Kącik Fotograficzny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Master So mar 03, 2012 13:40  Re: Kącik Fotograficzny

A kiedyś tak nie rozmywał?
Niektóre, te tańsze obiektywy tak mają.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez SoBcZaK So mar 03, 2012 14:27  Re: Kącik Fotograficzny

No kiedyś tak nie rozmazywał
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez lolla Cz maja 31, 2012 11:37  Re: Kącik Fotograficzny

Hej, pożyczyłam od koleżanki lustrzankę Canona, zrobiłam kila zdjęć i wszyscy są zachwyceni, że super zdjęcia itd., pomyślałam że może warto zainwestować w jakiś aparat, ale o lustrzance mogę zapomnieć, za drogo, co proponujecie, jaki aparat tańszy jest dobry?
lolla
 
Dołączył(a): Cz maja 31, 2012 11:26

Postprzez iAdam Pt cze 15, 2012 16:42  Re: Kącik Fotograficzny

Może jakiś bezlusterkowiec 4/3 albo tym podobne. Modelu konkretnego nie polecę bo trzeba dobierać go konkretnie pod swoje wymagania.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez ctulu1 So lip 28, 2012 20:34  Re: Kącik Fotograficzny

Postanowiłem kupić nowy aparat,myślę o jakimś kompakcie tak do 1000zł,moglibyście coś polecić??Nie jestem jakimś wielkim fotografem,ważne żeby zdjęcia były ładne :D Dzięki za pomoc :)
ctulu1
 
Dołączył(a): Śr lis 05, 2008 16:02
GG: 4537858

Postprzez Campeon Pn lip 30, 2012 0:33  Re: Kącik Fotograficzny

Kilka miesięcy temu zaopatrzyłem się w Nikona L120. Porównywałem go z kilkoma modelami (szczególnie Fujifilm i Olympus) w porównywalnej cenie i ostatecznie wybór padł na Nikona - porównania dokonywałem w praktyce, nie spoglądając tylko na czyste dane techniczne i opinie użytkowników. Myślę, że jako aparat dla typowego laika, który po prostu oczekuje ładnych zdjęć, bez wdawania się w szczegóły, jest godzien polecenia w tym przedziale cenowym. Miły w obsłudze, dobrze wykonana obudowa, ładnie łapie ostrość, również na zoomach, jak i ogólnie bardzo dobrze nadaje się do robienia spontanicznych zdjęć.

Chyba, że szukasz czegoś mniejszego, to poleciłbym Canona SX220 HS, który oprócz wysokiej jakości zdjęć, rejestruje filmy niesamowitej jakości, choć w przypadku tego aparatu wkurzała wysuwająca się automatycznie po każdym włączeniu lampa błyskowa, która została umieszczona w takim miejscu, że jest to dosyć dokuczliwe, bo pod palcem wskazującym lewej ręki - aparat praktycznie zawsze włączamy trzymając go oburącz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ctulu1 Pn lip 30, 2012 7:00  Re: Kącik Fotograficzny

Dzieki za info Campeon :)
ctulu1
 
Dołączył(a): Śr lis 05, 2008 16:02
GG: 4537858

Postprzez DamianF So lis 10, 2012 10:46  Re: Kącik Fotograficzny

Ostatnimi czasy otworzyłem z kolegą fan page na facebooku na który będziemy wrzucali nasze najlepsze zdjęcia. Chciałbym serdecznie zaprosić forumowiczów do "lajkowania" i komentowania fotografii - dla nas to bardzo ważne w dalszej perspektywie rozwijania strony. Z góry dziękuje za wszelakie formy aktywności, mam nadzieję, że fotki się spodobają. :-)

http://www.facebook.com/photostudio94
DamianF
redaktor
 
Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 17:05
Lokalizacja: Chwałowice

Postprzez PaVeł Wt maja 28, 2013 13:25  Re: Kącik Fotograficzny

Witam

Potrzebuje waszej pomocy. Szukam w miarę dobrego aparatu cyfrowego dla kobiety. Jestem w stanie wydać do 650 zł. Chodzi oczywiście o kompakt, nie lustrzankę. Co polecacie? Na co zwrócić uwagę?

Póki co zainteresował mnie Samsung WB750, zbiera dość dobre opinie w różnych testach.
PaVeł
 
Dołączył(a): Wt sty 01, 2008 21:30

Postprzez BagBag Wt maja 28, 2013 15:05  Re: Kącik Fotograficzny

do 650 zł mógłbym Ci polecić Canona PowerShot SX160 IS .. Ostatnio zakupiłem rodzicom i na zdjęcia nie narzekają
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez Master So paź 12, 2013 20:51  Re: Kącik Fotograficzny

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez ger@ So sty 04, 2014 17:02  Re: Kącik Fotograficzny

Chłopaki, dziewczyny przepraszam, że żebram o lajki, ale wspomóżcie w konkursie na zimowe zdjęcie z Tatr ;). Wystarczy otworzyć poniższy link i kliknąć 'Lubię to' w lewym górnym rogu. Nic Wam się na profilu nie pokaże, nie musicie nic udostępniać (no chyba, że tak Wam się podoba :P). Z góry ogromne dzięki!

http://portaltatrzanski.com/konkursy/tr ... rek-gerula

Obrazek

PS. Niestety taka formuła tych konkursów, że nie wygrywa najładniejsze, tylko te, którego autor ma najwięcej znajomych :/
Obrazek
Avatar użytkownika
ger@
 
Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 16:04
Lokalizacja: http://www.GeneRally.pl
GG: 6245919

Postprzez Mexi So sty 04, 2014 22:22  Re: Kącik Fotograficzny

Naprawdę fajne zdjęcie, ma się wrażenie że nie z Tatr tylko gór dużo wyższych ;) Oprócz tego imho jeszcze jedno jest fajne - Janusza Dębińskiego. Powodzenia w zbieraniu żebrolajków :D
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez ger@ N sty 05, 2014 21:34  Re: Kącik Fotograficzny

Dzięki za miłe słowa Mexi ;). W samym konkursie jednak raczej szans nie mam - udało się dożebrać 300 lajków, ale i konkurentka nie pozostała dłużna...
Obrazek
Avatar użytkownika
ger@
 
Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 16:04
Lokalizacja: http://www.GeneRally.pl
GG: 6245919

Postprzez MarK N mar 16, 2014 14:21  Re: Kącik Fotograficzny

PaVeł napisał(a):Witam

Potrzebuje waszej pomocy. Szukam w miarę dobrego aparatu cyfrowego dla kobiety. Jestem w stanie wydać do 650 zł. Chodzi oczywiście o kompakt, nie lustrzankę. Co polecacie? Na co zwrócić uwagę?

Póki co zainteresował mnie Samsung WB750, zbiera dość dobre opinie w różnych testach.


Ja polecam aparaty Panasonic DMC - te z optyką Leici. Nie dość, że właśnie owa optyka jest naprawdę dobra, to mam trzy sprzęty z tej serii w rodzinie, więc ręczę też za to, że wiele wytrzymają ;) . Ja mam wszystkie z serii z dużym zoomem, czyli DMC-TZ, one są wrażliwe jak spadną z wysuniętym obiektywem - wiadomo jak każdy aparat tego typu. Jednak nawet w takim przypadku z serwisem nie miałem problemu, nawet na gwarancji to zrobili, także naprawdę uważam te aparaty za bardzo udane.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron