Podsumowanie sezonu 2006

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Iza Wt paź 24, 2006 17:16  

No więc plusy:
+ pierwszy Polak w F1 :) i jego pierwsze podium w F1 :)
+ zacięta walka o mistrzostwo prawie do końca
+ sporo ciekawych wyścigów, w tym 2 deszczowe
+ BMW pokonujace w swoim pierwszym samodzielnym sezonie Williamsa i ukończenie sezonu przed Toyotą

Minusów niestety jest więcej :sad: :
- Kimi
- McLaren
- odejście Montoyi
- Williams
- brak Spa w kalendarzu
- nudne wyścigi z przedstawieniem jednego aktora jak GP Hiszpanii czy GP Niemiec
- Ide :???:
- Nico Rosberg, od którego chyba każdy więcej oczekiwał
- Bariczello, który miał pokazać w Hondzie, nie bedą numerem dwa, wiecej niż ferrari, pokazał mniej
- głupie pmysły FIA
- odejście Michelin, Coswortha i różnych innych znaczących firm z F1


Nie pamiętam nic więcej, ale ważnych wydarzeń w tym sezonie było więcej takich jak ogłoszenie zakończenia kariery przez Schumachera czy odejście Kimiego z McLarena do ferrari, których nie umiem zakwalifikować czy były dobre czy złe :-(
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez slipstream Śr paź 25, 2006 8:56  

Tak sie ostanio zastanaiwałem i doszedłem do wniosku iż bardzo dobrze się stało że w ostatnim sezonie Michael Schumacher nie wygrał tytułu. (a że rok wcześniej też to tez lepiej) A to z prostej przyczyny że nikt nie zarzuci kierowcą którzy by wygrywali tytuł tego, ze zdobyli je tylko dlatego że Schuamcher nie jeździ. Alonso wykonał kwał dobrej roboty dla wszystkich na nastepne sezon.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez dex Śr paź 25, 2006 9:16  

slipstream napisał(a):Tak sie ostanio zastanaiwałem i doszedłem do wniosku iż bardzo dobrze się stało że w ostatnim sezonie Michael Schumacher nie wygrał tytułu. (a że rok wcześniej też to tez lepiej) A to z prostej przyczyny że nikt nie zarzuci kierowcą którzy by wygrywali tytuł tego, ze zdobyli je tylko dlatego że Schuamcher nie jeździ. Alonso wykonał kwał dobrej roboty dla wszystkich na nastepne sezon

coś w tym jest co piszesz , już w 2004 roku jak gadałem z tatą na temat przyszłości Msch , to powiedział że dopuki on jezdzi nikt inny nie zdobędzi tytułu , teraz stało sie inaczej , był do pokonania .


Iza napisał(a):- Ide

on to u mnie na plusie jest , za zwariowany styl jazdy :lol:


Iza napisał(a):odejście Michelin, Coswortha i różnych innych znaczących firm z F1

mam nadzieje że jeszcze wrócą do F1, Micheliny pokazały że są konkurencyjne i można śmiało na nich śmigać .
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez deeze Śr paź 25, 2006 9:53  

W 100% się z tobą zgadzam slipstream. Nie patrzyłem na to z tej strony, ale rzeczywiście tak by było. Dobrze stało się dla sportu - tak sądzę - że nie wygrał Schumacher.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Wiesiek3 Śr paź 25, 2006 10:02  

Moze juz gdzies o tym ktos napisal, ale nie znalazlem.

Czy wiecie ile pieniedzy (o ile wogle) otrzymuja kierowcy za zdobycie kolejnych miejsc w wyscigach GP, a pozniej za miejsca w sezonie?
Wiesiek3
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 10:50

Postprzez deeze Śr paź 25, 2006 10:04  

Wiesiek3 napisał(a):Czy wiecie ile pieniedzy (o ile wogle) otrzymuja kierowcy za zdobycie kolejnych miejsc w wyscigach GP, a pozniej za miejsca w sezonie?

0 , null...jak sądzę...
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez sneer Śr paź 25, 2006 12:13  

Był taki czas 20 lat temu mniej więcej że Nelson Piqet dostawał 100K $ za każdy punkt. Ale był to już koniec jego kariery.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gregoff Cz paź 26, 2006 9:14  

Przypomniałem sobie niedawno o takim jednym gościu co na początku sezonu w kometarza i nawet pisał do mnie na GG o słabości Ferrari przed sezonem. Nie pamiętam jaką miał ksywkę, ale był bardzo uparty w przkonywaniu wszystkich o tym, że Ferrari jest słabe bo nic nie pokazało na testach i takie typu bzdury.

Wtedy przekonywałem go, że jeszcze nic nie wiadomo bo to są tylko testy i może się okazać, że Ferrari jednak jest bardzo mocne, a przynajmniej nie można tego wykluczyć. Teraz mam ogromną satysfakcję, że miałem rację :-D A on już od początku sezonu gdzieś się zmył :-P W F1 testy czasami zaciemniają obraz i nigdy nie wolno się nimi sugerować w 100%
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez W Cz paź 26, 2006 9:27  

deeze napisał(a):Wiesiek3 napisał:
Czy wiecie ile pieniedzy (o ile wogle) otrzymuja kierowcy za zdobycie kolejnych miejsc w wyscigach GP, a pozniej za miejsca w sezonie?

0 , null...jak sądzę...

Z tego, co wiem, Schumacher dostawał milion dolarów/euro premii za wygranie GP.
O reszcie nie wiem.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Wiesiek3 Cz paź 26, 2006 9:29  

sneer napisał(a):Był taki czas 20 lat temu mniej więcej że Nelson Piqet dostawał 100K $ za każdy punkt. Ale był to już koniec jego kariery.


He, he - to mu pewnie na waciki wystarczalo :D ("K-1")

To byl zapis w kontrakcie, ale czy dostaja jakies pieniazki od organizatora?
Chyba nie, bo inaczej nasi "redaktorzy" dawno by przeliczyli IIIm RK na pieniadze :-(
Wiesiek3
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 10:50

Postprzez Jacobser Cz paź 26, 2006 21:46  

Ja sezon 2006 zapamiętam przez historyczne podium Roberta Kubicy. Pierwszy kierowca z Europy Środkowej i Wschodniej, pierwszy Polak, a do tego z miasta z którego i ja się wywodzę, Krakowa. To był dla mnie bardzo wielki moment, zwłaszcza, że Robert uczynił to po trzech GP od debiutu. Wiedziałem, że on jest niesamowity, ale żeby aż tak to nie przypuszczałem.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez deeze Cz paź 26, 2006 22:09  

W napisał(a):Z tego, co wiem, Schumacher dostawał milion dolarów/euro premii za wygranie GP.
O reszcie nie wiem.

No tak, ale mówisz o kontrakcie. Za wygranie Formuły 1 od jej organizatorów nie dostajesz nic - to co miałem na myśli.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez gregoff Cz paź 26, 2006 23:11  

deeze napisał(a):W napisał:
Z tego, co wiem, Schumacher dostawał milion dolarów/euro premii za wygranie GP.
O reszcie nie wiem.

No tak, ale mówisz o kontrakcie. Za wygranie Formuły 1 od jej organizatorów nie dostajesz nic - to co miałem na myśli.


Nie dość, że muszą płacić kilkanaście milionów dolarów aby w ogóle mieć wyścig u siebie to jeszcze będą rozdawać nagrody kierowcą którzy zarabiają więcej w czasie jednego sezonu
:D To już chyba przegięcie :-P
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Enkei Pt paź 27, 2006 9:34  

+
    Robert Kubica w F1!
    Pierwsze podium Kubicy!
    Walka o Mistrzostwo Świata do końca.
    Pozytywna postawa Super Aguri w końcu sezonu.
    Świetny Felipe Massa.
    Deszczowe wyścigi.

-
    Słaba postawa Icemana.
    Słaba postawa McLarena.
    Słaba postawa Williamsa.
    Zamrożenie silników przez FIA.
Enkei
 

Postprzez bodek Pt paź 27, 2006 21:51  

Na plus - Robert - wielka niespodzianka i jakie emocje. Nie spodziewałem się, że coś mnie jeszcze bardziej emocjonalnie wciągnie w oglądanie F1. Do tej pory było tak: ktoś tam coś wygrał, gdzieś przegrał, jakoś tam było. A teraz ... faja za fają, adrenalina na 100%. Po tym sezonie rozumiem zjawisko schumimanii u Niemców.

Na plus - Alonso - to naprawdę rasowy kierowca, jak zdobywał 1-szy tytuł miałem wątpliwości - teraz ich nie mam,

Na plus - młode wilki (Rosberg, Kubica), miło popatrzeć, jak mieszają w stawce, zero respektu dla starszych,

Na minus - Williams - tragedia, to, że Mac nie wygrał OK, ale to co pokazał Williams - no comments. Jak dla mnie zespoł na sprzedaż i to szybciutko, bo cena spada.

Na plus - fajny sezon, trzymał w napięciu niemal do końca, nie to co piep... 2004r.

Na plus - nowe tory, podoba mi się polityka wprowadzania nowych nowoczesnych torów, gdzie można wyprzedzić, popełnić błąd. Ale pod jednym zasadniczym warunkiem, że zawsze będzie Spa,

Na minus - Indy - nie w tym wydaniu, tor super, prawdziwa legenda, ale pod warunkiem, że nie jest w wydaniu F1. Robienie z rasowego owala wyścigu po parkingu jest dla mnie nieporozumieniem,

MS - odszedł, jak dla mnie plus. Wystarczy tego dobrego, co miał pokazać, już pokazał. Dobra decyzja, choć o jeden (dwa?) sezon za późno.

Na plus - zapisałem się i aktywnie uczestniczę (aktywacja społeczna w moim wieku przychodzi z coraz większym trudem) na niniejszym forum. Ktoś zapyta, co na to moja rodzina? Na szczęście stosowną ilość dzieci już napłodziłem, więc późnymi wieczorami, mogę coś tam dla Was/Nas pobazgrać. Pa.
bodek
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron