Telefonia komórkowa

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Posiadam telefon marki...

Apple
24
10%
HTC
20
8%
LG
21
9%
Motorola
4
2%
Nokia
54
22%
Panasonic
0
Brak głosów
Philips
1
0%
RIM (Blackberry)
2
1%
Sagem
0
Brak głosów
Samsung
67
28%
Sony Ericsson
39
16%
inny (jaki)
10
4%
 
Liczba głosów : 242

Postprzez Duif Pn gru 04, 2017 18:22  Re: Telefonia komórkowa

Właśnie to miałem napisać. LG G6 ma dla mnie najlepszy stosunek cena/jakość, a sam telefon robi na mnie lepsze wrażenie niż S8. Przede wszystkim solidniej. Nie jestem też fanem takich aukcji, szczególnie że użytkownik za wiele opinii nie ma. G6 masz za 1700 w oficjalnej dystrybucji i dostajesz telefon aktualny na najbliższe dwa lata.

BTW,
ciekawostka: potrzebowałem drugiego telefonu. Powróciłem więc do Blackberry z systemem BBOS 10. Tym razem po przygodzie z Q10, Z10, Z30 i Passportem wybór padł na Q20. Aż mi się łezka w oku zakręciła za tym cudownym i wspaniałym systemem. To jak BB przegrało rynek to jest dla mnie niezrozumiałe do tej pory. Ale jakby ktoś potrzebował drugi telefon, na którym nie potrzebuje aplikacji niedostępnych na BB, polecam jak zwykle.
Ostatnio edytowano Pn gru 04, 2017 18:25 przez Duif, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream Pn gru 04, 2017 18:24  Re: Telefonia komórkowa

Akurat to czemu BB przegrało jest jasne. Postawili na rynek telefonów biznesowych i tyle. Zamykanie się w jakiejś niszy, to najgorsze co można było wtedy zrobić. To jak ta Formuła 1 co zdaniem Ecclestone'a miała być tylko dla kibiców z Rolexem, a nie dla mas.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Duif Pn gru 04, 2017 18:38  Re: Telefonia komórkowa

Tzn znam przyczyny porażki tego systemu. Nie rozumiem właśnie tego zamknięcia się na jedną niszę. Ale to temat, który już chyba tutaj wałkowaliśmy razem wielokrotnie ;)

Cały czas mam kłopot z systemami. BB leży mi najlepiej, ale umówmy się - całość produktu jest już jakby martwa. Owszem, dzięki aplikacjom Cobalta odpalamy dużą część apek z Androida, ale system nie jest już rozwijany jako tako.

iOS nie leży mi totalnie. Szczególnie ta wersja oznaczona numerem 11. Iphone 6s z 11 działa zwyczajnie kiepsko, a marnotrawstwo interfejsu w tym systemie jest przerażające. Iphone'y o wyższych numerach są zwyczajnie za drogie i nie zamierzam płacić za smartphone'a więcej niż 2k.

Android ma wiele zalet, jednak optymalizacja zawsze była i aktualnie dalej jest pięta achillesową. Fragmentacja wersji systemu jest tak wielka, że developerzy nie są w stanie optymalizować aplikacji tak jak to się powinno robić. Z KitKata korzysta jeszcze 20% użytkowników, a z najnowszej wersji... 0,2%. Najpopularniejsza jest wersja z 2015r. Dwuletnia. Na aktualizacje trzeba czekać wieki, o ile się ją dostanie. Modele tracą wsparcie czasem po roku. Całość systemu dalej sprawia wrażenie przeładowanej funkcjami tracąc szybkość wraz z upływem czasu.

Windows padł. Z resztą 10 mnie nie przekonała. Nie ma się co rozpisywać.

Niestety na lata utknęliśmy z Androidem i raczej nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się zmienić. Fuchsia jako koncept nie wygląda najlepiej, a Sailfish to też już raczej pieśń przeszłości.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream Pn gru 04, 2017 19:09  Re: Telefonia komórkowa

Jak ktoś kiedyś spisze historię telefonów na początku XXI wieku to może być ciekawa lektura. Kluczowy jednak wg mnie moment to ten, w którym Samsung postanowił porzucić swój system (kiedy to każdy producent własnie chciał mieć swój OS) i wszedł na rynek masowy z Androidem w przystępnej cenie dla kazdego. Potem potoczyło się trochę lawiną. Zresztą, dzisiejsza pozycja serii Galaxy to trochę własnie pokłosie tego, że Samsung jako jeden z pierwszych zdecydował się masowo wejść w Androida zamiast stawiać na swój system.

A z androidem od lat trzymam się jednej zasady - wybierać telefon z czystym Androidem. Wtedy wiem że aktualizacje nie są na łasce producenta telefonu kiedy je przygotuje (o ile w ogóle), a i wydajność bez żadnej nakładki jest bez porównania (zwłaszcza po czasie jak inne telefony często "puchną")
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Patrick Pn gru 04, 2017 20:14  Re: Telefonia komórkowa

Duif napisał(a):Właśnie to miałem napisać. LG G6 ma dla mnie najlepszy stosunek cena/jakość, a sam telefon robi na mnie lepsze wrażenie niż S8. Przede wszystkim solidniej. Nie jestem też fanem takich aukcji, szczególnie że użytkownik za wiele opinii nie ma. G6 masz za 1700 w oficjalnej dystrybucji i dostajesz telefon aktualny na najbliższe dwa lata.

A Xiaomi Mi6? Albo OnePlus 5/5T? To są istne demony prędkości w dobrej cenie. Ewentualnie znając tendencję spadku cen smartfonów od LG niedługo V30 będzie można dorwać w przyzwoitej cenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez RdQ_ Pn gru 04, 2017 20:19  Re: Telefonia komórkowa

Jak już temat trochę ożył to mam pytanie. Szukam telefonu dla ojca. Musi to być smartfon, musi mieć dobrą baterię i musi kosztować do maksymalnie 600 złotych. Co w tym przedziale? Xiaomi Redmi 4X?
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez Pieczar Pn gru 04, 2017 22:11  Re: Telefonia komórkowa

To jak BB przegrało rynek to jest dla mnie niezrozumiałe do tej pory.

W zasadzie to zrobili to co Nokia - przespali totalnie boom na smartfony. BB10 pojawił się za późno, a do tego brak był jakiegokolwiek marketingu. No i ile oni wydali telefonów z tym systemem - chyba mniej niż 10? Sami skazali się na porażkę. Patrząc zresztą na to co robili już po wydaniu tego systemu to odnoszę wrażenie, że sami nie wiedzieli w którym kierunku iść. Wyszedł jeden topowy Passport + kilka średniaków na wschodnie rynki a aktualizacje systemu przeciągały się miesiącami. Szkoda, że jak już oddali produkcję telefonów podwykonawcom to nie zostali przy BB10, zamiast przy Androidzie. Teraz niczym nie wyróżniają się na tle konkurencji, no może poza wygórowaną ceną jak na specki telefonów. Sama klawiatura nie wystarczy, żeby przyciągnąć chętnych do kupna.

Sailfish to też już raczej pieśń przeszłości.

Jakimś cudem to się jeszcze rozwija a chyba nawet dogadali się z Ruskimi i ma się pojawić kilka telefonów na ichni rynek. Jest jeszcze jakiś linuksowy system rozwijany przez społeczność, ale miną pewnie lata zanim to zacznie sensownie działać a i szanse na podbój choćby małej części rynku praktycznie żadne. Aa no i jest jeszcze Tizen, ale chyba to już na zawsze zostanie malutką niszą.

PS. Z tego co widziałem to ten najnowszy ajfon zerżnął obsługę gestami z BB10. No i oczywiście wielka innowacja Apple'a :razz:

PS2. Ja ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Lenovo P2 i wreszcię mogę zapomnieć o ładowaniu na jakieś 4 dni przy normalnym użytkowaniu telefonu :wink: Długo się wachałem między Xiaomi Redmi Note 4 a właśnie Lenovo, ale ostatecznie lepsza bateria i amoled przechyliły szalę na korzyść tego drugiego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Pn gru 04, 2017 22:51  Re: Telefonia komórkowa

Lenovo P2

Dziwna rzecz z tymi Lenovo, bo to kompletnie pomijana marka choć jej telefony wypadają nazbyt solidnie względem ceny. I to nie tylko telefony pod ich marką, ale i Motorole które produkuje od kilku lat własnie Lenovo. I osobiście przyznam ze lepszego jak Moto X Play telefonu nie miałem, zwłaszcza że na tle innych smartfonów 3 do 4 dni baterii też jest miłą rzeczą. I czysty Android o czym pisałem - to robi różnicę.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez lolek99 Wt gru 05, 2017 16:54  Re: Telefonia komórkowa

3 miesiące wymieniłem mojego staruszka HTC Desire 610, na Huaweia P10 Lite i wiecie co? Nie żałowałem przez ani minutę zakupu chinczyka.
Sam bałem się, ale była okazja w x-komie zapłaciłem 999zł i okazyjnie kupiłem super telefon, polecam tę firmę!
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez exxxile Wt sty 02, 2018 16:53  Re: Telefonia komórkowa

slipstream napisał(a):
Lenovo P2

Dziwna rzecz z tymi Lenovo, bo to kompletnie pomijana marka choć jej telefony wypadają nazbyt solidnie względem ceny. I to nie tylko telefony pod ich marką, ale i Motorole które produkuje od kilku lat własnie Lenovo. I osobiście przyznam ze lepszego jak Moto X Play telefonu nie miałem, zwłaszcza że na tle innych smartfonów 3 do 4 dni baterii też jest miłą rzeczą. I czysty Android o czym pisałem - to robi różnicę.


Zastanawiam się nad przesiadką na Motorolę/Moto/Lenovo czy jak to się teraz nazywa. Dotychczas korzystałem z iOS (i wcześniej windows phone, ale to było dawno temu), ale chyba mam dosyć - cena za nowe telefony jest zbyt duża jak na fakt, że po dwóch latach i aktualizacjach systemu wszystko działa kiepsko (i chyba im nowsze modele, tym bardziej jest to dotkliwe), generalnie jestem zniechęcony polityką, a telefony nie są już niczym rewelacyjnym, iOS również podoba mi się coraz mniej.

No i generalnie ja gadżeciarzem raczej nie jestem. Zależy mi na solidnym telefonie z względnie przyzwoitym aparatem (ponoć w tych nowych motorolkach nie jest z tym super różowo), nie chcę wydać dużych pieniędzy na telefon. Nie chcę też za bardzo takiej zupełnie plastikowej chińszczyzny. Zastanawiam się na ile różnią się jakością poszczególne modele - patrzę na nowe typu G5S / G5S Plus / X4 / Z2 Play. Różnice w cenie są, pytanie, czy warto dokładać więcej pieniędzy - widzę oczywiste różnice jak wielkość ekranu, to mnie na przykład nie interesuje, ale już ew. płynność działania wynikająca z komponentów owszem : ) a też jeszcze nie wiem jak to u mnie będzie wyglądało, bo zamierzam przejść na abonament dla firm i nie jestem pewien czy będę oddzielnie szukał słuchawki, czy pójdę na łatwiznę i dobiorę u operatora do umowy.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez quickNick Wt sty 02, 2018 19:07  Re: Telefonia komórkowa

Zainteresuj się Honorem 8/9.
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Duif Wt sty 02, 2018 23:34  Re: Telefonia komórkowa

W ofercie dla firm w Play miesiąc temu LG G6 wychodził około 1700zł (odliczając kwotę abonamentu), więc opłacalny biznes. Jeśli dalej jest taka oferta, to jest to telefon warty twojej uwagi ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Europejczyk Pt mar 02, 2018 15:22  Re: Telefonia komórkowa

Witajcie

Mam problem z moim iphone 6s 16gb.

Otóż... Zapełniłem całą pamięć telefonu głównie zdjęciami. Przykładowo miałem 1000 zdjęć, połowe usunąłem zostawiając 500. Problem w tym, że teraz gdy zrobię kilkanaście zdjęć np. z 20 zdjęć znowu wyskakuje mi, że pamięć jest pełna. Pousuwałem również wszystkie aplikacje oprócz FB i Messenger i to nic nie dało - nadal telefon zachowuje się tak, jakby był pełny. Po wejściu w ustawienia chwilami mam wolne 120mb , po kilku minutach 80 a za jakiś czas przykładowo 100. Pamięć sama skacze pomimo tego, że nic nie robię.. Pomijając to, że na 100% jest więcej wolnego miejsca bo usunąłem kilkaset zdjęć. Ktoś może coś doradzi ?
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez marcus9550 Pt mar 02, 2018 15:35  Re: Telefonia komórkowa

Ale z kosza też rozumiem usunąłeś?
Avatar użytkownika
marcus9550
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 17:32
Lokalizacja: Puławy
GG: 450628

Postprzez Europejczyk Pt mar 02, 2018 15:56  Re: Telefonia komórkowa

Nie :???: :???: No to wszystko chyba jasne, dzięki :-D
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron