Kącik motoryzacyjny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Jakiej marki samochodem jeździsz?

Alfa Romeo
8
3%
Audi
17
7%
BMW
11
5%
Citroen
13
5%
Fiat
17
7%
Ford
30
13%
Honda
12
5%
Kia
1
0%
Mazda
5
2%
Mercedes
7
3%
Mitsubishi
5
2%
Nissan
3
1%
Opel
25
11%
Peugeot
4
2%
Renault
16
7%
Seat
7
3%
Skoda
8
3%
Suzuki
0
Brak głosów
Toyota
12
5%
Volkswagen
19
8%
Volvo
2
1%
inna marka
16
7%
 
Liczba głosów : 238

Postprzez Duif N maja 14, 2017 0:02  Re: Kącik motoryzacyjny

@FM WMR, w każdym budżecie ciężko kupić auto. Nie ważne jaki ten budżet jest. Jeśli chce się auto od autoryzowanego dealera, to naprawdę ciężko. Szczególnie, ze cena rośnie dość mocno. Ale to, jakby nie patrzeć, najlepszy sposób na kupno młodego, używanego samochodu.

@slip, teraz się rozumiemy. Mam tylko jedno ale - czasem właśnie po jeździe próbnej nachodzi refleksja, że może jednak byłem w błędzie. Ja ostatnio jeżdżąc wieloma samochodami byłem mile zaskoczony niektórymi - zwykle tymi, których bym nawet o to nie podejrzewał. Dlatego czasem jest to tylko kwestia właśnie jazdy, testu. Tak ostatnio zakochałem się w VW UP!. Auto, które mi się totalnie nie podobało, nabrało teraz kandydata nr 1 dla żony a i czasem tez dla mnie. Urzeklo mnie ilością miejsca. Ja przy 1,93cm wzrostu ma miejsce i za kółkiem i za fotelem ustawionym pode mnie. Dodatkowo całkiem niezły bagażnik.
Dlatego znam zdziwienie i zmiany decyzji po jazdach próbnych. Nie oceniam jak bylo tym razem, ale na pewno nie napiszę w ciemno o ułańskiej fantazji. Szczegónie, że 318d po prostu się nadaje do takiego poruszania.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream N maja 14, 2017 1:53  Re: Kącik motoryzacyjny

Zmienić zdanie czy opinie po jeździe próbnej to nie wstyd i problem. Ale żeby od razu wyjeżdżać takim autem kiedy kupując nowe czy w takiej cenie ma się luksus zastanowienia chociaż to jest trochę takie kupowanie na emocje. Tym bardziej że w przypadku diesla problemem nigdy nie było to jak on jeździ (bo wrażenie to niemal zawsze na takiej przejażdżce łatwo robi o ile ktoś nie ma uprzedzeń w ideowych, tym łatwiej jak ma więcej mocy) ale to jak zachowuje się w dłuższej perspektywie użytkowania w warunkach do których nie jest stworzony. Bo o ile w przypadku takiego Up! miejsce we wnętrzu z biegiem lat się nie raczej zmieni, więc po jeździe testowej może to być istotny argument, tak po przejażdżce dieslem nie ma się żadnej pewności jak to auto będzie się zachowywać i jakie będą koszta po 3, 4 latach użytkowania, a przed tym każdy przestrzega jak ktoś chce kupić diesla do miasta. Bo zwyczajnie to co zaoszczędzi w paliwie odda w serwisie. No chyba że ktoś ma ten luksus że pieniędzmi się nie przejmuje. Diesla zawsze łatwo kupić, trudniej go potem utrzymać. A zwłaszcza początkującym kierowcom benzyna wybacza nieco więcej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez FM WMR N maja 14, 2017 8:06  Re: Kącik motoryzacyjny

Wiadomo,że tak.Sam jak szukałem konkretnego modelu za max 13k to nic godnego nie mogłem znaleźć i w końcu do zbierałem 14,5k i jeżdżę,aż miło już piąty rok "wymarzonym"w tej cenie z przymusu autem.Ale to nie zmienia faktu,że Europejczyk z zachcianki zrobił problem nie do wyobrażenia i tu przyznaje rację Arnulfowi.I nie mam w sobie żadnej zazdrości,ani nic podobnych zachowań,w życiu już dorobiłem się wszystkiego i teraz zostało mi tylko korzystać z życia jak Bóg da to jakieś 30 wiosen :wink:
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez Saruto N maja 14, 2017 8:10  Re: Kącik motoryzacyjny

Europejczyk napisał(a):Nie chciałem się wpakować w jakiegoś składaka z dwóch aut albo jakąś zajechaną sztukę z cofanym licznikiem itd. Nie znam się zbytnio na tym a wiem że dosyć sporo takich ładnie wyglądających złomów na rynku. Chciałem używane z salonu bo przynajmniej mam pewność, że wszystko jest ok.

Pewności nie masz ;) Z salonu często też bywają zajechane. Tata kupił piątkę z silnikiem, który miał uszkodzoną komorę i brał 5 litrów oleju na tysiąc kilometrów. Autem jeździł gość z BMW w Monachium. Jedyną pewność jaką masz to taka, że nie będzie bite. Cofanych liczników tam nie ma. To nie ta klasa auta.
Jeśli chodzi o trójkę to ten silnik 316 jest przyjemny, ale do diesla się nie umywa. Tym bardziej jeśli jeździsz po mieście i lubisz pocisnąć ;) Oczywiście automat to podstawa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream N maja 14, 2017 8:21  Re: Kącik motoryzacyjny

No dobra, nie ma co straszyć, ale salony żadną gwarancją dla używanych. A i zawsze podejrzane jest jak niemal roczne auto trafia na rynek aut używanych. No bo kto się pozbywa praktycznie nowego auta. Niekoniecznie że bite albo kręcone, ale albo ktoś miał dość trapiących usterek i było ich trochę za dużo albo zbyt poważne jak na nowe auto, albo ktoś tak beztrosko traktuje auto bo je zaraz zmieni, że te auta nie były należycie traktowane. Wracamy do tematu diesla. Taki silnik sprzyja właściwie obu opcjom, albo był problematyczny co jest bardziej prawdopodobne od benzyny, albo ktoś jeździł beztrosko co na dieslu odbija się bardziej niż w benzynie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arnulf N maja 14, 2017 8:35  Re: Kącik motoryzacyjny

Europejczyk napisał(a):Mam przynajmniej nauczkę aby nigdy nie podawać wieku jeśli się rozmawia o pieniądzach bo zapomniałem że mieszkam w PL.


Mieszkanie w "PL" nie ma nic do tego. Sam zachowałeś się jak przysłowiowe nożyce, które po naszych postach o niezbyt logicznej drodze wyboru auta (diesel do miasta, 130 koni mechanicznych do sprintu od świateł do świateł) wysmażyłeś zdanie:

Europejczyk napisał(a):Byłem pewien, że pojawi się w końcu post typu "za pieniądze rodziców" :P :P i ok, niech tak zostanie, nie będę się tłumaczył..


podczas gdy żaden z nas o tym nie wspomniał. Ja mam gdzieś skąd miałeś pieniądze na to - o ile nie były kradzione i publiczne.

Każdy z nas wspomniał przy tym, że mając w zasadzie nieograniczony budżet (bo za te pieniądze można kupić nowe auta z salonu, także te z klasy premium) zdecydowałeś się na używane auto, w dodatku potężnego diesla, podczas gdy będziesz się poruszał głównie po mieście o czym sam wspomniałeś. I nawet jeśli to mniejsze miasto i nie ma korków jak w Krakowie (po którym ja autem poruszam się tylko późnym wieczorem bo szlak mnie trafia w innym przypadku), to nie zmienia to faktu, że jazda jest typowo miastowa. Światła, ustąp pierwszeństwa, stopy itd. W życiu ten diesel Ci się tu nie sprawdzi. I nie, nie zobaczysz tego jak będziesz jechał po bułki do sklepu. Tylko w dłuższej perspektywie.

Dlatego też na szybko rzuciłem Ci, że ja bym w życiu nie popatrzył na nic innego jak na hybrydę, gdybym miał takie możliwości. Miałbyś nowe auto z salonu, pasujące do miejskiego ruchu, niskie spalanie i pełną gwarancję (obiło mi się o uszy, że Toyota daje 10-letnią gwarancję na akumulatory).

Też swego czasu marzyłem o Audi A3 w kontekście wyboru auta. Teraz wiem, że serwis by mnie doprowadził do ruiny. W Grandziaku za 500-700 zł wymieniam pół auta, a opona zimowa kosztuje 150 zł. Dopasowałem auto do potrzeb (w pierwszej kolejności) i aktualnych możliwości finansowych. I nie, nie chodzi o to, że jak Ty miałeś możliwości finansowe to i tak masz wybrać Punto - sens naszych postów jest zupełnie inny.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Audi N maja 14, 2017 10:21  Re: Kącik motoryzacyjny

Arnulf napisał(a):Dlatego też na szybko rzuciłem Ci, że ja bym w życiu nie popatrzył na nic innego jak na hybrydę, gdybym miał takie możliwości. Miałbyś nowe auto z salonu, pasujące do miejskiego ruchu, niskie spalanie i pełną gwarancję (obiło mi się o uszy, że Toyota daje 10-letnią gwarancję na akumulatory).


W życiu nie zawsze chodzi o logiczne, pragmatyczne podejście do kupna czegokolwiek, zwłaszcza samochodu. Ja jeżdżę 200-konnym Mercedesem palącym 15 l gazu w mieście i mi wisi to, że kolega ma 100-konną Xsarę, która jest tańsza w utrzymaniu i 2 razy mniej pali. Dla mnie liczy się też przyjemność z jazdy, komfort, a nawet dźwięk silnika.

Kiedyś miałem okazję przejechać się 400-konnym potworkiem i teraz wiem, że moje następne auto będzie miało coś koło 300 koni, a później jak finanse pozwolą to kupię jakieś M Sport czy AMG z tymi 400 kucami pod maską. Wolę wydać więcej pieniędzy, ale odczuwać realną przyjemność z jazdy samochodem niż jeździć zwykłym, acz nowszym wozidełkiem. Nie wiem, może to kwestia tego, że w moim mieście korki nie są straszne i spokojnie można wykorzystać tyle koni pod maską.

Oczywiście wcale nie twierdzę, że podoba mi się wybór Europejczyka i na jego miejscu wolałbym dużo droższe w utrzymaniu CL 65 AMG za ok 100k, chciałbym tylko zauważyć to, o czym pisał slip, że zwłaszcza w młodym wieku auto kupuje się emocjami i nie ma wg mnie w tym nic złego. Grunt, by chłopak był zadowolony z zakupu.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Europejczyk N maja 14, 2017 11:25  Re: Kącik motoryzacyjny

Brawo Audi i o to chodzi 8-) Tata ma właśnie takiego potworka i po jeździe czymś takim nie brałem nawet jakichś hybryd pod uwagę.

Zadałem jedno, proste pytanie - Jak silnik 1.5 sobie radzi w F30. Nigdzie nie zapytałem jaki silnik najlepszy do miasta lub co gorsza - jakie auto :-D Bo F30 mam upatrzone odkąd mam prawo jazdy więc i tak nic by mojego zdania nie zmieniło. Duif fajnie doradził z tym 318d i pamiętając o jego dobrej opinii na temat tego silnika dokonałem zakupu.


@ Arnulf, nikt wprost nie wspomniał ale jednak głupie docinki się pojawiły.


Edit: Duif mam jeszcze jedno pytanie do ciebie, bo zupełnie zapomniałem tego sprawdzić. Jak się sprawuje audio ? Daje rade ?
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez slipstream N maja 14, 2017 12:05  Re: Kącik motoryzacyjny

Ej no europejczyk nie wywijaj teraz kota ogonem. Diuf wspomniał o 318d po czym dostał odpowiedź że "W grę wchodzi tylko benzyna :-D Tak, głównie miasto. Baardzo sporadycznie jakiś wypad na trasę." Była tez w tym wyraźna sugestia co do zastosowania auta, więc tym bardziej diesel został odradzony z oczywistych względów że nie jest to silnik do miast. Po prostu takim zakupem zaprzeczyłeś wszystkiemu co napisałeś o tym jakie i do czego ma to być auto. Pozostaje wiec tylko życzyć żeby nie dopadło cię to, przed czym wszyscy zgodnie ostrzegali.

I najlepiej od razu dowiedz się jak szczególnie zadbać o turbinę i filtr dpf w takich warunkach praktycznie tylko miejskiej jazdy, zanim przyjemność z jazdy skończy się prędzej niż później ostawieniem auta do warsztatu. Tym bardziej kiedy młodzieńcza fantazja będzie namawiać aby przycisnąć taką furę przy każdej okazji, zamiast jeździć jak stary grzyb spokojnie... Miasto, dynamiczna młodzieńcza jazda i diesel to istna bomba z opóźnionym zapłonem. To nie jest nawet tryb mieszany gdzie po mieście jeżdżą ludzie dieslem spokojnie, ale jednak częściej wyjeżdżają w trasę żeby mieć frajdę z takiego silnika.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Duif N maja 14, 2017 12:14  Re: Kącik motoryzacyjny

Masz wersje audio z tweeterami w słupkach? Jeśli tak to będzie ok. Jeśli nie, czyli podstawowe audio to cudów nie ma. Znaczy da się słuchać ale jakiegoś szału też nie ma. Zwykle nie lubię korektorów, ale w podstawowym trzeba jednak stracić trochę środka na rzecz dołu. A co do reszty dyskusji to odpiszę po wyścigu, bo ciekawa dyskusja :D apeluje o zachowanie spokoju i kultury w wypowiedziach! :-D
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Europejczyk N maja 14, 2017 12:19  Re: Kącik motoryzacyjny

Nie wywijam, w jednym z postów napisałem przecież że padło na 318d mimo że go wcześniej przekreślałem - do czego się przyznałem. Sorry jeśli mam do wyboru silnik 1.5 136 koni z podstawowym wyposażeniem a 2 litrowy 150koni w Mpaku w podobnej cenie to jestem ciekaw co sam byś wybrał :-) Mama jeździ dieslem 6 rok po mieście i 0 problemów. Cena okazjonalna, w salonie sporo zeszli z ceny więc jakbym chciał go teraz od razu sprzedać gdzieś to jeszcze bym na nim zarobił :)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Europejczyk Pn maja 15, 2017 21:02  Re: Kącik motoryzacyjny

Posiadam podstawowe audio niestety :razz: No nic, jakoś to przeboleje albo z czasem zamontuję coś ciekawego.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez exxxile Wt lip 25, 2017 8:16  Re: Kącik motoryzacyjny

Hej, mam pytanie techniczne. W niedzielę ogarniając się po weekendowym działkowaniu wsiadłem w samochód (Leon II 2007 1.6 benzyna) aby przejechać dwa kilometry do punktu zrzutu śmieci. Najpierw zgasł mi na wstecznym, następnie jak go odpaliłem zapaliła się kontrolka opisana w instrukcji jako "niesprawność układu wydechowego" i kontrolka wyłączonego TCS. Samochód odpalałem jeszcze raz po dojechaniu do bramy i dalej tak to wyglądało (pierwsza kontrolka momentami mrugała, momentami świeciła się na stałe), a po wyjechaniu na drogę okazało się, że samochód nie ma mocy (kręcił do dwóch tysi, po czym strzałka obrotów zaczynała falować). Oprócz tego nie dało się odpalić TCS (normalnie lampka świeci gdy się go wyłączy ręcznie bądź zapala się gdy samochód aktywuje system w czasie jazdy). Jakoś dotoczyłem się do punktu docelowego, po czym po ponownym odpaleniu wszystko było już w porządku. W niedzielę wieczorem przejechałem 40 km z powrotem do Warszawy, jeździłem wczoraj i wszystko gra.

Zastanawiam się jaka mogła być przyczyna - coś faktycznie wleciało np. do wydechu i odpaliło się zabezpieczenie, czy może to po prostu kwestia tego, że samochód stał dwa dni na trawie, były spore deszcze i coś tam mu się pokręciło? I przede wszystkim - czy powinienem teraz coś sprawdzić na wszelki wypadek, czy olać temat skoro wszystko jest już w porządku?
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Duif Wt lip 25, 2017 8:32  Re: Kącik motoryzacyjny

Mógłbyś podpiąć go pod diagnoskop. Błąd powinien się zapisać. Gdyby to był diesel to oczywistym byłoby to, że DPF się "przytkał", jak to się potocznie mówi, i należy go przegonić gdzieś na trasie. Natomiast w przypadku benzyny ciężko powiedzieć. Może być tak, że któraś sonda wywaliła błąd. Jeśli się nie świeci teraz to powinno być wszystko ok, jednak i tak warto by było sprawdzić co spowodowało tą usterkę :)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile Wt lip 25, 2017 16:11  Re: Kącik motoryzacyjny

Dzięki, czyli bez paniki, a sprawdzę przy okazji, i tak trzeba tam coś podziałać i przegląd niebawem.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość