium: najgorszy sezon McLarena od 10 lat.
-Żenujące popisy Schumachera pokazującego w swoim ostatnim sezonie z czego jest ulepiony.
-Zupełnie niezrozumiałe (a może właśnie zrozumiałe) decyzje stewardów.
-Odejście Montoyi.

Ogólny komentarz do sezonu:

Było kilka naprawdę ciekawych, trzymających w napięciu wyścigów. Moim ulubionym torem już od zeszłego sezonu jest Bahrain - zupełnie inny niż wszystkie i nieskończenie bezpieczny, dlatego miło mi było oglądać pierwszy wyścig na tym torze.
Co ciekawe, o tym kto wygra mistrzostwo, a kto je przegra decydowała w tym sezonie, tak jak i w poprzednim, niezawodność. Dwa zespoły - podwójne zwycięstwo jednego z nich.

Jeśli chodzi o przerwę i przyszły sezon: W przerwie nie będzie można narzekać na zero nowych informacji o F1 - testy nowych bolidów to jedna z ciekawszych rzeczy. Całe przewidywania po tym, jak jeżdżą na testach itd. To jest również esencja tego sportu! Jestem ciekaw kilku zespołów: McLaren, Ferrari, BMW i Super Aguri. A od jeszcze następnego sezonu - będę śledził postępy Prodrive'a.
Jedyne co mi się nie podoba to te zamrażania silników. Wystarczy już unifikacja pod względem elektroniki i opon! Reszty się Mosley nie czepiaj!
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez deZZember Wt paź 24, 2006 10:35  

Fajny zlepek ciekawych momentów z tego sezonu (bez GP Brazylii) + fajna muza: http://www.youtube.com/watch?v=ilftvxifXQ4
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez deeze Wt paź 24, 2006 12:25  

Zlepek może nie najlepszy, ale zrobiony przez tą samą osobę co świetne 2005 compilation:

http://www.youtube.com/watch?v=4Lq1zd6LVtM
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Wiesiek3 Wt paź 24, 2006 12:28  

Na plus:
- debiut Roberta na Wegrzech (+++)
- Robert na GP Wloch (+++)
- ciekawe kwalifikacje
- spektakularne wypadki ale bez groznych nastepstw (brawo dla bezpieczenstwa) (+++)
- mimo wszystko dalej lubie M.Sch.
- postep w BMW

Na minus:
- Williams
- McLaren
- decyzja o zamrożeniu silników (jak: Spider)
(ta decyzja moze byc niekorzystna dla RK, bo wydaje mi sie ze w tej chwili silnik BMW nie jest konkurencyjny)
- odejscie M.Sch.
- skasowanie jednego GP
Wiesiek3
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 10:50

Postprzez deeze Wt paź 24, 2006 14:57  

Wiesiek3 napisał(a):- decyzja o zamrożeniu silników (jak: Spider)
(ta decyzja moze byc niekorzystna dla RK, bo wydaje mi sie ze w tej chwili silnik BMW nie jest konkurencyjny)

Hah! A mnie się właśnie wydaje, że jest jedną z lepszych jednostek! Przecież było to widać jak na dłoni na Monzy: Aero bolidu BMW nie jest na tyle zaawansowane jak reszty stawki, więc tam, gdzie w większym stopniu liczy się silnik, byli bardzo szybcy, prawie tak szybcy jak Ferrari. Gdyby dołożyć do McLarena silnik BMW Kimi wygrałby sezon z 30-punktową przewagą. (moje zdanie)
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości