Kącik motoryzacyjny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Jakiej marki samochodem jeździsz?

Alfa Romeo
8
3%
Audi
17
7%
BMW
11
5%
Citroen
13
5%
Fiat
17
7%
Ford
30
13%
Honda
12
5%
Kia
1
0%
Mazda
5
2%
Mercedes
7
3%
Mitsubishi
5
2%
Nissan
3
1%
Opel
25
11%
Peugeot
4
2%
Renault
16
7%
Seat
7
3%
Skoda
8
3%
Suzuki
0
Brak głosów
Toyota
12
5%
Volkswagen
19
8%
Volvo
2
1%
inna marka
16
7%
 
Liczba głosów : 238

Postprzez axel Wt sie 09, 2011 13:02  Re: Kącik motoryzacyjny

Mam problem z alarmem w Civic'u 5d, 2000r. Mianowicie chodzi o zamykanie pilotem. Czasami zamknie dobrze (1 sygnał) ale często zdarza się, że zamyka auto tak jakby drzwi były niedomknięte (3 sygnały), chociaż takie nie są, przez co po jakimś czasie samoistnie aktywuje się alaram. Podejrzewa ktoś, w czym może leżeć przyczyna?
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez alfa_fan Cz sie 11, 2011 19:33  Dbanie o auto lub motor

Witam.

Nie za bardzo wiem, gdzie mozna wskoczyc z takim watkiem, dlatego postanowilem stworzyc nowy temat :)

Chyba kazdy lubi dbac o swoja bryke czy motor. Nie tylko czyszczenie bebechow jest wazne, ale tez utrzymywanie lsniących powierzchni naszych maszyn :D

Na start watku proponuje temat czystosci szyb, reflektorow, lusterek i innych elementow, ktore czesto trudno doczyscic, gdy np dlugo sie nie uzywa auta. Ja wlasnie wrocilem z tygodniowych wakacji i zastalem taki problem - zasyfione pylkami i ptasimi kupami szyby. Domowe srodki nie do konca usunely zaschniete zabrudzenia a boje sie zarysowac czy zniszczyc strukture szyb silniejszymi srodkami. Czy zna ktos odpowiednio skuteczny i lagodny plyn do usuwania takich zabrudzen?

Ciekaw jestem, czego uzywaliscie i co waszym zdaniem jest najlepsze. Ja widzialem na stacji ciekawy, dwukolorowy plyn do szyb MaxMaster z dwufazowa formula, ktora jest ponoc bardziej skuteczna. Nie kupilem go jeszcze, czekam na wasze opinie :)
alfa_fan
 
Dołączył(a): Śr lip 27, 2011 7:06

Postprzez Marker Pt sie 12, 2011 19:47  Re: Kącik motoryzacyjny

Może po prostu wodą podciśnieniem ? Jak nie to szlifierka kątowa i jazda. Później możesz zabezpieczyć lakier woskiem, bo te gówna tą szkodliwe dla lakieru.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez cravenciak Pt sie 12, 2011 19:55  Re: Kącik motoryzacyjny

U mnie lepiej od MaxMaster (Boże jakie to drogie!) sprawdził się płyn Meglio, żona/mama/siostra pewnie wiedzą o co kaman :P
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Campeon Pt sie 12, 2011 22:14  Re: Kącik motoryzacyjny

Posiada może ktoś radio Pioneer ze zmiennym kolorem podświetlenia? Kilka dni temu zakupiłem model 4300ub, ale nie wiem, jak ustawić sobie dany kolor. Według instrukcji taka opcja powinna być dostępna z poziomu podstawowych opcji, których lista ukazuje się po przytrzymaniu przycisku SRC/OFF, niemniej u mnie takowej funkcji nie widać... Kiedyś gdzieś czytałem na jakiś forum motoryzacyjnym, że to wcale nie takie proste, jak podaje instrukcja i trzeba jakiś myk zastosować w ustawieniach, ale nie mogę sobie przypomnieć, jak to szło. Jest ktoś w stanie pomóc? Nie zamierzam jeździć z radiem, które ciągle iluminuje różnymi kolorami naprzemiennie.

EDIT: Znalazłem już rozwiązanie, które zupełnie mija się z instrukcją obsługi, będąc przy tym jeszcze prostszym. Rzadko korzystam z instrukcji przy zabawie sprzętami elektronicznymi, jednakże teraz mnie skusiło ku temu i oczywiście lepiej liczyć na siebie samego, aniżeli świstki papierków :-P .
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez aba So sie 13, 2011 18:54  Re: Kącik motoryzacyjny

alfa_fan napisał(a):Czy zna ktos odpowiednio skuteczny i lagodny plyn do usuwania takich zabrudzen?

Tak ja znam! Skuteczny w 100%. Czasem go sam używam. To... myjnia ręczna, dwie dychy i po problemie :diabełek:
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez zurex90 Cz sie 18, 2011 9:58  Re: Kącik motoryzacyjny

Hejka

Może ktoś tu będzie wiedział o co chodzi. Mianowicie mam problem z instalacją gazową* (sekwencja - automatycznie się przełącza). Na początku było wszystko w porządku. W zimie miałam problem z odpalenie - kręcił ale nie łapał. Okay samo się jakoś naprawiło. Po pół roku na ciepłym silniku, na wolnych lub niskich obrotach albo ostrym hamowaniu gasł mi. Oczywiście w serwisie rozebrali całą instalację i stwierdzili że nic nie znaleźli. Dodam że po serwisie był okropny spadek mocy, ale na szczęście wszystko wróciło do normy. Teraz znów zaczynam mieć problem z odpaleniem i do momentu gdy się nie przełączy na gaz można zapomnieć że by ruszyć nie gazując, raczej przegazowując.

Może macie jakieś pomysły, żebym mogła wpaść do serwisu i rzuciła kilkoma słowami, może wtedy potraktują mnie poważnie (bo wiadomo jak się traktuje babę która przyjeżdża samochodem lub motocykle).

* Panda 1,1 53KM
zurex90
 
Dołączył(a): So mar 08, 2008 15:54

Postprzez aronek Cz sie 18, 2011 21:47  Re: Kącik motoryzacyjny

Może weź do serwisu kumpla koksa, jak znowu nie naprawia a kaske wezmą to Pan Koks ma sie zdenerwowac i w Twoim imieniu poprzestawiac tych magików.
A tak serio to nie wiem co to, nie znam sie, ale mysle ze jak przyjdzie jesien/zima to Twoj problem z odpalaniem tylko sie pogłębi. Pamietaj jeszcze ze jak startujesz z werwą zeby Ci nie zgasł na zimnym silniku, to sprzęgło moze troche dostawac w kość, a to nie jest auto typu mercedes beczka co ma przejechac milion km, tylko zaraz cos moze sie popsuc. Sąsiadka miala Pande(nie na gaz) nową i ciagle jej cos sie psulo. Sprzedala i kupila (nie wiem czemu) Seicento paroletnie, narazie jezdzi;p
Zmien serwis:)
Orajt Maderfaker Men !
Avatar użytkownika
aronek
 
Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 17:16
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez McLfan Pt sie 19, 2011 14:11  Re: Kącik motoryzacyjny

Skoro masz problem z odpalaniem na benzynie, to nie jedź do gazowników (mniemam, że tam jedziesz, skoro rozbierają instalację by sprawdzić), bo to trzeba ogarnąć układ benzyny. Silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy. Od tego można by zacząć (bo rozumiem, że świece zapłonowe i filtry nie mają 5 lat...). Ja miałem u siebie na benzynie problem z gaśnięciem po wciśnięciu sprzęgła i trochę gorsze odpalanie. W końcu całkiem nie chciał odpalić- docisnąłem dokładnie dwie wtyczki- właśnie CPP i krokowego. Problem zniknął, jak ręką odjął.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez zurex90 Pt sie 19, 2011 23:02  Re: Kącik motoryzacyjny

McLfan dzięki :) tego spróbuję, może w końcu się uda
zurex90
 
Dołączył(a): So mar 08, 2008 15:54

Postprzez MITSUBISHI_WRC So sie 20, 2011 6:45  Re: Kącik motoryzacyjny

Oficjalna premiera nowego Lexusa GS 350.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Źródło: http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... 683133,326
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Hellsbells So sie 20, 2011 20:17  Re: Kącik motoryzacyjny

Dużo lepiej od poprzednika, który był po prostu maszkarą. Jednak wciąż nic pięknego, ani oryginalnego. Bardzo interesujący będzie jednak GS-F, który może mieć V10 od LFA. To byłoby coś!

Z innej beczki:
Nowa 911:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hellsbells
 
Dołączył(a): So paź 09, 2010 10:54

Postprzez McLfan So sie 20, 2011 20:26  Re: Kącik motoryzacyjny

Ja rozumiem wymóg seryjnego montowania świateł do jazdy dziennej, ale żeby od razu określać samochód NOWYM MODELEM? Ech to Porsche. Raz się wyłamali z łezkowanymi lampami i od tamtej pory ciągle to samo. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Hellsbells So sie 20, 2011 20:59  Re: Kącik motoryzacyjny

McLfan napisał(a):Ja rozumiem wymóg seryjnego montowania świateł do jazdy dziennej, ale żeby od razu określać samochód NOWYM MODELEM? Ech to Porsche. Raz się wyłamali z łezkowanymi lampami i od tamtej pory ciągle to samo. :wink:


Obrazek
:-P
Hellsbells
 
Dołączył(a): So paź 09, 2010 10:54

Postprzez cravenciak So sie 20, 2011 21:33  Re: Kącik motoryzacyjny

Odkąd TVN Turbo skończyło nadawać Top Gear jak skończyłem go oglądać, teraz jednak wziąłem się na nowo za sezony 11-17 (trochę nie po kolei :P) i teraz obejrzałem 12x06. Nasuwa mi się pytanie, co sądzicie o Hondzie FCX Clarity? Staram się teraz nie patrzeć z punktu widzenia motomaniaka, który zachwyca się dźwiękiem V12 i obiektywnie rzecz biorąc ten samochód to milowy krok dla motoryzacji. Od premiery tej Hondy minęły już jakieś 3 lata i czekam na podobne auta, bo to naprawdę ciekawa rzecz, która jest faktycznie samochodem, a nie elektryczną zabawką na baterię, którą trzeba ładować przez 9 godzin. Naprawdę niesamowite :)

Rzeczony fragment:
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Następna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron