Kącik Fotograficzny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez MarK N lip 31, 2011 18:41  Re: Kącik Fotograficzny

Heh ze mnie to żaden fotograf, tylko MEGA amator :wink: . Tym niemniej na wszelkich imprezach i wyjazdach to ja jestem zwykle tą osobą z aparatem robiącą zdjęcia, a kto raz gdzieś poszedł z aparatem ten wie, że kończy się tak, że zamiast oglądać imprezę to cały czas tylko polujemy na dobre zdjęcie. Dziwne to ludzkie zachowanie, ale tak jest :razz: . Także żadne pro moje foty nie są, tym bardziej, że dysponuję albo Panasoniciem DMC-TZ8 albo pożyczonym Nikonem D60, ale wiadomo, że to nie sprzęt robi dobre zdjęcia.
To przykładowo dam dwie fotki a co:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Lerain N sie 14, 2011 12:36  Re: Kącik Fotograficzny

Co myślicie o adaptacji matówki z Zenita do Nikona d3000?
Avatar użytkownika
Lerain
 
Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 9:02

Postprzez Crow N sie 14, 2011 19:39  Re: Kącik Fotograficzny

Jeśli nie boisz się piłowania to do dzieła.
Avatar użytkownika
Crow
Patron LiGNA
 
Dołączył(a): N lip 03, 2005 20:57

Postprzez Lerain N sie 14, 2011 22:48  Re: Kącik Fotograficzny

Na waszym user-friendly forum pewien ktoś pokazywał, ze do k100d z łatwością się da, ale już na CB się nie dało bo grubości matówek się nie zgadzały. Także szukam dalej.
Avatar użytkownika
Lerain
 
Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 9:02

Postprzez Bronze Cz wrz 15, 2011 18:01  Re: Kącik Fotograficzny

Ma ktoś może Nikona Coolpix L22 ? Jeżeli tak to jak ustawić dłuższy czas migawki ? Z góry dzięki :wink:
Avatar użytkownika
Bronze
 
Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 14:07
Lokalizacja: Heppenheim
GG: 1400118

Postprzez Master Cz wrz 15, 2011 18:06  Re: Kącik Fotograficzny

A w jaki sposób chcesz osiągnąć dłuższy czas migawki niż ten standardowo dostępny? :P
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Crow Cz wrz 15, 2011 18:10  Re: Kącik Fotograficzny

Trybem manualnym... Zapoznaj się po prostu z instrukcją. No chyba, że on (Nikoś) tego nie potrafi :-)
Avatar użytkownika
Crow
Patron LiGNA
 
Dołączył(a): N lip 03, 2005 20:57

Postprzez Bronze Cz wrz 15, 2011 18:11  Re: Kącik Fotograficzny

Ok, ok Mam zadanie na kółko fotograficzne zrobić zdjęcie tzw. ducha . Chodzi o to by przez kilka sekund w czasie naświetlania zdjęcia stanąć w kadrze a pozostały czas kadr był pusty co da ok 50% przezroczystości osoby w kadrze. Tylko jak ustawić czas migawki ok. 20s ?
Avatar użytkownika
Bronze
 
Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 14:07
Lokalizacja: Heppenheim
GG: 1400118

Postprzez Crow Cz wrz 15, 2011 18:40  Re: Kącik Fotograficzny

Tryb M. Moja stara małpa może max 15s. Nie wiem tylko czy sobie poradzisz bez światłomierza. W każdym bądź razie będziesz musiał przymknąć bardzo przysłonę ;)

W sumie to sobie poradzisz... Zrób zdjęcie normalne poznając tym samym ustawienia ekspozycji. Potem przymykaj co jedną działkę przysłonę jednocześnie wydłużając także o jedną działkę czas naświetlania. Statyw obowiązkowy lub cokolwiek co umożliwi położenie aparatu w bezruchu.
Avatar użytkownika
Crow
Patron LiGNA
 
Dołączył(a): N lip 03, 2005 20:57

Postprzez Bronze Cz wrz 15, 2011 18:43  Re: Kącik Fotograficzny

Najwidoczniej dzieło Nikona nie ma nawet trybu półautomatycznego :x Jedyne co znalazłem to tryb tzw. sztucznych ognii gdzie czas migawki wynosi 4s i to chyba maks. :x Jeszcze poszperam w instrukcji. Dzięki Crow za pomoc dla takiego laika :wink:
Avatar użytkownika
Bronze
 
Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 14:07
Lokalizacja: Heppenheim
GG: 1400118

Postprzez lubczyk Wt lis 08, 2011 12:33  Re: Kącik Fotograficzny

Pytanko takie mam.

Czy Pentax K-X ma jakiegoś dobrego rywala w podobnej cenie i czy ew. model K-r jest dużo lepszy? A jeśli tak to w czym konkretnie? Czy może nadal jest najlepszy w swojej klasie ? Bo obecnie nie posiadam żadnego lustra a idzie zima i chciał bym wrócić do pstrykania.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Crow Wt lis 08, 2011 12:46  Re: Kącik Fotograficzny

Jest najlepszy w swojej klasie.

K-r jest zdecydowanie lepszy. Głównie - nowy wynalazek Sony w postaci matrycy oraz podświetlane punkty AF w wizjerze. Niestety K-x miał tą wadę, że go o nie okroili. Da się z tym żyć. Ja w 95% korzystam z centralnego punktu więc czy byłby podświetlony czy też nie nie zrobiłoby mi to różnicy. Dużo by pisać. Mając następcę i jego starszego brata naprawdę nie ma sensu się cofać. Różnice są znaczne na korzyść tego młodszego.
Avatar użytkownika
Crow
Patron LiGNA
 
Dołączył(a): N lip 03, 2005 20:57

Postprzez lubczyk Wt lis 08, 2011 13:00  Re: Kącik Fotograficzny

Okej.

Tak czy siak byłem nastawiony właśnie na Pentaxa bo miałem K-m a potem przez pewien czas K-x i no powiedzmy że przypadły mi do gustu w przeciwieństwie do kilku modeli Sony i Nikona które czasem mnie denerwowały.

Cóż, teraz tylko zamknąć budżet i zamawiać ; ).
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SoBcZaK So mar 03, 2012 13:25  Re: Kącik Fotograficzny

Witam,
może mi ktoś powiedzieć co jest grane z moim aparatem bo robi nie ostre zdjęcia w lewym górnym rogu oto przykład:
http://imageshack.us/f/198/dscf6726j.jpg/
Aparat to Fujifilm Finepix S2000HD. Obiektyw już czyściłem wiele razy i obawiam się, że coś jest nie tak z obiektywem i takie pytanie: czy to jest w ogóle do naprawienia i czy jest to opłacalne?
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez cravenciak So mar 03, 2012 13:38  Re: Kącik Fotograficzny

Mógłbyś dać jakąś inną fotkę? Z bardziej wyraźnymi kształtami?
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron