Kącik motoryzacyjny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Jakiej marki samochodem jeździsz?

Alfa Romeo
8
3%
Audi
17
7%
BMW
11
5%
Citroen
13
5%
Fiat
17
7%
Ford
30
13%
Honda
12
5%
Kia
1
0%
Mazda
5
2%
Mercedes
7
3%
Mitsubishi
5
2%
Nissan
3
1%
Opel
25
11%
Peugeot
4
2%
Renault
16
7%
Seat
7
3%
Skoda
8
3%
Suzuki
0
Brak głosów
Toyota
12
5%
Volkswagen
19
8%
Volvo
2
1%
inna marka
16
7%
 
Liczba głosów : 238

Postprzez Duif So maja 13, 2017 19:35  Re: Kącik motoryzacyjny

Do finansów prywatnych się nie wtrącam. Ale nie rozumiem co ma przyjemność z jazdy do codziennego użytku. To auto akurat całkiem dobrze łączy te dwie rzeczy. W polaczeniu z pakietem serwisowym 5 lat/100 000km daje całkiem niezłą ekonomię. Co innego cena samochodu - to już jest kwestia możliwości. A to już jest sprawa każdego prywatnie. I nie obraź się slip, ale albo Cię źle zrozumiałem, albo masz strasznie "cebulackie" podejście. I nie wiem czy chodzi Ci o to żeby kupować fiaty grande punto i inne małe wozidła (w czym nie ma nic złego) czy o to, żeby kupować takie auta tylko jak się ma 40 lat?
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baron So maja 13, 2017 20:31  Re: Kącik motoryzacyjny

Grande Punto :D Slip raczej miał na myśli inne auta.

Rozumiem wybór Europejczyka. Sam chciałbym mieć tyle kasy i kupić sobie premium nowe A3. Taki wiek co poradzisz... ale Felicia 1.3 MPI w gazotroniku też daje radę. Prosta jak budowa cepa. :-P
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Arnulf So maja 13, 2017 21:41  Re: Kącik motoryzacyjny

Ale Pany od Grande Punto to wara. Sam posiadam i wozidłem go nie nazywam. Nie jest to oczywiście absolutnie żadna klasa premium ale z praktycznego punktu widzenia jest to najlepsze auto dla takiej osoby jak ja. Tani serwis, niskie spalanie. Wychodzę z założenia, że lepszymi autami jeszcze będę miał czas pojeździć.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez FM WMR So maja 13, 2017 22:02  Re: Kącik motoryzacyjny

Arnulf ,na pewno sam na nie zapracowałeś odwalając ciężką robotę,takie auto smakuje lepiej. :wink:
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez Duif So maja 13, 2017 22:09  Re: Kącik motoryzacyjny

Akurat Grande Punto użyłem, ale nie był to zarzut w kierunku samochodu! ;)
Ma swoje zalety i dla niektórych będzie to auto idealne.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Arnulf So maja 13, 2017 22:22  Re: Kącik motoryzacyjny

FM WMR napisał(a):Arnulf ,na pewno sam na nie zapracowałeś odwalając ciężką robotę,takie auto smakuje lepiej.


W 3/4 tak. W 1/4 pomogła mi rodzina, której o to nie prosiłem, ale jestem jej oczywiście za to bardzo wdzięczny. Miałem zamiar kupić auto w drugiej połowie 2016 roku bo wg moich wyliczeń właśnie wtedy uzbierałbym na to auto. Jednak przyszła pomoc i mogłem to zrobić parę miesięcy wcześniej.

Ale fakt, Grandziak jest dla mnie oczkiem w głowie. Kupę kasy wpakowałem następnie w serwis, żeby o wszystko zadbać. Ale na ten moment opłaciło się, przez rok nie zawiódł mnie ani razu, zawożąc do pracy (20 km w jedną stronę), pomagając przy przeprowadzce i zawożąc na wakacje.

Od czerwca będzie miał luźniej, bo zmieniam pracę i będę miał do niej 15 minut spacerem. A że ja lubię chodzić... :D

Duif napisał(a):Akurat Grande Punto użyłem, ale nie był to zarzut w kierunku samochodu! ;)
Ma swoje zalety i dla niektórych będzie to auto idealne.


Dobra dobra, może nie będę Ci miał tego za złe ;). Ale już snuję plany na przyszłość i szczerze mówiąc podobają mi się Fiatowskie samochody. Bardzo interesująco wygląda na ten moment Tipo - ale wszystko na spokojnie. Chciałbym poczekać z kupnem nowego auta do momentu jak będę miał trzeci krzyżyk na karku.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez FM WMR So maja 13, 2017 22:28  Re: Kącik motoryzacyjny

Z tym trzecim krzyżykiem to pojechałeś,hehe,jak to życie przelatuje,masakra.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez baron So maja 13, 2017 22:30  Re: Kącik motoryzacyjny

Ja wcale nie mam nic do Punto czy innych autek klasy B. Jednak przyznajmy szczerze, mając do dyspozycji kwotę 130 000 na Polówki, Yarisy, Punta, Fabie, Fiesty itd. człowiek po prostu nie patrzy.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Arnulf So maja 13, 2017 22:33  Re: Kącik motoryzacyjny

FM WMR napisał(a):Z tym trzecim krzyżykiem to pojechałeś,hehe,jak to życie przelatuje,masakra.


Za półtora miesiąca kończę 26 lat. Więc jak najbardziej wyobrażam sobie jeszcze 4 lata na punciaku. Oczywiście, przez 4 lata różne rzeczy mogą się zdarzyć w moim życiu zawodowym, więc z takim wyprzedzeniem nic nie można brać za pewnik :).

baron napisał(a):Jednak przyznajmy szczerze, mając do dyspozycji kwotę 130 000 na Polówki, Yarisy, Punta, Fabie, Fiesty itd. człowiek po prostu nie patrzy.


Slip w swoim poście nigdzie nie napisał, że trzeba patrzeć na polówki, yarisy, punta, fabie i fiesty.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Europejczyk So maja 13, 2017 22:53  Re: Kącik motoryzacyjny

@FM WMR, daruj sobie te docinki, może wygrałem w totka ? Nikogo to nie powinno obchodzić. Mam przynajmniej nauczkę aby nigdy nie podawać wieku jeśli się rozmawia o pieniądzach bo zapomniałem że mieszkam w PL.

Do mniejszych aut też nie mam problemu, sam na początku jeździłem krótki czas Fiatem Pandą . Kupiłem następnie E46 nie tylko ze względu na właściwości jezdne, zamontowany gaz itd. - po prostu mnie się podobało. Nigdy nie rozumiem płaczu typu "to auto jest niepraktyczne" czy coś w tym stylu jak napisał Slip - a skąd znasz moje potrzeby ? Moim zdaniem auto również musi sie podobać. Co z tego, że wydam kase na super praktyczne auto jak na jego widok będzie chciało mi się rzygać ? Bez sensu..


Czas powrócić do swojego działu o autografach, tam czuję się najlepiej :rotfl:
Ostatnio edytowano So maja 13, 2017 22:55 przez Europejczyk, łącznie edytowano 1 raz
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez slipstream So maja 13, 2017 22:54  Re: Kącik motoryzacyjny

Diuf napisał(a):A to już jest sprawa każdego prywatnie. I nie obraź się slip, ale albo Cię źle zrozumiałem, albo masz strasznie "cebulackie" podejście.

Nikt cebuli tutaj nie kroił. Do finansów też nie się wtrącam. Mając na myśli tą młodzieńczą fantazję mam na myśli takie impulsywne kupowanie np. właśnie diesla bo stoi na placu i jest "od ręki" żeby już mieć swoje wymarzone auto, kiedy z wszystkiego wychodzi że diesel na potrzeby to średnia opcja. Jeszcze jak się na początku deklaruje że w grę wchodzi benzyna kiedy składa się propozycje diesla (to nawet ty @Diuf pytałeś o 318d) i jasno określa że głównie miasto i trasa sporadycznie. Dlatego tai zakup @Europejczyka oceniam jako młodzieńczą fantazję i tyle. I chusteczka mi do tego kto finansuje taki zakup, cały czas mam na myśli realne określanie własnych potrzeb, a nie kupowanie "auta marzeń". No ale to dopiero wykręcone kilometry robią.

A jak ktoś nie obchodzi opinia innych bo takie chce i koniec, to po co pytać. Jak ktoś pyta o opinie, to dostaje odpowiedź i opinie, taka kolej rzeczy.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez FM WMR So maja 13, 2017 23:05  Re: Kącik motoryzacyjny

"Mam też niestety ograniczony budżet 120 max 130 tys zł. "
Pisząc takie rzeczy sam się prosisz o ...bo mieć problem z kupnem auta za taką kwotę to albo wkręcasz nam kit żeby poczuć się kimś lepszym,albo trolujesz dla zabawy.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez Europejczyk So maja 13, 2017 23:14  Re: Kącik motoryzacyjny

Napisałem "niestety" ponieważ zdaję sobie sprawę, że aby kupić porządną F30 po face liftingu ze wszystkimi bajerami i porządnym silnikiem trzeba wywalić z 200 koła. Nie napisałem tego z myślą, że jest to mało pieniędzy tylko odnosząc się do tego modelu auta i w zasadzie wychodzi na to, że jest to problem aby się w tych pieniądzach zmieścić czego doświadczyłem na własnej skórze... I nie, nie czuję się kimś lepszym. Chciałem uzyskać tutaj na forum jakieś wskazówki i tylko Duif był w stanie mi pomóc. Szkoda
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez FM WMR So maja 13, 2017 23:32  Re: Kącik motoryzacyjny

Ok,ok ,nie denerwuj się nikt Cię nie osądza.A patrzyłeś chociażby na Otomoto.Sporo tam F30.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez Europejczyk So maja 13, 2017 23:37  Re: Kącik motoryzacyjny

Nie chciałem się wpakować w jakiegoś składaka z dwóch aut albo jakąś zajechaną sztukę z cofanym licznikiem itd. Nie znam się zbytnio na tym a wiem że dosyć sporo takich ładnie wyglądających złomów na rynku. Chciałem używane z salonu bo przynajmniej mam pewność, że wszystko jest ok.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości