Telefonia komórkowa

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Posiadam telefon marki...

Apple
24
10%
HTC
20
8%
LG
21
9%
Motorola
4
2%
Nokia
54
22%
Panasonic
0
Brak głosów
Philips
1
0%
RIM (Blackberry)
2
1%
Sagem
0
Brak głosów
Samsung
67
28%
Sony Ericsson
39
16%
inny (jaki)
10
4%
 
Liczba głosów : 242

Postprzez IceMan11 Wt wrz 13, 2016 15:59  Re: Telefonia komórkowa

RdQ_ napisał(a):Chciałbym przenieść swój obecny numer (Orange na kartę) do jakiejś sieci, gdzie dostałbym w cenie maksymalnie 50zł nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich oraz minimum 5 GB internetu miesięcznie. Czy ktoś może niedawno przenosił tak numer i wie czy gdziekolwiek dostanę takie warunki umowy w takiej kwocie? Interesują mnie oferty bez telefonów.

Ty chcesz przejść na abonament? Dopiero przeszedłem do Orange na kartę. Play a tym bardziej Plus mają gorszego neta. Orange w tym przypadku wyprzedza ich o krok. Ja w plusie w Poznaniu nie miałem ani razu zasięgu LTE. Kumpel ma play i robiliśmy speed test z moim Orange i wypadlem 2 razy lepiej! Byłem w szoku. W Orange za 30zl masz 6gb naprawdę LTE i nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci a za 35 masz 8gb z tym samym... Fajne w Orange jest to że za każde doładowanie masz neta. Płacisz 30 masz 6gb od tak. Cały czas masz 30zl. Możesz włączyć pakiet albo nie. Twoja decyzja, a neta masz. Nju mobile to Orange więc też dobry wybór jeżeli idzie o zasięg i neta, bo pod tym względem plus i play odstaja i to mocno. Zostaje jeszcze t-mobile. Oni są niezli ale net na poziomie play i nic więcej. Zależy na czym ci zależy. Mi na szybkim necie i zasięgu i Orange mi to zapewnia. Nawet na wiosce u mojej żony mam zasięg i w niektórych miejscach LTE. Plus nie działa tam wcale a play to muszę latać po całej wsi... Rozważ jeszcse raz czy chcesz przechodzić gdziekolwiek. Pozdro ;)

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Duif N lut 26, 2017 9:41  Re: Telefonia komórkowa



Dla mnie, fana BB, absolutny hit tego roku. Witaj klawiaturo. W końcu doczekałem się następcy Classica i Passporta. Ktoś może powiedzieć, że to nie BlackBerry, tylko TCL, i że to już nie to samo. Ja natomiast uważam, że to było jednak pierwsze dobre posunięcie BB od wielu lat w dziedzinie mobile device. Uratowana, miejmy nadzieje, została marka legenda i takie słuchawki będę widzieć częściej.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pieczar N lut 26, 2017 15:56  Re: Telefonia komórkowa

Szkoda tylko, że to już nie BBOS a Android.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Duif N lut 26, 2017 21:10  Re: Telefonia komórkowa

To se juz ne vrati. Sam mam teraz dylemat, kiedy zmienić Passport'a na coś nowszego. Póki co, cały czas uważam, że dla mnie BBOS jest jeszcze używalny. Sklep Play i usługi google'a mam dzięki Cobaltowi nadal, więc nie ma powodu do zmiany. Czas na to nadejdzie, gdy Android 4.3 przestanie być wspierany przez developer'ów i używane przeze mnie apki przestaną działać.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile Pt mar 24, 2017 13:28  Re: Telefonia komórkowa

Słuchajcie, mam iPhone 5S i ostatnio zaczął mi mocno mulić. Wydaje mi się, że ma to związek jakiś z siecią, ponieważ problem występuję gdy np. odpalę apkę facebooka czy instagrama i tam mi się pojawia video automatycznie odpalane, wtedy wszystko się zacina, nie mogę scrollować, na ogól nawet nie mogę cofnąć się w aplikacji - jedyne co mogę to przez główny przycisk aplikację wyłączyć i włączyć od początku. Problem występuje niezależnie czy korzystam z transferu danych (LTE w Play) czy z jakiegokolwiek wifi. iOS mam najnowszy (10.2.1), który zainstalował mi się w sumie na siłę gdy przywracałem telefon do stanu fabrycznego (wizyta w serwisie - pęknięty wyświetlacz), ale jak patrzyłem po sieci, to uaktualnienie nie powinno spowalniać mojego modelu. Ktoś miał tego typu problem, może jest w podobnej sytuacji (wspomniane aplikacje już kilka razy mi się w międzyczasie aktualizowały, więc nie w nich raczej problem)?

Napomknąłem o wizycie w serwisie, mam niby gwarancje, ale chyba nie powinno być to uszkodzenie sprzętowe? Tak sobie koncypuję, że może coś z kartą sieciową czy co tam w tych telefonach odpowiada za łączność... Najpierw pomyślałem, że może to coś z tym wymienianym wyświetlaczem i dotykiem, ale w aplikacjach nie ciągnących więcej internetu wszystko działa w porządku. Tak czy inaczej, będę wdzięczny bardzo za nakierunkowanie mnie na ewentualny problem.

edit - dodam, że jak np. wejdę na YT (też przez apkę), to wszystko się ładnie buforuje i filmy śmigają.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Duif Pt mar 24, 2017 14:46  Re: Telefonia komórkowa

Może być wina w 10.2.1 zainstalowanym na 5s ;)
Jeszcze niedawno korzystałem z 5s z 10.0 i była drastyczna różnica pomiędzy ios 9 a 10. Nie w całym systemie, ale poszczególnych aplikacjach, które nie są odpowiednio zoptymalizowane.

Poza tym spróbuj jeszcze raz zresetować system i sprawdzić wtedy. Wiele się nie da zrobić.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez FM WMR So mar 25, 2017 19:45  Re: Telefonia komórkowa

Miałem ostatnio identyczny problem z moim P8 i po reboot wszystko wróciło do normy.Musiałem włączyć kombinacją przycisków vol+ i power.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez cichy Pn mar 27, 2017 10:15  Re: Telefonia komórkowa

exxxile, Apple daje Ci w jasny sposób do zrozumienia, że masz przerzucić się na 6 albo 7. Niestety :-P
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez nemo N cze 11, 2017 12:47  Re: Telefonia komórkowa

Szukam dla siebie jakiegoś telefonu bo ten obecny po prostu staje się zbyt wolny (1gb ram itd to troche malo na obecne wymagania aplikacji).
Zależy mi na dobrym aparacie a na pewno nie mam zamiaru przepłacać za s7 czy s8 ale mam wątpliwości czy ten który sobie upatrzyłem będzie w dzisiejszych czasach jeszcze taka dobrą okazją.
Mianowicie chodzi mi o LG G5, ktoś może coś o nim coś powiedzieć poza tym, że jednym się podoba a innym nie ;-) wiem że w dzisiejszych czasach to już tak zwany chiński telefon na 4gb ramu a ten "tylko" 3 itd ale przejrzałem kilka recenzji na yt i ludzi są zadowoleni.

Dzięki.
nemo
 
Dołączył(a): N lis 02, 2008 13:34

Postprzez SebaRacer N cze 11, 2017 17:58  Re: Telefonia komórkowa

Sprawdź OnePlus 3T. Mój znajomy ma i bardzo sobie chwali.
http://www.t3.com/news/oneplus-3t-offic ... to-impress
Avatar użytkownika
SebaRacer
 
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 22:05

Postprzez quickNick N cze 11, 2017 22:14  Re: Telefonia komórkowa

Zobacz sobie Honor 8.
Kapitalny telefon w genialnej cenie.
No i najładniejszy smartfon na świecie ;)
Mam, używam, polecam...
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Mariusz Wt cze 13, 2017 19:13  Re: Telefonia komórkowa

nemo napisał(a):Mianowicie chodzi mi o LG G5 (...)

Nie mam LG G5, ale z telefonów tej firmy korzystam od 6 lat i nie miałem z nimi problemów. Obecnie mam G4c i spisuje się bardzo dobrze, choć mógłby mieć nieco więcej pamięci wbudowanej.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez nemo Pt cze 16, 2017 6:27  Re: Telefonia komórkowa

Dzięki za opinie panowie jeszcze jedno pytanie ktoś się orientuje czy lg v20 trafi oficjalnie do polski i kiedy mialoby to nastapic bo to jest chyba telefon ktorego szukam ;-). W internetach pisali w momencie premiery ze mialo to byc pod koniec roku ale mialo to byc pod koniec ubieglego roku :-D . W tej chwili na allegro sa dostepne jakis sprowadzane a nie jestem do konca przekonany do takich zakupow bo w razie awarii wszystko sie komplikuje.
nemo
 
Dołączył(a): N lis 02, 2008 13:34

Postprzez Patrick Pt cze 16, 2017 7:57  Re: Telefonia komórkowa

Nie będzie. Dopiero V30 ma być dostępny oficjalnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez Duif Pt cze 16, 2017 10:45  Re: Telefonia komórkowa

Ja powiem tak - w kwestii telefonów z Androidem w zasadzie pytanie się o opinie w stylu "co polecacie" mija się z celem. Każdy ma inne gusta i można określić jedynie jakość modelu - i to tylko wtedy, gdy opiniujący miał do czynienia z wieloma innymi smartphonami.
Przy zakupie telefonu w dzisiejszych czasach decydującym czynnikiem powinna być wygoda użytkowania - czyli wzięcie telefonu w łapę, przejście wszelkich możliwych ustawień, menu itd itp. Obejrzenie materiałów, jakości wykonania (tu przydadzą się internetowe video-recenzje z kanałów w miarę obiektywnych). Kolejnym krokiem jest ocena nakładki systemowej - tu właśnie wchodzi bardzo mocno kwestia przyzwyczajeń - ktoś kto ma LG powie, że to najlepsza nakładka, a ktoś kto ma HTC powie, że to jego jest najlepsza. Dlatego idziesz do sklepu i oglądasz co możesz, porównujesz, oceniasz. Koniec końców wybierasz to co Ci się najbardziej podoba ;)

Nie ma co za bardzo patrzeć na czyste parametry - większość telefonów powyżej 1000zł będzie działać płynnie i przyjemnie, więc tu jedyną różnicą może być aparat. Przy czym w większości przypadków aparaty średniaków w zupełności wystarczą.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości