Telewizja i telewizje w Polsce

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Jaką telewizję byś wybrał ??

Ankieta wygasła So mar 20, 2010 20:14

Cyfra +
28
16%
Cyfrowy Polsat
92
53%
N
55
31%
 
Liczba głosów : 175

Postprzez slipstream Cz mar 21, 2013 18:19  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Rasowy przykład wielce pompowanego balonika pękającego z wielkim hukiem. Nie wiem jak z n-ki, ale za podstawę oburzenia abonentów Cyfry+ służy fakt że do dowolnego (w tym najtańszego) pakietu można było dokupić oddzielnie opcję Canal+. W ten sposób nie płaciło się za badziewie którego się nie ogląda, a miało wszystkie kanały C+ które teraz rozbito an poszczególne abonamenty i teraz żeby mieć wszystkie C+ trzeba abonament za 120 zł podczas gdy dotychczas C+ można było mieć za 60 zł. Różnica porażajaca.

Chociaż podobno do tych nowych abonamentów można dokupić oddzielnie pakiety C+... tyle że do końca nikt nic nie wie. Na infoliniach nic nie wiedzą, w punktach obsługi nic nie wiedzą, dosłownie nikt nic nie wie, zaś na powszechną falę krytyki w internecie nikt nie reaguje ze strony nc+. Dowodzi to tylko że choć było kilka miesięcy czasu na przygotowanie się jak i przejrzystej oferty (choćby z tymi ponoć dostępnymi opcjami C+ oddzielnie, kiedy wszyscy myślą że dopiero za 120 zł) panuje tam jeden wielki bajzel tak jak w zakradzeniu kryzysowym kiedy nikt w internecie nie stara się wytłumaczyć i uspokoić sytuacji. Ergo, cennik odzwierciedla podejście do klienta - olewajace zupełnie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cwiek Pt mar 22, 2013 0:09  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Sąsiad kupił sobie dekoder DVB-T do telewizora i ma problem bo nijak nie chcą mu odbierać kanały z jednego MUX-a. Dokładnie tego gdzie są TVP 2 HD, TVP Polonia, Historia, Kultura, Warszawa itd. Nakombinował się z anteną i nic to nie daje. Moja antena znajduje się kilkadziesiąt metrów od jego, u mnie wszystkie kanały są, nie mam żadnych problemów z zasięgiem. Czy znaczenie może mieć to, że u mnie jest telewizor z wbudowanym dekoderem, a on ma BOX-owy? Wg mnie nie powinno, ale sam już nie wiem. Jakaś porada?
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez aronek Pt mar 22, 2013 15:02  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Może pożycz sąsiadowi(jak to dobry sąsiad) antene, o ile jej demontaż i ponowny montaż nie zajmuje wiele czasu. Nie wiem jak jest u innych, ale w moim samsungu z wbudowanym dvbt jest coś takiego jak się szuka kanały, że jest normalne wyszukiwanie i jest jeszcze jakaś opcja do zaznaczenia, coś w stylu "szukanie dodatkowe"- nie wiem jak to dokładnie się nazywa. Najpierw pomęczyłbym dekoder, jak sie nie da szukałbym przyczyn w sprzęcie.
Orajt Maderfaker Men !
Avatar użytkownika
aronek
 
Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 17:16
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Angulo Pt mar 22, 2013 15:50  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

cwiek napisał(a):Sąsiad kupił sobie dekoder DVB-T do telewizora i ma problem bo nijak nie chcą mu odbierać kanały z jednego MUX-a. Dokładnie tego gdzie są TVP 2 HD, TVP Polonia, Historia, Kultura, Warszawa itd. Nakombinował się z anteną i nic to nie daje. Moja antena znajduje się kilkadziesiąt metrów od jego, u mnie wszystkie kanały są, nie mam żadnych problemów z zasięgiem. Czy znaczenie może mieć to, że u mnie jest telewizor z wbudowanym dekoderem, a on ma BOX-owy? Wg mnie nie powinno, ale sam już nie wiem. Jakaś porada?

Bo MUX-3 nie wszędzie jeszcze dociera. Czy MUX-1 i MUX-2 mu wyszukało?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez cwiek Pt mar 22, 2013 17:34  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Angulo napisał(a):
cwiek napisał(a):Sąsiad kupił sobie dekoder DVB-T do telewizora i ma problem bo nijak nie chcą mu odbierać kanały z jednego MUX-a. Dokładnie tego gdzie są TVP 2 HD, TVP Polonia, Historia, Kultura, Warszawa itd. Nakombinował się z anteną i nic to nie daje. Moja antena znajduje się kilkadziesiąt metrów od jego, u mnie wszystkie kanały są, nie mam żadnych problemów z zasięgiem. Czy znaczenie może mieć to, że u mnie jest telewizor z wbudowanym dekoderem, a on ma BOX-owy? Wg mnie nie powinno, ale sam już nie wiem. Jakaś porada?

Bo MUX-3 nie wszędzie jeszcze dociera. Czy MUX-1 i MUX-2 mu wyszukało?


Tak jak pisałem, mam antenę kilkadziesiąt metrów od jego(dokładnie to będzie jakieś 30-40m), nie wydaje mi się, żebym ja łapał sygnał a on nie.

MUX-1 i MUX-2 wyszukało mu bez najmniejszych problemów, wszystko działa tak jak powinno.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez slipstream Pt mar 22, 2013 18:09  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

nie wydaje mi się, żebym ja łapał sygnał a on nie.

Antena antenie nierówna, nawet jeśli stoi 10 cm obok. Najlepiej byłoby dorwać jakiś miernik i sprawdzić dokładnie siłę odbioru, a potem zająć się dekoderem.

Poza tym zawsze sąsiad może przyjść ze swoim dekoderem do Ciebie, podłączyć pod Twoją antenę i wszystko stanie się jasne co jest winne - jeśli odbierze sygnał tego MUXa znaczy ze ma problem z anteną, jeśli nie złapie to znaczy ze ma problem z dekoderem. Zajmie to może z 30 minut, a rozjaśni sprawę od razu i szybciej niż zgadywanie po internecie co może być przyczyną.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Angulo Pt mar 22, 2013 18:28  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Ha, to ja mam inny problem. Otóż po kupieniu tunera do laptopa byłem pewny, że na dym długopisiku dołączonym do tunera po prostu nic mi nie odbierze, a odbiera mi bardzo dobrze MUX-1. :-D
Toteż myślałem, że jak kupię antenę zewnętrzną z niższej półki i wystawię na parapet to będą śmigać wszystkie multipleksy jak makie zasiał. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna - na antenie nie odbiera mi zupełnie nic, a na długopisiku MUX-1. :twisted: Chyba że coś schrzaniłem przy montażu, ale tam raczej nie ma czego schrzanić. :razz:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez slipstream Pt mar 22, 2013 19:12  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Jeśli antena jest kierunkowa to nie wystarczy jej wcale wystawić na parapet a trzeba jeszcze choćby na oko "wycelować" w nadajnik.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Angulo Pt mar 22, 2013 19:22  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Nie brałem kierunkowej, bo centralnie przede mną jest inna kamienica. Siatkowa lepiej łapałaby "odbicia", no ale jak widać nie sprawdziło się. Chyba, że znów zaryzykuję i kupię kierunkową. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez l00kers Wt mar 26, 2013 16:08  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Jakie sa wasze odczucia co do oferty jaka przedstawiło nc+?
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez cwiek Wt mar 26, 2013 17:47  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Jak dla mnie przede wszystkim spieprzyli sprawę, że nie można sobie dokupić samego pakietu CANAL+. Tak jak było w Cyfrze, można było wziąć najtańszy pakiet za 14 zl, za bodajże 35 dobrać pakiet CANAL + i było git, przynajmniej dla mnie, kibica piłki nożnej. A teraz jakbym chciał mieć wszystkie CANAL+, tak żeby niczego nie przegapić to muszę zapłacić 120 zł.

No i takie ogólne wrażenie-drogo. Cyfrowy Polsat nic nie robiąc wiele zyskał.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez MarK Pt mar 29, 2013 22:00  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

A może mnie ktoś uświadomić jak to teraz będzie wyglądać dla abonentów C+? Bo ja już się pogubiłem, jeszcze od - mniej więcej - czasu połączenia się platform mam jakieś jaja z odbiorem kanałów HD.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez cwiek Pt mar 29, 2013 22:51  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Podobnież mają dzwonić do każdego klienta. Z tego co wiem, to dla obecnych posiadaczy C+ oferują canal+silver i jeszcze dorzucają Ci Canal+, Canal + Sport, Film, Film 2. To wszystko za 79 zł, czyli jakiś tam upust jest w porównaniu z nowymi klientami, ale i tak nie ma rewelacji. A jak chcesz inny pakiet to płacisz tak jak każdy nowy.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez SirKamil Pn kwi 01, 2013 1:03  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Angulo napisał(a):Ha, to ja mam inny problem. Otóż po kupieniu tunera do laptopa byłem pewny, że na dym długopisiku dołączonym do tunera po prostu nic mi nie odbierze, a odbiera mi bardzo dobrze MUX-1. :-D
Toteż myślałem, że jak kupię antenę zewnętrzną z niższej półki i wystawię na parapet to będą śmigać wszystkie multipleksy jak makie zasiał. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna - na antenie nie odbiera mi zupełnie nic, a na długopisiku MUX-1. :twisted: Chyba że coś schrzaniłem przy montażu, ale tam raczej nie ma czego schrzanić. :razz:
Sprawdź czy antena nie ma symetryzatora, który wymaga podania napięcia, którego nie oferuje laptop.

Co do DVB-T to właśnie okrutnie się zdziwiłem, bo padła mi przejściówka okienna, a wykonując szybką prowizorkę, to znaczy zastępując koncentryk miękkim kablem głośnikowym zdolnym do zatrzaśnięcia w oknie, złapałem wizje na dwóch końcówkach miedzi kabla trzymanego w ręku przy oknie przed zmontowaniem czegokolwiek. 50 km do nadajnika :)
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez seb455 So kwi 27, 2013 12:50  Re: Telewizja i telewizje w Polsce

Mam taki problem. Kiedy podłacze antene przez DVD które ma dysk wynajduje mi tylko czeskie kanały telewizji cyfrowej, wie ktoś co może być przyczyną że polskich kanałów nie ma?
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość