Kącik motoryzacyjny

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Jakiej marki samochodem jeździsz?

Alfa Romeo
8
3%
Audi
17
7%
BMW
11
5%
Citroen
13
5%
Fiat
17
7%
Ford
30
13%
Honda
12
5%
Kia
1
0%
Mazda
5
2%
Mercedes
7
3%
Mitsubishi
5
2%
Nissan
3
1%
Opel
25
11%
Peugeot
4
2%
Renault
16
7%
Seat
7
3%
Skoda
8
3%
Suzuki
0
Brak głosów
Toyota
12
5%
Volkswagen
19
8%
Volvo
2
1%
inna marka
16
7%
 
Liczba głosów : 238

Postprzez cravenciak Śr wrz 28, 2011 23:35  Re: Kącik motoryzacyjny

Nie wiem jak można powiedzieć, że Golf VI jest nudny i jednocześnie dodać, że nowy Yaris posiada "agresję". Przód i światła po liftingu w Golfie i Polo wyglądają obłędnie, dawno nie było tak dobrze wyglądających hatchów.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez MITSUBISHI_WRC Cz wrz 29, 2011 0:34  Re: Kącik motoryzacyjny

Powyższego nie skomentuję bo :o oczywiście o gustach.... ale prawda jest taka.... Kiedy Toyota bez problemu wymieniała na gwarancji (i po), to VW nie zawsze przyznawał się do wad. No cóż szczególnie u nas te samochody dalej uchodzą za niezawodne a...cytat: Przykłady wymieniać można długo - jeszcze dwadzieścia lat temu nikt nie pomyślałby, że z trzyletniego, bezwypadkowego mercedesa szpachelką można będzie zdrapywać odpadające płaty rdzy, a wyprodukowany przez Volkswagena silnik Diesla rozleci się w drobny mak po przebiegu 70 tys. km...

Śmiało można dziś stwierdzić, że - przynajmniej w kwestii niezawodności i jakości wykonania - wielu niemieckich producentów wyraźnie cofnęło się w rozwoju. Największy krok w przód wykonały za to firmy z Korei.


http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/n ... nId,361843

Co do Koreańczyków to faktycznie dużo poprawili się, i np Hyundai udanie rozwija silniki GDI Mitsubishi.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez M-Power Cz wrz 29, 2011 7:34  Re: Kącik motoryzacyjny

Przyznaję rację cravenciakowi. Golf VI, oraz nowe polo, na prawdę dobrze wyglądają i jak bardzo nie cierpię koncernu vag, mając ostatnio możliwość wyboru, padło na nową polówkę. W grę wchodziły dwa powyżej wspomniane auta: Polo i Yaris. Znajoma specjalnie czekała na premierę nowego Yarisa. Agresja nowego dziecka Toyoty jest tak mniej więcej porównywalna z agresją śpiącego żółwia. Polo może też nie jest zaprojektowane z wielkim polotem, ale moim zdaniem jego stonowany design dodaje mu elegancji (jeśli w przypadku segmentu B, można mówić o elegancji). Do tego bardzo irytowała mnie ta kampania reklamowa z wożeniem przykrytej yariski na lawecie po drogach publicznych, czy imprezach masowych. Zrozumiałbym jakby to był jakiś SLS, nowe M3, czy inny Lexus, ale Yaris...?
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez slipstream Cz wrz 29, 2011 8:10  Re: Kącik motoryzacyjny

Powyższego nie skomentuję bo :o oczywiście o gustach.... ale prawda jest taka.... Kiedy Toyota bez problemu wymieniała na gwarancji (i po), to VW nie zawsze przyznawał się do wad.

A co to ma wspólnego z oceną stylistyczną aut? :roll: :?

I niestety Mitsu, choć możesz mieć swoje przekonacie o świętej misji jaką wykonujesz, i być święcie przekonanym ze Twoja krucjata ma słuszność, to absolutnie świata tym nie przekonasz i nie nawrócisz. Co więcej, utwierdzasz mnie tylko ze fanboje japońskiej motoryzacji są najgorsi, bo na każdym kroku z zupy muszą się dowartościowywać tak jak Ty wyciągając ni z gruszki ni z pietruszki kolejny "przykład" jaka to japońszczyzna jest lepsza nawet kiedy nikt takiej dyskusji nie prowadzi. Tak, inni mogą się wtrącić do dyskusji i tez uparcie przy tkwić przy swoim, ale to zawsze "Japończyki" zaczynają temat kiedy wyskakują jako pierwsi (tak jak Ty) z tematem "lepszości".

Tacy ludzie jak Ty jedynie zniechęcają mnie do japońskiej motoryzacji, robiąc jej tylko złą a nie dobrą reklamę. Zresztą kolega w pracy mający MX-5 robi dokładnie to samo, wiec to chyba autentycznie pewien "japoński syndrom". Normalna dyskusja o autach i to zupełnie nie na poważnie bez żadnej licytacji czyje auto lepsze, a ten musi się od razu wtrącić z wyższością Japończyków i od razu robi się kwas. Tak więc, to chyba na prawdę kwestia fanbojstwa, kiedy inni mają zdecydowanie zdrowszy dystans do świata i jak jeżdżą niemieckim, włoskim czy jakim tam to nie muszą na lewo i prawo wszystkim udowadniać jacy to są lepsi od innych (dopóki jakiś "Japończyk" jedynie nie sprowokuje tematu), tylko po prostu jeżdżą z całym tym dobrobytem i bagażem wad bez potrzeby dowartościowywania się.

Nie wątpię też, że wśród posiadaczy japończyków są ludzie ze zdrowym stosunkiem do tego wszystkiego, ale jak na świecie żyje większego fanbojstwa jak u wyznawców motoryzacji japońskiej nie widziałem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez axel Cz wrz 29, 2011 8:28  Re: Kącik motoryzacyjny

Nie wiem, jak można się zastanawiać nad wyborem nowej Yariski - która jak dla mnie mnie wygląda obłęnie - a Polo, czy tam Golfem, które wyglądają identycznie i są wyssane z emocji, zresztą jak każdy VW. Dla mnie wybór jest oczywisty, bo delikatnie mówiąc, jakoś nie lubię Volkswagenów. Ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje.

A tu dla przypomnienia, bo chyba już było na forum: klik
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez M-Power Cz wrz 29, 2011 8:45  Re: Kącik motoryzacyjny

Slip, dobrze, że ktoś w końcu to otwarcie napisał. :dobrze:

axel napisał(a):ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje.

Owszem, i zdania na temat Yarisa nie zmienię, choćby z powodu takiego fanbojstwa, jakiego mamy doskonały przykład powyżej.
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez MITSUBISHI_WRC Cz wrz 29, 2011 11:53  Re: Kącik motoryzacyjny

Slip nie obraź się ale być może zabolało cię że VW ma ostatnio sporo wpadek. Przecież ten niby silnik roku mają zamiar wycofać, a dlaczego bo jest awaryjny. Piszesz (nie tylko ty) że fanbojstwo ( to nie tak), przecież nie będę chwalił VW bo niby za co?. To tak jakby kibic drużyny A też kibicował drużynie B, każdy ma ulubiony klub czy markę samochodową. Tylko oceniłem nowy wynalazek VW, Skody (a chyba mam prawo do tego?) i jak widać dzieło sztuki to nie jest (daleko mu do tego). Piszesz że kolega w pracy to też ''fanboy'', to ma chwalić VW, tylko za co? Poczytaj trochę na forum Golfa VW to zobaczysz że użytkownicy mocno cisną na VAG'owskie samochody. Prawda czasem boli, poczytaj z linka który zamieścił axel (tam jest sama prawda o VW). I jeszcze co do agresywnych linii Yarisa, to w testach (w dużej większości) testujący tak piszą.

To tu http://www.autogaleria.pl/forum/nowosci ... itigo.html też są fanboje (innych motoryzacji po za Niemiecką) bo piszą że ta Skoda (bliźniak VW UP'a) to Ale mała szkarada, Jak dla mnie zupełne nieporozumienie... itd?

EDIT: Ciekawe tylko dlaczego VW Lupo jakoś na drogach nie widać. :-)

Obrazek

Odpowiedz jest banalnie prosta, bo się ''nie przyjął'' na rynku, toż to wygląda (bez urazy) jak CC.

A jeszcze co do Mazdy Slip to zobacz jakie samochody teraz projektują, bez porównania do....
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SkC Cz wrz 29, 2011 12:19  Re: Kącik motoryzacyjny

Mi tam podobają się i dzisiejsze VW i ta nowa Toyota Yaris. Też jeżdżę(jestem wożony :-P ) japońskim samochodem ale patrząc jakie pojazdy robią od kilku lat to cieszę się, że mam Japończyka z tej lepszej, starszej epoki. Oczywiście, są wyjątki jak ten nowy Yaris ale już na przykład jej większy brat Avensis wygląda tragicznie. Na dzień dzisiejszy tylko Mazda produkuję samochody, które powodują uśmiech i zaciekawienie.

Co się stało z Hondą? Dlaczego w jej ofercie nie ma żadnego sportowego samochodu, gdzie podziały się następne wersje Hondy Prelude, czy Integry. Wszystkie żółte mózgi podnieciły się ekologią, napędami hybrydowymi i zapomniały o potrzebach starych fanów Hondy. Ma niby powstać nowy NSX, ale tam też chcą wsadzić jakiś ekosilnik, czy baterie zamiast zwykłego V8.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez slipstream Cz wrz 29, 2011 12:30  Re: Kącik motoryzacyjny

Slip nie obraź się ale być może zabolało cię że VW ma ostatnio sporo wpadek.

Chciałbyś choć muszę Cię zmartwić bo mi to zwisa i powiewa zamartwiać się codzień losem jakiejś marki i koncernu jakbym ważniejszych problemów w życiu nie miał. Więc jeśli tak myślisz to muszę Ci tylko powiedzieć, że ludzie wcale nie muszą się zachowywać tak jak to sobie w swoim wyimaginowanym świecie wymyśliłeś. Wszystkich ludzi ewidentnie nie da się mierzyć własną miarą, ale skoro tak robisz to widać wyraźnie jakie rzeczy w życiu Cię by zabolały...

Poza tym, to co piszesz jedynie dowodzi, że ewidentnie, kompletnie i totalnie nie zrozumiałeś o czym psiałem, ale to mnie akurat nie dziwi.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez M-Power Cz wrz 29, 2011 12:35  Re: Kącik motoryzacyjny

SkC napisał(a):Co się stało z Hondą? Dlaczego w jej ofercie nie ma żadnego sportowego samochodu?

Jest iście sportowy CRZ na baterie :D

A teraz pisząc już poważniej i bez docinek. Sam jestem fanbojem modelu BMW E30, a w zasadzie wszystkich starszych rekinów. Tak tak, w mniemaniu wielu osób, dresiarskich złomów palących gumę pod remizą. Posiadam w garażu dwa egzemplarze, w które został włożony worek pieniędzy, który zapewne wystarczyłby na nowego Yarisa. W niedługim czasie planuję jedną z nich zarejestrować na żółte tablice. W motoryzacyjnym życiu, świata poza tymi autami nie widzę, ale... nie staram się nawracać całego forum o tematyce F1 na E30stki. Sądzę, że tak samo nie ma sensu wszystkim wpajać jak auta z kraju kwitnącej wiśni są wspaniałe. Są odpowiednie fora zrzeszające fanów modelu, czy marki gdzie można podyskutować na te tematy. Z tego co mi wiadomo społeczność japończyków też działa bardzo silnie.

Mazdy faktycznie mają fajny design. Podobała mi się zawsze poprzednia generacjia 3ki, oraz 6stki. Jednak to tylko FWD...

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez MITSUBISHI_WRC Cz wrz 29, 2011 12:54  Re: Kącik motoryzacyjny

Slip Chłopie ja nie piszę że Japończyki są najlepsze (dotarło)?
Znowu zaczynasz się wymądrzać tym swoim psychologicznym podejściem normalnie rzygać się chce. Jaki ty inteligent (albo zgrywasz takiego), zdaję się hideto już wytknął te twoje wypociny. Jak pisałem (żeby dotarło) porównałem (oceniłem) nowego Yarisa do VAG'owskich wynalazków. Każdy ma do tego prawo (czyż nie?) ale ile można o tym samym do... ludzie). Jeszcze raz Japońskich samochodów nie uważam za najlepsze, ale ktoś najwidoczniej nie może tego zrozumieć.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez hideto Cz wrz 29, 2011 13:01  Re: Kącik motoryzacyjny

Mnie w to z łaski swojej nie mieszaj. To że Slip ma skłonności do moralizowania i stawiania się w zbyt wysokiej pozycji względem innych niż powinien, to nie znaczy, że w tym czy kilku innych przypadkach nie ma racji.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MITSUBISHI_WRC Cz wrz 29, 2011 13:07  Re: Kącik motoryzacyjny

Hideto spoko, akurat Ciebie szanuję bo masz dużą wiedzę jeśli chodzi o simracing (rFactor itd).
A żeby nie było OT, Mondeo przejechali 2161 km na jednym... więcej http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... ak,1701414
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SirKamil Cz wrz 29, 2011 23:23  Re: Kącik motoryzacyjny

dekadent napisał(a):Odświeżam, strasznie ta Toyota Avensis tak... Japońska. Nie wiem co te samochody w sobie mają, ale brak jej europejskiej dramaturgii, czy jak to inaczej nazwać.


Avensis jest dramatycznie słaby. Pomijając hałaśliwe i cherlawe silniki- zawieszenie jest byle jakie a kierownice z kołami wydaje się łączyć skręcona gumka z majtek. Totalna kastracja jakiegokolwiek wyczucia.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez axel Pt wrz 30, 2011 7:15  Re: Kącik motoryzacyjny

Avensis jest dramatycznie słaby. Pomijając hałaśliwe i cherlawe silniki- zawieszenie jest byle jakie a kierownice z kołami wydaje się łączyć skręcona gumka z majtek. Totalna kastracja jakiegokolwiek wyczucia.

Ale wiesz to po własnym przykładzie, czy tylko z zasłyszanych opinii?
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość