Komputerowe problemy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez kibic sribic N cze 18, 2017 11:23  Re: Komputerowe problemy

Sam nie wiem. Myślę, że coś po prostu w systemie się popsuło i przy restarcie się wysypał.
Avatar użytkownika
kibic sribic
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 15:43
Lokalizacja: Zgórsko

Postprzez leni93 Pn cze 19, 2017 16:40  Re: Komputerowe problemy

Mam problem ze złączem USB do wyświetlacza LED. Wyświetlacz znajduje się na dworze no i niestety warunki pogodowe sprawiły, że złącze USB już nie działa tak jak powinno. Da się jakoś wymienić końcówkę USB? Albo może ktoś ma jakies sprawdzone sposoby do wyczyszczenia styków w środku?
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez cwiek Pt cze 30, 2017 12:01  Re: Komputerowe problemy

Mam problem z padem w grze Fifa 17. Po wielu latach przerwy postanowiłem zakupić Fifę 17, odkopałem starego pada(ma jakieś 5-6 lat), zadowolony usiadłem przed monitorem i kicha. Nie działają mi przyciski RT i LT. W innych grach te przyciski działają, w ustawieniach w panelu sterowania też są aktywne :)
Bez nich raczej gry nie ma, sprint nie działa, spore ograniczenie możliwośći ;) Pytanie, czy miał ktoś coś takiego i czy mam gwarancję, że jak kupię nowego pada to będzie wszystko działało?

Pad to Speedlink XEOX Gamepad :)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez cwiek Wt lip 04, 2017 12:25  Re: Komputerowe problemy

Chciałbym oglądać filmy w TV w słuchawkach. Cały problem w tym, że TV mam jakieś 4m przed sobą, nie chcę też podłączać i odłączać słuchawek przy okazji pojedynczego filmu, tylko zrobić w miarę możliwości stałą instalację(nie przez środek pokoju, a w listwie przy ścianie). Wtedy kablowo droga wydłuża się do jakichś 8-9 m.

Największym problemem jest tutaj mój budżet, bo mam na to mniej więcej 70-80 zł. Myślałem o słuchawkach bluetooth, ale mój TV nie obsłuży takich słuchawek, a zakup dodatkowego nadajnika bluetooth to koszt ok. 150 zł :D

Myślałem też nad czymś takim, ale po przeczytaniu opinii szybko zrezygnowałem:

http://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodo ... 49372.html



Czy zwykła przedłużka jack ok. 10 m załatwi sprawę? Nie będzie zbyt dużych strat na tak długim kablu? Ew. ktoś może polecić coś lepszego, a mieszczącego się cenowo w moim budżecie? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dźwięk przy takich kombinacjach nie będzie najwyższej jakości, ale też chciałbym w miarę komfortowo móc oglądać filmy, a nie słyszeć trzaski albo jakiś przytłumiony dźwięk :)
Ostatnio edytowano Cz lip 06, 2017 20:53 przez cwiek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez exxxile Wt lip 04, 2017 16:42  Re: Komputerowe problemy

Przy słuchawkach za 70-80 zł (które same w sobie niestety szczególnie wysokiej jakości nie będą), gdzie źródłem dźwięku będzie TV, długość kabla nie będzie miała znaczenia. Szczerze mówiąc, nawet przy budżetowym wzmacniaczu i kolumnach audio (nie mówimy o high endzie), te 10 metrów spokojnie daje radę, choć w tym wypadku warto już kupić konkretny kabel audio, o nieco większym przekroju, ekranowany... Ale tak to bez obaw.

PS. Link do allegro nie działa.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez cwiek Cz lip 06, 2017 20:53  Re: Komputerowe problemy

Ok, dzięki za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez quickNick Cz sie 10, 2017 16:16  Re: Komputerowe problemy

Mam problem z gmailem na chromie, jak na załączonym obrazku... problem nie występuje na Firefoxie. Po otwarciu obojętnie jakiego maila widzę pustą wiadomość (na Firefoxie jest pełna i normalna)

Jakieś pomysły? Dzięki z góry

Obrazek
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez SebaRacer Cz sie 10, 2017 16:46  Re: Komputerowe problemy

Może jakieś rozszerzenie blokuje? Spróbuj też wyczyścić ciacha i pamięć podręczną, ale tego już pewnie próbowałeś. W ostateczności reinstal Chroma.
Avatar użytkownika
SebaRacer
 
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 22:05

Postprzez manieq Śr sie 23, 2017 17:10  Re: Komputerowe problemy

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Circle_cos_sin.gif Szukam programu do animacji, który pozwoli mi stworzyć coś w podobie. Dokładnie chodzi mi o to, by kropka poruszająca się po pewnej prostej odpowiadała ruchowi kropki po pewnej krzywej.

-- Śr sie 23, 2017 18:10 --

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Circle_cos_sin.gif Szukam programu do animacji, który pozwoli mi stworzyć coś w podobie. Dokładnie chodzi mi o to, by kropka poruszająca się po pewnej prostej odpowiadała ruchowi kropki po pewnej krzywej.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez baron N lis 05, 2017 11:23  Re: Komputerowe problemy

Obrazek

Za każdym razem, kiedy chce coś wpisać w wyszukiwarkę google na stacjonarnym. Na 2 laptopach blokuje tylko w incognito. :bezradny:
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Rami Cz sty 04, 2018 9:15  Re: Komputerowe problemy

Pewnie wszyscy już wiedzą. Problem jest naprawdę taki poważny jak tu opisują? Moja firma w której pracuje cała leci na Intelach i nie wyobrażam sobie, aby kompy były o połowę wolniejsze po zainstalowaniu tych łatek i normalnie działały.
https://niebezpiecznik.pl/post/powazna- ... nisz-o-30/
Co wy dokładnie z tym robicie?
Rami
 
Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 12:02

Postprzez Pieczar Cz sty 04, 2018 10:22  Re: Komputerowe problemy

Nie będą o połowę wolniejsze - tylko w bardzo specyficznych sytuacjach takie spowolnienie może się zdarzyć. Przy normalnym użytkowaniu to pewnie będzie 5-10%, czego pewnie nawet specjalnie nie zauważysz. Najbardziej odczuwalne będzie wydłużenie procesów, które robią sporo odwołań systemowych (czytanie z dysku, dostęp do sieci) np. jakieś przetwarzanie grafiki, obróbka video, czytanie z bazy danych itp.

Wygląda na to, że nie tylko Intel ma problem - ARM i AMD (podatny na jeden z typów ataków) też. Co oznacza w praktyce, że każde dostępne urządzenie po otrzymaniu łatki będzie spowolnione.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Duif Cz sty 04, 2018 12:01  Re: Komputerowe problemy

Dokładnie tak jak pisze Pieczar.
Problem będzie szczególnie odczuwalny w wysoko wydajnościowych programach. W obróbce video każdy procent wydajności się liczy. W przypadku codziennego korzystania musiałbym wziąć stoper do ręki i mierzyć czasy wykonywania zadań.

Zdecydowanie największy problem mają właściciele chmur. Tu sytuacja wygląda bardzo nieciekawie.

A co do info o AMD - to trochę mniej poważne, i NIE JEST to ten sam błąd co w intelu i ARM.



Wysłane z mojego Classic przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pieczar Cz sty 04, 2018 13:35  Re: Komputerowe problemy

Tak, w przypadku AMD chodzi o inny błąd. Zresztą Linus Torvalds już zapowiedział, że dla AMD nie będzie wypuszczana ta sama łatka do kernela co dla Intela. Nie należy się zatem spodziewać spadku wydajności ich procesorów (trochę mało precyzyjnie napisałem w poprzednim poście, chodziło mi głównie o smartfony).

To już druga wtopa Intela w ostatnim czasie. Ostatnio zresztą ich CEO sprzedał swoje akcje - przypadek? :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Duif Cz sty 04, 2018 14:00  Re: Komputerowe problemy

Gdy zobaczyłem informacje, że CEO sprzedaje część swoich akcji, pierwsze co przyszło mi do głowy to te chińskie VIA/Zhaoxin.
Okazało się, że to grubsza wtopa ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron