Kącik Fotograficzny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Mariusz So paź 01, 2016 11:38  Re: Kącik Fotograficzny

Samoloty w powietrzu, wyścigi samochodowe, pokazy taneczne to dobre sytuacje do trenowania ujęć w ruchu. Ja też przeglądając np. F1 Racing analizuję ujęcia, bo akurat część z nich jest opisana podstawowymi parametrami.

Z darmowych solidnych programów do obróbki zdjęć polecam PhotoScape.

Zasadniczo trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i obserwować otoczenie oraz podglądać profesjonalistów.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez downforce Wt lip 18, 2017 11:55  Re: Kącik Fotograficzny

Drodzy forumowicze mam do Was prośbę.Po za podstawami nie znam się za bardzo na lustrzankach,a mam zamiar zaopatrzyć się w jakiś aparat przed urlopem w celach amatorskiego pstrykania fotek.Czy ktoś z Was mógł by polecić jakiś model w cenie do 700 zł za używany rzecz jasna.Znajomy ma na sprzedaż Sony alfa 300 z obiektywem 18-70 za 600pln ,coś ktoś doradzi.?
Z góry dzięki.
downforce
 
Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 6:00

Postprzez Duif Wt lip 18, 2017 12:16  Re: Kącik Fotograficzny

Jeśli chodzi o ten obiektyw kitowy w A300, to muszę powiedzieć jedno - jest straszliwie ciemny. Spisuje się dobrze tylko w dobrych, bardzo dobrych warunkach. Zdjęcia w cieniu to już mały problem. Gdybym miał szukać - szukałbym jakiegoś body i dokupił do tego obiektyw oddzielnie.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream Wt lip 18, 2017 12:26  Re: Kącik Fotograficzny

Pytanie czy do amatorskiego cykania koniecznie trzeba się pakować w lustrzankę. W tej cenie można znaleźć dobre półprofesjonalne bezlusterkowe. No nie ma tak ze jak się kupi lustrzankę to z automatu każde zdjęcia o niebo lepsze wyjdą, a dodatkową zaletą dla amatora będzie całkiem spory Zoom (z doświadczenia wiem że dla ludzi którzy chcą skończyć na amatorskim cykaniu fotek bez zagłębiania się w tajniki zawsze robi się to w pewnym momencie problemem i kręcenie nosem).
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez downforce Wt lip 18, 2017 12:32  Re: Kącik Fotograficzny

Tak tylko amatorsko ,wakacje,imprezy rodzinne,wypady do parku z rodzinką.
downforce
 
Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 6:00

Postprzez Duif Wt lip 18, 2017 13:14  Re: Kącik Fotograficzny

A no tak, nie pomyślałem o tym, że to ma być amatorskie cykanie. Zgadzam się ze slip'em w 100%. Można nawet pomyśleć o dobrym kompakcie. Im więcej możliwości tym lepiej. Dodatkowo lustrzanka zajmuje dużo za dużo miejsca na wyjazdach. Uciążliwa sprawa.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez downforce Wt lip 18, 2017 13:37  Re: Kącik Fotograficzny

Dodam też,ze zależy mi na minimalistycznej obsłudze,tzn na szybkim zestrojeniu aparatu w różnych warunkach świetlnych ze zdjęciem,oraz na robieniu zdjęć ruchomym celom,np.dziecku na rowerze.Raczej rozmiar nie ma dla mnie większego znaczenia,mam obecnie takiego małego Samsunga cyfrowego 8mpx,aparat w komórce 13mpx,ale jakoś mnie ciągnie do czegoś co ma chociaż namiastkę profesjonalnych aparatów.
downforce
 
Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 6:00

Postprzez downforce Wt lip 18, 2017 14:46  Re: Kącik Fotograficzny

@Duif,tak sobie myślę,że zdjęcia robił bym bardziej w słoneczne dni i w pomieszczeniach,to może ten Sony dał by mi wystarczającą satysfakcję.Jak myślisz?.
downforce
 
Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 6:00

Postprzez downforce Wt lip 18, 2017 20:43  Re: Kącik Fotograficzny

Okazało się ,że ten znajomy ma jeszcze drugi obiektyw Sigma 18-200.Za całość chce 850pln.Korci mnie ,ale poczekam jeszcze na wasze opinie.
downforce
 
Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 6:00

Postprzez quickNick Wt lip 18, 2017 22:03  Re: Kącik Fotograficzny

Zobacz sobie Pentaxy
Genialny, malo znany system, do którego można włożyć masę obiektywow od Tamronow po Sigmy, nawet takich jakie istnialy w XX wieku. Jakość wykonania również na najwyższym poziomie, o legendarnych obiektywach Limited nie wspominając.
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez downforce Śr lip 19, 2017 12:50  Re: Kącik Fotograficzny

Dzięki Wam za podpowiedzi,generalnie wyszło tak jak pisał@Duif,czyli ten Alfa 300 + dodatkowy obiektyw Sigma ,gość dorzucił mi jeszcze markową torebkę ma wszystko i kartę 8gb.Całość mnie wyniosła 8Władków,także jestem baaaardzo zadowolony.Odezwę się za jakiś czas jak wrażenia.
downforce
 
Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 6:00

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość