Komputerowe problemy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Pieczar Cz sty 04, 2018 14:41  Re: Komputerowe problemy

Intel dostanie ostro po tyłku teraz ze sprzedażą a zyska na tym AMD :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez quickNick Śr maja 09, 2018 22:06  Re: Komputerowe problemy

Poszukuję bezprzewodowej myszki w rozsądnej cenie około 50zł - główne kryterium to wielkość, bo mam sporą rękę. Aktualnie miałem X7 A4Tech i była idealna. Ktoś coś? :)
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez cwiek Cz maja 10, 2018 8:29  Re: Komputerowe problemy

Polecam Logitech M185. Nie jest szczególnie mała, więc powinna Ci odpowiadać.
Sam używam od ponad roku, żadnych problemów, scroll ciągle świetnie działa, w innych myszkach często miałem z nim problem po kilku miesiącach.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez SebaRacer Śr cze 20, 2018 18:31  Re: Komputerowe problemy

Mam laptopa z wyjściem HDMI. Czy jakbym podłączył sobie zewnętrzny monitor to granie byłoby komfortowe, czy jednak opóźnienie byłoby dość spore? Czy zależy to bardziej od samego monitora czy gniazda? Robiłem testy na telewizorze i opóźnienie było bardzo zauważalne. Jak by to było z monitorami dla graczy? Poczytałem o tym trochę w internecie, ale może ktoś z Was korzysta z takiego ustawienia?
Avatar użytkownika
SebaRacer
 
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 22:05

Postprzez RdQ_ Śr cze 20, 2018 19:31  Re: Komputerowe problemy

Sam mam podłączony monitor do laptopa i nie zauważam żadnego opóźnienia. ;)
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez slipstream Śr cze 20, 2018 19:56  Re: Komputerowe problemy

Zależy głownie od monitora i telewizora. Z Monitorami to się nigdy nie spotkałem z opóźnieniami a wiele miałem podpiętych, a z telewizorami, szczególnie im nowsze ale z budżetowych linii to i owszem. Te procesory obrazu w tanich telewizorach dają czasem takie opóźnienie w niektórych modelach, ewentualnie czasami wynika ono z aktywnych wszelkich "poprawiaczy" obrazu które też opóźniają sygnał żeby ten obraz poprawić.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SebaRacer Śr cze 20, 2018 21:32  Re: Komputerowe problemy

Dzięki za odpowiedzi. Bardzo pomogły :)
Avatar użytkownika
SebaRacer
 
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 22:05

Postprzez Sar trek Cz wrz 27, 2018 7:26  Re: Komputerowe problemy

Witam

Zrobiłem na laptopie formatowanie dysku i ponowne instalowanie systemu. Od tego czasu niektóre strony nie wyświetlają się poprawnie. Zainstalowałem Javę, Adobe flash playera, lecz problem nie zniknął.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez patgaw Cz wrz 27, 2018 7:27  Re: Komputerowe problemy

Zalezy co Ci sie nie wyswietla i jakiej przegladarki uzywasz nie napisales nawet ani zadnego screena nie dales. Nikt szklanej kuli tutaj nie ma.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Sar trek Cz wrz 27, 2018 7:55  Re: Komputerowe problemy

Już uzupełniam :) Problem występuje nie zależnie od przeglądarki i dotyczy takich stron jak filmweb, interia, dobre programy (tyle na razie zauważyłem). System Windows 7

Obrazek
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Endrju Szopen Wt paź 16, 2018 11:04  Re: Komputerowe problemy

JOOMLA

Wczesniejsza wersja strony Hufca ZHP z mojego miasta rodzinnego byla postawiona na Joomli. Teraz domena (wloclawek.zhp.pl) polaczona jest z nowa wersja strony - niestety z racji wczesniejszych atakow nie bylismy w stanie przeniesc tresci strony (eg. artykuly, pliki). Jednakowo, odzyskalismy dostep do serwera i teraz pojawia sie problem.

Potrzebuje dostep do wszystkich artykulow, ktore pojawily sie na Joomlowej wersji strony, ale mam dostep do tego tylko od strony serwera, czyli:
1) Nie wiem gdzie to znalezc.
2) Nie wiem jak to odczytac.

Dostaje juz furii, bo sie na tym nie znam, ale inni znaja sie jeszcze mniej.

Czy jest ktos w stanie mnie naprowadzic co moge zrobic? (jestem tak bardziej laikiem, wiec trudnych slow i instrukcji niestety nie zrozumiem)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez patgaw Wt paź 16, 2018 11:50  Re: Komputerowe problemy

Najprawdopodobniej znajduja sie w serwerze sql. Czyli znajdz jaki plik odpowiada za polaczenie z sql (google, pewnie bedzie nazywac sie config.php) z niego odczytasz dane serwera sql i sciagasz program do laczenia sie z baza sql. A zeby odczytac to najlatwiej postawic nowa stronke i wczytac na niej baze danych ze starej.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Endrju Szopen Cz paź 18, 2018 14:15  Re: Komputerowe problemy

patgaw napisał(a): A zeby odczytac to najlatwiej postawic nowa stronke i wczytac na niej baze danych ze starej.


Właśnie ostatecznie tak musiałem zrobić, bo zabawy z SQLem mi sie nie udały, a w końcu za to udało się pozbyć jakiś złośliwych skryptów na serwerze, więc podpiąłem pod 14-dniową darmową domenę i widać wszystko.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Arnulf So paź 27, 2018 21:13  Re: Komputerowe problemy

Planuję kupić nowy komputer, oczywiście stacjonarny. Przeglądam zestawy, które są proponowane na stronie purepc.pl. czy ktoś zna, korzysta z tej strony i mógłby doradzić czy na tej stronie "znają się na rzeczy"?
Zestaw jaki mnie interesuje to np. ten z propozycji na październik 2018:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputero ... ?page=0,12

Z tej listy wykreślę dysk HDD, bo przełożę ze starego komputera. Ktoś mógłby podzielić się opinią na temat tego zestawu?
Nie ukrywam, że chcę kupić komputer do gier komputerowych.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez cravenciak Śr lis 21, 2018 21:50  Re: Komputerowe problemy

Panowie, szybki strzał Win 7 64bit:

Twarda zwiecha podczas gry w Destiny 2 (reset nie reagował), przy próbie ponownego włączenia komputera już na ekranie wyboru narzędzi tudzież uruchamiania systemu normalnie, zauważyłem zielone tło na niektórych wyrazach, słowem artefakty. Dalej przy ładowaniu się Win 7 pozostaje czarny podświetlony ekran, po czym PC się wyłącza. Tryb awaryjny działa. Przywracanie systemu w ostatniej działającej konfiguracji, mimo że zakończone 'pomyślnie', nie dało żadnego efektu. Nie mam wpiętych żadnych nośników USB, ani płyt w napędach. Najbardziej zależy mi na danych, w trybie awaryjnym są one obecne i dostępne.

W trybie awaryjnym w dzienniku zdarzeń znalazłem taki błąd:

Kod: Zaznacz cały
- System

  - Provider

   [ Name]  Service Control Manager
   [ Guid]  {555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}
   [ EventSourceName]  Service Control Manager
 
  - EventID 7001

   [ Qualifiers]  49152
 
   Version 0
 
   Level 2
 
   Task 0
 
   Opcode 0
 
   Keywords 0x8080000000000000
 
  - TimeCreated

   [ SystemTime]  2018-11-21T20:44:35.437500000Z
 
   EventRecordID 854307
 
   Correlation
 
  - Execution

   [ ProcessID]  508
   [ ThreadID]  1524
 
   Channel System
 
   Computer V7-Komputer
 
   Security
 

- EventData

  param1 Przeglądarka komputera
  param2 Serwer
  param3 %%1068

Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron