Telefonia komórkowa

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Posiadam telefon marki...

Apple
24
10%
HTC
20
8%
LG
21
9%
Motorola
4
2%
Nokia
54
22%
Panasonic
0
Brak głosów
Philips
1
0%
RIM (Blackberry)
2
1%
Sagem
0
Brak głosów
Samsung
67
28%
Sony Ericsson
39
16%
inny (jaki)
10
4%
 
Liczba głosów : 242

Postprzez slipstream Pt cze 16, 2017 11:51  Re: Telefonia komórkowa

tu właśnie wchodzi bardzo mocno kwestia przyzwyczajeń - ktoś kto ma LG powie, że to najlepsza nakładka, a ktoś kto ma HTC powie, że to jego jest najlepsza.

A jeszcze inny powie że najlepszy Android bez nakładek, dlatego warto zainteresować się telefonami Motoroli... Niestety firma Lenovo miała poważny problem jak je sprzedawać, i raz likwidowali Markę Motorola, potem było Moto, potem te telefony nazywały się Lenovo, po to żeby w końcu ktoś ogarnął i wrócił z marką Motorola. A przyznam że to mocno niedoceniane telefony, tym bardziej mając na uwagę ich korzystną cenę na tle konkurencji (a z np. bardzo dobrym aparatem czy dużą baterią). Ale to taka moja opinia...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Duif Pt cze 16, 2017 12:07  Re: Telefonia komórkowa

No i tu się zgodzę jak najbardziej - mocno niedoceniane. Szczególnie, że tak jak mówię, benchmarki i inne tego typu testy można wsadzić pomiędzy bajki.
Telefony z serii Moto, to kawał niezłych urządzeń - wiele z nich wykonane było naprawdę dobrze, a cenowo biją konkurencje i to dość mocno.

Z aktualnych telefonów, bardzo podoba mi się wykonanie LG G6 - solidny kawał telefonu. Co nie zmienia faktu, że dalej tęsknię za moim Passportem a nawet za Q10 i Z30. To dopiero były niedoceniane telefony :)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pieczar Pt cze 16, 2017 17:00  Re: Telefonia komórkowa

Co nie zmienia faktu, że dalej tęsknię za moim Passportem a nawet za Q10 i Z30. To dopiero były niedoceniane telefony

Stare dobre BlackBerry, niestety to se ne vrati :-(

Warto też się przyjrzeć chińczykom - Xiaomi i Huawei. Ich nakładki mnie osobiście znacznie bardziej pasują niż klasyczny Android, a do tego nie są zasobożerne. No i cenowo te telefony wypadają bardzo korzystnie na tle konkurencji. Od 2 lat mam P8 Lite i póki co nie widzę dla niego następcy :) No chyba, że BB wskrzesi swój system :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez quickNick Pt cze 16, 2017 22:01  Re: Telefonia komórkowa

Huawei ma świetną nakładkę bardzo zbliżoną do iPhone'ów.
Mam Honora 8 za 1400 i jest kapitalny. Ma flagowe komponenty i aparat bardzo zbliżony do flagowego brata P9;)
Bateria BDB, szybkie ładowanie...
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Pieczar Pt cze 16, 2017 22:10  Re: Telefonia komórkowa

A może ktoś się na takie cudo skusi: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... d=10855300
Jak za tą cenę to ma naprawdę niezłe parametry.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez nemo So cze 17, 2017 7:30  Re: Telefonia komórkowa

Na chwilę obecną to chyba lenovo p2 ma niewielka konkurencję jeżeli chodzi o w miarę budżetowy telefon dostępny w kraju ale niestety ludzie narzekają na aparat a ja właśnie chciałem jakiś w miarę przyzwoity i dlatego właśnie napaliłem się na V20 bo cena jest powiedzmy tylko umiarkowanie wygórowana ;-)
Co do motoroli to się zgadzam sam mam moto g pierwszej generacji i jest to bardzo fajny telefon ale niestety nie wiem dlaczego strasznie zwolnił może to kwestia fragmentacji nośnika czy większych wymagać obecnego softu ale obecnie oczekiwanie na otwarcie prostej aplikacji potrafi być dość długie.
nemo
 
Dołączył(a): N lis 02, 2008 13:34

Postprzez leni93 Wt wrz 12, 2017 13:22  Re: Telefonia komórkowa

Chcę zmienić telefon. Aktualnie posiadam Sony Xperia Z3. Z sieci proponują mi 3 modele: Huawe P10, Xperia XZ oraz LG G6. Waham się najbardziej pomiędzy P10 a XZ. Ma ktoś z was może te modele? Bardziej skłaniam się ku kolejnemu Sony, ale nie są to małe pieniądze i zbieram jak najwięcej opini w tym temacie.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez quickNick Wt wrz 12, 2017 13:34  Re: Telefonia komórkowa

P10 bez zastanowienia. XZ lepiej sobie odpuścić, bo to żadne cudo nie jest. Za tą cenę średni telefon. Za to P10 jest świetnie dopracowany - wystarczy poczytać pierwsze lepsze recenzje.
Gwarancja door to door u Huaweia też jest genialnym rozwiązaniem - realizowana na podstawie samego pudełka z numerem IMEI...
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Arnulf Wt wrz 12, 2017 14:03  Re: Telefonia komórkowa

A ja ze swojej strony jednak przekonywałbym do LG G6. Mam go od tygodnia i jest absolutnie świetny. Poprzedni LG G3 był świetnym telefonem, ale miał swoje fanaberie, głównie wynikające z wsadzenia rozdzielczości QHD do procesora Snapdragon 805. Natomoast wszystkie bolączki G3 nie występują w G6, a wszystkie zalety utrzymały się.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez leni93 Wt wrz 12, 2017 14:32  Re: Telefonia komórkowa

Mi ten LG jakoś nie lezy w dłoni dobrze i nie jestem do tej marki przekonany. Miałem jakiś model LG jako służbowy jakiś czas to błagałem szefa żeby mi ogarnął normalny telefon. Sony mam od zawsze dlatego automatycznie myślę o XZ. Jesli chodzi o tego Huawei to własnie martwi mnie kompatybilność z takimi apkami jak Endomondo czy np z TV. Czytałem, że Huawei ma z tym problemy przez nakładkę EMUI
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez SebaRacer Wt wrz 12, 2017 16:46  Re: Telefonia komórkowa

Zobacz sobie jeszcze Honor 9. Jest porównywalny z P10, ale moim zdaniem jest o wiele ładniejszy.
Avatar użytkownika
SebaRacer
 
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 22:05

Postprzez quickNick Wt wrz 12, 2017 16:47  Re: Telefonia komórkowa

Honor 9 jest nieopłacalny wobec dobrej ceny za P10 :p
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Pieczar Wt wrz 12, 2017 17:04  Re: Telefonia komórkowa

Jesli chodzi o tego Huawei to własnie martwi mnie kompatybilność z takimi apkami jak Endomondo czy np z TV. Czytałem, że Huawei ma z tym problemy przez nakładkę EMUI

A niby dlaczego miałby być jakiś problem? EMUI to tylko launcher, pod spodem jest nadal czysty Android.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez grabuss Pn gru 04, 2017 17:36  Re: Telefonia komórkowa

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s8-g95 ... 40999.html

Panowie czy to nie podejrzana promocja? Wiem telefon prawdopodobnie z Chin lub coś w tym stylu... :P
Avatar użytkownika
grabuss
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:12

Postprzez Arnulf Pn gru 04, 2017 18:12  Re: Telefonia komórkowa

Osobiście bym się nie zdecydował :P.

Bez faktury, wysyłka z zagranicy... Brak komentarzy odnośnie podobnych aukcji. Taniej w oficjalnej dystrybucji znajdziesz pewnego LG G6, który zebrał bardzo pozytywne komentarze.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość