Szkoła i szkolnictwo

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Pieczar Śr kwi 23, 2014 19:31  Re: Szkoła i szkolnictwo

Matlab to genialne narzędzie.. ale tylko dla teoretyków. Dla każdego kto ma zamiar pracować w przemyśle, czy tam gdzie predysponują go studia, nigdy nie zobaczy programów typu Matlab, Labview itp.

Nie wiem o jakim przemyśle mówisz, ale tam gdzie ja pracuję Matlab i Simulink to podstawowe narzędzia inżynierów systemowych, którzy tworzą w tym modele matematyczne systemów, które my potem implementujemy. Nie mówię, że to genialne rozwiązanie, ale Matlab jest jak najbardziej w przemyśle używany. Szczególnie w branży automotive, przykładowo oferta pracy w McLarenie: http://www.mclarenelectronics.com/Conte ... LJ6537.pdf
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez AutoryteT Pn maja 12, 2014 20:58  Re: Szkoła i szkolnictwo

Panie i Panowie!
Otóż na szczęście jestem już po maturach i wybieram się na studia do Warszawy. Generalnie bardzo chciałbym na WAT jednakże przez moją głupote nie zdawałem fizykii i mogę mieć dość ciężko nawet z maks ilością punktów za matme i angielski. Powiedzcie mi jaką uczelnie warto wziąć pod uwagę jeśli chodzi o kierunek informatyka? :)

Lub ogólnie jeśli znacie jakiś fajny kierunek- jaki, bo szczerze to oprócz informatyki nie wiem na jaki mógłbym iść :)
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez rolnik sam w dolinie Wt maja 13, 2014 18:37  Re: Szkoła i szkolnictwo

Matematyka i Angielski rozszerzony? Jeśli tak to nadzieja zawsze jest (papierów złożyć nie zaszkodzi, szczególnie że polski też liczą), z tym że obowiązkowo w pierwszym semestrze dostaniesz kurs wyrównawczy z fizyki.
Ogólnie to podstawowa rada jest taka, abyś przed wyborem danego kierunku przeczytał sobie informatory danego kierunku/uczelni. Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek w przedmiotach (lub specjalizacjach) na które trafisz na studiach. A uwierz, że większość studentów idąc na pierwszy rok nie ma pojęcia o tym co dostaną np. na 6 semestrze i potem się dziwą 'po co mi to'.
Informatyka jest na WCY, czyli chyba najlepiej dofinansowanym wydziale na całym wacie, źle Ci tam raczej nie będzie ;]
Uruchamiają dwa nowe kierunki http://strona.wcy.wat.edu.pl/index.php? ... 0&Itemid=9 , chociaż podejrzewam, że na "kryptologie i cyberbezpieczeństwo"próg może być wysoki.

Tutaj masz wykaz progów z ostatnich lat:
http://www.wat.edu.pl/index.php?option= ... itstart=11
Za matematykę, angielski i polski (fizyka=0) możesz dostać max 68 (z podstawowym polskim), więc może być ciężko .
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez AutoryteT Wt maja 13, 2014 18:55  Re: Szkoła i szkolnictwo

To akurat sprawdzałem, ogólnie byłem na dniach otwartych na WATcie także ogarniam :) I mimo zdawanego rozszerzonego angielskiego i matematyki wiem, że po prostu będzie ciężko, dlatego szukam jakiegoś innego wariantu :)
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez rolnik sam w dolinie Wt maja 13, 2014 18:56  Re: Szkoła i szkolnictwo

AutoryteT napisał(a):To akurat sprawdzałem, ogólnie byłem na dniach otwartych na WATcie także ogarniam :)

A my myśleliśmy, że te dni otwarte to ściema :D Bo w sumie tam się nic nie działo.
Jeśli chodzi o wybór kierunku to ciężko komukolwiek doradzać w podjęciu życiowej decyzji. Jeśli chodzi o Warszawę to ja nie przepadam za SGGW, więc raczej nie polecę. Nie wiem czy nie zdając dodatkowego przedmiotu dostaniesz się na coś satysfakcjonującego z inżynierem.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez leni93 Wt maja 13, 2014 19:02  Re: Szkoła i szkolnictwo

Ja polecam SGGW. Co prawda studiuję kierunek zupełnie inny niż tutaj kolega ma zamiar, ale jak dla mnie to wszystko na uczelni jest tak jak powinno być. Największą chyba zaletą to jest to, że cały kampus jest w jednym miejscu, a nie tak jak np na politechnice, że trzeba jeździć po całym mieście z wydziału na wydział.
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez rolnik sam w dolinie Wt maja 13, 2014 19:33  Re: Szkoła i szkolnictwo

Z tym, że jeśli mówimy NIE dla WATu (ze względu na punktacje), to nie wiem po co przytaczać PW, które wcale w praktyce tak rozsypane nie jest. Co prawda posiadam informacje o jednym kierunku i poza w-f (i gmachem głównym, raz na trzy miesiące) nigdzie jeździć nie trzeba było. Fakt można trafić na akademik w pewnej odległosci od wydziału, ale czy to minus? Trochę ruchu po mieście nie zaszkodzi, wszak Warszawa to całkiem przyjazne miasto. Jedyna przewaga SGGW nad WATem to faktycznie dużo nowszy kampus. Pod względem rozrzutu budynków (a raczej ich braku nie ma różnicy). Można też przytoczyć coś na kształt prestiżu, jakoby niektórzy pracodawcy uważali, że na wacie dobrze uczą 'bo wojskowe', wiadomo różne plotki krążą. Ale sam będąc na 3cim roku dostałem oferty praktyk od trzech serwisów aut ciężarowych, magazynów części w okolicach Warszawy. Nie wydaje mi się, aby studenci Logistyki z SGGW mieli tego typu zapytania (wręcz powiem, że wiem iż nie mają).
Każdy chwali swoje :]
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Patrick Pn maja 04, 2015 18:26  Re: Szkoła i szkolnictwo

Są tutaj tegoroczni maturzyści? Jak Wam poszedł egzamin z polskiego? :P
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez hideto Wt maja 05, 2015 21:24  Re: Szkoła i szkolnictwo

Jak tam matematyka na maturze panie i panowie ? Przeglądałem arkusze podstawowe i może poza 1 czy 2 zadaniami nie były zbyt skomplikowane...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Michal2_F1 Śr maja 06, 2015 0:09  Re: Szkoła i szkolnictwo

Nie wiem czy ktoś z tego forum zdawał, ale słyszałem, że mało schematyczna, że było co innego niż na lekcjach. Oczywiście nie była trudna, zwłaszcza że chyba(?) karta wzorów i inne pomoce nadal są dozwolone. Mówię rzecz jasna o tej licealnej wersji, bo w technikach pisali co innego.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Arnulf Śr maja 06, 2015 17:54  Re: Szkoła i szkolnictwo

Dlaczego w tym roku są inne arkusze w liceum, a inne w technikum?
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez hideto Śr maja 06, 2015 18:00  Re: Szkoła i szkolnictwo

Kto zaczynał starym system miał inny arkusz.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Patrick Śr maja 06, 2015 19:38  

Akurat na matematyce wszystko dało się obliczyć z dostępnych wzorów, więc trudne to nie było. ;)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez Mariusz Cz lip 09, 2015 20:36  Re: Szkoła i szkolnictwo

Nie znam obecnej podstawy programowej, więc proszę uczniów o info: w której klasie w gimnazjum i szkole średniej omawia się teraz I wojną światową na historii. Czy to jest klasa 3?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez hideto Cz lip 09, 2015 20:52  Re: Szkoła i szkolnictwo

XX wiek jest w 3 klasie, zarówno gimnazjum jak i szkoły średniej ale... zazwyczaj nie jest przerabiany bo nauczycielom brakuje czasu i często wiedzy w tych tematach. Wolą maglować królów i cywilizacje antyczne.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron