Komputerowe problemy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Śr mar 22, 2017 9:50  Re: Komputerowe problemy

No tak, tylko odnowienie przez subskrypcję Microsoft kosztuje 299 zł, a na taki kupon z Media 200 zł. Różnica jednak w tym przypadku spora. Nie znalazłem nigdzie w subskrypcji internetowej opcji za 200 zł.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rocque Pt mar 24, 2017 3:06  Re: Komputerowe problemy

Nałapałem ostatnio jakiegoś syfu i użyłem opcji "przywróć ustawienia fabryczne" - Windows 10.
Jak pierwszy raz podpinałem komputer (przed przywróceniem) do sieci domowej (kabel), to wystarczyło zmienić MAC i działało bez problemu.
Teraz napotkałem taki problem i pojęcia nie mam co zrobić.
Obrazek
Próbowałem przetestować znalezione w internecie porady, ale nic z tego. Przydałaby się szybka pomoc, bo jadę na sieci postawionej z telefonu i śmieciowej jakości z treningami, a transferu coraz mniej... :sad:

EDIT:
Jestem :idiota:, już wszystko działa.
Ostatnio edytowano Pt kwi 07, 2017 21:33 przez rocque, łącznie edytowano 1 raz
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez gornik Pt mar 24, 2017 11:40  Re: Komputerowe problemy

Spróbuj odinstalować sterowniki do karty sieciowej i niech system, jak masz podłączony ten telefon, wykryje i zainstaluje ci sterowniki do karty.
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez rocque Pt mar 24, 2017 17:14  Re: Komputerowe problemy

gornik napisał(a):Spróbuj odinstalować sterowniki do karty sieciowej i niech system, jak masz podłączony ten telefon, wykryje i zainstaluje ci sterowniki do karty.

Na początku zrobiłem to "normalnie" i po odinstalowaniu włączyłem jeszcze raz system i był zainstalowany z powrotem, ale potem doczytałem tu i tam, więc poszukałem na stronie producenta - nigdzie nie ma wersji na Win10 (qualcomm atheros ar8161).
Spróbuję jeszcze coś pomajstrować jak kolega przywiezie mi płytę ze sterownikami (zostawiłem w mieszkaniu...), bo już nie mam pomysłów na inne próby. Dokupię 3gb internetu z telefonu i jakoś przeżyję :przewraca:

EDIT:
Jestem :idiota:, już wszystko działa.
Ostatnio edytowano Pt kwi 07, 2017 21:34 przez rocque, łącznie edytowano 1 raz
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez Mariusz Pt mar 31, 2017 20:07  Re: Komputerowe problemy

Co prawda nadal istnieje tu kącik rowerowy, ale wątek zamarł, a sezon się zbliża i czas na uzupełnienie sprzętu. Piszę jednak tutaj, bo sprawa dotyczy technologii. Chcę kupić kamerkę sportową i używać jej podczas jazdy rowerem. Coś w cenie ~500 zł możecie polecić? Podobno FOREVER SC-310 4K jest całkiem przyzwoitym urządzeniem, ktoś używał? Może ktoś poleci inny model?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Duif Pt mar 31, 2017 23:08  Re: Komputerowe problemy

Xiaomi YI. Nie patrzyłbym na nic innego w tej cenie ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mariusz So kwi 15, 2017 0:08  Re: Komputerowe problemy

Padł mi chyba zasilacz w PC... Komputer nagle dostał zawiechy, tzn. obraz na ekranie monitora się zatrzymał, mysz i klawiatura przestały reagować, zresetowałem i od tego momentu nie można go już uruchomić. Po wciśnięciu włącznika nic się nie dzieje, dyski nie pracują, wiatraczki się nie poruszają, zasilacz się nie nagrzewa, lampka informująca o pracy zasilacza gaśnie po sekundzie, nie ma piknięcia z biosa, ekran monitora czarny. Sądzicie, że to zasilacz czy raczej płyta główna? Nie jest to wina przewodu zasilającego na pewno.

Zasilacz mam taki: OCZ /Fire Power CoreXStream Series 500W ATX. Coś konkretniejszego możecie zaproponować?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez SebaRacer So kwi 15, 2017 8:08  Re: Komputerowe problemy

@Mariusz Raczej zasilacz. Jakby padła płyta główna to komputer by się włączył, ale nie byłoby obrazu (tak było u mnie parę lat temu). A jaki zasilacz? Nie wiem, może ktoś bardziej obeznany coś zaproponuje.


I ja również mam problem. Z myszką Steelseries Rival 100. Posiada ktoś z Was taką? Mam już drugi egzemplarz tej myszki i przestał mi działać lewy przycisk myszy (nie klika). W pierwszej stało się to samo 2 tygodnie od zakupu (tę drugą dostałem po uznaniu reklamacji). I teraz pytanie. Opłaca się inwestować w tę samą mysz, czy kupić coś konkretniejszego? Na przykład Zowie FK2.
Avatar użytkownika
SebaRacer
 
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 22:05

Postprzez Audi Cz kwi 20, 2017 16:55  Re: Komputerowe problemy

Mam problem z lokalizacją sieciową - zainstalowałem sobie dostep do dysku w pracy, wszystko było ok do momentu, jak wyłączyłem kilka usług w services.msc. Od tamtej pory nie mogę połączyć się z lokalizacją sieciową, pokazuje się komunikat, że komputer wykrywa jakiś dysk, ale nie może go skojarzyć z nazwą. Kiedy próbuję dodać nową lokalizację sieciową wyskakuje mi błąd, że nie mam uprawnień, by wykonać taką operację.

Próbowałem włączyć wszystkie usługi, które wtedy wyłączyłem, wydaje mi się, że namierzyłem je wszystkie i dalej nic. Nie wiem, czy o którejś zapomniałem czy jak.

Orientuje się ktoś może, jak można poradzić sobie z takim problemem? Zawsze mogę metodą prób i błędów włączać po kolei usługi, ale też za bardzo nie mam na to w pracy czasu a i tak nie mam pewności, że to zadziała - wydaje mi się, że wszystko co powyłączałem z powrotem poustawiałem na Automatic.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez patgaw Pt kwi 21, 2017 18:55  Re: Komputerowe problemy

a zrestartowales kompa? xD
pokaz screena ktore masz na reczny i wylaczony
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Audi So kwi 22, 2017 10:02  Re: Komputerowe problemy

OK już sobie poradziłem, tak jak podejrzewałem - nie włączyłem z powrotem jednej z usług ;)
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez exxxile Wt maja 09, 2017 12:47  Re: Komputerowe problemy

Pytanko z pogranicza komputerów i telefonii komórkowej, ale wrzucę tutaj, bo może są opcje poza sieciami GSM. Konkubina moja trafiła do szpitala i musi tam poleżeć około tygodnia. Planuję zgrać jej jakieś filmy żeby tam nie oszalała, ale tak sobie pomyślałem, że skoro ma tam laptopa czy tablet, to może jest sens kupić taki internet mobilny, co by miała dostęp do netflixa, hbo go itd.? Nigdy się w takie coś nie bawiłem, parę lat temu miałem z doskoku do czynienia przy okazji jakiegoś wyjazdu i raczej to była dość wolna opcja, wystarczająca właściwie tylko do sprawdzania maila służbowego. Ktoś coś może byłby w stanie doradzić?

Jak wpisałem na szybko w google to widzę tego typu opcje na przykład: http://www.euro.com.pl/modemy-gsm/huawe ... UQody4UPLA
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez slipstream Wt maja 09, 2017 14:51  Re: Komputerowe problemy

Internet mobilny to ten sam internet co w telefonie. Rożnica to inaczej skonstruowany abonament/opłaty na karcie (ogólnie tańsze dane lub więcej w pakiecie, droższe rozmowy) i tylko dlatego nazywa się to internetem mobilnym.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Woolf Pn cze 05, 2017 22:16  Re: Komputerowe problemy

Ktoś może zetknął się z czymś takim? Dlaczego to tak pożera procka i pamięć? Laptop biedaczek się grzeje i głośno dyszy. Obrazek
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez krzych Wt cze 06, 2017 15:28  Re: Komputerowe problemy

Hm, miałem coś podobnego kiedyś na tablecie w Windows 10. Winowajcą był Windows Store. Skończyło się na przywróceniu ustawień/formacie bo nie chciało mi się z tym bawić. :evil:
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości