Po Grand Prix Monako

Moderator: Ekipa F1

Postprzez dezerter028 Śr maja 31, 2006 8:14  

e wiecie alonso to jechał chyba zbyt zapobiegawczo - no ale zwyciezców sie nie ocenia ale fisiko --- oj pokazał pazurki a szkoda najbardziej chyba rajkonena ( swoją drogom to ciekawe czy pogrzebali coś w tych makach czy to tylko sprawa toru taki dobry występ)
p.s. Nie lubie pilki moznej ale wczorajszy mecz był jak kabaret !!!!
dezerter028
 

Postprzez maciek777 Śr maja 31, 2006 9:03  

Wyścig świetny. Kilka zespołów, które odstawały dotychczas od czołówki były w Monaco wyżej, np: Red Bull czy Toyota. Przed wyścigiem Kimi Raikkonen powiedział że ten tor maskuje niedostatki bolidów. Wyścig pokazał że miał rację. Sprawdziło to się także w stosunku do McLarena. Byli bardziej konkurencyjni niż w poprzednich wyścigach. Co do Schumiego to myślę że anulowano mu czasy aby w przyszłości zawodnicy nie blokowali rywali podczas kwalifikacji tłumacząc się awariami lub błędami co mogłoby wypaczyć rywalizacje.
maciek777
 

Postprzez mkpol Śr maja 31, 2006 9:54  

epitafium dla MiSzCza
1. W chwili, gdy Ferrari Schumachera jechało zaledwie 16 km/h, Niemiec skręcił kierownicą w lewo, by powrócić na idealną linię przejazdu, by móc blokować kierowców pokonujących Rascasse.

2. Na swoim ostatnim okrążeniu pokonując Rascasse nacisnął hamulec 50% mocniej niż na jakimkolwiek innym okrążeniu podczas kwalifikacji.

3. Schumacher deklarował, że próbował wrzucić wsteczny bieg, ale zgasł silnik. Oglądając zapis video możemy zaobserwować, że samochód skoczył do przodu co oznacza, że samochód musiał być na pierwszym biegu.

4. Schumacher zauważył, że tak jak w każdym innym samochodzie w stawce, silnik jego Ferrari wyłącza się automatycznie po 10 sekundach postoju. Jest to wymagany przez FIA system bezpieczeństwa, ale jednocześnie wymaga się przycisku, który pozwala wyłączyć ten system i utrzymać pracę silnika. Wszyscy kierowcy wiedzą o tym przycisku i korzystają z niego, gdyż jest przydatny na wypadek poślizgu. Dlaczego Schumacher nagle o nim zapomniał?


no comments
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Arczyn Śr maja 31, 2006 10:08  

mkpol napisał(a):Cytat:
1. W chwili, gdy Ferrari Schumachera jechało zaledwie 16 km/h, Niemiec skręcił kierownicą w lewo, by powrócić na idealną linię przejazdu, by móc blokować kierowców pokonujących Rascasse.

Kręcąc w lewo akurat z tej linii nieco zjechał :D
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez RENO Śr maja 31, 2006 10:16  

mkpol napisał(a):epitafium dla MiSzCza
1. W chwili, gdy Ferrari Schumachera jechało zaledwie 16 km/h, Niemiec skręcił kierownicą w lewo, by powrócić na idealną linię przejazdu, by móc blokować kierowców pokonujących Rascasse.

2. Na swoim ostatnim okrążeniu pokonując Rascasse nacisnął hamulec 50% mocniej niż na jakimkolwiek innym okrążeniu podczas kwalifikacji.

3. Schumacher deklarował, że próbował wrzucić wsteczny bieg, ale zgasł silnik. Oglądając zapis video możemy zaobserwować, że samochód skoczył do przodu co oznacza, że samochód musiał być na pierwszym biegu.

4. Schumacher zauważył, że tak jak w każdym innym samochodzie w stawce, silnik jego Ferrari wyłącza się automatycznie po 10 sekundach postoju. Jest to wymagany przez FIA system bezpieczeństwa, ale jednocześnie wymaga się przycisku, który pozwala wyłączyć ten system i utrzymać pracę silnika. Wszyscy kierowcy wiedzą o tym przycisku i korzystają z niego, gdyż jest przydatny na wypadek poślizgu. Dlaczego Schumacher nagle o nim zapomniał?


no comments


To wszytko wyjaśnia, czyli jednak czyn zamierzony...
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez im9ulse Śr maja 31, 2006 10:19  

gdyby Schumacher byl bez winy to by go tak surowo nie ukarali :evil:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez mkpol Śr maja 31, 2006 10:55  

Arczyn napisał(a):
mkpol napisał(a):Cytat:
1. W chwili, gdy Ferrari Schumachera jechało zaledwie 16 km/h, Niemiec skręcił kierownicą w lewo, by powrócić na idealną linię przejazdu, by móc blokować kierowców pokonujących Rascasse.

Kręcąc w lewo akurat z tej linii nieco zjechał :D


Aaaaa, przepraszam bardzo, nie napisalem. To sa uwagi Stewardow do MiSzCza, nie moje :-) W żadnym razie nie roszczę sobie żadnych praw do tych przemyslen, jestem jeno biernym przekaznikiem. Autorem tego tego tekstu jest Joaquim Verdegay - steward
Jeszcze raz przepraszam

A co do skrecania w lewo to jest dokladnie odwrotnie. przy tej predkosci mogl spokojnie dokleic sie do prawej bandy ale on wolal odbic wlasnie w lewo
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Arczyn Śr maja 31, 2006 11:55  

Jasne że mógł skręcić w prawo i wtedy nie było by żadnych problemów. Ale akurat ten ruch w lewo bardziej go oddalił od idealnej linii niż przybliżył, tak więc pierwszy punkt jak dla mnie jest zupełnie nietrafiony.
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez W Śr maja 31, 2006 11:56  

Arczyn napisał(a):Ale akurat ten ruch w lewo bardziej go oddalił od idealnej linii niż przybliżył, tak więc pierwszy punkt jak dla mnie jest zupełnie nietrafiony.

No i takie rzeczy stwierdza Stewart.
Kogo oni tam zatrudniają...?
:evil:
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez mkpol Śr maja 31, 2006 12:18  

Zebys wiedzial W. Szkoda gadac :-D
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Arczyn Śr maja 31, 2006 12:23  

Stewart ma dostęp do telemetrii, więc może stwierdzać takie rzeczy jak punkty 2,3,4. Ale dostęp do obrazu z kamer telewizyjnych ma każdy, więc wystarczy jedynie porównać przejazd w tamtym miejscu przez dowolnego innego kierowcę z ruchem kierownicą Schumachera. Gdyby nie skręcił w lewo a się zatrzymał wtedy stałby centralnie na idealnej linii.

Chyba nie uważacie, że Alonso byłby w stanie zrobić okrążenie o 0,064s gorsze gdyby Schumi stał mu na środku? :D
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez mkpol Śr maja 31, 2006 12:28  

No cóż każdy widzi to co chce widzieć. Utzymanie prawoskręto spowodowałoby żę MiSzCzu wyrobilby zakret ew dojechal do prawej bandy juz za zakretem. Wyprostowanie kierownicy spowodowalo ze dojechal do lewej bandy i zablokowal pol zakretu. No chyba ze widzialem qual do jakiegos innego wyscigu.
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Arczyn Śr maja 31, 2006 12:33  

Nie kwestionuję, że dojeżdżając do prawej załatwiłby sprawę bez problemu, pisałem o tym parę postów wcześniej. Jednak w momencie tego ruchu on już znajdował się na idealnej linii, więc nie mógł na nią powrócić :D
No ale cóż, myślę że ten jeden dziwnie umotywowany punkt można Panu Stewardowi wybaczyć, w końcu jest on... Hiszpanem :P
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez SPIDER Śr maja 31, 2006 16:15  

Myślę, że niedługo news na ten temat pojawi się na stronie :).

To wydażenie będę z pewnością długi czas wspominane. Stało isę i teraz już nic na to nie poradzimy...
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Pussik Śr maja 31, 2006 20:55  

A może to wina tłumaczenia?


http://rapidshare.de/files/21938079/dod5.avi.html

Button w motoroofce. :D
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości