Komputerowe problemy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez kibic sribic Cz cze 15, 2017 1:27  Re: Komputerowe problemy

Ostatnio napotkałem problem, który polega na tym, że przy wyłączaniu jakiejkolwiek gry obraz pozostaje czarny bez względu na to, co chcę zrobić. Nie działa alt+ctrl+ del, alt+f4, nic poza restartem komputera. Jest to strasznie irytujące, zwłaszcza że dzieje się to za każdym razem. Sterowniki mam aktualne, Win 10 64-bit też, Kaspersky nic złego nie widzi, nie wiem co może to powodować. Procek AMD FX-4300 Quad-core 3.8GHz, grafa Radeon R9 380. Ma ktoś pomysł jak ten problem rozwiązać?
Avatar użytkownika
kibic sribic
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 15:43
Lokalizacja: Zgórsko

Postprzez barthezz Cz cze 15, 2017 6:10  Re: Komputerowe problemy

Może sterowniki są do bani mimo, że są aktualne? Albo coś z kartą graficzną.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
barthezz
 
Dołączył(a): Śr cze 08, 2016 8:19

Postprzez slipstream Cz cze 15, 2017 8:56  Re: Komputerowe problemy

W sumie taka śmieszna rzecz, ale pomysły mi się skończyły więc ktoś może coś...

Był sobie PC, włączał się Windows w 5 sekund (dysk SSD). Teraz ten sam PC ma 2x więcej RAM... i uruchamia się prawie 2 minuty. Jedyna zmiana to dołożenie pamięci (i to kupiłem identyczne) bez grzebania w systemie i od tego czasu uruchamia się tyle dłużej. Jak się włączy to wszystko działa i żadnych błędów, wszystko ok, tylko to uruchamianie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez AutoryteT Cz cze 15, 2017 9:14  Re: Komputerowe problemy

msconfig-> Services -> Hide microsoft services -> Disable all;
msconfig-> Startup-> wyłącz niepotrzebne?
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez slipstream Cz cze 15, 2017 9:20  Re: Komputerowe problemy

No właśnie nic to nie daje, bo absolutnie żadnej zmiany w systemie nie było. Jedyne co to włożyłem do obudowy 2 dodatkowe kości pamięci. Sam system ma dokładnie te same parametry uruchamiania co wcześniej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez AutoryteT Cz cze 15, 2017 9:25  Re: Komputerowe problemy

A czy po wyjęciu tych kości znów włącza się w 5sek? Wiedziałbyś czy to kwestia dodatkowych kości czy może trzeba szukać innych rzeczy.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez slipstream Cz cze 15, 2017 10:05  Re: Komputerowe problemy

Wychodzi na to ze dla Windowsa 32 GB RAM to za dużo dobrego. Na 16 GB w dowolnej konfiguracji (stare kości, nowe, stara z nową w parze, w innych gniazdach) wszystko po staremu, czyli szybko.

Przy czym jeszcze raz zaznaczę, ze jak się włączy to żadnych problemów z 32 nie ma, tylko to ładowanie Windowsa. Ot, taka ciekawostka, bardziej, bo jak już się ten komputer włączy, to chodzi do wieczora. Ale jednak intrygująca rzecz z czystej ciekawości "dlaczego".
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez gornik Cz cze 15, 2017 11:16  Re: Komputerowe problemy

A na czysto system próbowałeś??
Z doświadczenia wiem że w wielu sytuacjach (ale nie we wszystkich) najlepszym rozwiązaniem jest postawienie systemu od nowa.
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez slipstream Cz cze 15, 2017 11:18  Re: Komputerowe problemy

No, tylko tego wolałbym uniknąć jednak, skoro raz że wszystko działa, a dwa, nie mam czasu na stawianie systemu od nowa. Tzn. sam system pójdzie szybko, ale instalacje wszystkiego co potrzebuje do pracy, ustawianie i konfigurowanie... Nie dziękuję postoje.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez barthezz Cz cze 15, 2017 12:41  Re: Komputerowe problemy

Windows10? Może jakąś łatkę wrzucili i ona powoduje problemy. U mnie przy upgrade z 8.1 do 10 czas ładowania znacznie wzrósł.
barthezz
 
Dołączył(a): Śr cze 08, 2016 8:19

Postprzez slipstream Cz cze 15, 2017 19:53  Re: Komputerowe problemy

Jak pisałem, nie było żadnych aktualizacji, żadnych zmian konfiguracji, tylko wsadziłem dwie nowe kości...

Ale już chyba doszedłem "dlaczego". Jest taki element Windowsa korzystający intensywnie z RAM powiązany z jego uruchamianiem. Jest z nią hibernacja. Po zahibernowaniu komputera i uruchomieniu go tak żeby Windows zrobił w pamięci nowy zrzut systemu, Windows znowu botuje się w kilak sekund.

Ot, taka ciekawostka. Może się przyda jakby ktoś kiedyś dołożył RAM i spotkał podobny problem
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez kibic sribic So cze 17, 2017 18:10  Re: Komputerowe problemy

Teraz mam o wiele poważniejszy problem. Oglądałem sobie film na YT, kiedy pomyślałem, że fajnie by było sobie uporządkować kable od myszki, klawiatury, etc. tak, żeby mi nie przeszkadzały. Gdy to zrobiłem klawa i myszka przestały działać. Zrestartowałem kompa w myśl zasady "nie działa? Wyłącz i włącz ponownie", no i szlag wszystko trafił. Blue screen przy ładowaniu systemu i żadna opcja automatycznej naprawy windowsa nie może sobie poradzić. Jestem w głębokiej D... i nie wiem co mam teraz zrobić
Avatar użytkownika
kibic sribic
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 15:43
Lokalizacja: Zgórsko

Postprzez Woolf So cze 17, 2017 18:52  Re: Komputerowe problemy

Uporządkować, w sensie poprzepinać? To głupie pytanie, ale próbowałeś wpiąć tak jak wcześniej? Może jakiś inny kabel przy okazji się wypiął?
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez kibic sribic So cze 17, 2017 18:57  Re: Komputerowe problemy

Uporządkować czyli poprowadzić tak, żeby się nie zaplątały w różne rzeczy, a wpinałem je chyba we wszystkie możliwe porty. Co ciekawe, po wystąpieniu blue screena myszka i klawa działały normalnie. No i nic innego się nie wypięło, bo w pobliżu był jedynie kabel od neta

Edit: Nieaktualne, naprawiłem :-D jakims cudem
Avatar użytkownika
kibic sribic
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 15:43
Lokalizacja: Zgórsko

Postprzez Woolf N cze 18, 2017 8:24  Re: Komputerowe problemy

Z ciekawości, co było przyczyną? Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby uporządkowanie kabli wpływało na pracę komputera...
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości